Nasza szkoła w latach 2016 - 2018 bedzie realizowała projekt Erasmus +.  Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu „Erasmus+” Akcja KA 2 Partnerstwa Strategiczne.

    Koordynatorem projektu jest Grecja. Partnerami projektu  są szkoły z Rumunii, Turcji, Portugalii, Hiszpanii, Litwy, Bułgarii, Polski, Włoch.

    Tytuł projektu: „Multicultural Communication Breaking Stereotypes”.

    Ważnym aspektem projektu jest wymiana doświadczeń kulturowych, poszerzenie wiedzy na temat historii i kultury swojego własnego kraju oraz krajów biorących udział w projekcie w celu kształtowania postaw tolerancyjnych wśród młodych ludzi. Jak w każdym projekcie międzynarodowym, jednym z  głównych celów jest nawiązanie przez uczniów  nowych znajomości a co się z tym wiążę rozwój umiejętności komunikacyjnych, w tym umiejętności językowych. Dla nauczycieli projekt jest szansą na wymianę doświadczeń i doskonalenie warsztatu pracy.

     Zachęcamy do śledzenia zakładki Erasmus+ na naszej stronie, gdzie będą pojawiały się relacje z bieżących działań, a także zaproszenia do udziału w różnego rodzaju wydarzeniach.

W każdy poniedziałek  na siódmej i ósmej godzinie lekcyjnej w sali 21 lub odbywają się spotkania uczestników programu Erasmus + realizowanego w naszej szkole. Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy chcą uczestniczyć w programie.

                                                                                                                                                                              E. Depko, A. Grabska

Pierwsze spotkanie w Kolindros  (Kolindros 1st Meeting)

W dniach 3-8  listopada 2016 roku nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu projektowym w Grecji. W Kolindros spotkało się 21 nauczycieli ze szkół partnerskich z Włoch, Litwy, Portugalii, Bułgarii, Rumunii, Hiszpanii, Turcji, Grecji i Polski. To z tymi partnerami będzie współpracować nasza szkoła podczas realizacji projektu: „Multicultural Communication Breaking Stereotypes”  w ramach międzynarodowego Programu Erasmus+.  Na jednym ze spotkań zaprezentowaliśmy nauczycielom, uczniom, rodzicom, przedstawicielom władz Kolindros multimedialną prezentację na temat naszej szkoły, gminy, regionu i kraju. Nasi partnerzy jak również wszyscy obecni na kolejnym spotkaniu goście mieli niepowtarzalną okazję spróbować potraw z różnych zakątków Europy. Przygotowano stoiska z przekąskami m.in. z Włoch, Bułgarii, Rumunii, Litwy, Turcji, Grecji i Polski. Smakołykami, którymi poczęstowaliśmy gości były: bigos, kiełbasa, kabanosy oraz słodycze: ptasie mleczko i kruche ciasteczka. Podczas spotkania omówiono przede wszystkim bieżące kwestie związane z projektem.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania oraz prezentacji naszej szkoły, gminy, regionu.
                                                                                                                                                                       A. Grabska
                                                                                                      Prezentacja

                                                                                                         Zdjęcia

                                                              Wspomnienia  z pierwszego spotkania w Kolindros

            


artykuł z dn. 27.11. 2016 r. Tomaszowski Portal Informacyjny
artykuł z dn. 28. 11. 2016 r. w "Tygodniku Zamojskim"


                                                                 

Podczas spotkań projektowych doskonalimy umiejętności manulane i oczywiście językowe. Wykonaliśmy m. in świąteczne kartki z życzeniami bożonarodzeniowymi w języku angielskim, które będą w najbliższym czasie wysłane do naszych partnerów projektu. Serdeczne podziękowania składamy p. Jadwidze Niedbała za pomoc.

                                                                                                         ZdjęciaŚwiąteczne tradycje w innych krajach


Grecja      Hiszpania    Bułgaria   


   Włochy    Rumunia


Kącik Erasmus +
więcej zdjęć

Presentation of our school, our city, our country

Zapraszamy do obejrzenia ciekawych prezentacji o krajach partnerskich, przygotowanych przez naszych partnerów, aby bliżej przyjrzeć się Grecjii, Bułgarii, Litwie, Rumunii, Włochom, Hiszpanii i dalekiej Turcji, czyli krajom, z którymi współpracujemy w naszym projekcie.

 Grecja                  Bułgaria        Włochy                  
   Litwa          Portugalia           Rumunia           
  Hiszpania1   Hiszpania2        Turcja


Zapraszamy do obejrzenia prezentacji: "POLISH TRADITIONAL MEALS"


Easter

Od kilku tygodni na naszych zajęciach, przygotowujemy się do Wielkanocy. Uczniowie wykonali  już kartki wielkanocne z życzeniami i pozdrowieniami w jezyku angielskim dla uczniów i nauczycieli szkół partnerskich.  Kartki zostaną wysłane do szkół uczestniczących w projekcie. Czekamy, na kartki od naszych partnerów, systematycznie będziemy je umieszczać na tablicy Erasmus +. Na zajęciach tworzymy  piękne wielkanocne jajka techniką de'coupage. Ozdabiamy styropianowe jajka techniką serwetkową. Jajka staną się piękną ozdobą wielkanocnego stołu. Bardzo dziękujemy p. Jadwidze Niedbała za wskazówki, pomoc i poświęcony czas.
                                                                                                                                                     Zapraszamy do udziału w zajęciach.

Zdjęcia

Zapraszamy do obejrzenia:
Presentation on eatin habits in our country


Drugie spotkanie w Rumunii (2nd meeting in Romania) - 30.03 - 04.04.2017
Animacja
Zdjęcia

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSACH
Konkurs Plastyczny "Jesteśmy tolerancyjni" - czytaj więcej
Konkurs Multimedialny - czytaj więcej

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji:

Local and national Traditional Polish Songs
Local and national Traditional Polish dances - POLKA LUBELSKA

Local and national Traditional Polish dances - KRAKOWIAK

Local and national Traditional Polish dances - POLONEZ
Bulgarian Traditional Dances

Bulgarian Traditional Songs
Local and national Greek Songs
Local and national Greek Dances

 III Międzynarodowe Spotkanie Projektowe  2 - 6 czerwiec 2017 r.
Fotorelacja:
Dzień 1 - Uroczyste powitanie,         Dzień 2 : Bełżec, Szumy ;      Uroczysta kolacja,               Dzień 3:   Zamość
Dzień 4: Wizyta w kl. I - III,    Konkurs Piosenki Obcojęzycznej,     Konferencja,      Hrebenne, Siedliska   
Dzień 5 : Placówka SG w Lubyczy Król., Przedszkole Samorządowe, warsztaty kulinarne,    Gry i zabawy sportowe
Relacja video:
Zorba w wykonaniu uczennic, nauczycieli i rodziców
Wiązanka piosenek ludowych w wykonaniu: Justyny, Kai, Kroliny, Julii
Konkurs Piosenki Obcojęzycznej: Carolina, Julka, Kaja, Karolina,   Weronika i Amelka,   Brajan,     Brajan i Carolinauczniowie edukacji wczesnoszkolnej

"Tańczę i śpiewam tradycyjne tańce i piosenki" - 2 czerwiec 2017 r.

   
POLONEZ

   
KRAKOWIAK


POLKA LUBELSKA


ZORBA
artykuł z dn. 05.06. 2017 r. Tomaszowski Portal Informacyjny
artykuł z dn. 15.06.2017 r. Arges Express
 artykuł 16.06.2017 State Scholarship Foundation


Portugal in Poland


Wizyta w Alcover - Katalonia - Hiszpania

W dniach 28.09 - 4.10.2017 r. w ramach międzynarodowego projektu ERASMUS+  nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Lubyczy Królewskiej gościły w Alcover – miasteczku położonym w uroczej Katalonii. Wyjazd do Hiszpanii  był  okazją do lepszego poznania kraju, jego mieszkańców, kultury, dziedzictwa, wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych znajomości. Wszyscy mieli również możliwość doskonalenia naszych umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Jednym z punktów programu było zwiedzanie szkoły, w której bardzo serdecznie powitali nas uczniowie i nauczyciele. Szkoła jest nowoczesna i przyjazna uczniom jej wnętrze wykonane  w modernistycznym stylu, posiada bogatą bazę dydaktyczną (projektory, tablice interaktywne, laboratoria i in.). Uczniowie na lekcjach korzystają z laptopów, notebooków zaś na przerwach nie używają telefonów tylko rozmawiają ze sobą, świetnie się ze sobą komunikując, są otwarci – bezpośredni - tolerancyjni. W szkole pracuje 30 nauczycieli i uczęszcza do niej 300 uczniów w wieku 12-18 lat. W dwóch ostatnich latach nauki wybierają sobie przedmioty i zajęcia w których chcą uczestniczyć. Uczniowie świetnie spisali się w roli przewodników oprowadzając nas po swoim mieście; wieczorem przygotowali nam niespodziankę - pokaz sztucznych ogni w asyście bębnów oraz budując żywą wieżę z ludzi. Nauczyciele mieli również możliwość bliższego poznania kultury i sztuki Hiszpanii. Zwiedzili wiele ciekawych miejsc i obiektów np.: w Tarragonie - fragmenty amfiteatrów  byłego cesarstwa rzymskiego, muzeum portowe, w Barcelonie -  bazylikę Sagrada Família, Casa Milà Antonio Gaudíego, Stadion Olimpijski.Nasi partnerzy mieli niepowtarzalną okazję spróbować potraw z różnych zakątków Europy  m.in. z Włoch, Rumunii, Litwy, Turcji, Grecji i Polski. Smakołykami, którymi poczęstowaliśmy gości były: kiełbasa, kabanosy, sery wędzone oraz słodycze. Dyrektor szkoły przygotował specjalnie dla nas tradycyjne hiszpańskie danie – paellę z owocami morza. Odbyło się kilka spotkań, podczas których pracowaliśmy nad projektem, omawiano  przede wszystkim bieżące kwestie związane z realizacją projektu.Wszystkie spotkania prowadzone są  w języku angielskim, co zarówno dla uczniów jak i nauczycieli jest świetną okazją do doskonalenia umiejętności językowych.

Zdjęcia

W dniach 23-28.11.2017 nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Lubyczy Królewskiej odbyli kolejną podróż w ramach międzynarodowego projektu ERASMUS+ "Multicultural Communication, Breaking Stereotypes". Tym razem gościliśmy w Formii – miasteczku położonym nad Morzem Śródziemnym w prowincji Latina we Włoszech. Mieliśmy doskonałą okazję do poznania bogatej kultury tego kraju i jego mieszkańców, wymiany doświadczeń oraz łamania stereotypów. Podczas pobytu odwiedziliśmy szkoły i przedszkole, gdzie byliśmy bardzo serdecznie powitani przez dzieci, ich rodziców i nauczycieli, którzy przygotowali wspaniałą część artystyczną i częstowali nas tradycyjnymi włoskimi przekąskami. W programie było również zwiedzanie zabytkowych uliczek miasteczka, starożytnej cysterny (sztucznego zbiornika na wodę). Oglądaliśmy również "flash mob" i wystawę poświęconą walce z przemocą wobec kobiet. Słuchaliśmy wspaniałego koncertu instrumentów dętych w jednym z kościołów Formii. Niezatarte wrażenie zostawiła na nas wycieczka do Pompei - starożytnego miasta zgładzonego przez Wulkan Wezuwiusz. Odbyło się kilka szkoleń i prezentacji w języku angielskim podczas których wymieniano się doświadczeniami i omawiano kwestie związane z tematyką projektu. Kulminacyjnym momentem był wieczór integracyjny, kiedy mieliśmy okazję spróbować potraw z różnych zakątków Europy, m.in. z Włoch, Rumunii, Portugalii, Hiszpanii, Litwy, Turcji i Grecji, a naszych partnerów poczęstować tradycyjnymi smakołykami z Polski.

                                                                                                M. Jamborko
Zdjęcia


Zapraszamy do obejrzenia filmiku o tradycyjnych polskich  grach i zabawach

TRADITIONAL POLISH GAMES


Wizyta w Mersin - Turcja

W dniach 15.03 – 20.03.2018 r. w regionie Mersin w Turcji odbyło się piąte spotkanie nauczycieli ze szkół partnerskich w ramach międzynarodowego projektu ERASMUS+ "Multicultural Communication: Breaking Stereotypes". Swój pobyt zaczęliśmy od odwiedzin w kilku szkołach w miejscowości Erdemli. Bardzo serdecznie powitano nas w miejscowym przedszkolu, szkole podstawowej i w technikum. Mieliśmy możliwość wymiany doświadczeń i przyjrzenia się tureckim obyczajom i kulturze. Gościliśmy również w Urzędzie Miasta. Była też okazja posmakować miejscowej kuchni, zobaczyć liczne zabytki architektury z różnych epok oraz piękno miejscowej przyrody. W ramach spotkania nauczyciele zaprezentowali swoje doświadczenia i spostrzeżenia związane z przebywaniem dzieci emigrantów w szkołach w poszczególnych krajach. Omówiono, w jaki sposób można i należy pomóc takim dzieciom zaadaptować się w nowym dla nich środowisku. Podsumowaniem spotkania była tradycyjna kolacja połączona z prezentacją zarówno regionalnych potraw, jak i potraw z krajów partnerskich. Następne, ostatnie już spotkanie, podsumowujące cały projekt, ma odbyć się pod koniec maja tego roku w Portugalii.

Zdjęcia

„DETECTION OF FOREIGN SUDENT IN NIKODEM’S SULIK  PRIMARY SCHOOL POLAND”One of Erasmus+ project activities - school trips and museum visit
Wycieczka Muzeum Wsi Lubelskiej - Kozłówka  08.05.2018
On the 8th of May, 2018, eager students from our school and teachers went on a trip. At the beginning we visited the Museum of the Lublin Countryside. We learned how people lived in the countryside and what accupations exited in the past. The windmill from Zygmuntów turned out to be extremely interesting. We also saw animals that added extraordinary character to this open-air museum.  Then we visited the Palace in Kozłówka where the guide told us a lot of interesting facts about the creation of the palace, Zamoyski's family, once inhabiting the palace and the history of their coat of arms. Next to the palace there was beautiful French-style garden with a fountain. The visitors of Kozłówka are eager to come to the park and rest completely for free! We also visited the carriage house and the only in Poland Gallery of the Art of Socialist realism. The trip turned out very interesting and we ended it with a visit to McDonald's where we could eat something and talk about the impressions after the trip.

Tetyana Utsinyk IIIa gim.
Zdjęcia

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji
Painting, Music, Architecture and Sculpture in Poland


Wizyta w Torres Novas - Portugalia
Zdjęcia

Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz