Nasza Mała Ojczyzna – Ziemia Lubycka

Dnia 21.09.2017 r. w hotelu  ,,Xavier" w Lubyczy Królewskiej miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Była to promocja książki doktora Mariusza Kopra pt. ,,Ziemia Lubycka. Geografia, historia, język, kultura", którą prowadziła  Pani Alicja Bzowska.  Uroczystość uświetnił chór nauczycielski „Rapsodia”, który  zaśpiewał piosenkę  skomponowaną specjalnie na tę okazję.  Pan  Mariusz  Koper zaprezentował   publikację wydaną pod swoją redakcją.  Omówił szatę graficzną  oraz  treść książki, na którą składały się  artykuły  wielu autorów  oraz wspomnienia  osób, które  pamiętają  Lubyczę Królewską  lat  przedwojennych, okresu wojny i okupacji oraz jej dynamiczny rozwój po drugiej  wojnie światowej.  Przerwy w wystąpieniu autora wypełniał chórek przygotowany przez Panią Dominikę Sawiak.  Później przyszedł czas na prezentowanie fragmentów wspomnień. W tę część programu zaangażowani byli uczniowie Szkoły Podstawowej  z klasami gimnazjalnymi w Lubyczy Królewskiej, którzy czytali fragmenty wspomnień mieszkańców naszego miasta.  Szczególny udział w promocji książki mieli uczniowie innowacyjnej klasy  2b gimnazjum przygotowani przez Panią Mariolę Maciułę.  Kolejnym punktem uroczystości były podziękowania. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lubyczy Królewskiej Pani Bożena Ziembińska wraz z uczniami podziękowała Panu Mariuszowi Koprowi za wydanie książki, która przybliża nam – uczniom i mieszkańcom - ciekawą historię naszej Małej Ojczyzny – Lubyczy Królewskiej. Osoby zaangażowane w wydanie i  promocję otrzymały książki z dedykacjami Pana Mariusza Kopra. Po zakończeniu tej pięknej uroczystości, trwającej prawie do  północy, można było kupić książkę z dedykacją  autora publikacji.

                                                                                                                              Julia Stepaniuk
Zdjęcia
Dnia  18.09.2017 r. o godz. 8.05. odbyło się spotkanie z pułkownikiem Wojciechem Grobelskim.Spotkanie odbyło się w ramach 78 rocznicy wybuchu  II wojny światowej. W prelekcji  brały udział klasy VI i VII. Pan pułkownik Wojciech Grobelski przedstawił nam jakie były działania  podczas II wojny światowej.  Dużo mówił o Adolfie Hitlerze, który był Austriakiem a zarządzał niemieckimi wojskami. Ciekawie opowiadał  o naszym patronie Nikodemie Suliku, który brał udział w walkach II wojny światowej. Prelekcja bardzo nam się podobała. Podziękowaliśmy brawami. Mamy nadzieje, że takich spotkań  będzie jeszcze więcej w naszej szkole.

                                                                                                                                              Laura Goch kl. VI b

Regulamin konkursu na nazwę teatrzyku szkolnego


Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Zamościu
serdecznie zaprasza do udziału w konkursie pt. „Las zamknięty w szkle”
Regulamin konkursu - czytaj więcejUROCZYSTE ROZPOCZĘ
CIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Zdjęcia


Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2017/2018

życzymy wszystkim Uczniom, by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą,  odkrywaniem nauki i jej praw, ale też odnajdywaniem siebie,  rozwojem własnych uzdolnień i zainteresowań. Niech szkoła będzie dla Was także miejscem radości, wielu przyjaźni. Nauczycielom oraz wszystkim Pracownikom życzymy, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia. Rodzicom zaś życzymy, by ten nowy rok szkolny przyniósł wiele  nadziei związanych z przyszłością ich dzieci.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. gen. Nikodema Sulika


Z okazji rozpoczętego dzisiaj roku szkolnego zapraszamy do zapoznania się z dwoma listami, jakie wystosowali z tej okazji Minister Edukacji Narodowej oraz Wojewoda Lubelski i Lubelski Kurator Oświaty

List Ministra Edukacji Narodowej
czytaj więcej
List Wojewody Lubelskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty czytaj więcej


Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz