GZ "Młode Wilczki"

Obietnica zuchowa

24 listopada 2016 r., przedstawiciele drużyny zuchowej „Młode Wilczki” z Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej wraz z drużynowymi, uczestniczyli w złożeniu obietnicy zuchowej przez Gromadę Zuchów „Ekoludki” z Bełżca. 19 zuchów tej gromady złożyło obietnicę zuchową na ręce komendantki Hufca ZHP z Tomaszowa Lubelskiego, phm. Anny Rojek. Znaczki zucha wręczał ks. dziekan hm. Grzegorz Chabros, a pamiątkową kartkę złożenia obietnicy wręczyła dyrektor szkoły Alina Przednowek oraz Grzegorz Lentowicz, przewodniczący Komisji Oświatowej UG w Bełżcu.  

W uroczystej zbiórce wzięły również udział zuchy z Suśca, harcerze z 23 DH "Ekoharce" z Bełżca wraz z drużynowymi oraz rodzice, którzy przygotowali wspaniały tort i poczęstunek.   Wszystkim zuchom gratujemy złożenia obietnicy a pwd. Joannie Pyrek z Bełżca dziękujemy za zaproszenie. Dziękujemy  rodzicom, Anecie Małyska i Marioli Gemborys za pyszne babeczki i muffinki. 
                                                                                                                                                                                     J. Pizun
                                                                                                    Zdjęcia

Zbiórka instruktorska

23 listopada 2016 r. o godz. 16.00 w Komendzie Hufca w Tomaszowie Lubelskim odbyła się zbiórka instruktorska zorganizowana przez Komendantkę Hufca ZHP phm. Annę Rojek. W zbiórce wzięły udział drużynowa zuchów Jadwiga Pizun i drużynowa harcerzy Iwona Remizowska z Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej  oraz drużynowi z trzech powiatów: janowskiego, biłgorajskiego i tomaszowskiego, wchodzących w struktury tomaszowskiego Hufca. W instruktorskim spotkaniu uczestniczył także zastępca komendanta Chorągwi Lubelskiej ZHP hm. Jacek Chrześcijanek. Podczas spotkania instruktorzy skupili się m.in. nad zamierzeniami Hufca na przyszły rok, tak, by wspólnie organizować imprezy w celu integracji różnych środowisk. Dziękujemy bardzo za zaproszenie !

                                                                                                                                                                                   Jadwiga Pizun
                                                                                                     Zdjęcia

Uroczysta zbiórka

9 listopada 2016 roku w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej, o godz. 12:10 w sali 83, odbyła się uroczysta zbiórka obrzędowa połączona z wręczeniem chust zuchowych Gromadzie Zuchowej „Młode Wilczki”,  działającej przy Szkole Podstawowej w Lubyczy Królewskiej. W uroczystości wzięli udział:  Anna Rojek – Komendant Hufca ZHP w Tomaszowie Lubelskim wraz z Harcerzami z Suśca,  Tomasz Leszczyński -  Burmistrz Lubyczy Królewskiej, Agnieszka Piłat – wicedyrektor Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej, Harcerze z Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej, oraz rodzice  zuchów.

Elementy zbiórki gromady zuchowej:

- słowo komendant Anny Rojek o prawdziwej przyjaźni,

- gawęda „Harcerska droga” połączona z piosenkami i pląsami  przedstawiona przez harcerzy z Suśca,

- odczytanie ROZKAZU L 12/2016,

- słodki poczęstunek od Burmistrza Lubyczy Królewskiej -  Tomasza Leszczyńskiego,

- wręczenie gromadzie zuchowej kroniki przez panią wicedyrektor Agnieszkę Piłat,

- założenie chust zuchom przez rodziców i harcerzy,

- zakończenie kręgiem „Bratniego słowa” i przekazaniem iskierki.

Z harcerskim pozdrowieniem, Czuwaj!

                                                                                                           Jadwiga Pizun
Zdjęcia

                                                                                   Konkurs recytatorski zuchów
7 grudnia, w siedzibie komendy Hufca ZHP Tomaszów Lub, odbyła się III edycja Hufcowego Konkursu Recytatorskiego dla zuchów pt. „Ulubieni autorzy”. Wspaniałe i dzielne zuchy z Tyszowiec, Bełżca    i Lubyczy Królewskiej zaprezentowały utwory swoich ulubionych autorów. Próbną Gromadę Zuchową z Lubyczy Królewskiej reprezentowali: Łucja Kuzioła, Aleksandra Staniewska, Joanna Małyska, Michał Bundyra, Mikołaj Maksymiak i Emilia Mielnik. Gratuluję występu; Joannie Małyska, która zajęła II miejsce, Aleksandrze Staniewskiej, która zajęła III miejsce oraz wszystkim pozostałym naszym zuchom, którzy otrzymali wyróżnienia. Dziękuję dh. Annie Wojciechowskiej oraz rodzicom za pomoc  w przygotowaniu zuszków do tego konkursu, który był bardzo spontaniczny ale o wysokim stopniu trudności. Wszystkie zuchy biorące udział w konkursie otrzymały nagrody, które ufundował Starosta Tomaszowski Jan Kowalczyk. Konkurs zorganizowała  i przygotowała Komendantka Hufca ZHP Tomaszów Lubelski phm. Annie Rojek za co serdecznie dziękuję wraz z zuchami i ich rodzicami.

                                                                                                                                                                     Czuwaj dh. Jadwiga Pizun
                                                                                                   Zdjęcia      

                                                                                   
                                                                                               Mikołajki
6 grudnia, w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej odbyły się „Mikołajki” dla dzieci z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łabuniach.  W imprezie tej uczestniczyli także: Aleksandra Pawelec, Łucja Kuzioła, Emilia Mielnik,  Michał Bundyra i Błażej Milczarek z Próbnej Gromady Zuchowej w Lubyczy Królewskiej. „Mikołajki” rozpoczęły się o godz. 17.00 zwiedzaniem Placówki Straży Granicznej w Hrebennem, następnie był poczęstunek w stołówce Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej. Dzieci odwiedził także Święty Mikołaj wraz z całym swym orszakiem a czas umiliły dziewczyny tańczące zumbę. "Mikołajki" zakończyły się o 20:30, wszyscy byli zadowoleni i z pewnością razem czekamy na wspólnie spędzony mikołajkowy czas w przyszłym roku.  

                                                                                                    Czuwaj dh. Jadwiga Pizun
Zdjęcia

 

ZDOBYWAMY  SPRAWNOŚĆ  ODKRYWCY

 Pokemony, Pająki i Tygrysy z Drużyny Zuchowej – Młode Wilczki - pod opieką p. Anny Wojciechowskiej – w listopadzie i w grudniu na piątkowych zbiórkach realizowali projekt pt. ,, Dzielni Odkrywcy”.Dzięki przeprowadzonym doświadczeniom, zabawom i zadaniom zdobywali SPRAWNOŚĆ MŁODEGO ODKRYWCY.

dh Anna Wojciechowska (M)

Zdjęcia


Już po raz dwudziesty szósty zuchy i harcerze są strażnikami światła w Polsce, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami.Hasło tegorocznej akcji to: „ODWAŻNIE TWÓRZMY POKÓJ”.18.12.2016 r. na Mszy Świętej o godz. 10.00 zuchy z Próbnej Gromady Zuchowej i harcerze z Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej przekazały Betlejemskie Światło Pokoju, Parafii Matki Bożej Różańcowej i Aniołów Stróżów w Lubyczy Królewskiej na ręce księdza proboszcza Roberta Mokrzyńskiego.

Niech to Światło będzie drogowskazem i pomoże odważnie tworzyć pokój. 

                                                                                      J. Pizun
Zdjęcia

 

GRUDNIOWE  PIECZENIE  PIERNICZKÓW PRZEZ  ZUCHY

POKEMONY  TYGRYSY I PAJĄKI

Zdjęcia
                                                                                                          A. Wojciechowska

Już po raz drugi zuchy z próbnej gromady zuchowej „MŁODE WILCZKI”, działającej przy Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej, uczestniczyły w zbiórce połączonej ze zdobywaniem sprawności "Odkrywcy otaczającego nas świata". 
„PĘDZI, PĘDZI KULIG NICZYM BŁYSKAWICA....”.  

Zima jednak nie zawiodła! W tym roku także sprawdziło się stare ludowe powiedzenie: „Idzie luty – załóż ciepłe buty”. We wtorek 7 lutego zuchy i harcerze korzystając z zimowych uroków, cieplutko ubrani, z dobrymi humorami i wielką ochotą na białe szaleństwo, wybrali się na kulig do Suśca. W kuligu, oprócz druhen (Jadwiga Pizun, Anna Wojciechowska i Iwona Remizowska) wzięli udział również rodzice. Wyprawa zaczęła się od zwiedzenia Muzeum Pożarnictwa w Oseredku. Dzieci były bardzo zainteresowane eksponatami ale czas gonił. Na pewno wielu z uczestników wróci w to miejsce aby dokładnie przyjrzeć się wystawom. Następnie zuchy i harcerze przybyli do zagrody Pana Jarosza w Suścu, który zorganizował kulig i zobowiązał się do przeprowadzenia go przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa. Kulig odbył się szlakiem, który prowadził przez piękny las przepełniony zimowym krajobrazem. Jazda zaprzęgiem konnym sprawiła wszystkim dużo radości. Dzieci były zachwycone, ale to nie był koniec atrakcji. Przygotowano także ognisko wraz z pieczeniem kiełbasek. Wszystkich rozgrzała gorąca herbatka oraz… worki z sianem do zjeżdżania z górki. Dzieci wróciły zmarznięte, zmoczone i zmęczone ale bardzo zadowolone z udanej wycieczki.  To był bardzo udany dzień.

Zdjęcia

 19 lutego 2017 roku zuchy z 4 Gromady Zuchowej „MŁODE WILCZKI” i harcerze z Drużyny „WŁÓCZYKIJE” działający przy Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej pod opieką podharcmistrzyni  Iwony Remizowskiej i druhny Jadwigi Pizun uczestniczyli w obchodach DNIA MYŚLI BRATERSKIEJ w Biłgoraju, zorganizowanych przez Komendę Hufca ZHP w Tomaszowie Lubelskim. DMB rozpoczął się Mszą Świętą w kościele pw. WNMP w Biłgoraju. Po mszy świętej ponad trzystu zuchów i harcerzy w uroczystym pochodzie ze sztandarami i proporcami na czele przemaszerowało do Miejskiego Zespołu Szkół w Biłgoraju, gdzie odbyła się wieczornica harcerska, rozpalenie świeczowiska oraz gawęda harcerska: „Rola przyjaźni w harcerskiej służbie”. Następnie odbyła się prezentacja drużyn z powiatu tomaszowskiego, biłgorajskiego i janowskiego, będących w strukturach Hufca ZHP Tomaszów Lubelski, wystąpienia zaproszonych gości, wręczenie dyplomów i podziękowań gościom,  kadrze instruktorskiej,  drużynom i gromadom zuchowym działającym w strukturach tomaszowskiego Hufca ZHP. Zawiązanie kręgu i iskierka. Na zakończenie był słodki poczęstunek i pizza. Wszyscy wrócili szczęśliwi z nową energią do działania. Bardzo dziękujemy za zorganizowanie i zaproszenie oraz   mile spędzony czas komendantce Hufca ZHP w Tomaszowie Lubelskim, Annie Rojek.   Wyrazy wdzięczności kierujemy także do Pani dyrektor Bożeny Ziembińskiej i Pana Burmistrza Tomasza Leszczyńskiego za transport, dzięki któremu mogliśmy uczestniczyć w tych uroczystościach oraz za wspieranie drużyny harcerskiej i gromady zuchowej w swoim środowisku.
                                                                                                                                                                                                J. Pizun
                                                                                                                                  Zdjęcia

23 lutego 2017 roku zuchy z 4 Gromady Zuchowej „MŁODE WILCZKI” i harcerze z Drużyny „WŁÓCZYKIJE” działający przy Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej, pod opieką druhen Iwony Remizowskiej, Jadwigi Pizun oraz Anny Wojciechowskiej, zorganizowali w bibliotece szkolnej o godz. 11.00 uroczystą zbiórkę z okazji DNIA MYŚLI BRATERSKIEJ. W uroczystości wzięli udział:  Bożena Ziembińska – dyrektor Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej  i Agnieszka Piłat – wicedyrektor Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej, druhna harcmistrz Krystyna Ściborska oraz byłe harcerki: Ewa Słotwińska i Milena Kamińska a także rodzice. Harcerki wprowadziły nas w nastrój uroczystości piosenką pt. „Ogień”, następnie zapalono świece, jednocześnie przypominając prawo zuchowe i prawo harcerskie. W dalszej części została przypomniana historia Dnia Myśli Braterskiej i harcerstwa w Lubyczy Królewskiej. Druhna Krystyna Ściborska opowiedziała gawędę, która została uwieńczona wspólnymi śpiewami i pląsami. Następnie zabrały głos: Pani dyrektor i Pani wicedyrektor oraz zaproszeni goście dzieląc się swoimi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami z bycia w Związku Harcerstwa Polskiego. Na zakończenie została puszczona  iskierka przyjaźni oraz można było się częstować cukierkami i pączkami popijając je herbatką. Tak w skrócie to było: kaczo, byczo i indyczo ;)

 Czuwaj!

dh Jadwiga Pizun

Zdjęcia


20 -  LECIE ZNP SEKCJI EMERYTÓW I RENCISTÓW

9 marca 2017 roku 4 Gromada Zuchowa ,, Młode Wilczki” pod opieką J. Pizun i A. Wojciechowskiej – wzięły udział w obchodach 20 - lecia ZNP sekcji emerytów i rencistów przy oddziale ZNP w Lubyczy Królewskiej. 
,,Młodzi Was potrzebują, oni potrzebują wzorów, które byłyby dla nich punktem odniesienia, oczekują też odpowiedzi na wiele zasadniczych pytań, jakie nurtują ich umysły i serca, a nade wszystko domagają się od Was przykładu życia”( Jan Paweł II ) - te słowa skierowały zuchy w stronę czcigodnych jubilatów. Życząc im długich lat w zdrowiu, pomyślności i pogody ducha - zuchy i zuchenki wręczyły czcigodnym Emerytom i Rencistom własnoręcznie wykonane laurki. Zmarłym zaś nauczycielom zapaliły symboliczny znicz i złożyły wiązankę tulipanów.

 ,,Nauczyciel to ktoś wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania i działania'' – te słowa skierowała Pani prezes Związku Emerytów i Rencistów – Krystyna Ściborska do zaproszonych gości.

 ,,Ten związek nie istniałby gdyby nie Ci ludzie. To oni stworzyli podwaliny tej gminy, tego powiatu. Wierzę, że swoim doświadczeniem, będą się dzielić z młodym pokoleniem” - mówiła Pani Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego – Beata Chmielowiec.

  Uroczystość uświetnił swoim występem – szkolny chórek – pod opieką p. dyr. Agnieszki Piłat a także uczeń gimnazjum – Bruno Knapik, który zmarłym nauczycielom zagrał na trąbce ,,Ciszę”. W uroczystości udział wzięli – burmistrz miasta – p. Tomasz Leszczyński, Dyrekcja Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej – p. Bożena Ziembińska, p. Teresa Trzeciak, p. Agnieszka Piłat, zaproszeni nauczyciele, renciści Zespołu Szkół oraz byłych szkół filialnych.

 Uroczystość  zakończyła się wspólnym biesiadowaniem i słodkim poczęstunkiem.

Anna Wojciechowska

 Zdjęcia

8 maja 2017 roku o godz. 9.00 zuchy z 4 Gromady Zuchowej "MŁODE WILCZKI" z Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej uczestniczyły we Mszy Świętej z okazji nawiedzenia figury Św. Michała Archanioła z groty objawień na Gargano w Parafii MB Różańcowej i Aniołów Stróżów w Lubyczy Królewskiej.

W dniach  9 – 11czerwca 2017 roku zuchy z 4 Gromady Zuchowej „MŁODE WILCZKI” i harcerze z Drużyny „WŁÓCZYKIJE” działający przy Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej pod opieką Podharcmistrzyni  Iwony Remizowskiej i Druhny Jadwigi Pizun oraz  rodzica Joanny Staniewskiej uczestniczyli w Zlocie Drużyn Hufca „Porytowe Wzgórze 2017” w Janowie Lubelskim, zorganizowanym przez Komendę Hufca ZHP w Tomaszowie Lubelskim. W Zlocie wzięło udział 10 drużyn harcerskich oraz 3 gromady zuchowe z powiatu tomaszowskiego, biłgorajskiego i janowskiego. Pierwszy dzień zlotu dla zuchów i harcerzy był dniem organizacyjnym. Następnego dnia odbyły się zajęcia programowe i gra terenowa a wieczorem obrzędowe ognisko, podczas którego odbyła się obietnica zuchowa i przyrzeczenie harcerskie. Zlot zakończył się w niedzielę, po powrocie z uroczystości upamiętniających 73 rocznicę największej bitwy partyzanckiej na Porytowym Wzgórzu. Wszyscy wrócili szczęśliwi z nową energią do działania.

 

Dziękujemy bardzo Pani dyrektor Bożenie Ziembińskiej i Panu Burmistrzowi Tomaszowi Leszczyńskiemu za umożliwienie gromadzie zuchowej i drużynie harcerskiej uczestniczenia w Zlocie oraz wsparcie organizacyjne w udostępnieniu potrzebnego sprzętu, dzięki któremu mogliśmy uczestniczyć w tych uroczystościach. Dziękuję zuchom i harcerzom, którzy dzielnie przetrwali inwazję meszek, komarów i kleszczy, a przy tym aktywnie uczestniczyli w zajęciach tematycznych oraz rekreacyjnych, cudownie się przy tym bawiąc. Czuwaj!
                                                                                                                               Zdjęcia

Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz