ROK SZKOLNY 2017/2018

31 marca 2017 roku, 4 Gromada  Zuchowa „MŁODE WILCZKI” działająca przy Szkole Podstawowej w Lubyczy Królewskiej, po raz drugi uczestniczyła w warcie przy Bożym Grobie w Kościele Parafialnym w Lubyczy Królewskiej. Dziękuję bardzo zuchom i rodzicom za uczestnictwo.

                                                                                                     dh. Jadwiga Pizun
Zdjęcia20 marca zuchy z  4 Gromady Zuchowej „Młode Wilczki”, działające przy  Szkole Podstawowej w Lubyczy Królewskiej, spędziły miło czas z przybyłym na  zbiórkę  gościem,  Panem Ryszardem  Brzyskim,  Przewodniczącym Rady Miejskiej w Lubyczy Królewskiej. Pan Ryszard Brzyski wraz z Panią Radną Małgorzatą Kamińską, 15 grudnia 2017 r., przekazał 200 zł od Rady Miejskiej na plakietki sprawnościowe dla zuchów.  Pan Przewodniczący odczytał gawędę o stopniach – WSPINANIE SIĘ NA GÓRĘ i wręczył plakietki sprawnościowe zuchom którzy zdobyli sprawność zespołową „Badacz/Odkrywca” oraz wszystkich poczęstował cukierkami.

Serdecznie dziękujemy Panu Przewodniczącemu Rady za przybycie i całej Radzie Miejskiej Lubyczy Królewskiej za wsparcie finansowe zuchów.

Zdjęcia

Zuchy i harcerze na lodowisku

Ferie przed nami. No, nareszcie… trzeba się do nich dobrze przygotować.Zuchy i harcerze już zaczęli swój „trening” -24 stycznia wybrali się na lodowisko i do kina w Tomaszowie Lubelskim. Najpierw film „Padington 2”, a potem ślizgawka. Niektórzy stawiali dopiero swoje pierwsze kroki. Było trochę upadków i trochę jeżdżenie – trudno stwierdzić czego więcej. Wszyscy cali, zdrowi i zadowoleni wrócili do Lubyczy.


ZDOBYWAMY ZESPOŁOWĄ SPRAWNOŚĆ ZUCHOWĄ

5 grudnia, 4 Gromada Zuchowa „MŁODE WILCZKI”, działająca przy Szkole Podstawowej w Lubyczy Królewskiej na zbiórce zuchowej zdobywała zespołową sprawność zuchową Indianka/Indianin. Zbiórka zuchowa rozpoczęła się Kręgiem rady, w którym Wielki Wódz, Rwąca Rzeka, wypiła  łyk eliksiru życia wraz z wodzami poszczególnych plemion i przekazała informacje, że Apacze/zuchy muszą przebyć wyznaczoną trasę i wykonać zadania, aby otrzymać  indiańskie pióro do pióropusza. Po zakończeniu kręgu rady, wodzowie wraz ze swoimi plemionami rozpoczęli grę na terenie szkoły.

  • 1 punkt – wybrać sobie imiona indiańskie

  • 2 punkt – wybrać swoje barwy wojenne i zrobić sobie tatuaże

  • 3 punkt- przejść próbę ognia zapalając samodzielnie świeczkę

  • 4 punkt – zrobić samodzielnie talizman indiański

  • 5 punkt – przejść próbę sprawności trafiając toporkiem w otwór między klockami

  • 6 punkt – odnaleźć trop wilka i zademonstrować jaki odgłos wydaje wilk

Każdy Apacz/zuch po wykonaniu zadania na każdym punkcie w nagrodę otrzymywał 1 pióro do swojego pióropusza. Gdy wszystkie plemiona zakończyły pomyślnie próby i wróciły z gotowymi pióropuszami został odtańczony taniec Słońca a po nim nastąpiła uczta, za którą bardzo dziękujemy rodzicom zuszków.  Dziękuję bardzo uczennicom/wolontariuszkom z klasy II „a” gimnazjum, które pomagały w przygotowaniu całej próby oraz obsługiwały poszczególne punkty gry tj. Marcie Kołtun, Martynie Melnyk, Kindze Szozdzie, Oliwii Wójtowicz, Oliwii  Skubis i Gabrieli Ożóg. Bez waszej pomocy nie byłabym w stanie przygotować tak fantastycznej zabawy dla zuchów. Również dziękuję Pani Sabal Magdzie za wypożyczenie Tipii, które dodało charakteru naszej imprezie.

                                                                                                            dh. J. Pizun
Zdjęcia

8 grudnia w siedzibie Komendy Hufca ZHP Tomaszów Lubelski odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego dla zuchów "Ulubieni autorzy". Do konkursu przystąpiło 24 zuchów z gromad zuchowych z Tyszowiec (22.DH "Wielcy wędrownicy"), Lubyczy Królewskiej (4.GZ "Młode wilczki)", Suśca (10.DH "Traperski Krąg") i  Bełżca (3.DH "Ekoludki"). 4 Gromadę Zuchową „Młode wilczki” działającą przy Szkole  Podstawowej w Lubyczy Królewskiej reprezentowali: Igor Leszczyński, Błażej Milczarek i Radosław Reguła. Zuchy  zdobyli dwa II miejsca i wyróżnienie.  Hufcowy konkurs był również okazją do integracji najmłodszych członków ZHP naszego hufca poprzez wspólne pląsy, gry i zabawy. Dziękuję zuszkom za wspaniałą zabawę, fantastyczne recytacje oraz wspólnie spędzony czas. Dziękuję również rodzicom za zainteresowanie i pomoc w dotarciu na miejsce organizacji konkursu.
                                                                  J. Pizun
Zdjęcia


17 października 2017 roku 4 Gromada Zuchowa “MŁODE WILCZKI” ze Szkoły Podstawowej w Lubyczy Królewskiej, uczestniczyła w zbiórce rozwijającej samodzielność i zaradność, ucząc się budowy ogniska, poznając różne rodzaje ognisk oraz  zasady bezpiecznego rozpalania ogniska i zagrożenia jakie może wywołać ogień.

ZdjęciaZlot Chorągwi Lubelskiej ZHP w Lublinie

W sobotę 30 września  2017 roku, 10 zuchów  z 4 Gromady Zuchowej „MŁODE WILCZKI”,  działającej w Szkole Podstawowej w Lubyczy Królewskiej pod opieką Druhny Jadwigi Pizun, uczestniczyło w Zlocie Chorągwi Lubelskiej ZHP w Lublinie. Zlot miał na celu: integrację środowiska Chorągwi Lubelskiej ZHP, włączenie imprezy w obchody 700 – lecia Miasta Lublin, promowanie harcerstwa na ziemi lubelskiej oraz poznanie historii i zabytków miasta Lublina. Zuchy aktywnie uczestniczyły w zajęciach tematycznych oraz rekreacyjnych, fantastycznie się przy tym bawiąc i miło spędzając czas.

                                                                                                                J. Pizun
Zdjęcia

Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz