Związek Harcerstwa Polskiego

Szanowni Rodzice

            Jest mi niezwykle miło zaprosić Państwa dziecko (uczniów klas IV- VI) do drużyny harcerskiej, działającej przy Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej. Jesteśmy częścią Związku Harcerstwa Polskiego. Pomagamy w kształtowaniu charakteru poprzez stawianie wyzwań Uczymy się poprzez zabawę i przygodę. Na zbiórkach zawieramy przyjaźnie, zdobywamy praktyczne umiejętności przydatne w życiu codziennym. Przeżywamy wspólne przygody. Pamiętamy także o pomaganiu innym.

Nasze zbiórki odbywają się raz w tygodniu, w środę o godzinie 13.30 w bibliotece szkolnej. Oprócz tego każdego harcerza czekają niezapomniane wrażenia na biwakach i obozach.

Zapraszamy do aktywnego udziału w życiu naszej drużyny. Będziemy na bieżąco informować o zbliżających się akcjach.

Czas zacząć przygodę.

 Z harcerskim pozdrowieniem,

 Czuwaj!

                                                                                                                                                               phm. Iwona Remizowska

                                                 
Harcerze Próbnej Drużyny Harcerskiej „Włóczykije” dziękują serdecznie wszystkim ludziom dobrej woli, którzy włączyli się do akcji „Sianko pod obrus”. Zebraliśmy 510 złoty. Zebrane pieniądze przeznaczymy na zakup elementów umundurowania (chusty, berety…).

                                                                                                                                                                         Czuwaj


„Odważnie twórzmy pokój”

to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju

Jak co roku na przejściu granicznym Hrebenne-Rawa Ruska, polscy harcerze spotkali się z ukraińskimi skautami. Przekazali im Betlejemskie Światło Pokoju. W tym roku do Drużyn Hufca ZHP w Tomaszowie Lubelskim dołączyli harcerze i zuchy z Lubyczy Królewskiej.Choć było bardzo zimno, atmosfera uroczystości była ciepła i przyjazna. Harcerze i skauci wymienili się podarunkami, uściskami.

Czuwaj

phm Iwona Remizowska


Zapraszamy do obejrzenia relacji z przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju w TVP3 Lublin„PĘDZI, PĘDZI KULIG NICZYM BŁYSKAWICA....”.  

Zima jednak nie zawiodła! W tym roku także sprawdziło się stare ludowe powiedzenie: „Idzie luty – załóż ciepłe buty”. We wtorek 7 lutego zuchy i harcerze korzystając z zimowych uroków, cieplutko ubrani, z dobrymi humorami i wielką ochotą na białe szaleństwo, wybrali się na kulig do Suśca. W kuligu, oprócz druhen (Jadwiga Pizun, Anna Wojciechowska i Iwona Remizowska) wzięli udział również rodzice. Wyprawa zaczęła się od zwiedzenia Muzeum Pożarnictwa w Oseredku. Dzieci były bardzo zainteresowane eksponatami ale czas gonił. Na pewno wielu z uczestników wróci w to miejsce aby dokładnie przyjrzeć się wystawom. Następnie zuchy i harcerze przybyli do zagrody Pana Jarosza w Suścu, który zorganizował kulig i zobowiązał się do przeprowadzenia go przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa. Kulig odbył się szlakiem, który prowadził przez piękny las przepełniony zimowym krajobrazem. Jazda zaprzęgiem konnym sprawiła wszystkim dużo radości. Dzieci były zachwycone, ale to nie był koniec atrakcji. Przygotowano także ognisko wraz z pieczeniem kiełbasek. Wszystkich rozgrzała gorąca herbatka oraz… worki z sianem do zjeżdżania z górki. Dzieci wróciły zmarznięte, zmoczone i zmęczone ale bardzo zadowolone z udanej wycieczki.  To był bardzo udany dzień.

Zdjęcia

19 lutego 2017 roku zuchy z 4 Gromady Zuchowej „MŁODE WILCZKI” i harcerze z Drużyny „WŁÓCZYKIJE” działający przy Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej pod opieką podharcmistrzyni  Iwony Remizowskiej i druhny Jadwigi Pizun uczestniczyli w obchodach DNIA MYŚLI BRATERSKIEJ w Biłgoraju, zorganizowanych przez Komendę Hufca ZHP w Tomaszowie Lubelskim. DMB rozpoczął się Mszą Świętą w kościele pw. WNMP w Biłgoraju. Po mszy świętej ponad trzystu zuchów i harcerzy w uroczystym pochodzie ze sztandarami i proporcami na czele przemaszerowało do Miejskiego Zespołu Szkół w Biłgoraju, gdzie odbyła się wieczornica harcerska, rozpalenie świeczowiska oraz gawęda harcerska: „Rola przyjaźni w harcerskiej służbie”. Następnie odbyła się prezentacja drużyn z powiatu tomaszowskiego, biłgorajskiego i janowskiego, będących w strukturach Hufca ZHP Tomaszów Lubelski, wystąpienia zaproszonych gości, wręczenie dyplomów i podziękowań gościom,  kadrze instruktorskiej,  drużynom i gromadom zuchowym działającym w strukturach tomaszowskiego Hufca ZHP. Zawiązanie kręgu i iskierka. Na zakończenie był słodki poczęstunek i pizza. Wszyscy wrócili szczęśliwi z nową energią do działania. Bardzo dziękujemy za zorganizowanie i zaproszenie oraz   mile spędzony czas komendantce Hufca ZHP w Tomaszowie Lubelskim, Annie Rojek.   Wyrazy wdzięczności kierujemy także do Pani dyrektor Bożeny Ziembińskiej i Pana Burmistrza Tomasza Leszczyńskiego za transport, dzięki któremu mogliśmy uczestniczyć w tych uroczystościach oraz za wspieranie drużyny harcerskiej i gromady zuchowej w swoim środowisku.
                                                                                                                                                                                                J. Pizun
                                                                                                           Zdjęcia
                                           

23 lutego 2017 roku zuchy z 4 Gromady Zuchowej „MŁODE WILCZKI” i harcerze z Drużyny „WŁÓCZYKIJE” działający przy Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej, pod opieką druhen Iwony Remizowskiej, Jadwigi Pizun oraz Anny Wojciechowskiej, zorganizowali w bibliotece szkolnej o godz. 11.00 uroczystą zbiórkę z okazji DNIA MYŚLI BRATERSKIEJ. W uroczystości wzięli udział:  Bożena Ziembińska – dyrektor Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej  i Agnieszka Piłat – wicedyrektor Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej, druhna harcmistrz Krystyna Ściborska oraz byłe harcerki: Ewa Słotwińska i Milena Kamińska a także rodzice. Harcerki wprowadziły nas w nastrój uroczystości piosenką pt. „Ogień”, następnie zapalono świece, jednocześnie przypominając prawo zuchowe i prawo harcerskie. W dalszej części została przypomniana historia Dnia Myśli Braterskiej i harcerstwa w Lubyczy Królewskiej. Druhna Krystyna Ściborska opowiedziała gawędę, która została uwieńczona wspólnymi śpiewami i pląsami. Następnie zabrały głos: Pani dyrektor i Pani wicedyrektor oraz zaproszeni goście dzieląc się swoimi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami z bycia w Związku Harcerstwa Polskiego. Na zakończenie została puszczona  iskierka przyjaźni oraz można było się częstować cukierkami i pączkami popijając je herbatką. Tak w skrócie to było: kaczo, byczo i indyczo ;)

                                                                                                                                                                           Czuwaj!

                                                                                                                                                                             dh Jadwiga Pizun

Zdjęcia

Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz