UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
Zapraszamy do obejrzenia: fotorelacji i filmiku z uroczystości.

 

                WYCIECZKA KLAS III EW DO WARSZAWY
Dnia 14 czerwca klasy III SP udały się na wycieczkę do Warszawy. Z Lubyczy Królewskiej  wyjechaliśmy o godzinie 6 rano, a wróciliśmy o 23 wieczorem. Celem naszej wycieczki było zwiedzanie stadionu PGE Narodowy oraz Centrum Nauki Kopernik. Wśród naszych uczniów jest wielu piłkarzy i innych sportowców, więc możliwość zasiadania na trybunach stadionu, to duża atrakcja. Jednak najwięcej emocji dostarczyła nam wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Tutaj każdy uczeń mógł pobawić się w naukowca, odkrywcę, badacza różnych dziedzin nauki. Mogliśmy np. szczegółowo zgłębić zjawisko pogodowe, jakim jest burza; mogliśmy spróbować wynurzyć z wody torpedę siła własnych mięśni; poznać budowę człowieka; przejechać się na rowerze z kościotrupem; polecieć latającym dywanem i jeszcze wiele innych atrakcji. Do domu wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni ze zdobycia nowych doświadczeń.

 

                                                      wychowawczynie klas III: Beata Chmielowiec i Barbara Styczyńska

 

Zdjęcia

PRAWIE ABSOLWENCI...
Fotorelacja:  kl. III ew,   kl. III gim

EKSPERYMENTOWANIE JEST PROSTE I TANIE

 

Pod takim hasłem w dniu 12.06.2017 r. odbyły się pokazy chemiczno-fizyczne wykonywane przez uczniów gimnazjum. Celem tych doświadczeń było pokazanie młodszym kolegom i koleżankom, że chemia i fizyka wcale nie są takie straszne, a przedmioty te można połączyć z przyjemną zabawą. Opiekunami pokazów były nauczycielki: Maria Brodowska oraz Danuta Krzych. Pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uczniowie oglądający brali w nich czynny udział.

 

                                                                                                                         Bartłomiej Nowicki

 

NASZE SUKCESY LITERACKIE

 

Dnia 9 czerwca 2017 roku  w Liceum Ogólnokształcącym  nr 1 w Tomaszowie Lubelskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród  w Powiatowym  Konkursie  Literackim „Ja i cyberświat”. Uczennice z innowacyjnej klasy Ic,  pracujące  pod kierunkiem pani M. Maciuły,  zajęły wysokie miejsca:

 

Amelia Perz  - II miejsce

 

Amelia Kawa – III miejsce

 

Gabriela Kowal – wyróżnienie.

 

Wszystkie jesteśmy bardzo zadowolone z naszego  sukcesu  i wspaniałych nagród, które otrzymałyśmy.

 

                                                                                                    ~Amelia Kawa~

 

Zdjęcia

9 czerwca 2017 roku uczniowie klas IV "b" i IV "a" udali sie na wycieczkę  do Przemyśla. Z przewodnikiem, ktory opowiadał ciekawostki zwiedzili zabytki Przemyśla i najbliższej okolicy. W drodze do tego urokliwego miasta pani pilot opowiadała historyjki na temat miejscowości przez które przejeżdzaliśmy: Narol, Oleszyce, Cieszanow, Jarosław.  Opiekunami na wycieczce byli: J. Stecko, R. Woś, A. Grabska, M. Jamborko. Piątkowy dzień uplynął szybko i był pełen wrażeń.

                                                                                                 J. Stecko
Zdjęcia

 

WYCIECZKA  KLAS II EW  DO PACANOWA I NOWEJ DĘBY

 

12 czerwca 2017 r. , o godz.: 07:30 – klasy II a, b, c EW wyruszyły na wycieczkę do Pacanowa i Nowej Dęby. Wycieczka do Nowej Dęby -  miała na celu zwiedzenie fabryki i zapoznanie się z procesem powstawania ozdób choinkowych. Podczas trwania wycieczki dzieci miały okazję przyjrzeć się długim, szklanym rurkom, z których wydmuchują się kule różnej wielkości. Jednym z etapów zwiedzania była sala, w której pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym, rozgrzewał szkło, a następnie ustami wydmuchiwał bańki. Kolejny etap w powstawaniu bombek to ich srebrzenie. Do każdej bombki wstrzykuje się mieszankę azotanu srebra, amoniaku i kwasu, a następnie zanurza się je we wrzącej wodzie i potrząsa, dzięki czemu bańki uzyskują piękny, srebrzysty połysk. Taki wytwór trafia do farbiarni, gdzie nadaje się im przeróżne kolory poprzez zanurzenie w farbie. Następnie wędrują do suszarni, a stamtąd do osoby, która zajmuje się przycinaniem i kapslowaniem. Pozostawia się dłuższą końcówkę, jeżeli bombki mają być ręcznie zdobione.  W dalszym etapie wycieczki bombki dostają się do pomieszczenia, w którym panie zajmują się zdobieniem kul gdzie powstają prawdziwe arcydzieła. Dzieci przyglądały się pracy pań i były pod dużym wrażeniem.  Na końcu zwiedzania, dzieci trafiły do pomieszczenia, które przypominało pokój z bajki. Cały wypełniony był prawdziwymi dziełami sztuki. Były to unikatowe egzemplarze bombek. Wszyscy  zostaliśmy porażeni kolorystyką i różnorodnością form. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których wychowankowie ozdabiali bombki według własnego pomysłu. Po zwiedzeniu fabryki, każde z dzieci otrzymało bombkę choinkową z własnym imieniem. Następnie wyruszyliśmy do Pacanowa do Europejskiego Centrum Bajek im. Koziołka Matołka, na wystawę „Bajkowy Świat”. Organizatorzy piszą o niej w następujący sposób:

 

Wystawa „Bajkowy Świat” to wyjątkowa ekspozycja stworzona specjalnie z myślą o dzieciach. Jest to podróż przez bajkowe krainy dziecięcej wyobraźni – zaskakująca, pełna dźwięków i barw. Ekspozycja łączy w sobie najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi i cennymi eksponatami muzealnymi. Jest jedną wielką interaktywną przygodą, w której pośrednikiem między światem bajki a rzeczywistością są przewodnicy – Dzwoneczek, Piotruś Pan czy Królewna Śnieżka.”

 

U progu – przywitał nas serdecznie Koziołek Matołek, który w bardzo wdzięczny sposób zachęcał do odwiedzania kolejnych sal , komnat, w których są prezentowane różne bajki .Ekspozycja została przygotowana tak, aby pobudzić dziecięcą wyobraźnię i zaangażować dziecko aktywnie w proces zdobywania wiedzy z zakresu bajek, baśni i legend. Zarówno dzieci, jak i wychowawcy opuszczali wystawę, a właściwie „magiczny świat bajek” będąc pod ogromnym wrażeniem tego co zobaczyli i przeżyli. Dzieci zachwycił również niewielki, ale piękny ogród i plac zabaw, na którym aktywnie spędziły czas. Wszyscy trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń i przeżyć wrócili do oczekujących na placu szkolnym  rodziców.

 

Anna Wojciechowska (M)

 

Zdjęcia

 


PIKNIK KLASY II c
 W środę 07.06.2017r uczniowie klasy II c mile spędzili czas na pikniku klasowym zorganizowanym przez rodziców i wychowawcę. W czasie wspólnych gier i zabaw było dużo śmiechu, a pieczone kiełbaski na świeżym powietrzu smakowały wybornie.Po posiłku i krótkim odpoczynku w ramach poznawania najbliższej okolicy uczniowie udali się do ruin miejscowej cerkwi. Jak się okazało, był to dla nich bardzo interesujący obiekt . Do szkoły uczniowie wracali zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Wychowawczyni dziękuje p. S. Kopce, p.  J. Głodkowskiej i p. S. Małeckiemu za pomoc w przygotowaniu i organizacji pikniku.

 

                                                                        Wiesława Szymczuk

 III Międzynarodowe Spotkanie Projektowe  2 - 6 czerwiec 2017 r.
Fotorelacja:
Dzień 1 - Uroczyste powitanie,         Dzień 2 : Bełżec, Szumy ;      Uroczysta kolacja,               Dzień 3:   Zamość
Dzień 4: Wizyta w kl. I - III,    Konkurs Piosenki Obcojęzycznej,     Konferencja,      Hrebenne, Siedliska   
Dzień 5 : Placówka SG w Lubyczy Król., Przedszkole Samorządowe, warsztaty kulinarne,    Gry i zabawy sportowe
Relacja video:
Zorba w wykonaniu uczennic, nauczycieli i rodziców
Wiązanka piosenek ludowych w wykonaniu: Justyny, Kai, Kroliny, Julii
Konkurs Piosenki Obcojęzycznej: Carolina, Julka, Kaja, Karolina,   Weronika i Amelka,   Brajan,     Brajan i Carolinauczniowie edukacji wczesnoszkolnej

LUBELSZCZYZNA MOJA MAŁA OJCZYZNA

 

31.05.2017r. w GOK - u w Suścu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu IX edycji „Lubelszczyzna moja Mała Ojczyzna” zorganizowanego pod hasłem „Geografia lubelskich opowieści, legend i baśni”. Imprezie towarzyszyła ciekawa część artystyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Suścu. Następnie ogłoszono wyniki w III kategoriach: I - szkoła podstawowa, II - gimnazjum, III - szkoła ponadgimnazjalna. W kategorii szkoły podstawowej nasz zespół redakcyjny: Dominika Zwolak, Aleksandra Borowiec, Aurelia Luchowska (kl. VI b) zajął II miejsce. Uczennice otrzymały dyplomy i nagrody, a opiekunką uczennic była p. Jadwiga Niedbała, W kategorii szkoły gimnazjalnej II miejsce zajął zespół redakcyjny: Gabriela Kowal, Patrycja Mikłasz i Julia Stepaniuk (kl. I c), którego opiekunem była p. Anna Krzyszycha. Szczególne wyróżnienie Tygodnika Zamojskiego otrzymał zespół gimnazjalistów, za dociekliwość dziennikarską w gromadzeniu materiałów do gazetki „Szkolne Graffiti”.   W konkursie wzięło udział około 90 uczniów z 27 szkół. Po rozdaniu nagród uczestnicy gali finałowej udali się do Rezerwatu Czartowe Pole, a później przy leśniczówce na piknik.
Konkurs odbył się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Wojewody Lubelskiego i Marszałka Województwa Lubelskiego.
 Więcej informacji na stronie http://www.zsp_susiec.witrynaszkolna.pl/strona=aktualnosci

 

Gazetka      Dyplom 1      Dyplom 2   Nagroda Specjalna
                                                                                                                      
Anna Krzyszycha

 

DZIEŃ SPORTU „ŚWIETLICZAKÓW”

 

 Dnia 30.05.2017r. na stadionie odbyły się zawody sportowe, w których brali udział uczniowie klas I-III uczęszczających do świetlicy szkolnej. Zawody odbywały się w drużynach, które dzielnie walczyły o jak najlepsze miejsca w kolejnych konkurencjach. Atrakcji było wiele i wszystkim dopisywały humory.  Po zawodach uczniowie otrzymali słodki poczęstunek i gromkie brawa.

 

Nauczyciele  świetlicy

 

Zdjęcia

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POEZJI RELIGIJNEJ
30 maja 2017 r. uczennica klasy Ic naszego gimnazjum – Julia Stepaniuk,  brała udział w I Międzyszkolnym Konkursie Poezji Religijnej.  W konkurencji: „Poezja śpiewana” Julka śpiewająco zdobyła tytuł laureatki nagrody. A wszystko miało miejsce w zamojskim I LO, gdzie liczne reprezentacje gimnazjów i liceów dzielnie walczyły o wygraną.

 

Gratulujemy Julce jej sukcesu i życzymy powodzenia na kolejnych konkursach!

 

                                                                                                                               Ewa Wojciechowska

  SZKOLNY KONKURS KALIGRAFICZNY
29 maja 2017 roku rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Kaligraficzny, w którym wzięło udział 67 uczniów z klas  I- VI szkoły podstawowej.  Celem  konkursu było zachęcenie dzieci i młodzież do dbałości o estetykę pisanego  języka ojczystego. Wśród najlepszych znaleźli się uczniowie:Maja Krasny, Wojciech Rudziński,  Aleksandra Pawelec, Karolina Borowicz, Kacper Wójcik, Magdalena Sagan, Martyna Migiel.

 

Wszystkim  zwycięzcom gratulujemy. 

 

                                                                                           Organizator konkursu Mariola Maciuła


 

Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I - III ,,Ulubione utwory literatury dziecięcej”

 

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, warto wspomnieć dawnych i współczesnych autorów literatury i poezji dziecięcej, na której wyrosło niejedno pokolenie Polaków. Taka też myśl przyświecała organizatorom Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w naszej szkole dnia 29.05.2017r.Do konkursu przystąpiło 17 uczniów z edukacji wczesnoszkolnej. Byli oni oceniani w trzech kategoriach (uczniów klas pierwszych, klas drugich i trzecich).   Jury w składzie:  Anna Predko- przewodnicząca, Jadwiga Słotwińska – nauczyciel - bibliotekarz, Alicja Bzowska - emerytowany nauczyciel j. polskiego wyłoniło zwycięzców:

 

W kategorii klas pierwszych  przyznano:

 

- I miejsce – Maciejowi  Hasowi z kl. I b

 

- II miejsce - Wojciechowi  Rudzińskiemu z kl. I a

 

- III miejsce - Mai Krasny z kl. I a

 

Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Staniewska, Antoni Pasternak, Emilia Zazula i Olivier Adamek.

 

W kategorii klas drugich przyznano:

 

- I miejsce – Wiktorowi Gawrysiowi z kl. II c

 

- II miejsce – Judycie  Łysiak z kl. II c

 

- III miejsce- Jakubowi  Krzymowskiemu z kl. II c

 

Uczniowie wyróżnieni to: Jakub Głodkowski, Nikola Lentowicz, Patrycja Leszczyńska, Mateusz Nieścior.

 

W kategorii klas trzecich tylko  jednego recytatora nagrodzono. Uczennica klasy IIIa – Klaudia Śliwa zajęła I miejsce. Drugiej i trzeciej nagrody nie przyznano. Pozostałe uczennice, Lena Ziobrowska i Jagoda Hołówko z klasy IIIb otrzymały wyróżnienia. Warto również zaznaczyć, że publiczność- uczniowie kl. II c oraz recytatorzy stworzyli właściwą atmosferę dla tego rodzaju konkursu. Wszyscy recytatorzy nagradzani byli brawami. Zwycięzcy konkursu otrzymają dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców podczas uroczystego apelu.

 

Organizatorzy i jury gratulują nagrodzonym i wyróżnionym, dziękują wszystkim uczestnikom konkursu oraz nauczycielom.

 

                                                                                                Wiesława Szymczuk
Zdjęcia

KONKURS ORTOGRAFICZNY "MISTRZ ORTOGRAFII"

 

Dnia 29 maja 2017 roku w Jarczowie odbyło się spotkanie - podsumowaniekonkursu ortograficznego „Mistrz Ortografii” dla uczniów klas III SP 2017 w którym udział wziął uczeń naszej szkoły Alan Pliżga. W tym trudnym konkursie Alan, jako jedyny z naszej szkoły został laureatem. Alanowi  oraz jego rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

                                                                                                  wychowawczyni: Beata Chmielowiec
                                                                       Zdjęcia                                                                       
     
KONKURS MiMAK

 

Dnia 23 maja 2017 roku w Zamościu odbył się ostatni etap konkursu matematycznego klas III szkoły  podstawowej MiMak, w którym udział wziął uczeń naszej szkoły Maciej Garbula. W tym trudnym konkursie Maciek, jako jedyny z naszej szkoły dotarł tak daleko i bardzo niewiele mu zabrakło, aby zostać laureatem MiMak-u. Maćkowi  oraz jego rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

                                                                                                      wychowawczyni: Beata Chmielowiec

 

NA SZKOLNEJ SCENIE…..

 

,,Dobry teatr to nie tylko kwestia środków, ale przede wszystkim zapału twórców.”

 

Kazimierz Kord

 

4 maja 2017r. szkolny teatrzyk (wkrótce ogłosimy konkurs na jego nazwę), zaprezentował społeczności szkolnej wybrane sceny z "Balladyny" Juliusza Słowackiego, a uczniowie klasy trzeciej gimnazjum przedstawili scenkę kabaretową na temat różnego oblicza miłości.Rolę tytułowej Balladyny brawurowo zagrała Natalka Nieścior, jej siostrę – Alinę – Zuzia Żołądek. Matkę odtwarzała Aurelka Luchowska, Kirkora – Szymon Krasny, sługę – Mikołaj Słotwiński. W postaci ze świata fantazji wcieliły się dziewczęta – Goplanę – Dominika Zolak, Skierkę –Julka Melnyk, Chochlika – Hania Kulpa. Na tle dekoracji – jeziora w głuszy leśnej i chaty wdowy – przedstawiono historię ,,starą jak świat” – o miłości, zazdrości, trudnych wyborach itp.  Do inscenizacji nawiązywały też słowa przepięknie wykonanej przez Kingę Szozdę piosenki. Uczniowie klasy trzeciej – Diana Wołczak, Rafał Biszczanik, Sabina Kulik, Marcin Pitura, Julka Przednowek – w ramach realizacji projektu gimnazjalnego przedstawili miłość w sposób żartobliwy. Scenka, która zaprezentowali, wywołała salwy śmiechu.O tym, że uczniowie – widzowie   -  ze skupieniem odebrali zaprezentowane teksty, świadczyły ich odpowiedzi w ramach konkursu przeprowadzonego na zakończenie imprezy. Na zadawane pytania o treść odpowiadali bezbłędnie. Nad całością przedsięwzięcia czuwały nauczycielki języka polskiego – A. Prociewicz i M. Łeszczyszyn, a nad warstwą muzyczną P. Z. Grygiel. Myślę, że taka zabawa w teatr jest dla uczniów bardzo pożyteczna, gdyż poznają literaturę, ćwiczą pamięć, pokonują tremę i mają dużą satysfakcję po każdym udanym występie

 

A. Prociewicz.

 

Zdjęcia

LISTY DLA ZIEMI

 

W Dzień Ziemi, uczniowie naszej szkoły dołączyli do Ogólnopolskiej AkcjiListy dla Ziemi”. Do naszych działań włączyliśmy osoby dorosłe: nauczycieli, dyrekcję szkoły, proboszcza oraz burmistrza.

 

„Droga Ziemio!

 

 Mieszkam na pięknym Roztoczu. Razem z koleżankami staramy się segregować śmieci. Ludzie spalając papier i plastik zanieczyszczają powietrze. Sadząc drzewka możemy oczyścić powietrze. Musimy zacząć więcej jeździć na rowerze, mniej samochodem, który wytwarza spaliny. Trzeba sprzątać wsie, miasta duże i małe”   

 

napisała Weronika  uczennica klasy IV

 


Zdjęcia

 

226 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3-go Maja  w Lubyczy Królewskiej

 

W dniu 28 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej, odbyła się akademia z okazji 226 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Całość przygotowali uczniowie klas pierwszych gimnazjum, wraz z wychowawcami: Panią Marią Lorenc, Panią Ewą Wojciechowską i Panem Piotrem Staszakiem. Część oficjalna przeplatana była częścią artystyczną - w części oficjalnej uczniowie przedstawili bogatą informację historyczną związaną z przygotowaniem, a następnie uchwaleniem Konstytucji 3 – go Maja – w części artystycznej gimnazjaliści recytowali wiersze, śpiewali piosenki zespołowo i solo oraz grali na instrumentach.  Na zakończenie uroczystości  przemowę opartą głównie o słowa  piosenki „Pytania o Polskę”  wygłosiła Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej Bożena Ziembińska.

 

Zaś 3-go maja 2017r. w kościele parafialnym w Lubyczy Królewskiej, odbyła się akademia z podwójnej okazji: 226 rocznicy Uchwalenia Konstytucji, a także Święta Matki Bożej Królowej Polski. Zebrane delegacje, poczty sztandarowe i mieszkańcy miasta i gminy Lubycza Królewska przemaszerowali do kościoła z placu szkoły. W skład delegacji wchodzili: przedstawiciel władz powiatu,  przewodniczący rady gminy, burmistrz miasta i radni, przedstawiciele straży granicznej, straży pożarnych, Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej, małe zuchy „ Młode Wilczki”, orkiestra strażacka i mieszkańcy. Punktualnie o godzinie 11.00 po honorowym wprowadzeniu pocztów sztandarowych i odśpiewaniu hymnu państwowego rozpoczęła się akademia – była powtórzeniem tego co usłyszeli uczniowie Zespołu Szkół. W części oficjalnej wystąpił przewodniczący rady miasta i gminy Pan Ryszard Brzyski, który wygłosił piękny referat na temat świąt: państwowego i kościelnego. Dla tych którzy wnikliwie słuchali, jego słowa były wielce pouczające. W dalszej części odbyła się msza, celebrowana przez ks. Proboszcza Roberta Mokrzyńskiego. Podczas nabożeństwa dzieci i młodzież, aktywnie uczestniczyły w jego oprawie: liturgia Słowa Bożego, psalm, komentarz i dary, modlitwa wiernych i oprawa wokalno – muzyczna. Oprawą wokalną zajął się Szkolny Zespół Wokalny pod kierunkiem Pani Dominiki Sawiak. Na zakończenie odśpiewano młodzieżowy apel  jasnogórski. Wszyscy zebrani w kościele, byli pod ogromnym wrażeniem.

 

                                                                                                 Julia Stepaniuk uczennica  kl I „c” gimnazjum
Zdjęcia

GMINNE OBCHODY 226 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
Zdjęcia

PROFILAKTYKA ANTYNIKOTYNOWA W NASZEJ SZKOLE 27.04.2017
Zdjęcia


27 kwietnia 2017 r.  uczniowie działający w Klubie Przyjaciół Książki zorganizowali zajęcia  „W świecie baśni i bajek” dla uczniów klasy IIc  szkoły podstawowej.  Tematyka spotkania wiązała się z przeprowadzoną wcześniej ankietą, z której wynikało, że największą popularnością wśród drugoklasistów  cieszą się  baśnie.  Uczennice z klasy I c gimnazjum (Kinga Bożyk,  Andżelika Sagan, Gabriela Kowal, Julia Stepaniuk) przygotowały rebusy, zagadki, układanki   i wiele  ciekawych zabaw ruchowych związanych z tematyką baśniową.  Drugoklasiści z zaangażowaniem rozwiązywali powierzone im zadania.  Za prawidłowe odpowiedzi  otrzymywali  nagrody ufundowane przez sklepik szkolny.  Na zakończenie wszyscy uczniowie  klasy II c stwierdzili, że watro czytać, bo wtedy wie się więcej.

 

                                                                                                                                Mariola Maciuła

 

Zdjęcia

Sukcesy naszych uczniów w konkursie plastycznym NASZA BIAŁO - CZERWONA

czytaj więcej
Gratulujemy!!!

WARTA PRZY BOŻYM GROBIE
15 kwietnia 2017 roku, 4 Gromada  Zuchowa „MŁODE WILCZKI” działająca przy Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej, po raz pierwszy uczestniczyła w warcie przy Bożym Grobie w Kościele Parafialnym w Lubyczy Królewskiej. Dziękuję bardzo zuchom i rodzicom za uczestnictwo.

                                                                                             J. Pizun
Zdjęcia

ZAWODY LEKKOATLETYCZNE 12.04.2017
Zdjęcia cz. 1

Zdjęcia cz. 2


11 kwietnia 2017 roku, w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej odbył się międzyklasowy Konkurs Czytania ze Zrozumieniem dla Klas 2 Edukacji Wczesnoszkolnej.                                                                                               

Celem konkursu było:

 

- rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz uzdolnień ucznia;

 

- zachęcanie do zdobywania wiedzy i umiejętności;

 

- sprawdzenie umiejętności rozumienia czytanych tekstów oraz wykorzystania informacji w nich zawartych;

 

- zachęcanie uczniów do udziału w innych konkursach.                                                     

 

 W konkursie uczestniczyli uczniowie klas II a, II b, IIc  edukacji wczesnoszkolnej, którzy wykazali się wysokimi umiejętnościami analizowania tekstu oraz trafnymi i dojrzałymi odpowiedziami na postawione pytania. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, ze szczególnym wyróżnieniem tych, którzy zdobyli najwyższą punktację:

 

kl. II a - wych. Anna Wojciechowska -   Aleksandra Pawelec, Hubert Żołądek, Joanna Małyska, Oliwia Adamczyk, Oskar Gemborys, Michał Bundyra
kl. II b - wych. Regina Woś - Amelia Lentowicz, Gabriela Krupa, Martyna Rebizant,  Natalia Putkowska, Hubert Pokrywka

 

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły wychowawczynie EW – Anna Wojciechowska, Regina Woś, Wiesława Szymczuk.

 

                                                                                                                      Anna Wojciechowska (M)

 

LEPSZY TYLKO TOMASZÓW

 

W dniu 10 kwietnia 2017 roku w Tomaszowie Lubelskim odbył się FINAŁ POWIATU TOMASZOWSKIEGO SZS W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW. Podopieczni Pana Parafiniuka i Turczanika rywalizowali z Gimnazjum nr 2 Tomaszów Lubelski, Gimnazjum Bełżec, Gimnazjum Łaszczów, Gimnazjum Krynice. Nasza drużyna zajęła drugie miejsce w turnieju ulegając tylko Gimnazjum nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Gimnazjum nr 2 Tomaszów Lubelski i Gimnazjum Lubycza Królewska będą reprezentować nasz powiat w finale rejonowym. Skład drużyny: Skiba Łukasz, Jaremczuk Przemysław, Nazarowicz Marcin, Wiśniewski Patryk, Niedziela Norbert, Matwiejczuk Krzysztof, Trybała Szymon, Ożga Wojciech, Nowicki Bartłomiej, Gęborys Sebastian, Mielniczek Michał, Biszczanik Rafał.  

 

Gimnazjum Bełżec

Gimnazjum Lubycza Królewska

Ożga

0:1

Gimnazjum Łaszczów

Gimnazjum nr 2 Tomaszów Lubelski

1:3

Gimnazjum Bełżec

Gimnazjum Krynice

1:2

Gimnazjum Łaszczów

Gimnazjum Lubycza Królewska

Nowicki 2

0:2

Gimnazjum nr 2 Tomaszów Lubelski

Gimnazjum Bełżec

4:1

Gimnazjum Krynice

Gimnazjum Łaszczów

0:2

Gimnazjum Lubycza Królewska

Mielniczek

Gimnazjum nr 2 Tomaszów Lubelski

1:4

Gimnazjum Bełżec

Gimnazjum Łaszczów

1:0

Gimnazjum Krynice

Gimnazjum Lubycza Królewska

Nowicki, Mielniczek

0:3

Gimnazjum nr 2 Tomaszów Lubelski

Gimnazjum Krynice

6:0

 

 

 

 

NAZWA DRUŻYNY

PUNKTY

BRAMKI

STRZELONE

STRACONE

1

Gimnazjum nr 2 Tomaszów Lubelski

12

17

3

2

Gimnazjum Lubycza Królewska

9

7

4

3

Gimnazjum Łaszczów

3

3

6

4

Gimnazjum Bełżec

3

3

7

5

Gimnazjum Krynice

3

2

12

 

 

 

                                                                             M. Parafiniuk

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ

Po raz kolejny w naszej szkole odbył sie konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Komisja konkursowa pod uwagę brała własną inicjatywę autorów, pomysł projektu i efekt końcowy.   W piątek 7 kwietnia 2017 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu. Zwyciężyła Marta Kołtun. Organizatorem konkursu była p. Stanisława Majdanik.
Zdjęcia

CAŁA POLSKA CZYTA 07.04.2017

7 kwietnia 2017 roku odbyło się spotkanie uczniów klas czwartych w ramach akcji „Cała Polska  Czyta  Dzieciom”.  Fragment książki o życiu Mieszka I przeczytała Pani Stanisława Majdanik.  Marta Ławska i Szymon Hawryło z klasy I c  przedstawili czwartoklasistom  informacje o życiu i działalności  twórcy państwowości  polskiej  w formie komiksu.  Uczennice z klasy szóstej, które uczestniczą w zajęciach czytelniczych prowadzonych przez Panią Jadwigę Słotwińską, przygotowały  ciekawe rebusy i zagadki.  Zajęcia wszystkim bardzo się podobały. Elementem końcowym spotkania było wypożyczanie książek  chętnym uczniom klas czwartych. 

                                                                                                                       Organizatorzy

Zdjęcia
 

KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS TRZECICH EW

 W dniu 5 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej, odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny Klas Trzecich Edukacji Wczesnoszkolnej. Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną, rozwijanie ich zainteresowań polską pisownią. Do konkursu przystąpili uczniowie ze SP w Machnowie Nowym i uczniowie z klas III ,,a” i III ,,b” Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej. Konkurs uroczyście otworzyła i powitała uczestników p. dyr. Agnieszka Piłat. Wszystkim uczniom, życzyła powodzenia i ,,połamania pióra” podczas pisania dyktanda.Konkurs Ortograficzny rozpoczął się o godz.: 10:00 i trwał do godz.: 11:00.Nad prawidłowym przebiegiem czuwała komisja w składzie:przewodnicząca : p. Anna Wojciechowska( M), członek: p. Regina Woś.  Po sprawdzeniu dyktand, komisja wyłoniła 8 laureatów, którzy zakwalifikowali się do powiatowego Konkursu Ortograficznego klas trzecich EW, który odbędzie się w Jarczowie.

Lp.

Nazwisko i imię ucznia

Szkoła

Imię i nazwisko nauczyciela

1.

Pliżga Alan

Lubycza Królewska

Beata Chmielowiec

2.

Gucz Tomasz

Lubycza Królewska

Beata Chmielowiec

3.

Borsuk Jakub

Lubycza Królewska

Beata Chmielowiec

4.

Ziobrowska Lena

Lubycza Królewska

Barbara Styczyńska

5.

Hołówko Jagoda

Lubycza Królewska

Barbara Styczyńska

6.

Sagan Magdalena

Lubycza Królewska

Barbara Styczyńska

7.

Lewko Wiktoria

Lubycza Królewska

Barbara Styczyńska

8.

Dziedzic Paweł

Lubycza Królewska

Barbara Styczyńska

Podczas konkursu panowała wspaniała, przyjacielska atmosfera, zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. Mamy nadzieję, że konkurs w tak licznym składzie zgromadzi uczniów klas trzecich w przyszłym roku.

Anna Wojciechowska (M)

Zdjęcia

   

DOBRY WYSTĘP W FINALE WOJEWÓDZKIM

 W dniu 05 kwietnia 2017 roku w Międzyrzecu Podlaskim odbył się LUBELSKI FINAŁ WOJEWÓDZKI XVII EDYCJI TURNIEJU Z PODWÓRKA NA STADIONO PUCHAR TYMBARKU. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców w kategorii U-8. Podopieczni Pana Parafiniuka i Turczanika trafili do grupy F z drużynami UKS DYS NIEMCE, SP OGNIWO WIERZBICA i SP ADAMÓW. W grupie grano każdy z każdym, czas trwania meczu 2x10 minut. Nasza drużyna w swojej grupie zajęła II miejsce, co dało jej bardzo dobre dziewiąte miejsce w województwie. Skład drużyny: Milczarek Błażej, Adamek Olivier, Durkiewicz Adrian, Has Maciej, Leszczyński Igor, Pakuła Filip, Reguła Radosław, Rosa Fabian, Todys Jakub.

SP LUBYCZA KRÓLEWSKA

SP ADAMÓW

0:1

SP LUBYCZA KRÓLEWSKA

UKS DYS NIEMCE

1:1

SP LUBYCZA KRÓLEWSKA

SP OGNIWO WIERZBICA

3:2

 

 

NAZWA DRUŻYNY

PUNKTY

BRAMKI

STRZELONE

STRACONE

1

SP ADAMÓW

9

4

1

2

SP LUBYCZA KRÓLEWSKA

4

4

4

2

UKS DYS NIEMCE

4

4

4

3

SP OGNIWO WIERZBICA

1

5

8

                                                                                              M. Parafiniuk
Zdjęcia

KIBICOWANIE Z KLASĄ

W dniu 01.04.2017 roku podopieczni Pana Marcina Parafiniuka (Orliki Starsze) uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było oglądanie meczu27 kolejki LOTTO EKSTRAKLASY Legia Warszawa - Pogoń Szczecin. Dzięki pomocy Pana Sebastiana Różyckiego udało się otrzymać bilety w ramach programu „Kibicuj z klasą”.Kolejny wyjazd planowany jest jesienią obecnego roku na mecz Pucharu Polski.

                                                                                                                                                                             M. Parafiniuk
      Zdjęcia

  SUKCESY WOKALNE
Okres przedświąteczny okazał się pracowity dla naszych szkolnych wokalistów. Gimnazjaliści - Justyna Sysło, Brajan Litkowiec, Karolina Kupicz, Kaja Kubiak, Julia Stepaniuk - reprezentowali naszą Szkołę na kilku konkursach muzycznych. 31 marca 2017 roku działacze Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Zamościu zorganizowali II Festiwal Piosenki Wojskowej pod hasłem "Na powstańczą nutę". W konkursie swoje umiejętności wokalne prezentowało ponad 200 uczniów lubelskich gimnazjów. Miło nam poinformować, iż Kaja Kubiak i Karolina Kupicz zostały laureatkami konkursu - jako duet zdobyły III nagrodę w kategorii zespołów. Z kolei podczas V Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej "Chłopcy malowani", który odbył się 7 kwietnia w sali widowiskowej Klubu Batalionowego w Zamościu nagroda powędrowała do Julii Stepaniuk. Solistka zdobyła wyróżnienie Prezesa Światowego Związku Żołnierzy AK - Posła Sławomira Zawiślaka. Julia otrzymała także nagrodę na VI Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej - wyróżniono ją za poprawność językową (w kat. języka angielskiego). Konkurs ten odbył się 6 kwietnia, a zorganizowali go nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.
                                                                                                                                                               Dominika Sawiak
              Zdjęcia

MiMak 2017

 

W dniu 28.03.2017r. w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej przeprowadzono gminny etap konkursu matematycznego dla trzecioklasistów MiMak . Do konkursu przystąpiło 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lubyczy Królewskiej i 6 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Machnowie Nowym.  Konkurs rozpoczął się o godz.10.00 i trwał 60 minut. W tym czasie uczniowie musieli  zmierzyć się z 10 zadaniami sprawdzającymi wiedzę i umiejętności  matematyczne. Emocje towarzyszące  konkursowi widoczne były od wczesnych godzin rannych,  uśmiech i głęboki oddech pojawił się dopiero po zakończonych zmaganiach z zadaniami matematycznymi.
                                                                                                                                                                                     Regina Woś
Zdjęcia

„Dziewczęca bohaterka literacka”

 

Na początku marca biblioteka szkolna ogłosiła konkurs plastyczny nt. „Dziewczęca bohaterka literacka”. Wpłynęło 29 prac wykonanych przez młodszych uczniów naszej szkoły. Komisja w składzie: Agnieszka Piłat, Elżbieta Bźdzuich, Iwona Remizowska i Jadwiga Słotwińska dokonała oceny prac. Zwycięzcami zostali:

 

I miejcse - Nikola Lentowicz klasa II „c”

 

II miejsce - Jakub Smolira klasa II „a”

 

III miejsce – Kacper Wójcik klasa II „a” i Emilia Mielnik klasa II „c”.

 

Wyróżnienia otrzymali: Mateusz Nieścior klasa II „c”, Wiktor Gawryś klasa II „c”, Jakub Krzymowski klasa II „c”.  Dyplomy i nagrody książkowe, Pani wicedyrektor Agnieszka Piłat, wręczyła podczas „Pozytywnego wtorku”  28 III 2017 roku.

 

Panie bibliotekarki

II miejsce na IV etapie - wojewódzkim  XVI EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”

 

Uczniowie klasy III „c” z gimnazjum: Natalia Borsuk, Marta Frąc, Eryk Junko i Jakub Pelc zajęliII miejsce na IV etapie - wojewódzkim XVI EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”. Jakub indywidualnie również zajął II miejsce. Konkurs odbył się 24 marca 2017 roku w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Nasi uczniowie zespołowo przegrali pierwsze miejsce dwoma punktami, a Jakub indywidualnie jednym punktem. Poziom konkursu był bardzo wysoki, uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu podstawy programowej z biologii, geografii ochrony środowiska i ekologii. Dodatkowo musieli opanować kompendium wiedzy z 17 parków krajobrazowych Lubelszczyzny oraz umieć rozpoznać 30 ze 100 podanych chronionych gatunków roślin i zwierząt. Młodzież pracowała pod kierunkiem nauczycielki Jadwigi Niedbały.

KONKURS WIEDZY O POWSTANIU STYCZNIOWYM

 

Dnia 23 marca 2017 roku w Krasnobrodzie odbył się konkurs wiedzy o powstaniu styczniowym pt. „Powstanie Styczniowe – Pamiętamy”.  Został on zorganizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krasnobrodzie z okazji odbywającego się równolegle sympozjum naukowego, poświęconemu działaniom tego narodowego wystąpienia na Lubelszczyźnie i tak też zbiegło się to z datą bitwy pod Krasnobrodem (24 III 1863). Zamojszczyzna obfituje w miejsca po różnych bitwach i potyczkach, dlatego test składał się głównie ze szczegółowych pytań o działania powstańców w naszej okolicy oraz z wiedzyogólnej o tej styczniowej insurekcji. Wśród biorących udział szkół poziom był bardzo wyrównany. Naszą szkołę pod opieką pana Mariusza Lewko w kategorii szkół podstawowych reprezentowali Adam Małecki i Jan Lewko, którym niewiele brakowało do podium, natomiast w gimnazjach Jakub Pelc  zajął II miejsce, przegrywając tylko 1 punktem. Konkurs odbywał się pod patronatem m.in. Lubelskiego Kuratora Oświaty, a instytucją wspierającą: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

 

Uczeń gimnazjum w Lubyczy Królewskiej - Jakub Pelc

         WIZYTA U RATOWNIKÓW
W dniu 23 marca 2017 roku dzieci z  klasy III b szkoły podstawowej,  uczęszczające na zajęcia pozalekcyjne z ratownictwa, które prowadzone są przez Teresę Watrak, odwiedziły ratowników medycznych w Lubyczy Królewskiej. Uczniowie, po rozmowie z ratownikami, ćwiczyli wzywanie pomocy z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych procedur i przekazaniem ważnych informacji. W części praktycznej ratownicy zaprezentowali, jak we właściwy sposób  tacy młodzi ludzie jak nasi uczniowie mogą zabezpieczyć: nawet dużą ranę zanim do poszkodowanego przyjedzie fachowa pomoc, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz jakie są ważne numery alarmowe. Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. Zdobyta wiedza sprawiła, że dzieci poczuły się ,,małymi ratownikami’. Bardzo dziękujemy panom ratownikom  za to, że mogliśmy wysłuchać wielu ciekawych  i ważnych informacji  na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związanej z tą tematyką .

 

Opiekun Teresa Watrak

 

Zdjęcia


„Cała Polska Czyta Dzieciom”

 

22 marca 2017 roku uczniowie klas szóstych uczestniczyli w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.  Fragment książki o królu Jagielle, jego życiu i dokonaniach  przeczytała Pani Alicja Żmuda. Julia Stepaniuk i Patrycja Mikłasz, działające w Klubie Przyjaciół Książki, przeczytały humorystyczny komiks o życiu króla Władysława Jagiełły. W dalszej części uczniowie innowacyjnej klasy Ic - Gabryś Bugno i Brunon Knapik przedstawili  walkę rycerską.  Scenkę z  „Krzyżaków” zaprezentowali  gimnazjaliści, również z tej klasy. Gabriela Kowal odegrała rolę księżnej Anny Danuty, Kinga Bożyk była Danusią Jurandówną, a Gabryś Bugno wcielił się w rolę Zbyszka. W dalszej części Sylwek Darłowski i Marcin Pisarczyk profesjonalnie poprowadzili grę „Milionerzy”. Uczniom bardzo podobała się nauka przez zabawę w tej formie.  Pod koniec uczniowie mogli wypożyczać książki, które poleciły im Panie z biblioteki.

 

                                                                                                             Uczniowie Ic

 

Zdjęcia

Święto  Matematyki

 

Zdjęcia

SPOTKANIE ZE SŁUŻBAMI MUNDUROWYMI 21.03.2017
czytaj więcej
Zdjęcia

DNI SAMORZĄDNOŚCI
W dniach 20- 21 marca obchodzimy w naszej szkole Dni Samorządności. To jedyne dni w roku, kiedy uczniowie przejmują rządy w szkole, a zajęcia planuje Samorząd Uczniowski.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pierwszego dnia
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z drugiego dnia

19 marca 2017 roku w Biłgorajskim Centrum Kultury odbył sięOgólnopolski  Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej “Pogodna Nutka” Na scenie wystąpiło ponad 70 osób. Wokaliści walczyli  o nagrodę im. Marka Sochackiego – kompozytora, autora tekstów dla dzieci i młodzieży. W kategorii 11-14 lat II miejsce przyznano Julii Stepaniuk

20 -  LECIE ZNP SEKCJI EMERYTÓW I RENCISTÓW

9 marca 2017 roku 4 Gromada Zuchowa ,, Młode Wilczki” pod opieką J. Pizun i A. Wojciechowskiej – wzięły udział w obchodach 20 - lecia ZNP sekcji emerytów i rencistów przy oddziale ZNP w Lubyczy Królewskiej. 
,,Młodzi Was potrzebują, oni potrzebują wzorów, które byłyby dla nich punktem odniesienia, oczekują też odpowiedzi na wiele zasadniczych pytań, jakie nurtują ich umysły i serca, a nade wszystko domagają się od Was przykładu życia”( Jan Paweł II ) - te słowa skierowały zuchy w stronę czcigodnych jubilatów. Życząc im długich lat w zdrowiu, pomyślności i pogody ducha - zuchy i zuchenki wręczyły czcigodnym Emerytom i Rencistom własnoręcznie wykonane laurki. Zmarłym zaś nauczycielom zapaliły symboliczny znicz i złożyły wiązankę tulipanów.

 ,,Nauczyciel to ktoś wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania i działania'' – te słowa skierowała Pani prezes Związku Emerytów i Rencistów – Krystyna Ściborska do zaproszonych gości.

 ,,Ten związek nie istniałby gdyby nie Ci ludzie. To oni stworzyli podwaliny tej gminy, tego powiatu. Wierzę, że swoim doświadczeniem, będą się dzielić z młodym pokoleniem” - mówiła Pani Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego – Beata Chmielowiec.

  Uroczystość uświetnił swoim występem – szkolny chórek – pod opieką p. dyr. Agnieszki Piłat a także uczeń gimnazjum – Bruno Knapik, który zmarłym nauczycielom zagrał na trąbce ,,Ciszę”. W uroczystości udział wzięli – burmistrz miasta – p. Tomasz Leszczyński, Dyrekcja Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej – p. Bożena Ziembińska, p. Teresa Trzeciak, p. Agnieszka Piłat, zaproszeni nauczyciele, renciści Zespołu Szkół oraz byłych szkół filialnych.

 Uroczystość  zakończyła się wspólnym biesiadowaniem i słodkim poczęstunkiem.

Anna Wojciechowska

 Zdjęcia


Cała Polska czyta dzieciom

 

Dnia 15 marca 2017 roku klasy piąte uczestniczyły w akcji zorganizowanej przez bibliotekę szkolną pod hasłem  „Cała Polska Czyta Dzieciom”.Z tej okazji odwiedził nas Pan Mariusz Kulpa – zastępca prezesa Banku Spółdzielczego w Lubyczy Królewskiej, który przeczytał fragment książki o Kazimierzu Wielkim. Następnie Patrycja Mikłasz i Julia Stepaniuk, działające w Kole Przyjaciół Książki,  przedstawiły humorystyczny komiks o osiągnięciach polskiego króla. Podczas prezentacji dziejów Kazimierza Wielkiego Brunon Knapik i Gabriel Bugno z klasy Ic  gimnazjum świetnie poradzili sobie z wyzwaniem aktorskim, jakim było przedstawienie scenki walki rycerskiej. Ciekawym elementem spotkania było przedstawienie przez Pana Mariusza Kulpę  prelekcji, dotyczącej pochodzenia pieniądza oraz pracy współczesnego banku. Kolejną częścią spotkania były konkursy polegające na wyjaśnianiu znaczenia frazeologizmów związanych z pieniędzmi oraz szukaniu synonimów do słowa pieniądze. Cenne nagrody w postaci piłki oraz kubków termicznych ufundował Bank Spółdzielczy.Pan Mariusz Kulpa przyniósł również długopisy i cukierki, które otrzymali wszyscy, którzy włączyli się do dobrej zabawy.Pod koniec spotkania chętni uczniowie wypożyczali książki, które polecili im nauczyciele biblioteki.Wszyscy wrócili do klas bardzo zadowoleni.

 

                                                                                                   Brunon Knapik i Gabryś Bugno
Zdjęcia 

Profilaktyka antynikotynowa w naszej szkole

  W ramach programu antynikotynowego „ Nie pal przy mnie proszę” został zorganizowany konkurs manualny na najciekawszego Stworka Potworka . Został on skierowany do uczniów klas II Szkoły Podstawowej.  Celem konkursu było uświadomienie uczniom, że palenie tytoniu jest szkodliwe oraz uwrażliwienie na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego. Miał charakter profilaktyczny, a uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością w wykonaniu antynikotynowych stworków. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów. Jury przyznało trzy miejsca oraz wyróżnienie, a nagrodzeni zostali:

                                        I miejsce - Hubert Żołądek

                                       II miejsce - Jakub Krzymowski

                                       III miejsce - Eliza Konopka

                                       Wyróżnienie - Joanna Małyska

 Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za udział oraz inwencję w doborze technik manualnych. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Nagrody wręczyła pani dyrektor Teresa Trzeciak.

 

Anna Wojciechowska

Zdjęcia

 Odmienione korytarze w naszej szkole.
Zdjęcia

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji przedstawiającej kadry z życia Naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji podsumowującej osiągnięcia uczniów w I półroczu roku szkolnego 2016/2017. Najlepszym gratulujemy osiągniętych wyników.KONKURS EKOLOGICZNO -  REGIONALNY LUBELSZCZYZNA MOJA MAŁA OJCZYZNA

IX edycja 2016/2017 "Geografia lubelskich opowieści, legend i baśni"
czytaj więcej
POZYTYWNY WTOREK - LUTY 2017 r.
Zdjęcia
 Uczniowie oderwani od smartfonów
czytaj więcej

Zdjęcia

Zapraszamy do obejrzenia poloneza w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Sukcesy naszych uczniów.

  Wywiad Gabrysi Kowal na łamach miesięcznika „Echo z Afryki i innych kontynentów”

Klasa Ic gimnazjum w ramach lekcji innowacyjnych z języka polskiego przygotowywała wywiady z osobami, które miały wpływ na rozwój życia kulturalnego regionu oraz poszerzenie zainteresowań uczniów naszej szkoły. Przygotowane prace okazały się bardzo ciekawe i inspirujące. Wśród interesujących  rozmów znalazł się wywiad z o. Tomaszem Nagajem,  znajomym rodziców uczennicy Gabrieli Kowal, który jako  misjonarz przebywał  w Ugandzie, Kenii oraz Zambii.  Wywiad Gabrysi został opublikowany w dziale „Młodzież i misje” na łamach istniejącego od 1893 roku miesięcznika   misyjnego  „Echo z Afryki i innych kontynentów” w  numerze ze stycznia 2017 roku.  Sukces  Gabrysi jest  o tyle znaczący, że pismo ukazuje się w wielu krajach, gdyż  tłumaczone  jest  na dziewięć języków.

                           Gratulujemy Gabrysi i życzymy dalszych sukcesów. 

                                                                                                                          Mariola Maciuła

Zdjęcia

 Źle mówić lub pisać, to znaczy
krzywdzić swoją mową wszystkich,
którzy ją budowali"
Janusz Korczak

15 lutego 2017 r., w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej odbył się I Gminny Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Burmistrza Lubyczy Królewskiej”. Wzięło w nim udział 38 uczniów edukacji wczesnoszkolnej, szkoły podstawowej i gimnazjum z Lubyczy Królewskiej i Machnowa Nowego.  Celem zmagań ortograficznych było:  rozbudzanie zainteresowań pięknem języka ojczystego, kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych i interpunkcyjnych, sprawdzenie wiedzy w zakresie poprawności językowej oraz integracja uczniów wszystkich szkół biorących udział w konkursie.

Po sprawdzeniu prac Komisja wyłoniła zwycięzców:

szkoła podstawowa;

1. Amelia Knap (nauczyciel Anna Słoboda) ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Machnowie Nowym,

2. Magdalena Sagan (nauczyciel Barbara Styczyńska ) Lubycza Królewska,

3. Łukasz Stochmal (nauczyciel Anna Słoboda) Machnów Nowy,

4. Tomasz Gucz (nauczyciel Beata Chmielowiec) Lubycza Królewska

gimnazjum;

1. Jakub Pelc (nauczyciel Maria Łeszczyszyn) Lubycza Królewska,

2. Bartłomiej Nowicki (nauczyciel Agata Prociewicz) Lubycza Królewska,

3. Wiktoria Sarzyńska (nauczyciel Maria Łeszczyszyn) Lubycza Królewska.

Laureaci otrzymali ufundowane przez Burmistrza, Pana Tomasza Leszczyńskiego, zestawy zawierające pióro i długopis firmy Parker, pozostali uczestnicy słowniki ortograficzne, materiały piśmiennicze, słodkości ufundowane przez Radę Rodziców. Konkurs zorganizowano z inicjatywy Pani Dyrektor Bożeny Ziembińskiej, zaś nad całością czuwały nauczycielki języka polskiego – Maria Łeszczyszyn i Agata Prociewicz.

Do zobaczenia za rok na II Gminnym Konkursie!

                                                                           Organizatorzy
Zdjęcia
 

GIMNAZJALNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

14 lutego 2017 roku w naszej szkole odbyuł się GIMNAZJALNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ. Otwarcia dokonała p. Bożena Ziembińska – dyrektor szkoły. W zawodach udział wzięło siedem drużyn, w tym jedna z VI klasy szkoły podstawowej. Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym" podzielony na dwie grupy.  Zwycięzcą została klasa III "b".

Dalsza klasyfikacja przedstawia się nastepująco:

II miejsce        - I "b"

III miejsce      - II "b"

IV miejsce      - VI "b"

V miejsce        - III "a", "c"

VI miejsce      - II "a", "c"

VII miejsce      - I "a"

Turniej zorganizowali: p. Robert Biront, p. Artur Turczanik

                                                                                                                                            Joanna Stecko
Zdjęcia


TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ W LUBYCZY KRÓLEWSKIEJ

9 lutego 2017 w naszej szkole odbył się TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ W LUBYCZY KRÓLEWSKIEJ. Otwarcia imprezy dokonała dyrektor ZS p. Bożena Ziembińska. W zawodach udział wzięły uczennice kl. IV – VI z naszej szkoły i szkół podstawowych z Tomaszowa Lubelskiego.W kategorii klas IV najcenniejszy puchar (I miejsce) wywalczyły uczennice z naszej szkoły: Julia Świderek i Kamila Skiba (zawodniczką rezerwową była Milena Dąbrowska). Uczennice przygotowała  p. Joanna Stecko. W kategorii klas VI nasze uczennice również wywalczyły I miejsce. Skład zwycięskiej drużyny to: Natalia Nieścior, Zuzanna Żoładek, Aurelia Luchowska, Hanna Kulpa – VI "b". Nauczyciel przygotowujący – Robert Biront.Uczennice klas V uplasowały się na miejscu IV, uczennice przygotował p. Artur Turczanik.Mecze sędziowane były przez starsze koleżanki z naszej szkoły z klas sportowych o profilu piłka siatkowa. Zawody przebiegały w bardzo miłej atmosferze.

Po zawodach puchary za miejsca I – III wręczyła p. Bożena Ziembińska – dyrektor ZS.

Zawody zorganizowali: Joanna Stecko, Robert Biront, Artur Turczanik.

Joanna Stecko

Zdjęcia

POWIATOWY KONKURS INTERDYSCYPLINARNY ,,To Twoja i moja historia…’’

W  Zespole Szkół w Krynicach przeprowadzono II edycję Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego ,,To Twoja i moja historia…’’. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało: ,,Przedmioty – pamiątki otulone rodzinną historią’’. Honorowym Patronatem  powyższe przedsięwzięcie objął Wójt gminy Krynice. Adresatami konkursu uczyniono uczniów z klas V i VI szkół podstawowych oraz uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu tomaszowskiego. Na II Powiatowy Konkurs Interdyscyplinarny wpłynęło 14 prac uczniów ze szkół podstawowych i 30 prac młodzieży gimnazjalnej z Bełżca, Lubyczy Królewskiej, Łaszczówki, Michalowa, Nabroża - Kolonii,  Tomaszowa Lubelskiego, Tyszowiec, Ulhówka, Rachań i Krynic. Prace literackie  uczniów były tematycznie związane z historią rodzinnej pamiątki wojskowej lub historią drobnego przedmiotu osobistego przodka rodziny. Komisja konkursowa przyznała:

I miejsce - Maja Chmielowiec ( nauczyciel Renata Woś ) - Zespół Szkół w Lubyczy Królewskiej,
Wyróżnienia:

  • Julia Melnyk (nauczyciel Agata Prociewicz) - Zespół Szkół w Lubyczy Królewskiej

  • Dominika Zwolak (nauczyciel Agata Prociewicz)  - Zespół Szkół w Lubyczy Królewskiej

  • Natalia Nieścior (nauczyciel Agata Prociewicz) - Zespół Szkół w Lubyczy Królewskiej                         

                            Gratulacje dla zwycięzców!

Agata Prociewicz

SPRAWOZDANIE FINANSOWE RADY RODZICÓW ZA I PÓŁROCZE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

WPŁATY NA RADĘ RODZICÓW WG STANU NA DZIEŃ 02 LUTY 2017 R.


 

rys. Martyna Głąb kl. VI a
Powiatowy Konkurs Plastyczny "Zapobiegajmy pożarom"
czytaj więcej

 

II Przegląd Kolęd i Pastorałek
czytaj więcej

Zdjęcia


Serdecznie dziękujemy  mamom za upieczenie ciast na kiermasz świąteczny, który odbył się 22 grudnia 2016 roku.

Mamy, które upiekły ciasta:

 Małyska Aneta kl. II a

Sobczuk Izabela kl. I a

Pani Rogal  kl. VI b

Mikłasz Grażyna kl. I c

Głąb Katarzyna kl. VI a

Pani Józefczuk kl. III a

Dziura Bogumiła kl. II b

Lipczewska Anna kl. I a

Odrzywolska Teresa kl. II a

Gusztaf Justyna kl. IV b

Konopka Renata kl. II c

Gęborys Małgorzata kl. I c

Leszczyńska Anna kl. II c

Niedużak Monika kl. II c

Junko Ilona kl. III c

Nieścior Joanna kl. VI b

Staniewska Joanna kl. I a

Kołek Zuzanna kl. III a

Stadnicka Danuta kl. III a

Konopka Małgorzata kl. II b

Szymańska Dorota kl. V a

Pani Błaszczyk kl. III a

Bielak Natalia kl. V a

Putkowska Barbara kl. III a

Has Anna kl. II b

Borowicz Aneta kl. III b

Ziobrowska Beata kl. II b

Własinowicz Ewa kl. II b

Nowicka Agata kl. III b

Rudzińska Elżbieta kl. I a
Kuzioła Anita kl. VI a

Jeszcze raz serdecznie Wam dziękujemy.

Z pozdrowieniami noworocznymi

Rada Rodziców, Dyrekcja i nauczyciele szkoły


 

„Gdy siedzisz sam wśród czterech ścian i smutek ci doskwiera,

Posłuchać chciej powieści tej, a spełnisz swe marzenia,

Zapraszam Was, by przenieść się, w świat baśni Andersena”

22 grudnia 2016 roku tymi słowami uczniowie klas drugich gimnazjum zaprosili nas do obejrzenia akademii bożonarodzeniowej, którą przygotowali pod opieką swoich wychowawczyń.Głównym motywem literackim, na jakim oparto przedstawienie, była baśń pt. „Dziewczynka z zapałkami”, pochodząca z dorobku duńskiego pisarza  Hansa Christiana Andersena.Nasi uczniowie mieli okazję zaprezentowania swoich umiejętności aktorskich, wokalnych oraz tanecznych, dzięki którym udowodnili, że dziewiętnastowieczna opowieść o biednej dziewczynce jest ponadczasowa i zawsze aktualna.Mamy nadzieję, że tworząc współczesną  aranżację,  trafiliśmy do serc wszystkich widzów – bez względu na wiek, zainteresowania, czy też zajmowane stanowisko.

Serdecznie Dziękujemy Wszystkim, którzy okazali pomoc w przygotowaniu uroczystości, a zwłaszcza pani Elżbiecie Kołtun i panu Jerzemu Garbacz za niepowtarzalne dekoracje, a także panu Zbigniewowi Grygiel za doskonałą oprawę akustyczną. 

                                                                                                      K. Gucz, D. Krzych, J. Słowik
Zdjęcia 

 

MAMY TO!!!

W dniu 24.11.2016 roku w Tomaszowie Lubelskim odbył się Finał Powiatowy „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z rocznika 2009 (kategoria U8). Nasza drużyna rywalizowała z Rachaniami i Podhorcami. Mecze trwały 15 minut, grano czterech zawodników w polu plus bramkarz. Podopieczni Pana Parafiniuka i Turczanika spisali się w turnieju rewelacyjnie i wywalczyli awans do Finału Wojewódzkiego.

Lubycza Królewska – Rachanie 9:0

Leszczyński 6, Pakuła 3

Lubycza Królewska – Podhorce 3:1

Pakuła 2, Todys

Skład drużyny

Bramkarze: Milczarek Błażej, Todys Jakub

Zawodnicy z pola: Leszczyński Igor, Pakuła Filip, Adamek Olivier, Durkiewicz Adrian, Has Maciej, Rochecki Kamil, Reguła Radosław, Rosa Fabian.
                                                                                                                                                    


POKAZY KARATE W NASZEJ SZKOLE
29 listopada 2016 roku naszą szkołę odwiedzili członkowie Tomaszowskiego Klubu Karate Tradycyjnego, aby zaprezentować swoje umiejętności i zachęcić do uprawiania tego ciekawego sportu walki.                                                                                                                                                                                                                                                                    AG      

Zdjęcia

POZYTYWNY WTOREK NR 2

Dnia 29.11.2016r odbył się  drugi "Pozytywny Wtorek". Pani dyrektor Bożena Ziembińska przedstawiła osiągnięcia naszych uczniów. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym.

Zdjęcia


Edukacyjnie z Lubyczy do Grecji

czytaj więcej


KONCERT PERKUSYJNY

 17 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcji muzycznej przeprowadzonej przez Duet Perkusyjny A2.  W programie muzycy wykonali różnorodne utwory muzyczne: od klasyki, poprzez jazz, rock, dance aż do rapu. W repertuarze były m.in. utwory:  Mamma mia, Taniec z szablami. Muzyce towarzyszyły pokazy instrumentów i wspólna zabawa z chętnymi. Była to wspaniała lekcja muzyki na żywo.
                                                                                        AG
Zdjęcia
 

Noc spędzona w bibliotece

W piątek 18 listopada 2015 roku późnym wieczorem rozpoczęliśmy „Noc z książką”. Celem akcji było promowanie czytelnictwa, a przy okazji pokazanie szkoły z innej mniej oficjalnej strony. Cała akcja odbyła się już po raz czwarty. Kolejny już raz najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej spędzili noc w bibliotece szkolnej. Tym razem inspiracją spotkania był Rok Sienkiewiczowski. „Noc z książką” w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej to pomysł pań bibliotekarek: Iwony Remizowskiej i Jadwigi Słowińskiej. Ponadto do akcji włączyli się panie dyrektorki: Bożena Ziembińska, Agnieszka Piłat i Teresa Trzeciak oraz nauczyciele: Mariola Maciuła, Teresa Watrak i Jadwiga Niedbała. Pani Dyrektor Bożena Ziembińska czuwała nad logistyką całego przedsięwzięcia wraz z panią Małgorzatą Kamińską i Justyną Słowik zadbała o zdrowy poczęstunek dla uczestników. Pomysł „Nocy z książką” od razu spodobał się zarówno dzieciom jak i rodzicom. Uczniowie byli ciekawi jak miejsca oglądane w świetle dziennym będą wyglądały w zupełnie nowych dla nich okolicznościach. Zanim jednak uczniowie poszli spać (4.00) nie mieli czasu nawet na chwilę nudy. Uczennice z klasy językowej, pod kierunkiem Pani Marioli Maciuły, przybliżyły w prezentacji multimedialnej sylwetkę Noblisty oraz miejsce akcji powieści „W pustyni i w puszczy”. Fragmenty opisujące krajobrazy i zwyczaje mieszkańców czarnego lądu- Afryki czytały dyrektorki. Był czas na wykonanie ozdób i instrumentów, które uświetniły tańce prowadzone przez uczennice z klas VI szkoły podstawowej. Po tańcach przyszedł czas na małą przekąskę w „Cafe Baobab”. Dzieci robiły owocowe szaszłyki. Rozmawialiśmy o zasadach zdrowego odżywiania się. .. Były też konkursy, zagadki, kalambury oraz gra dydaktyczna przygotowana i prowadzona przez uczennice Zespołu Szkół aktywnie pracujące na rzecz biblioteki szkolnej.

W tym roku w bibliotece nocowało 38 uczniów. W sobotę rano jeszcze śpiące dzieci pytały… ”kiedy następna taka noc?”

                                                                                                 Iwona Remizowska i Jadwiga Niedbała
Zdjęcia

PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA LZS SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W PIŁCE SIATKOWEJ

 17 listopada 2016 roku w Ludwinie odbył się półfinał mistrzostw województwa lubelskiego LZS w piłce siatkowej. Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Durkiewicz Iwona III b, Świstun Kamila III b, Malec Alina III b, Małka Natalia III b, Sysło Justyna III b, Szuper Izabela III b, Wołoszyn Dorota III b, Żuk Kornelia III b, Gut Klaudia II b, Jaremczuk Urszula II b, Mańkowska Patrycja II b, Favilla Laura II b trenowana przez p. Roberta Bironta wywalczyła awans do finału wychodząc z grupy na I miejscu.

Finał odbędzie się 1 grudnia 2016 roku. Powodzenia!

                                                                                                                                               Joanna Stecko
Zdjęcia

 

Dnia 18 listopada w Lubyczy Królewskiej, po raz trzeci już odbył się Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej pod hasłem „Historia Polski pieśnią pisana”. W konkursie tradycyjnie prezentowano pieśni z różnych kart historii, m.in. wojny o niepodległość, powstania warszawskiego czy też smutnych losach poległych żołnierzy. Organizatorem całego widowiska, jak można się domyśleć, był Zespół Szkół w Lubyczy Królewskiej i nauczyciel historii Pan Mariusz Lewko. Konkurs natomiast powstał z przeniesienia podobnego ze zlikwidowanego Zespołu Szkół nr 6 w Lubyczy,  inicjatorem była Pani Joanna Lewko. Tak jak w poprzednich latach konkurs cieszył się dużą popularnością wśród szkół. Występowali uczniowie i uczennice z gimnazjów niemalże całego powiatu tomaszowskiego. Pojawili się reprezentanci z gimnazjum w Bełżcu,  Jarczowie, Lubyczy Królewskiej oczywiście, z Suśca, Ulhówka, a także z Tomaszowa Lubelskiego. Jury w składzie: Pani Maria Bielak, Roman Maziarczyk, Iwona Sawiak, Łukasz Będziejewski miało bardzo trudny wybór, gdyż wszyscy uczestnicy spisali się doskonale. W tym roku można było zobaczyć oryginalne pomysły jak np. akompaniowanie sobie różnymi instrumentami muzycznymi, co było i pomocne dla śpiewających jak i świetnie upiększało całe widowisko.

Po burzliwych naradach nagrodzono uczestników. I miejsce zajęła Weronika Bondyra z gimnazjum nr 1 w Tomaszowie, za piosenkę „Jest takie miasto, co zwie się Lwów”. II miejsce: Kaja Kubiak i Karolina Kupicz z gimnazjum w Lubyczy. III miejsce zajął Szymon Kuśmierczak z gimnazjum w Bełżcu. Wyróżnienia dostały: skrzypaczka Amelia Wiatrak z gimnazjum nr 1 w Tomaszowie Lub., Julia Stepaniuk z Zespołu Szkół w Lubyczy Król., Julia Nowak i Angelika Mucha z gimnazjum w Ulhówku oraz Iga Bartosik z gimnazjum w Suścu. Po stresującym werdykcie wystąpiła ubiegłoroczna zwyciężczyni, a zarazem absolwentka  naszej szkoły Weronika Nazarowicz.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za wzruszające do łez występy oraz odwiedzenie naszej szkoły przez znamienitych gości, jak np. Związek Piłsudczyków. Gratulujemy osiągnięć i zapraszamy za rok.

Jakub Pelc

Uczeń ZS Lubycza Królewska

Nauczyciel historii z ZS Lubycza Królewska  Mariusz Lewko otrzymał srebrny krzyż od Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej za zasługi w krzewieniu idei i czynów Marszałka Józefa Piłsudskiego

Zdjęcia
    
 
III Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej
15 listopada 2016 roku w Tomaszowie Lubelskim odbył się III Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej. Przegląd organizowany jest przez Zespół Szkół Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim. Na scenie Tomaszowskiego Domu Kultury wystąpiło wiele zespołów muzycznych oraz solistów, uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę tego dnia reprezentowała formacja "PAKA GAJU" (Justyna Sysło, Kaja Kubiak, Gabriela Momot, Julia Stepaniuk, Karolina Kupicz, Mateusz Bundyra), a także solistka Gabriela Momot. Wykonali oni utwory: "Dziś idę walczyć, mamo", "Niepodległa, niepokorna", "Syberiada".
Więcej informacji:  http://tomaszowski.com.pl/tomaszow-spiewali-piesni-patriotyczne/
                                                                                                                                                             Dominika Sawiak
        Filmik 
   

Gra Tropiciele z Gimnazjum w Lubyczy Królewskiej na finiszu.

 W  I połowie września uczniowie gimnazjum Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej przystąpili do realizacji projektu edukacyjnego "Tropiciele z Gimnazjum". Inicjatywy w ramach Projektu "Aktywni w społeczności" dofinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Pierwsze spotkanie dotyczyło spraw organizacyjnych całej gry. Panie opiekunki Pani Justyna Słowik i Pani Jadwiga Niedbała podczas pierwszego spotkania zapoznały nas z celami gry, zasadami oraz jej przebiegiem. Uczniowie w składzie: Marcin Głąb, Gabriela Kowal, Mateusz Bundyra, Zuzanna Żołądek,  Izabela Szuper, Marta Frąc, Eryk Junko, Julian Łasocha, Marta Ławska, Kacper Ożog i Kinga Bożyk dobrali się parami i ustalili w dwuosobowych zespołach które z zadań przygotują i jak je przedstawią uczestnikom gry. Każde zadanie gry miało swoje tytuły-tematy: Transport, Woda, Energia, Ubranie, Żywność, Szkoła. Ponadto ustalono także, kto będzie odpowiedzialny za sfilmowanie całości, zrobienie folderów, wykonanie zaproszeń i ogłoszeń, plakatu, ulotek. Na II spotkaniu 6 drużyn przedstawiło swoje pomysły na realizację gry. Naniesione zostały poprawi przy niedokładnościach co do zadań. III spotkanie poświęcone było na podsumowanie wszystkich zadań. Każda grupa zaprezentowała swoje zadanie pomiędzy sobą, przy czym ustalono jeszcze co musi być poprawione. Grę zorganizowaliśmy 13 października 2016r. W grze wzięło udział 6 drużyn  6 osobowych. Byli to uczniowie I i II gimnazjum. Każda drużyna pomyślnie ukończyła grę. Wszystko przebiegło sprawnie i bez większych zakłóceń. Pomysł realizacji projektu bardzo mi się podobał, mam nadzieję, że w naszej szkole będzie więcej tego typu inicjatyw. Obecnie przygotowujemy folder, który niebawem zostanie wydrukowany.
                                                                                                                    Uczennica Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej
                                                                                                                                                                      Marta Ławska

Zdjęcia
Filmik

Muzyka użyta w filmie: Starships - Lindsey Stirling and Megan Nicole (Niki Minaj Cover). Link z dostępem do muzyki: https://www.youtube.com/watch?v=ar7brs0qOG8. Piosenki użyto na mocy prawa cytatu z Roz. 3 Art. 29 o prawach autorskich                                
                      

„…Cieszmy się, bo żyjemy w wolnym kraju …” 
takimi słowami zwrócił się do zebranych  podczas uroczystości Odzyskania Niepodległości przez Polskę Proboszcz Robert Mokrzyński.  „Czym jest wolność wie ten, kto ją stracił... 123 tyle lat niewoli, 123 lat to boli...”  dodał przewodniczący  Rady Miasta Lubycza Królewska Ryszard Brzyski. Wzruszający montaż słowno-muzyczny przygotowały 5-latki z Samorządowego Przedszkola. Przypomniały zebranym bardzo wymownie o symbolach narodowych: czym jest hymn, flaga oraz   niepodległość i honor.  W uroczystości uczestniczyła: lokalna społeczność, władze samorządowe miasta i gminy Lubycza Królewska, przedstawiciele instytucji: ZS Lubycza, Straży Granicznej, Policji, OSP (Lubycza, Dęby Machnów),  Zespół muzyczno-wokalny przy OSP Lubycza.

                                                                                                                     Zdjęcia

 

Leć Orle Biały Ponad  Polską Ziemią  to montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów klas II i przedstawiony w Zespole Szkół dnia 10 listopada 2016 r. Tego dnia  uczniowie  uczcili 98 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę, wydarzenia uznawanego za najważniejsze w naszej  historii. 11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące I wojnę światową. Po ponad 123 latach Polska odzyskiwała niepodległość.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Regina Woś

Zdjęcia


GZ "Młode Wilczki"

9 listopada 2016 roku w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej, o godz. 12:10 w sali 83, odbyła się uroczysta zbiórka obrzędowa połączona z wręczeniem chust zuchowych Gromadzie Zuchowej „Młode Wilczki”,  działającej przy Szkole Podstawowej w Lubyczy Królewskiej. W uroczystości wzięli udział:  Anna Rojek – Komendant Hufca ZHP w Tomaszowie Lubelskim wraz z Harcerzami z Suśca,  Tomasz Leszczyński -  Burmistrz Lubyczy Królewskiej, Agnieszka Piłat – wicedyrektor Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej, Harcerze z Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej, oraz rodzice  zuchów.

Elementy zbiórki gromady zuchowej:

- słowo komendant Anny Rojek o prawdziwej przyjaźni,

- gawęda „Harcerska droga” połączona z piosenkami i pląsami  przedstawiona przez harcerzy z Suśca,

- odczytanie ROZKAZU L 12/2016,

- słodki poczęstunek od Burmistrza Lubyczy Królewskiej -  Tomasza Leszczyńskiego,

- wręczenie gromadzie zuchowej kroniki przez panią wicedyrektor Agnieszkę Piłat,

- założenie chust zuchom przez rodziców i harcerzy,

- zakończenie kręgiem „Bratniego słowa” i przekazaniem iskierki.

Z harcerskim pozdrowieniem, Czuwaj!

                                                                                                           Jadwiga Pizun
Zdjęcia


PASOWANIE NA CZYTELNIKA

2 listopada 2016 roku w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej odbyło się pasowanie na czytelnika, w którym uczestniczyły klasy pierwsze. Organizatorkami wydarzenia były panie Iwona Remizowska i Jadwiga Słotwińska. W przebiegu uroczystości pomagały uczennice Magda Karaś, Sylwia Kowalczuk z klasy V "a" i Martyna Migiel z klasy VI "a"  przebrane za postacie z bajek. Na początku  odbyła się krótka prelekcja na temat dbania i wypożyczania książek. Dzieci zostały zapoznane z regulaminami biblioteki. Pierwszaki odpowiadały na różnorodne zagadki związane z baśniami. Nagrodą za dobrą odpowiedź były cukierki. Uczniowie, bawiąc się poszerzali swoją wiedzę na temat książek. Pasowania dokonała pani dyrektor Agnieszka Piłat. Uczniowie podchodzili po kolei i kładli rękę na książkę, w ten zostawali przyjęci do grona czytelników. Pani dyrektor wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy. Pierwszakom bardzo się podobało i byli zadowoleni. Z niecierpliwością będą wyczekiwać na kolejne wydarzenie w bibliotece.

                                                                                                                                           uczennica kl V „a” Magda Karaś
                                                                                                                                      ZdjęciaPasowanie klas 1 Szkoły Podstawowej
Pasowanie klas 1 Gimnazjum
27.10.2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość przyjęcia do społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych gimnazjum. Reprezentanci klasy I a, b, c  powitali Dyrekcję, nauczycieli,  rodziców oraz koleżanki  i  kolegów z klas II i III gimnazjum.  Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas pierwszych gimnazjum. Przed ślubowaniem zabrała głos Pani  wicedyrektor Teresa Trzeciak  zwracając się szczególnie  do uczniów klas pierwszych, którzy tego dnia byli najważniejsi. Uczniowie trzech klas pierwszych złożyli ślubowanie, w którym potwierdzili na sztandar szkoły, że będą  aktywnie i odpowiedzialnie uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych i życiu szkoły, rozwijać swe zdolności intelektualne i zdobywać jak najlepsze wyniki w nauce, dbać o pozytywny wizerunek szkoły i godnie ją reprezentować, szanować jej tradycje i kultywować je, przestrzegać zasad i norm zachowania godnego ucznia gimnazjum, z szacunkiem i kulturą zwracać się do pracowników szkoły oraz do koleżanek  i kolegów, dbać o wspólne mienie, porządek i bezpieczeństwo w szkole, być chlubą rodziców, nauczycieli, wychowawców i środowiska lokalnego. Po ślubowaniu Pani wicedyrektor dokonała pasowania na gimnazjalistę,  a wychowawcy gratulowali przyjęcia do społeczności szkolnej.  Na zakończenie  uczniowie podziękowali za przyjęcie ich do wspólnego grona gimnazjalistów, obiecali, że staną na wysokości zadania, jakie stawia im przynależność  do społeczności uczniowskiej i nie zawiodą nadziei w nich pokładanych. Po zakończonej uroczystości, uczniowie klas pierwszych udali się na  poczęstunek.
                                                                                                                                                   Maria Lorenc
Zdjęcia


 

OTRZĘSINY KLAS IV

Dnia 27 października 2016 roku  odbyły się OTRZĘSINY KLAS CZWARTYCH, które urządzili swoim młodszym kolegom uczniowie klas piątych. Dla wprowadzenia miłej atmosfery dziewczynki z klas piątych zatańczyły „Bajkowy taniec Smerfów i Czarownic”. Całą imprezę prowadziła królewna z krasnoludkami.Aby zostać przyjętym do "uczniowskiej braci" czwartoklasiści  musieli przejść kilka prób. Wśród zadań, które musieli wykonać był wyścig w workach, jedzenie ciastka bez użycia rąk,  karmienie kolegi lub koleżanki z zawiązanymi oczami. Uczniowie musieli również wykazać się wiedzą dotyczącą naszej szkoły oraz  narysować  portret  wychowawcy z zawiązanymi oczami. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwała komisja, która zaliczyła czwartoklasistom wszystkie konkurencje. Na koniec był wspólny taniec. Wszyscy uczestnicy bawili się wesoło. Otrzęsiny upamiętniono wspólnym zdjęciem, a nowo przyjęci uczniowie dostali skromne upominki od starszych kolegów.

                                                                                                          Maja Mazur    klasa  V „b”
Zdjęcia


POZYTYWNY WTOREK
Dnia 24.10.2016r odbył się apel, który od dzisiaj stanie się tradycją w naszej szkole. Ma on za zadanie podsumować osiągnięcia uczniów naszej szkoły zdobyte przez okres miesiąca, takie apele będą organizowane w ostatni wtorek danego miesiąca na godzinie wychowawczej. Dzisiaj Pani dyrektor Agnieszka Piłat pogratulowała uczniom osiągnięć sportowych, artystycznych, recytatorskich i z konkursów przedmiotowych.

                                                                                                       J. Sysło
Zdjęcia


Największa na świecie lekcja resuscytacji za nami!

Biciem rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo oddechowej  postanowiono uczcić w dniu 17 października 2016 r. ,,Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca", ogłoszony przez Europejską Radę Resuscytacji. Była to kolejna odsłona akcji, którą od kilku lat organizuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Celem akcji jest promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy.  Do tej akcji dołączyli się również nasi uczniowie oraz dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola w Lubyczy Królewskiej.Dziękuję  wszystkim osobom, które aktywnie uczestniczyły  w naszym przedsięwzięciu,  a szczególne podziękowania kieruję  ku osobom niezwiązanym bezpośrednio ze szkołą: Pani Katarzynie Pleskacz, koleżance Alicji Żmuda, Pani Elżbiecie Flis, Panu Danielowi Turczanikowi. Nauczycielom z przedszkola, koleżankom i kolegom z naszej szkoły za to, że  poświęcili swój wolny czas i włączyli się do akcji i razem z nami promowali naukę zasad udzielania pierwszej pomocy.

                                                                                                               Teresa Watrak
Zdjęcia


 

15 października 2016 r. w konkursie piosenki religijno – papieskiej zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury i Parafię pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie w kategorii gimnazjów i liceów Julia Stepaniuk uczennica Publicznego Gimnazjum w Lubyczy Królewskiej zajęła III miejsce. Julka wykonała utwory „Strumień” i „Papież”.  Podczas przesłuchań wystąpiło ponad 20 wykonawców m.in.: z Józefowa, Łukowej, Suśca, Tomaszowa Lubelskiego, Zamościa i Zwierzyńca.
                                                                                                                                                                                              J. Niedbała


Dzień Edukacji Narodowej i Święto Szkoły 2016

Dnia 13.10.2016 r. w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej i Święto Szkoły. Z okazji tego święta klasy szóste zorganizowały przedstawienie, które było podziękowaniem dla nauczycieli i pracowników obsługi za ich pracę. Uczniowie świetnie się spisali pokazując humorystyczną scenkę z klasy, w której szukali sposobu na prezent dla swojej nauczycielki, recytując wiersze i śpiewając piosenki. Po zakończeniu przedstawienia, zaproszeni goście powiedzieli kilka miłych słów, po czym zaczęła się gala rozdania nagród  ,,Belfra roku'', którą poprowadziły uczennice gimnazjum Marta Ławska i Karolina Zubrzycka. Uczniowie wcieleni w role: Maryli Rodowicz, Magdy Gessler, Ferdynanda Kiepskiego, Justina Biebera, Sylwii Grzeszczak, Wojciecha Cejrowskiego, Ewy Chodakowskiej, Krzysztofa Krawczyka, Dawida Podsiadło, czy Pani Minister Edukacji Narodowej, wręczyli nagrody jakimi były złote kaczki w kategoriach: belfer zasadniczy, belfer rozrywkowy, belfer komunikatywny, kartkówkowiec i pytaniowiec, a także pracownik zasadniczy, rozrywkowy i komunikatywny. Złotą kaczkę przyznano także nauczycielowi emerytowi. Przyznano również nagrody dyrektora i burmistrza. Na koniec gali, piosenkę ,,Love yourself'' wykonał dla nas uczeń, który wcielił się w rolę Justina Biebera.

                                                                                            uczennica kl. I gimnazjum Julia Stepaniuk
Zdjęcia


ZŁOTE GODY w LUBYCZY

 Dnia 17.09.2016r  w hali sportowej  Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej odbyła się uroczystość 50-lecia pożycia małżeńskiego czyli Złote Gody. W Kościele Parafialnym w Lubyczy Królewskiej odbyła się msza święta za jubilatów. Po mszy świętej wszyscy udali się na nadanie medalu prezydenta RP Andrzeja Dudy za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.  Wśród jubilatów znalazła się także para obchodząca Żelazne Gody (czyli 65 lat w związku  małżeńskim) Państwo Wanda i Władysław Putkowscy. Medale w imieniu prezydenta RP wręczył Burmistrz Miasta Lubyczy Królewskiej Tomasz Leszczyński wraz z Sekretarzem Gminy Markiem Kellnerem, Przewodniczącym Rady Miasta Pawłem Borowcem oraz przedstawicielem Zarządu Powiatowego Panem Tadeuszem Stanibułą. Jubilatom towarzyszyły rodziny władze miasta oraz zaproszeni goście: Starosta Powiatu pan Jan Kowalczyk, Przedstawiciel Zarządu Powiatowego pan Tadeusz Stanibuła, Proboszcz Parafii Lubycza Królewska ks. Robert Mokrzyński, Dyrektor Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej pani Bożena Ziembińska, Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Lubyczy Królewskiej pani  Mirosława Magdziak. Medale za 50-lecie Pożycia Małżeńskiego otrzymali: Ewa i Jan Blicharzowie, Bernadeta i Władysław Czopowie, Kazimiera i Kazimierz Grzelakowie, Maria i Jan Hejznerowie, Maria i Zygmunt Kogutowie, Maria i Zygmunt Lipcowie, Teodora i Wiktor Litkowcowie, Anna i Mieczysław Łepikowie, Regina i Lucjan Malcowie, Maria i Józef Nowiccy, Irena i Stanisław Sokołowscy, Stanisława i Józef Syczowie, Zofia i Jan Wywroccy, Anna i Stefan Zalewscy. Zofia Woszczak, kierownik USC w Lubyczy Królewskiej zwróciła się do Jubilatów następującymi słowami: ,, Złote Gody to Jubileusz obchodzony w naszej polskiej tradycji szczególnie i uroczyście. Jubileusz za sprawą którego patrzymy na Was z podziwem chylimy przed Wami z szacunkiem i pokorą głowy. Państwa obecność tu dowodzi, że dochowaliście wbrew wszelkim przeciwnościom przysięgi małżeńskiej, bo przecież miłość jest dawaniem - nie braniem, budowaniem - nie niszczeniem, zaufaniem nigdy zwodzeniem, cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdego sukcesu i każdego smutku.” Po wręczeniu medali odbyła się część artystyczna przygotowana dla solenizantów. Wystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego z Lubyczy Królewskiej tańcząc poloneza pod okiem pani Mirosławy Magdziak oraz pani Marioli Gemborys. W dalszej części artystycznej wystąpili uczniowie Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej przygotowani przez panią Justynę Słowik i panią Dominikę Tomkowską.  Następnie obecnym w hali podano tort. Organizacją i przygotowaniami uroczystości zajęli się Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Promocji Kultury i Turystyki w Lubyczy Królewskiej  oraz Zespół Szkół w Lubyczy Królewskiej.

Uczennica ZS Lubycza Marta Ławska

Zdjęcia


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

1 września 2016 roku uczniowie Zespołu Szkół  rozpoczęli kolejny rok szkolny. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbyło się 1 września o godzinie 900 w hali sportowej naszej szkoły. Wcześniej  o godzinie 800 w kościele parafialnym została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli. W nowym roku szkolnym powitała wszystkich Pani Dyrektor Zespołu Szkół Agnieszka Piłat.
Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz