ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

Zobacz zdjęcia

PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2014/2015

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - I - III SZKOŁA PODSTAWOWA

SZKOŁA PODSTAWOWA - KLASY IV - VI

PUBLICZNE GIMNAZJUM

Wycieczka do Krakowa

W dniach 17 - 18 czerwca uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Krakowa.

Zdjęcia


  VI EDYCJA KONKURSU "LUBELSZCZYZNA MOJA MAŁA OJCZYZNA"

konkrs

    04.06.2014r. w GOK - u w Suścu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu VI edycji „Lubelszczyzna moja Mała Ojczyzna” zorganizowanego pod hasłem „Eko-Instytucje Lubelszczyzny”. Imprezie towarzyszyła ciekawa część artystyczna w wykonaniu uczniów szkoły w Suścu. Następnie ogłoszono wyniki w III kategoriach: I - Szkoła podstawowa, II - Szkoła gimnazjalna, III - Szkoła ponadgimnazjalna. W kategorii szkoły podstawowej nasz zespół redakcyjny: Mateusz Bundyra, Wiktoria Czuchaj i Julita Litkowiec otrzymał wyróżnienie. Uczniowie dostali dyplomy i nagrody książkowe. W kategorii szkoły gimnazjalnej nagrodę pocieszenia dostał zespół redakcyjny: Marlena Pietnoczko, Paulina Sycz i Aleksy Antoniak Opiekunami obydwu grup były p. Grażyna Szałaj i p. Anna Krzyszycha. W konkursie wzięło udział 84 uczestników z 28 szkół. Po rozdaniu nagród i obiedzie, część uczestników gali finałowej udała się do Rezerwatu Czartowe Pole. Więcej informacji na stronie konkursu - Lubelszczyzna moja mała ojczyzna.FESTYN SZKOLNY

W niedzielę 15 czerwca przy naszej szkole odbył się coroczny festyn szkolny.
W dość pochmurny i wietrzny dzień obejrzeliśmy pokaz Zumby, można było pojeździć kucykami,
obejrzeć zawody sportowe dla małych i Dużych, pokazy taneczne, przedstawienie "Sąd nad papierosem", pokaz chodzenia Nordic Walking, posłuchać wierszy i piosenek.
Jadną z atrakcji były wybory Miss Szkoły Podstawowej.
Dla wszystkich łasuchów była mała gastronomia: bigos, lody, wata cukrowa, domowe ciasta.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej zabawie.


Szkolny dzień projektów

28 V 2014

         Szkolny Dzień Projektów, był podsumowaniem roku pracy uczestników projektów edukacyjnych.

         Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej wprowadza obowiązek uczestnictwa w projektach edukacyjnych każdego gimnazjalisty kształcącego się w oparciu o nowa podstawę programową.

         W roku szkolnym 2013/ 2014 uczniowie Gimnazjum Publicznego w Lubyczy Królewskiej mieli do wyboru sześć projektów edukacyjnych:

 1. TA ZIEMIA OD INNYCH DROŻSZA
 2. CZUJĘ SIĘ BEZPIECZNIE
 3. LITERACKI ATLAS POLSKI
 4. CZŁOWIEK WITRUWIAŃSKI
 5. NORNIC WOLKING SPOSOBEM NA ZDROWIE
 6. O CZYM MÓWIĄ NAM CHMURY

W tym roku szkolnym w projektach uczestniczyło 69  osób byli to głównie uczniowie klas II. Do pomocy uczniom przy działaniach projektowych zaangażowało się 14 nauczycieli.   

Ups! Taka galeria nie istnieje!


„SZLACHETNE ZDROWIE …”

16 maja odbyła się debata poświęcona zdrowiu uczniów naszej szkoły.

Zaproszono na nią dyrekcję szkoły, panie: pielęgniarkę, stomatolog, intendentkę, opiekunkę sklepiku szkolnego oraz uczniów -  po 2 przedstawicieli klas IV-VI szkoły podstawowej  i I-III gimnazjum. Debatę prowadziły uczennice klasy III a - Diana Gemborys i Wiktoria Hawryło przy wsparciu nauczycieli przeprowadzających ewaluację. Po części wstępnej przedstawiono prezentację multimedialną oraz film poświęcony zdrowemu odżywianiu. Goście wypowiadali się na tematy związane z działaniami zdrowotnymi, wywiązała się dyskusja, podczas której uczniowie zadawali pytania gościom. Na zakończenie podsumowano spotkanie oraz rozdano klasom karty z 10 zasadami racjonalnego odżywiania.

 

 


 

„Wielki konkurs wiedzy o funduszach europejskich”

 Organizatorami konkursu byli : Województwo Lubelskie (Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Lubelskiego na lata 2007- 2013) oraz Gimnazjum w Lubyczy Królewskiej. Do konkursu przystąpiło 12 uczniów z trzecich klas gimnazjum.  

Pisali test składający się z 30 pytań, za każde po 1 punkcie. Uczniowie mogli otrzymać maksymalnie 30 punktów. Czas przeznaczony na rozwiązanie testu wynosił 40 minut. Rekordzistą okazał się uczeń klasy III c Jarosław Kwoka, który uporał się z testem w 4 minuty. Pozostali też napisali go szybko. Komisja konkursowa w składzie : dyrektor szkoły, Renata Galińska , Grażyna Szałaj przestrzegając regulaminu oceniła prace i ogłosiła wyniki .  

 

I miejsce i tytuł laureata konkursu otrzymał Jarosław Kwoka zdobywając 30 pkt.

II miejsce otrzymała Diana Gemborys zdobywając 25 pkt.

III miejsce otrzymała Julia Borkowska zdobywając 23 pkt.

 

Pozostali uczestnicy :Marlena Pietnoczko, Aleksy Antoniak ,Jakub Warzocha     

Iga Szuwara ,Dominik Adamek ,Anna Gajda ,Monika Gęborys,Karol Wywrocki     

Katarzyna Kożuszko

 Laureat konkursu otrzymał  tablet, za II i III miejsce – słuchawki nauszne (nagrody zapewnił  Departament Regionalnego Programu Operacyjnego).

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia. Gratulujemy zwycięzcom !!!!!!!!!

Opiekunem konkursu była Grażyna Szałaj.


  Witaj majowa jutrzenko...

W sobotę 3 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystych obchodach uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. W b.r. obchodzimy już 223 rocznicę jej uchwalenia. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, w której wziął udział poczet sztandarowy naszej placówki. Po mszy uczniowie pod kierunkiem nauczycieli Agaty Prociewicz, Agnieszki Piłat i Mariusza Lewko przedstawili uroczysta akademię.

ŚWIĘTO STRAŻAKÓW - MEDAL DLA NASZEGO DYREKTORA

1 maja w Siedliskach odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka. W czasie ich trwania Dyrektor naszej szkoły Pani Grażyna Mruk została odznaczona - Brązowym Medalem za Zasługi Dla Pożarnictwa. Odznaczenie to jest podziekowaniem za aktywną współpracę szkoły i dyrektora zarówno z państwową jak i ochotniczą strażą pożarną działającą na terenie gminy i powiatu. Jednym z jej najważniejszych elementów jest wieloletnie funkcjonowanie w strukturach naszej placówki  Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Serdecznie Gratulujemy.

Ups! Taka galeria nie istnieje!

 


 

JAN PAWEŁ II ŚWIĘTYM

W oku kręci się łza

A w sercu radość trwa

Bo oto okazuje się

Że droga do świętości

Wiedzie przez morze miłości

                      27 kwietnia 2014 roku papież Franciszek kanonizował  dwu papieży: Jana Pawła II - naszego rodaka i Jana XXIII. Od tej pory zaliczani są do grona świętych. Z tej też okazji uczniowie Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej wraz z nauczycielami przygotowali uroczystą akademię: montaż literacko - muzyczny  ,,Droga do świętości Jana Pawła II”, którą przedstawiono mieszkańcom gminy  w dniu kanonizacji (27 kwietnia br.) po mszy św. dziękczynnej.  Uczniowie całej szkoły mogli ją obejrzeć  następnego dnia u siebie. Jesteśmy dumni, że spośród naszego narodu wyszedł Człowiek, który wypełniając Przykazanie Miłości Boga i Bliźniego, zasłużył na najwyższe wyróżnienie na świecie - ŚWIĘTOŚĆ.                                             (ab)

ZdjęciaW dniach 23, 24, 25 kwietnia odbyły się w naszej szkole egzaminy gimnazjalne.

 Jubileuszowy Dzień Sybiraka w naszej szkole 11.04.2014 - zdjęcia

W naszej szkole odbyły się jubileuszowe - dziesiate obchody Dnia Sybiraka. Swoją obecnościa zaszczycili je przedstawiciele władz samorządowych, organizacji sybirackich, społecznych, funkcjonariusze służb mundurowych. Uroczysta akademie przygotowali uczniowie gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli Walentyny Reguły, Agnieszki Piłat i Mariusza Lewko.

KONKURS PLASTYCZNO – TECHNICZNY BUDKA LĘGOWA

 Kolejny raz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie dotyczącym wykonania budek lęgowych dla ptaków (Kategoria A czyli uczniowie szkół gimnazjalnych mieli wykonać budkę lęgową zgodnie z załączonymi w regulaminie konkursu wytycznymi. Kategoria B to uczniowie szkół podstawowych, którzy mieli do wyboru: zbudowanie budki lęgowej lub wykonanie pracy plastycznej pt. „Gdzie mieszkają dziuplaki i inne ptaki ?).

Organizatorem był Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Oddział Terenowy w Zamościu. Wielu ludzi chętnie umieszcza  w swoim otoczeniu budki lęgowe. Konkurs ma na celu powiększyć wiedzę na temat ich prawidłowego wykonania i rozwieszania.

W tworzenie budek lęgowych zaangażowani były nieraz całe rodziny. Zarówno rodzice jak dziadkowie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wysiłek i zaangażowanie w zwiększaniu różnorodności gatunkowej ptaków w młodych drzewostanach.

10 kwietnia Pani Małgorzata Grabek wygłosiła prelekcję oraz wręczyła nagrody wszystkim uczestnikom konkursu.

Zdjęcia


ZMIANY W PLANIE LEKCJI OD 1.04.2014 - zobacz

XX SESJA SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY

W dniu 31 marca uczennice klasy II „B” Publicznego Gimnazjum Agnieszka Kornat i Klaudia Żmuda przeprowadziły debatę w ramach przygotowań do XX SESJI SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY.

Temat debaty brzmiał: „Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym?”

Na debatę przybyli zaproszeni goście: wójt gminy  Tomasz Leszczyński, poseł RP Mariusz Grad, Dyrektor szkoły p. Grażyna Mruk, radne gminy p. Krystyna Parafiniuk i Alicja Bzowska, sołtys Lubyczy Królewskiej p. Józef Taras, nauczyciele WOS p. Grażyna Szałaj i historii p. Mariusz Lewko, absolwentka naszej szkoły p. Anna Herda oraz koledzy i koleżanki z Publicznego Gimnazjum. Celem spotkania było uświadomienie młodzieży, jak ważny jest czynny udział w wyborach. Debata była jednym z zadań projektowych. Jeżeli zostanie pozytywnie oceniona uczennice mają szansę wziąć udział w XX SESJI SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY W WARSZAWIE.


Międzyklasowe „Potyczki matematyczne”

19 marca, po raz kolejny, odbyły się szkolne „Potyczki matematyczne” dla klas czwartych, piątych i szóstych. Przekonaliśmy się, że matematyka to nie tylko trudne zadania, ale również znakomita zabawa. Jako pierwsze rywalizowały klasy czwarte, następnie klasy piąte i szóste. Koordynatorami potyczek były panie Teresa Trzeciak i Agnieszka Grabska.

Klasowe potyczki rozpoczęły się hasłem reklamującym matematykę. Uczniowie rozwiązywali, między innymi, matematyczny rebus, krzyżówkę, układali domino. Zabawa Abra-Kadabra jak również poszukiwanie przysłów, tytułów lub zwrotów zawierających liczby dostarczyły graczom wiele emocji. Uczestnicy przygotowali również rymowankę o tematyce matematycznej, którą zaprezentowali publiczności i jury. Każdą konkurencję oceniało niezależne jury.

Zwycięzcami turnieju zostały klasy: IV a, V b i  VI a.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!


DZIEŃ MATEMATYKI - ŚWIĘTO LICZBY Pi

Dnia 18 marca 2014 r. odbył się Dzień Matematyki – Święto Liczby Pi dla uczniów gimnazjum. Uroczystość miała charakter między klasowych potyczek matematycznych przeplatanych występami artystycznymi. Wyświetlono 2 prezentacje multimedialne: o Liczbie Pi i Albercie Einsteinie. Uroczystość ta była uczczeniem światowego Dnia Liczby Pi i rocznicy urodzin Alberta Einsteina, przypadających na 14 marca.

W konkursach brało udział 5 klas gimnazjalnych. Zdobyły one następujące miejsca: V- miejsce klasa I c; IV miejsce klasa III c; III miejsce klasa II a; II miejsce klasa II b; I miejsce klasa I b.

Klasy zmagały się w 4 konkurencjach, za które mogły otrzymać maksymalnie 29 punktów. Dodatkowo za udział klasy we wszystkich konkursach otrzymywały 1 punkt za aktywność. Poszczególne konkurencje to: „Hasło matematyczne”, „Quiz o Pi”, „Hokus-Pokus”, „Matematyczne skojarzenia”. Przy ocenie uczestników pracowała komisja w składzie: Pani Dyrektor Grażyna Mruk, pani Teresa Trzeciak, pan Michał Jamborko.

W przygotowaniach Dnia Matematyki aktywnie brali udział uczniowie klasy II a:Prociewicz Karolina, Biszczanik Aleksandra, Pabiś Paulina, Maksymiak Patrycja, Pacławski Wiktor, Osmoła Mateusz, Szczupak Tomasz oraz uczeń klasy I b – Świtka Piotr.

Z okazji Święta Liczby Pi ogłoszony był konkurs plastyczny pt.: „ Pi w trójwymiarze”. Złożono 3 prace i wszystkie zostały nagrodzone. Pierwsze miejsce otrzymała praca ucznia klasy I c Mikołaja Kruk, drugie miejsce praca Karoliny Prociewicz z klasy II a i trzecie miejsce praca Pauliny Pabiś również z klasy II a. Dziękujemy sponsorowi za wsparcie a uczniom za udział w konkursie !!!

Dzień Matematyki przygotowała z uczniami i przeprowadziła Agnieszka Głąb-Kruk.

Zdjęcia z impezy - tutaj


Gimnazjaliści w Centrum Kultury Filmowej w Zamościu

         11 marca 2014 r. czterdziestopięcioosobowa grupa gimnazjalistów z naszej szkoły obejrzała film ,,Kamienie na szaniec”, który wszedł na ekrany kin 7 marca br.

        Reżyser Robert Gliński stworzył dzieło, które nie tylko „wbija w fotel”, ale sprawia, że zastanawiamy się nad losem młodych ludzi, którym przyszło żyć w okresie wojny i okupacji, a także nad własnym losem. Dla dzisiejszych nastolatków to dobra okazja, aby docenić Polskę, w której żyjemy- wolną od agresji i przemocy. Bohaterowie filmu - członkowie harcerskiej organizacji Szare Szeregi zdają egzamin z patriotyzmu: Świadomie podejmują walkę z okupantem i giną, po kolei. Za Ojczyznę! Za Wolność!  A przecież każdy z nich, podobnie jak inni młodzi w ich wieku, pragnął żyć pełnią życia: kochać, szaleć i uczyć się. Niestety, rzeczywistość okazała się zbyt brutalna. Nie było taryfy ulgowej. Do obejrzenia filmu zachęciła również obsada – oprócz młodych polskich aktorów wcielających się w role głównych bohaterów (Tomasz Ziętek, Marcel Sabat, Kamil Szeptycki), na ekranie byli także uwielbiani przez młodzież: Andrzej Chyra, Artur Żmijewski, Krzysztof Globisz oraz Danuta Stenka.   Film trzyma widza w ogromnym napięciu i sprawia, że ogląda się go z emocjonalnym zaangażowaniem przez dwie godziny.  Sam fakt, że wszyscy opuszczali kino niemalże w milczeniu, jest tego najlepszym dowodem.  Ci, którzy przeczytali lekturę, nawiasem mówiąc- obowiązkową, obejrzeli sztukę teatralną oraz zekranizowaną powieść, na pewno zakodowali w pamięci obraz wojny i największego poświęcenia dla Ojczyzny. Pewnie jeszcze dziś zadają sobie pytanie, czy warto było oddać życie, by stać się bohaterem, jakże często bezimiennym.  Rudy, Zośka i Alek to postacie autentyczne. Ale iluż ich było takich, o których świat dawno zapomniał?  Zatem ,,Kamienie na szaniec” Roberta Glińskiego to świetny przekaz historyczny pokazujący tylko niewielki wycinek wojennych okrucieństw.  Na pewno warto go obejrzeć, by ujrzeć prawdziwe oblicze wojny.

Alicja Bzowska.


TURNIEJ W PIŁCE SIATKOWEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY LUBYCZA KRÓLEWSKA - czytaj więcej

ŻYCZENIA DLA WSZYSTKICH PAŃ

7 marca uczniowie klas II szkoły podstawowej pod opieką wychowawczyń Reginy Woś i Anny Wojciechowskiej przygotowali uroczystą akademię z okazji Dnia Kobiet. Były wiersze, piosenki i kwiaty. Młodzi artyści dobrze się bawili i serdecznie życzyli.
My także przyłączamy się tych życzeń.

Obejrzyjcie zdjęciaXX sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

1 czerwca 2014 r. w gmachu Sejmu w Warszawie odbędzie się posiedzenie XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tegorocznym tematem przewodnim sesji są „Wybory parlamentarne”. Do udziału zachęcamy wszystkich, którzy już są aktywni społecznie, jak i tych, którzy są zainteresowani działaniem w swoim lokalnym środowisku i dyskusją nad aktywnością społeczną i wyborczą młodych ludzi.

Czytaj więcej
 
Zaproszenie


Rekrutacja 2014/2015 - strona Kuratorium Oświaty w Lublinie

Rekrutacja - 2014/2015 - informacje szczegółoweziemny

SZUKAMY NASTĘPCÓW RADWAŃSKIEJ I JANOWICZA

W naszym Zespole Szkół powstaje sekcja TENISA ZIEMNEGO. Chętnych do nauki tej ciekawej dyscypliny prosimy o zgłszanie się do nauczyciela wychowania fizycznego Juliusza Salika.
Zajęcia będą odbywały się w czwartki w godzinach 1500 - 1630 .

Przydź - może i ty zagrasz kiedyś na kortach Wimbledonu.


A MISTRZOSTWA ŚWIATA TUŻ, TUŻ


12 lutego dziewczęta z klasy V B pod kierunkiem Pani Joanny Stecko wzięły udział w Rejonowych Igrzyskach Mini Piłki Siatkowej i WYGRAŁY !
Kilka dni wcześniej 6 lutego wygrały eliminacje powiatowe tej siatkarskiej imprezy.
Oczywiście awansowały do etapu wojewódzkiego - czytaj więcej o sukcesie naszych dziewczyn

SERDECZNIE GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI ! 


HALOWY TURNIEJ O MISTRZOSTWO SZKOŁY PODSTAWOWEJ I PUBLICZNEGO GIMNAZJUM rozegrany - czytaj więcejWYWIADÓWKA SEMESTRALNA


W czwartek 6 lutego odbędzie się wywiadówka semestralna dla rodziców.
Spotkanie ogólne o godzinie 1530 , następnie w klasach z wychowawcami.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


PLAN LEKCJI NA II SEMESTR ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
ważny od 3.02.2014


BEZPIECZNE FERIE

Od poniedziałku 20 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe w województwie lubelskim. Potrwają do 2 lutego. Prosimy o rozwagę i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu.
W czasie ferii od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 - 1200 w hali sportowej będą odbywały się zajęcia sportowe dla uczniów.
Zapraszamy.NIECH ŻYJE BAL...

18 stycznia uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum bawili się na szkolnym Balu Gimnazjalnym. Impreza rozpoczęła się od tradycyjnego poloneza. Była także niezykle humorystyczna część artystyczna.


bal 2014wosp

Za nami XXII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W czasie jego trwania świetnie się bawiliśmy malując twarze, słuchając występów uczniów naszej szkoły i zaproszonych zespołów.
Odbył się także pokaz pierwszej pomocy, zabawa karaoke, działały kawiarenka i stoiska z ciastami i pierogami. Można było także wziąść udział w loteri fantowej.
Tuż przed godziną 2000 pokroiliśmy tort i zapaliliśmy światełko do nieba.

W czasie kwesty ulicznej i podczas finału w szkole zebrana została kwota

6782,50 złotych

 Wszystkim grającym z orkiestrą serdecznie dziękujemy!!!

ZDJĘCIA Z ORKIESTRY 

STRONA INTERNETOWA WOŚP


 

Od listopada w naszej szkole, pod opieką p. Justyny Słowik oraz p. Izabeli Noworol, funkcjonuje Sekcja Wolontariatu działająca przy Samorządzie Uczniowskim. Należą do niej uczniowie klas szóstych
i gimnazjum. Do tej pory nasi wolontariusze włączyli się w wiele akcji charytatywnych.

 

POMAGAMY INNYM - AKCJE CHARYTATYWNE W NASZEJ SZKOLE

 

Od listopada w naszej szkole, pod opieką p. Justyny Słowik oraz p. Izabeli Noworol, funkcjonuje Sekcja Wolontariatu działająca przy Samorządzie Uczniowskim. Należą do niej uczniowie klas szóstych i gimnazjum. Do tej pory nasi wolontariusze włączyli się w wiele akcji charytatywnych.

 

JEDEN GROSZ...

 

DLA DOMU DZIECKA W ŁABUNIACH

 

PODARUJ UŚMIECH

 

,,Góra Grosza'' trwała w szkołach i przedszkolach od 25 listopada do 6 grudnia. To jedna z największych akcji społecznych w Polsce. Uczniowie zbierają grosiki dla innych dzieci – tych bardziej doświadczonych przez los, z domów dziecka, rodzin zastępczych
i innych rodzinnych domów dziecka. Organizatorem akcji jest Towarzystwo ,,Nasz Dom'', założone w 1921 roku przez Janusza Korczaka i Marynę Falską. W tym roku, XIV już edycja ,,Góry Grosza'' ,została objęta honorowym patronatem minister Edukacji Narodowej.

Do tej wspaniałej akcji przyłączyła się również nasza szkoła. Grosze do puszek można było wrzucać w bibliotece oraz portierni szkolnej,  zbierane były też  przez uczniów z wolontariatu. Wszystkie pieniądze zostaną przekazane na konto fundacji.

 

Jak co roku w naszej szkole została zorganizowana bardzo szlachetna akcja ,,I TY MOŻESZ
ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM''. Nad jej przebiegiem czuwały p. Justyna Słowik oraz p. Izabela
Noworol. Akcja trwała przez cały listopad. Zbieraliśmy fanty na loterię, która odbyła się 22 listopada. Dochody z loterii przekazane zostały dla dzieci z Domu Dziecka w Łabuniach. W sumie uzbieraliśmy
396,66 zł.

Samorząd Uczniowski, wraz z opiekunem
p. Alicją Żmuda, również włączył się do akcji pomagania innym. 28 listopada zorganizował dyskotekę szkolną, na którą wstępem były artykuły spożywcze.

Zebrane dary zostały przekazane potrzebującym dzieciom z Łabuń.

Akcja pomocy dzieciom trwa o wielu lat. Podtrzymujmy tę ,,tradycję'', abyśmy umieli dzielić się
z innymi, ponieważ nie wiemy, kiedy sami będziemy potrzebować pomocy.

 

W dniach 13, 14, 15 grudnia została zorganizowana przez Stowarzyszenie ,,Czajnia'' akcja charytatywna ,,Podaruj uśmiech''. Po raz kolejny przyłączyła się do niej nasza szkoła. Chętni uczniowie, jako wolontariusze, pod opieką p. Izy Noworol oraz p. Justyny Słowik, zbierali żywność i słodycze w sklepach ,,Groszek'' i ,,Delikatesy Centrum'' na terenie Lubyczy Królewskiej i Bełżca. Pozyskane w ten sposób produkty zostaną przekazane najuboższym rodzinom z powiatu tomaszowskiego.

 

Uczniowie należący do wolontariatu opiekują się również starszą panią z Lubyczy. Pomagają jej raz w tygodniu, przynosząc drewno na opał, węgiel oraz porządkując teren wokół domu.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tych szlachetnych i potrzebnych akcji. Dzięki temu sprawimy, że zbliżające się święta staną się dla wielu dzieci i rodzin radośniejsze oraz piękniejsze. 

 


 

JASEŁKA 2013

W piątek 20 grudnia uczniowie klas II szkoły podstawowej wystawili tradycyjne jasełka bożonarodzeniowe. Byli więc Maryja i Józef z Dzieciątkiem, pasterze, królowie, anioły i wiele innych postaci. Dzieci znakomicie się bawiły oklaskiwane przez Panią dyrektor Grażynę Mruk oraz licznie zgromadzonych rodziców i kolegów. Inscenizację przygotowały wychowawczynie klas II Anna Wojciechowska i Regina Woś.

Zdjęcia

 


 

ŚWIĄTECZNY DZIEŃ

W czwartek 19 grudnia uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem Pani Agnieszki Piłat zaprosili kolegów i koleżanki na świateczny koncert kolęd. Tego samego dnia kolęd wysłuchali także nauczyciele i zaproszeni goście.

Zdjęcia

 


 

ZAPROSZENIE

NARODOWY  TEATR   EDUKACJI  IM. ADAMA  MICKIEWICZA  WE WROCŁAWIU

MA ZASZCZYT ZAPROSIĆ GIMNAZJALISTÓW  ZESPOŁU SZKÓŁ

W LUBYCZY KRÓLEWSKIEJ  NA SZTUKĘ  ,,ROMEO  I  JULIA’’  DO TOMASZOWSKIEGO DOMU KULTURY  W DNIU 7 STYCZNIA 2014 R.         ZGŁOSZENIA PRZYJMUJĄ NAUCZYCIELE POLONIŚCI

W DNIACH  2 - 3 STYCZNIA 2014.

INFORMACJE O SZTUCE:

http://www.narodowyteatredukacji.pl/repertuar/romeo-i-julia/


 "Opowiadanie z dreszczykiem"

Biblioteka szkolna organizowała konkurs literacki "Opowiadanie z dreszczykiem". Wsród wielu prac, które dotarły do organizatorów jury złożone z Pań - Agnieszki Piłat, Jadwigi Słotwińskiej i Iwony Remizowskiej wybrało dwa najciekawsze.

Wyróżnione prace to
"Miasteczko Ammaretto" - uczennicy klasy V a Wiktorii Szpindor
"Straszne opowiadanie" - uczennicy klasy II a gimnazjum Karoliny Prociewicz

Zwycięscy otrzymali nagrody książkowe a ich opowiadania pojawią się wkrótce na naszej stronie.
Już się boimy.


Cała Polska czyta dzieciom… i my też czytamy 

            Po raz kolejny w naszej szkole realizujemy program „Cała Polska czyta dzieciom…i my też czytamy”.

            Nawiązując do jubileuszu 60-lecia szkoły, w roli „czytających” wystąpili byli nauczyciele naszej szkoły.

 • 9 X 2013 r. odwiedził nas pan Jan Blicharz były dyrektor i nauczyciel historii. Na spotkaniu z uczniami klas II przybliżył fragmenty książki Marii Konopnickiej „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”
 • 16 X 2013 r. uczniom klas I fragmenty książki Grzegorza Kasdepkę „Kuba i Buba”, przeczytała pani Alina Biront, była nauczycielka nauczania początkowego. Następnie uczniowie zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystego pasowania dokonały panie Alina Biront i pani dyrektor Joanna Stecko
 • 23 X 2013 r. bibliotekę szkolną odwiedziła pani Barbara Gdula; uczniom klas III przeczytała fragmenty książek „Opowiadania z morałem” oraz „Kacperlandia”.

         

Ups! Taka galeria nie istnieje!

SZKOLNY MISTRZ PIEKNEGO CZYTANIA

Dnia 29 listopada 2013 roku w bibliotece Zespołu Szkół odbył się konkurs pieknego czytania. Wzieli w nim udział uczniowie edukacji wczesnoszkolnej. Organizatorkami były nauczycielki klas II sp Panie Anna Wojciechowska i Regina Woś.

Pani zasiadające w jury Jadwiga Słotwińska i Agnieszka Piłat oceniały umiejętne przekazanie wartości tekstu, dużą wyobraźnię w interpretacji czytanych książek, wrażenie, emocjonalne podejście do czytanego tekstu.

Najwyższe miejsca zajeli:

KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1. Aleksandra Turczanik - klasa I A

2. Weronika Ostaszewska - klasa I B

3. Katarzyna Nowicka - klasa I A

KLASY II SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1. Igor Hasiak - klasa II B

2. Fabian Surmacz - klasa II A

3. Jan Lewko - klasa II A

Wyróżnienie: Michał Remizowski(IIa), Kacper Todys(IIb)

KLASY III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1. Maja Chmielowiec - klasa III B

2. Tobiasz Kudelski - klasa III A

3. Patryk Ogonowski - klasa III B

Wyrożnienia otrzymali także: Aneta Pióro (III A), Natalia Nieścior (III B), Martyna Migiel (III B).

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

 


 

Mistrz Tabliczki Mnożenia

Podczas opanowywania tabliczki mnożenia nie uniknie się jej wielokrotnego powtarzania. Aby nauka ta  nie była nudna, każdego roku w naszej szkole odbywa się  konkurs „Mistrz tabliczki mnożenia”. Tym razem wzięło w nim udział 15 uczniów klas czwartych. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły Panie: Teresa Trzeciak i Agnieszka Grabska.

„Mistrzem tabliczki mnożenia” w roku szkolnym 2013/2014 została Marta Kołtun uczennica klasy IV „b”. Gratulujemy!


"Noc z książką- wróżby andrzejkowe”.

Impreza odbyła się 29 listopada i cieszyła się ogromym powodzeniem. 

Rozpoczęliśmy o godzinie 19.00.

Fragment książki „Tajemniczy ogród” przeczytała pani Janina Jańczuk, opowiadała o swojej pracy i zainteresowaniach. Uczyła dzieci sadzić kwiaty, wiązać wstążki i pokazała jak zrobić świąteczny stroik. Następnie Pani dyrektor Joanna Stecko  przybliżyła zwyczaje andrzejkowe korzystając z książki „Księga Tradycji Polskich”. Pani Jadwiga Słowińska czytała fragment książki „Bezsennik”. Czytaliśmy także książki o przygodach Franklina

Ponadto mieliśmy wróżby, pokaz mody „Konkurs na najciekawszy strój”, „Straszny bieg patrolowy” oraz zajęcia plastyczne i projekcja bajek i filmów dla dzieci. O godzinie 3.00 poszliśmy spać, a o 6.00 była pobudka.

Zresztą sami zobaczcie

Noc z książką


MIĘDZYNARODOWY   DZIEŃ   TOLERANCJI   

 

   Po raz drugi  obchodziliśmy w naszej szkole  MDT.   To święto szacunku dla każdego człowieka, dla jego przekonań i poglądów, bez względu na przynależność narodową, rasę, czy wyznanie. W tym roku uczniowie gimnazjum oraz niektóre klasy szkoły podstawowej wypełniały zbiorową ankietę, odpowiadając na pytania: 

 1. Tolerancja według nas to:  …
 2.  Tolerujemy:  …
 3. Nie tolerujemy:  … 

                    Z ankiet wynika, że uczniowie są świadomi, iż tolerancja to szacunek i zrozumienie, ale nie akceptacja.   Tolerować zła nie można !  

Ponadto przygotowano gazetkę ścienną pod hasłem:   Inni? Tacy sami!

      W ramach MDT  zapraszamy uczniów do obejrzenia (w dowolnym czasie) filmu ,,Duże zwierzę” w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego.  Film opowiada   o tym, jak rodzi się nietolerancja i jakie przybiera rozmiary.  Odtwórcami głównych ról są: Jerzy Stuhr i Anna Dymna .  A więc  reżyser i aktorzy to mistrzowie polskiego kina, zatem film warto zobaczyć.  Ponadto 10 lutego 2014 r. Wrocławski Teatr Edukacji ARTENS zaprasza do Tomaszowskiego Domu Kultury  uczniów klas szóstych i pierwszych gimnazjalnych na sztukę  ,,Tacy, jak My”. To mądra opowieść o tolerancji i szacunku do drugiego człowieka. Przestrzega przed obojętnością i egoizmem   (zapisy u polonistów). 

Z okazji MDT  życzymy wszystkim, by byli życzliwi  i  takich ludzi spotykali na swojej drodze .


11

8 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Przygotowali ję uczniowie gimnazjum pod kierunkiem Pani Agaty Prociewicz i Pana Mariusza Lewko.  Pieśni wykonywane w trakcie uroczystości zostały przygotowane przez chórek szkolny pod kierunkiem Pani Agnieszki Piłat.
Zdjęcia z uroczystości

W poniedziałek 11 listopada odbyły się gminne obchodzy Święta Niepodległości. Uczniowie naszej szkoły przygotowali na tą okoliczność krótki montaż muzyczno - słowny. W uroczystości wziął udział poczet sztandarowy szkoły.

Zdjęcia z uroczystości

Więcej informacji o uroczystościech - tutaj.

14 listopada Dzień Niepodległości świętowali nasi najmłodsi uczniowie z klas I - III szkoły podstawowej. Niezwykle wzruszający montaż muzyczno - słowny przygotowali uczniowie klas trzecich pod kierownictwem wychowawczyń Beaty Chmielowiec i Barbary Styczyńskiej.
Zobaczcie zdjecia

KONKURS BIBLIOTEKI SZKOLNEJ ZESPOŁU SZKÓŁ W LUBYCZY KRÓLEWSKIEJ

"OPOWIADANIE Z DRESZCZYKIEM"

czytaj więcej


GIMNAZJALIŚCI W TEATRZE

            Obcowanie z teatrem - dziedziną sztuki z tzw. „najwyższej półki” - w życiu człowieka pełni niezwykle ważną rolę: przede wszystkim czyni widza wrażliwym na piękno, sprawia, że jego życie staje się bogatsze w doznania.

            Według Bogdana Suchodolskiego „Teatr przedstawia losy człowieka w różnym czasie i przestrzeni, a losy owe są niejednoznaczne i trudne.

W ten sposób widz uczy się wrażliwości na najróżniejsze sytuacje moralne człowieka”.

            Tak właśnie było i tym razem. W dniu 7 listopada 2013 roku poloniści zorganizowali wyjazd do TDK dla uczniów gimnazjum na spektakl - adaptację sceniczną powieści Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”(lektura obowiązkowa). Bohaterami są młodzi ludzie, którym przyszło żyć i walczyć w niezwykle trudnym okresie - podczas wojny w okupowanej Warszawie.

            Sztuka, której scenarzystą i reżyserem jest Marek Tercz, różni się zdecydowanie od innych. Jej oryginalność polega na połączeniu gry aktorskiej ze zdjęciami i filmami dokumentalnymi, fragmentami filmu „Akcja pod Arsenałem” oraz poezją z okresu wojny i niezwykle sugestywną muzyką w nowoczesnej aranżacji. Całość dopełnia gra świateł.

 Widzom towarzyszyły wielkie emocje, o czym świadczyły: rzadko spotykane skupienie i cisza. Zatem spektakl dostarczył niezapomnianych wrażeń.

            Wielką radość sprawiło uczniom wspólne zdjęcie z aktorami na scenie.

Przed nami kolejny spektakl - „Romeo i Julia”(7 stycznia 2014), na który już dziś zapraszamy wszystkich chętnych.

Kilka zdjęć z wyjazdu


HAPPY HALLOWEEN

happy halloween

30 października 2013 r. odbył się DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH dla uczniów klas Szkoły Podstawowej (IV-VI) oraz uczniów Gimnazjum p.t." Happy Halloween".

W programie :

- jedzenie jabłek ze sznurka,

- rysowanie potworów na balonach,                               

- robienie "mumii" z papieru toaletowego,

- konkurs na najlepiej przebraną klasę,

- przeprawa przez "bagno":)

Wśród uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej  wygrała klasa VI "a" , natomiast w klasach I-III  Gimnazjum  klasa II" b".

Podczas imprezy uczniowie mieli okazję zapoznać się ze zwyczajami  i kulturą krajów anglojęzycznych oraz świetnie się bawić co można zaobserwować na załączonych zdjęciach :).

Fotki strasznotki


 

LEKCJA PRZYRODY

25 października odbyła się lekcja przyrody na ścieżce dydaktycznej wśród stawów hodowlanych w miejscowości Zatyle. Uczestnikami byli uczniowie klasy VI „c” oraz nauczyciele Jadwiga Niedbała i Artur Samulak. W trakcie zajęć uczniowie spotkali się z właścicielem Panem Jackiem Kuśmierczakiem.

Zdjęcia z wyprawy


ZAJĘCIA DODATKOWE DLA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

logo jub

18 października obchodzilismy w naszej placówce kolejny okrągły jubileusz - 60 lat szkoły w Lubyczy Królewskiej.
Z tej okazji zaszczycili nas swoją obecnością przedstawiciele wojewódzkich władz oświatowych, władz samorządowych, przedstawiele sąsiednich szkół, służb mundurowych, emerytowani pracownicy szkoły, absolwenci i mieszkańcy Lubyczy.
Obchodzy rozpoczęły sie Mszą Świętą w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców. Mszy przewodził ks. Robert Mokrzyński proboszcz lubyckiej parafii i jednocześnie pracownik naszej szkoły. Po mszy wszyscy udali się w kolumnie marszowej do hali sportowej szkoły gdzie wysłuchali akademii przygotowanej przez uczniów i nauczycieli pod kierunkiem Pań Agnieszki Piłat i Justyny Słowik. Akademię poprzedziło wystąpienie dyrektora naszego Zespołu Szkół Pani Grażyny Mruk. Uroczystości zakończyły przemówienia zaproszonych gości i zwiedzanie szkoły.

Nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia obchodów 60 - lecia szkoły.
Szczególnie podziekowania kierujemy w stronę sponsorów bez krótych wsparcia nasz jubileusz nie mógłby się odbyć.

 WSPOMNIENIA

 prezentacja przygotowana na uroczystości przez nauczycielkę naszej szkoły Agnieszkę Głąb - Kruk

 
 

     ZDJĘCIA

 PISZĄ O JUBILEUSZU
jubileusz
ECHA ROZTOCZA

KURATORIUM OŚWIATY W LUBLINIE


OBRAZKI Z ŻYCIA SZKOŁY 1953 - 2013
 

PASOWANIE, PASOWANIE

11 października odbyło sie w naszej szkole pasowanie uczniów klas I szkoły podstawowej i klas I gimnazjum.

Serdecznie Was witamy !!!

Zdjęcia z pasowania klas I szkoły podstawowej  

Zdjęcia z pasowania klas I gimnazjum


 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

27 IX 2013 w szkole odbył się konkurs pod hasłem „Zgadnij kto”,

Nauczyciele czytali fragmenty znanych utworów, a  uczniowie mieli podać tytuł prezentowanego utworu oraz nazwiska osób, które te teksty czytały. Uczniowie, którzy podali prawidłowe odpowiedzi, wszystkich pięciu fragmentów, otrzymali nagrody książkowe. Wśród uczniów gimnazjum prawidłowo odpowiedziała Oliwka Gusztaf z klasy III „a”, natomiast spośród uczniów szkoły podstawowej prawidłowo odpowiadali uczniowie: Szpindor Wiktoria, Janiszyn Patrycja, Fitulski Jakub, Muc Klaudia.

Poprawne odpowiedzi:

1. Pan Artur Turczanik czytał fragment książki „Mały Książe”

2. Pan Artur Samulak czytał fragment książki „Tajemniczy ogród”

3. Pani Renata Szpindor czytała fragment książki „Ania z Zielonego Wzgórza”

4. Pani Anna Stygar czytała fragment książki „Mikołajek”

5. Pani Alicja Bzowska czytała wiersz „Spóźniony słowik”


W czwartek 26 września odwiedził nas tradycyjnie już zespół wokalno taneczny "Zbrucz" z Ukrainy.

 

 


24 września uczniowie naszej szkoły z klas czwartych, piątych i szóstych uczestniczyli w organizowanej już 20 raz akcji "Sprzątanie Świata".

Zebrali kilogramy odpadów ratując tym samym nasze gminne środowisko.

Zobacz zdjęcia z akcji - Sprzątanie... Dowiedz się więcej o akcji na stronie www.naszaziemia.pl 


KONCEPCJA PRACY SZKOŁY NA LATA 2013 - 2018

ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW SZKOLNYCH 2013/2014

W roku szkolnym 2013/2014 obowiązkowa składka na ubezpieczenie ucznia wynosi 38 złotych. Prosimy o wpłacanie tej kwoty u wychowawców i w sekretariacie szkoły.

PLAN LEKCJI OBOWIĄZUJĄCY W I SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
 • 2 września - rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014
 • 23-31 grudnia 2013 - zimowa przerwa świąteczna
 • 20 stycznia - 2 luty 2014 - ferie zimowe w województwie lubelskim
 • 17 - 22 kwietnia 2014 - wiosenna przerwa świąteczna
 • 1 kwietnia 2014 - sprawdzian po klasie szóstej
 • 23,24,25 kwietnia 2014 - egzamin gimnazjalny
 • 27 czerwca 2014 - zakończenie roku szkolnego 2013/2014

I ZNOWU DO SZKOŁY
idzie szkoła
2 września odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2013 - 2014. W inauguracji wzięli udział uczniowie, rodzice i nauczyciele szkoły.
W uroczystym rozpoczęciu uczestniczyli także przedstawiciele lokalnych władz samorządowych
Przewodniczący Rady Gminy Lubycza Królewska - Lech Żołądek i Wójt Gminy Lubycza Królewska - Tomasz Leszczyński.
Foto
 PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2013/2014

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - I - III SZKOŁA PODSTAWOWA

SZKOŁA PODSTAWOWA - KLASY IV - VI

PUBLICZNE GIMNAZJUM  
Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz