Kilka słów o świetlicy szkolnej

W naszej szkole utworzono pięć grup świetlicowych. Cztery grupy to uczniowie klas I-III, a  piąta to uczniowie klas starszych. Ze świetlicy korzystają uczniowie dojeżdżający z pobliskich miejscowości, uczniowie, których rodzice pracują oraz oczekujący na zajęcia dodatkowe. Świetlica funkcjonuje od godziny 7.00 do 16.00.Głównym celem działalności świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych.Dzieciom przebywającym w świetlicy oferuje się szereg różnorodnych form zajęć świetlicowych. Organizowane są między innymi; zajęcia plastyczno - techniczne, zajęcia muzyczne, zajęcia „ żywego słowa”, gry i zabawy dydaktyczne, zabawy ruchowe, zajęcia komputerowe, zajęcia z zakresu edukacji prozdrowotnej i profilaktycznej, odrabianie pracy domowej. Ponadto odbywają się spacery i wycieczki po pobliskiej okolicy oraz różne konkursy plastyczne.Organizując pracę w świetlicy stwarzamy wiele okazji aby rozbudzić, zaspokoić i rozwijać wszechstronne zainteresowania uczniów.Zajęciom w świetlicy towarzyszy miła i przyjazna atmosfera.

Nauczyciele świetlicy

Zdjęcia

CZYTANIE

 W ramach kampanii „Cała Gmina Czyta Dzieciom” w dniu 07.11.2016 r., dzieci ze świetlic szkolnych zebrały się, aby posłuchać opowiadania kanadyjskiej pisarki Paulette Bourgeois. Opowiadanie „Franklin mały bałaganiarz” ilustrowane przez Brendę Clark czytała zaproszona  wolontariuszka Justyna Sysło – przewodnicząca samorządu uczniowskiego. Dzieci z przyjemnością  wysłuchały tekstu i chętnie odpowiadały na pytania. Lekcja była ciekawa, a dzieci podziękowały za miłe spotkanie.   
                                                                                                                                                                                            J. PizunDzieci ze świetlicy szkolnej grupy A , spędzają czas wolny bawiąc się w „Ciuciubabkę”. Zabawę ruchową wymyśloną przed laty i spopularyzowaną dzięki m.in. piosence Czesława Niemena. Do zabawy potrzebne są minimum 3 osoby powyżej 4 lat oraz chusta lub szalik.

Scenariusz zabawy

Za pomocą wyliczanki dla dzieci wybierana jest ciuciubabka.
Osobie tej przesłania się oczy chustą lub szalikiem tak, aby nic nie widziała.
Pozostali uczestnicy stają wokół ciuciubabki i kręcąc nią wokół jej własnej osi rozpoczynają dialog:

Dzieci: Ciuciubabko na czym stoisz?

Ciuciubabka: Na beczce.

Dzieci: A co w tej beczce jest?

Ciuciubabka: Kwas.

Dzieci: Ciuciubabko łap nas!

W tym momencie dzieci odskakują od ciuciubabki, która stara się złapać swojego następnika. Można ciuciubabkę zaczepiać, dotykać, jednocześnie uważając, aby nie zostać złapanym. 

Zabawa była super a dzieci bardzo zadowolone.
                                                                                                                           J. Pizun
 
 
 
 
 
 
 30 listopada w dzień Świętego Andrzeja, „Świetliczaki” z Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej wróżyły aby przekonać się co ich czeka w dalekiej lub niedalekiej przyszłości oraz poznać różne przesądy. Było lanie wosku na wodę przez dziurkę od klucza. Z uformowanych w ten sposób figur przepowiadaliśmy przyszłość. Można ją odczytywać pod światło i dowiedzieć się jaki zawód będzie miał chłopiec w przyszłości lub czy będzie miał piękne życie. Losowano również przedmioty o symbolicznym znaczeniu np. pieniążek wróżył bogactwo, szpilka  zawód krawcowej,  pierścionek  – ślub a różaniec – stan zakonny.  Dużo frajdy dzieciom sprawiła zabawa o nazwie „Serce na Andrzejki”. Do tej wróżby należy wyciąć serce z papieru i napisać na nim imiona chłopców i dziewczynek. Następnie trzeba serce odwrócić zapisaną stroną do dołu i przekłuć je igłą. Imię, na które natrafimy należy do naszego przyszłego ukochanego/ukochanej. Jeżeli nie przekłujemy żadnego, to oznacza, że na miłość trzeba jeszcze poczekać…
Wszystko odbywało się z przymrużeniem oka bo  „przecież to tylko zabawa”, ale… Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat.

 J. Pizun
Pierwszy śnieg i pierwsze zabawy  dzieci ze świetlicy z grupy A na śniegu. Były piękne i duże aniołki, wojna na śnieżki i mnóstwo radości. A do tego bałwanek, może trochę mały ale zrobiony z sercem.
                                                                                                                                                                                                       J. Pizun


Dzieci ze świetlicy szkolnej grupy A, dbają w tym roku o zwierzęta zimą dokarmiając ptaki w karmniku. Dziękujemy bardzo rodzicom Julii Karczmarz i Macieja Hasa  za wykonanie karmników.  

Jadzia Pizun

 

Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz