UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
ZdjęciaPOŻEGNANIE ABSOLWENTÓW
Zdjęcia Zdjęcia

TURNIEJ MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH

W dniu 07.06.2019 roku w Lubyczy Królewskiej odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn  Pożarniczych w których nasze dwie drużyny, dziewczęca i chłopięca wzięły udział.Los był dla nas szczęśliwy  a walka o podium ostra. I tak, dziewczęca drużyna zajęła I miejsce a chłopięca po wielkich trudach uzyskała piękne   II miejsce.Chciałyśmy bardzo serdecznie podziękować  Panu  Mieczysławowi Makolądrze , koleżance Danucie Krzych i jej mężowi za pomoc w przygotowaniu zawodników do zawodów i opiekę w czasie trwania zawodów.

 Opiekunami drużyn były:  Elżbieta Kołtun i Teresa Watrak

Zdjęcia

"RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ"

Dzieci uczęszczające do świetlicy „B” realizują Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować". Dzięki niemu najmłodsi uczniowie poznają zasady udzielania pierwszej pomocy, oswajają się z nimi poprzez praktyczne ćwiczenia, a pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. W ramach edukacji wczesnoszkolnej nauka podstawowych czynności ratujących życie polega na stopniowym wprowadzaniu pojedynczych elementów zawierających się w tzw. łańcuchu przeżycia. W ramach zajęć praktycznych uczeń realizuje dwa pierwsze ogniwa przeżycia: wezwanie pogotowia oraz podtrzymanie czynności życiowych. Uczy się zasad bezpieczeństwa, oceny przytomności, resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz układania poszkodowanego w pozycji bocznej. W trakcie realizowanych zajęć uczestnicy z dużym zaangażowaniem odgrywali scenki, w których przedstawiali jak właściwie rozmawiać z dyspozytorem pogotowia; ćwiczyli wdechy ratownicze i uciśnięcia klatki piersiowej. Dzięki organizatorowi - Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy szkoła otrzymała fantomy do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy szkoleniowe i inne niezbędne materiały dydaktyczne, które są wykorzystywane w pracy z uczniami. Za aktywne uczestnictwo w programie dzieci otrzymały drobne prezenty ufundowane przez Urząd Miasta w Lubyczy Królewskiej i sklepik szkolny.III MIEJSCE UCZNIÓW W KONKURSIE „CHRONIMY DZIUPLAKI”
 
6 czerwca 2019 r. odbył się finał oraz wręczenie nagród w konkursie łowiecko-przyrodniczym „Chronimy dziuplaki”. Organizatorem konkursu było Koło Łowieckie Nr 23 „Szarak” w Chełmie, Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Chełmie oraz Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie. Po wstępnej ocenie prac wyłoniono  finalistów konkursu. Uczniowie klas IV: Wiktor Owerko i Hubert Własinowicz, zostali zaproszeni na finał konkursu do Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego w Brzeźnie.   Podczas finału konkursu każdy z finalistów przedstawił samodzielnie swoją prezentację. Komisja konkursowa, była pod wrażeniem podejścia uczniów do ochrony „dziuplaków”. Wiktor i Hubert po zaprezentowaniu swoich prac w finale konkursu, stanęli na podium, zajęli III miejsce. Uczniowie zostali nagrodzeni cennymi nagrodami. Konkurs zakończył się ogniskiem oraz poczęstunkiem sponsorowanym przez KŁ „Szarak”. Opiekę nad uczniami podczas przygotowań do konkursu sprawowała p. Jadwiga Niedbała i p. Agnieszka Grabska.
 
Gratulujemy!
 


KONKURS POEZJI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ
ZdjęciaPIKNIK Z OKAZJI DNIA DZIECKA
Zdjęcia

 

DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

Zdjęcia


TURNIEJ Z RATOWNICTWA
Pierwsza pomoc jest czynnikiem o kluczowym znaczeniu podczas zdarzeń nagłych, zagrażających życiu lub zdrowiu, dlatego tak ważna jest edukacja młodzieży w tym zakresie. Od szybkości decyzji, celowości zabiegów ratowniczych wykonanych doraźnie, bezpośrednio po zaistnieniu nieszczęśliwego wypadku, zależy nieraz dalszy los poszkodowanego, a czasami i jego życie. Z tych oto przesłanek zrodziła się po raz kolejny potrzeba zorganizowania w naszej szkole Konkursu pierwszej pomocy. Konkurs odbył się 23 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Lubyczy Królewskiej we współpracy z Urzędem Miasta  (koordynatorzy konkursu: p. T. Watrak, M. Słoboda).  Jak zwykle pomocą przy sędziowaniu służyła pielęgniarka szkolna,  pani Elżbieta Bździuch. W konkursie wzięło udział 9 trzyosobowych zespołów z klas VIII i III gimnazjum. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczną uczestnicy pisali indywidualnie. Średnia punktów zdobyta przez drużynę była jej wynikiem z testu. Zadania w części praktycznej wykonywane były przez całą drużynę. W sumie z obu części można było uzyskać 30 punktów.
I miejsce zajął zespół w składzie: P. Mikłasz, K. Kupicz, K. Muc
II miejsce zespół: M. Gajda, A. Sagan, L .Miszczyszyn
III miejsce zespół: Sz. Grzelak, G. Bugno
Wszyscy uczestnicy otrzymali mini apteczki, natomiast  uczestnicy którzy zajęli I miejsce otrzymali oprócz apteczek wiele innych upominków,  które przydadzą im się w czasie wakacji, podczas jazdy rowerem. Nagrody  zasponsorował Urząd Miasta w Lubyczy Królewskiej .
 


X Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Żak 2019”

 

22 maja 2019 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bełżcu odbył się  Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Żak 2019”. Wzięło w nim udział dwudziestu trzech uczniów klas trzecich gimnazjum  z powiatu tomaszowskiego.  Naszą szkołę reprezentowały  Marta Ławska i Marta Kołtun, które  były laureatkami eliminacji szkolnego  konkursu „Żak 2019”. Dziewczyny przygotowywane przez panie  Agatę  Prociewicz  i  Mariolę  Maciułę  uporały się z wieloma rzadko używanymi  wyrazami.  Nie sprawiły im trudności  żadne „herbicydy, hiperbole czy żyworódki”.  Poradziły sobie również   z pisownią  liczebników oraz przyimków złożonych.  Obie uczennice zostały laureatkami  konkursu, który  w tym roku odbył się ostatni raz. Martom gratulujemy i życzymy sukcesów  ortograficznych w szkole średniej.
 Zdjęcia

V edycja Konkursu Mistrz Recyklingu
Gratulujemy Mateuszowi Ogonowskiemu z kl. VII b i Patrykowi Ogonowskiemu z kl. VIII b.


Obchody 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Zdjęcia


WITAJ MAJ, TRZECI MAJ!

              30 kwietnia klasy szóste wraz z wychowawcami, p. Renatą Woś i p. Markiem Słobodą, przygotowały uroczystą  akademię z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Wśród zaproszonych gości był Burmistrz  Lubyczy Królewskiej pan Marek Łuszczyński, pani sekretarz  Katarzyna Piechnik, przewodniczący Rady Miasta pan Mariusz Lewko, a także przedstawiciel placówki Straży Granicznej w Hrebennem. Program poetycko – muzyczny przybliżył zebranym  to ważne wydarzenie historyczne.  Poza patriotycznymi wierszami można było usłyszeć przysięgę, jaką złożył król August Poniatowski,  piosenki w wykonaniu chórku przygotowanego przez panią Dominikę Sawiak oraz występ solowy Julii Stepaniuk.

Zdjęcia
Skrót wideo


The International Year of the Periodic Table
Rok 2019 został ogłoszony przez ONZ rokiem układu okresowego. Układ Okresowy Pierwiastków Chemicznych został opracowany przez Dmitrija Mendelejewa. Uczony ten ułożył pierwiastki w tabelę na podstawie ich masy atomowej. W roku 1869 opublikował pierwszy układ okresowy, w którym zebrane było ponad 90 pierwiastków. Rok 1869 uważany jest za rok odkrycia systemu okresowego przez Dmitrija Mendelejewa W 2019 roku przypada 150 rocznica tego wydarzenia, dlatego Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych i UNESCO ogłosiło rok 2019 Międzynarodowym Rokiem Układu Okresowego Pierwiastków Chemicznych  (IYPT2019). W naszej szkole w ramach obchodu tak ważnej rocznicy,  uczniowie tworzyli makiety układu okresowego pierwiastków chemicznych wykorzystując swoją kreatywność. Prace można podziwiać w pracowni nr 23.
 Gratuluję uczniom wspaniałych pomysłów i wykonania!
AG


24 kwietnia 2019 r., uczniowie  z  klasy VI A i VI B, w ramach lekcji religii, brali udział w spotkaniu z Misjonarzem z Afryki - Ojcem Białym  w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Przeorsku. 
Zdjęcia

NOC SÓW
"...Noc sów, to noc w której uczniowie wyjechali w teren i nasłuchiwali sów.  Noc podczas której przy odrobinie szczęścia można je również zobaczyć. Spotkaliśmy się o godzinie 15.15 w pracowni przyrodniczej. Była prezentacja o sowach ich życiu robiliśmy kanapki  w kształcie sów...Z naszej szkoły wyjechali chętni uczniowie (19) w towarzystwie pana Krzysztofa (ornitologa), który wiedział jak zwabić sowy oraz nauczycielek przyrody Jadwigi Niedbały i Justyny Słowik, później dołączył do nas leśniczy pan Leszek. W czasie jazdy busem pan Krzysztof wytłumaczył nam, że musimy zachowywać się bardzo cicho, bo inaczej sowy się spłoszą mówił o miejscach które odwiedzimy. W miejscowości Mosty Małe wyszliśmy z busa i udaliśmy się w kierunku cmentarza. Pan Krzysztof opowiadał nam o sowach, które możemy tutaj spotkać - usłyszeć - próbował wabić. Staraliśmy się zachować idealną ciszę było ciężko... minęliśmy cmentarz i zatrzymaliśmy się w lesie. W tym miejscu nie udało się... zaczęło się robić ciemno. Pojechaliśmy dalej w okolice Siedlisk jadąc kilkakrotnie zatrzymywaliśmy się wabiąc i nasłuchując odgłosów lasu. Niektórzy stracili nadzieję... nasze ozy przyzwyczaiły się do ciemności widzieliśmy przelatujące ptaki a nasz trud został nagrodzony.  Pan Krzysztof poprosił abyśmy postarali się i zachowali idealną ciszę - udało się odezwał się puszczyk uralski a po dłuższej chwili usłyszeliśmy również jego partnerkę- samicę puszczyka uralskiego. Pan Krzysztof powiedział, że mieliśmy wielkie szczęście.To było cudowne przeżycie. Wszyscy byli bardzo podekscytowani. Do szkoły wróciliśmy około 22 gdzie czekali na nas rodzice. Cieszymy się, że brałyśmy udział w tej przygodzie..."
Asia i Martynka uczennice klasy VI

Zdjęcia

22 marca w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbył się  wojewódzki etap XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W konkursie brało udział 68 uczniów z 17 szkół z naszego województwa. Uczniowie w czteroosobowych drużynach reprezentowali 17 parków krajobrazowych Lubelszczyzny. Drużyna ze Szkoły Podstawowej im Gen Nikodema Sulika w składzie:  Patrycja Janiszyn, Bartłomiej Bil, Emilia Kusiak i Adam Małecki - zajęła I miejsce i przeszła do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 3 - 7 czerwca 2019 r. Młodzież pracowała z pod kierunkiem Jadwigi Niedbały i Justyny Słowik. Po napisaniu testu młodzież miała okazję zobaczyć Muzeum Zoologiczne i pokaz na wydziale biotechnologii „Rośliny, które smakują, pachną, leczą” oraz obejrzeć wystawę na Dniach Otwartych w Uniwersytecie Przyrodniczym.
uczennica kl. VIII EmIia Kusiak

„MISTRZOSTWA SZARADZIARSKIE –  ZADANIA LOGICZNE”
 

Dnia 27.03.2019 roku w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs matematyczny -  „MISTRZOSTWA SZARADZIARSKIE – ZADANIA LOGICZNE”. Organizatorem konkursu był OLIMP SCHOOL, natomiast współorganizatorami wydawnictwo SUPEŁEK oraz wydawnictwo WIEM. Do konkursu z naszej szkoły przystąpiło ośmioro uczniów: z klasy VIb -  Weronika Gusztaf, Albert Wywrocki, Jakub Biszko i Szymon Fałta, z klasy Va – Klaudia Śliwa i Maciej Garbula oraz z klasy IVa – Joanna Małyska i Gabriela Krupa. Uczniowie mieli do rozwiązania         8 zadań, sprawdzających logiczne myślenie. Nie były to typowe zadania matematyczne, tylko łamigłówki i zadania szaradziarskie. W ciągu 60 minut uczestnicy wytrwale zmagali się z wysokim poziomem zagadek. Wyniki konkursu poznamy pod koniec maja, trzymamy kciuki za naszych uczniów i życzymy im powodzenia.

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM
ZdjęciaOBIETNICA ZUCHOWA 2019

Zdjęcia


14 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej im. gen. Nikodema Sulika w Lubyczy Król. odbyła  się trzecia edycja  Gminnego Konkursu  Ortograficznego ,,O Pióro  Burmistrza Lubyczy Król.”. Tak, jak w latach ubiegłych, konkurs pozwolił wyłonić mistrzów ortografii na każdym z trzech etapów edukacyjnych:
uczniowie szkół podstawowych, klasy III - IV,
I – Radosław Reguła – kl. III b
II – Wiktor Owerko – kl. IV b
III – Oskar Gemborys – kl. IV b
uczniowie szkół podstawowych, klasy V-VI,
I – Milena Dąbrowska – kl. VI a
II – Alan Pliżga – kl. Va
III – Magdalena Sagan – kl. V b
uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum.
I – Amelia Knap – kl. VII  (Machnów Nowy)
II – Aneta Pióro – kl. VIII a
III – Maja Chmielowiec- kl. VIII a
Wręczenia głównych  nagród dokonał  Burmistrz Lubyczy Królewskiej-  Pan Marek Łuszczyński i Przewodniczący Rady Miejskiej  - Pan Mariusz Lewko. Laureaci otrzymali markowe zestawy piśmiennicze oraz nagrody książkowe, pozostali uczniowie drobne upominki i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy serdecznie i dziękujemy wszystkim – za ufundowanie głównych nagród  i objęcie patronatem – Burmistrzowi Markowi Łuszczyńskiemu, sponsorom upominków, nauczycielom przygotowującym, a szczególnie uczniom – za udział i Dyrekcji - za czuwanie nad całością. Ogromnie cieszy to, że z roku na rok, do konkursu wymagającego znajomości ortografii języka polskiego, przystępuje coraz większa liczba uczniów.  Zapraszamy za rok! A.P.
Zdjęcia

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY W NASZEJ SZKOLE
Światowy Dzień Wody to święto obchodzone 22 marca  w celu uświadomienia, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło to Święto podczas Szczytu Ziemi 1992 w Rio de Janeiro w Brazylii. Uczniowie klas 7 i 8  podczas lekcji  chemii mogli zapoznać się z prezentacją na temat wody i jej znaczenia dla organizmu. Zostały przeprowadzone również pogadanki na temat prawidłowego, oszczędnego zużycia wody. W tym celu wykonano również gazetkę ścienną, która informowała uczniów o zasobach wody na świecie oraz rady, jak ją oszczędzać. Uczniowie w tym dniu podczas lekcji samodzielnie wykonywali eksperymenty z wodą, w roli głównej, które pozwoliły na poznanie właściwości wody. Uczniowie badali m. in. co utonie, a co będzie pływało, co się w wodzie rozpuści a co nie, dowiedzieli się co to jest napięcie powierzchniowe, obserwowali kolorowe tęcze, wędrującą wodę, robili bańki w bańce i in
.Zdjęcia

MIĘDZYSZKOLNE POTYCZKI MATEMATYCZNE
15 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Machnowie Nowym odbyły się Międzyszkolne Potyczki Matematyczne.  Naszą szkołę reprezentowali: Joanna Małyska, Maciej Garbula, Weronika Gusztaf, Mateusz Ogonowski, Laura Goch i Maciej Cymerman. Spotkanie miało przekonać uczniów do nauki matematyki, która może być łatwa, zabawna i przyjemna. Uczniowie rywalizowali ze sobą indywidualne i grupowo. Wzięli udział m. in. w następujących konkurencjach: teleturniej 1 z 10, domino matematyczne, piramida liczbowa, szukanie matematyki w poezji, krzyżówka interaktywna.

                                                                                                               Bardzo dziękujemy za zaproszenie i wspólną zabawę.
                                                                                                                                           A. Grabska
czytaj więcej
Zdjęcia

TURNIEJ TECHNICZNO - MOTORYZACYJNY
W dniu 15.03.2019 r. uczniowie: Szymon Krasny, Dominik Rogal i Paweł Konopka zajęli I miejsce w Turnieju techniczno - motoryzacyjnym w Tomaszowie Lubelskim zdobywając tytuł Technicznej Szkoły Roku.

Klasyfikacja indywidualna:
Szymon Krasny - II miejsce
Dominik Rogal - III miejsce
Paweł Konopka - IV miejsce
Uczniowie: Gabriel Bugno, Szymon Grzelak i Cezary Wronka reprezentowali klasy gimnazjalne.
Do grona finalistów zakwalifikował się Gabriel Bugno.
                                                                                                        Marek Słoboda
czytaj więcej


KONKURS FOTOGRAFICZNY "UCHWYĆ FIZYKĘ W KADR"
Po raz pierwszy braliśmy udział w konkursie fotograficznym, w którym zadaniem uczestników było sfotografowanie zjawisk fizycznych. Podjęło się tego 5 uczennic naszej szkoły. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu „Uchwyć fizykę w kadr'', odbyło się 18 marca w Zespole Szkół nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim. Jak się okazało, każda z uczestniczek została wyróżniona w jakiejś kategorii. Kategoria gimnazjum: Gabriela Ożóg - III miejsce ; Julia Stepaniuk - wyróżnienie Kategoria szkoła podstawowa: Martyna Pasieczna - wyróżnienie Kategoria - Ciekawe ujęcie - Żaneta Adamaszek i Aneta Pióro.

Gratuluję!!!A GK
Zdjęcia

 

 

POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS VI 
23 stycznia 2019 roku odbył się I etap Powiatowego Konkursu Matematycznego dla klas VI. W naszej szkole wzięło w nim udział 17 osób. Do Etapu II zakwalifikowało się dwóch uczniów, którzy zdobyli powyżej 80% punktów. Zwycięzcami byli: Weronika Gusztaf z klasy VI b oraz Maciej Garbula z klasy V a. Drugi etap – międzyszkolny - odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Lubelskim dnia 14 marca. 61 uczniów z 21 szkół przez 60 minut zmagało się z siedmioma otwartymi zadaniami, sprawdzając swoją wiedzę. Aby przejść do etapu finałowego należało zdobyć 16 punktów na 20 możliwych do zdobycia. Do finału przeszło 29 uczniów. Niestety nasi reprezentanci nie zakwalifikowali się dalej, ale Weronice zabrakło bardzo niewiele. Maciej Garbula zdobył 12 punktów, jak na ucznia klasy V to bardzo dobry wynik. Natomiast Weronika Guształ uzyskała 14 punktów, zabrakło odrobiny szczęścia, bo uczennica była pierwsza na liście tych osób, którym nie udało się przejść do finału. Mimo tego, gratulujemy naszym uczniom wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.

Odwiedzamy Zamość – „perłę renesansu”
12 marca 2019 roku odbyła się wycieczka klas siódmych do Zamościa. Naszymi opiekunami były panie Mariola Maciuła  i Jadwiga Niedbała oraz pan Artur Turczanik. Najpierw pojechaliśmy do kina na film „Corgi, psiak królowej", który wszystkim bardzo się spodobał. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się Rotundy Zamojskiej, która w czasie II wojny światowej była miejscem martyrologii ludności Zamojszczyzny. Po krótkim spacerze przez Starówkę i zamojski park udaliśmy się na kręgle. Kolejnym etapem naszej wycieczki był basen. Tam mogliśmy poszaleć na zjeżdżalni. Tradycyjnie na zakończenie pojechaliśmy do McDonald᾿s.  Zadowoleni wróciliśmy do Lubyczy Królewskiej około godziny 18.00. Teraz czekamy z niecierpliwością na kolejny wyjazd.                                                                          Laura Miszczyszyn

Zdjęcia

WYSTĘP ZESPOŁU „ZBRUCZ” W NASZJ SZKOLE
12 marca 2019 roku w naszej szkole gościliśmy zespół „Zbrucz” z Tarnopola na Ukrainie. Zespół zaprezentował pieśni ludowe oraz oczarował wszystkich wspaniałymi tańcami.

Zdjęcia


DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE
Zdjęcia


TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
ZdjęciaSukces  DARII w Konkursie Ogólnopolskim W  lutym został  rozstrzygnięty  Ogólnopolski  Konkurs na plakat edukacyjny pod hasłem „25 lat Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w Polsce” zorganizowany  przez  Ministerstwo Spraw Zagranicznych.   Patronem konkursu było  Ministerstwo Edukacji Narodowej  przy merytorycznej współpracy i organizacyjnym wsparciu Ośrodka Rozwoju Edukacji. Zmagania konkursowe dotyczyły  upowszechniania wśród uczniów wiedzy na temat praw, wolności   oraz  roli i działalności Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Praca Darii Rudź z klasy VIIIb, która pracowała pod nadzorem Pani Marioli Maciuły, została doceniona przez komisję i wyróżniona.  Darii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 Zdjęcia
więcej informacji

Konkurs logopedyczny

Dnia 26 lutego miał miejsce konkurs logopedyczno - recytatorski zatytułowany: ”Muszki w kaszce czyli językowe wygibasy”. Uczestnikami byli uczniowie Szkoły Podstawowej biorący udział w terapii logopedycznej. Każdy z uczniów zaprezentował wybrany przez siebie wierszyk z głoską, którą utrwala. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy o terapii logopedycznej oraz troska o poprawność językową wśród dzieci. Uczestnicy  włożyli wiele pracy, aby dobrze wypaść. Jury konkursowe postanowiło nagrodzić wszystkich za wysiłek włożony w naukę trudnych logopedycznie wierszyków nagrodami i dyplomami. Wyróżnienie otrzymała uczennica Amelia Jach z klasy II b. Wszystkim należą się serdeczne gratulacje.                                                                                                                               Logopeda  Anna Wojciechowska
Zdjęcia


W styczniu 2019 został ogłoszony konkurs  na NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ WALENTYNKOWĄ. Celem konkursu było uczczenie Dnia Świętego Walentego, kształcenie umiejętności pięknego wyrażania uczuć w języku angielskim oraz inspirowanie twórczości plastycznej i literackiej uczniów.  Do dnia 07 lutego 2019 r. uczniowie mieli możliwość dostarczania prac. Nagrody i dyplomy zostaną przyznane na najbliższym pozytywnym wtorku.Komisja w składzie: p. Ewelina Depko, p. Michał Jamborko, wyłoniła następujących laureatów:
I miejsce otrzymała - WERONIKA GUSZTAF KL.VI B
II miejsce - AMELIA TURCZANIK KL.V A
III miejsce - JAKUB KRZYMOWSKI KL. IV B
Zdjęcia


Dnia 07.02.2019 w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Na pierwszych godzinach lekcyjnych bal mieli uczniowie klas I - III. Po południu bawili się uczniowie klas 4 - 8 i 3 gimnazjum. Uczniowie byli przebrani za różne postacie. Wszyscy świetnie się bawili.                                                           
                                                                                     M Ławska
Zdjęcia

POZYTYWNY WTOREK STYCZEŃ 2019 r.
Zdjęcia


Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najsympatyczniejszych i najmilszych dni w roku. Szkoła Podstawowa w Lubyczy Królewskiej upamiętniła to wydarzenie, goszcząc w swoich progach bardzo wielu najmilszych gości. Dzieci z najmłodszych klas  przygotowały   wspaniałe   występy   artystyczne   przepełnione   radością,     śpiewem, tańcem i muzyką. Nasi wychowankowie chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i  dziadkom. To  przecież od  nich  dzieci  otrzymują  wiele ciepła i dobra,  za  które  warto i trzeba dziękować. Do występu dzieci przygotowały panie wychowawczynie: Diana Tucka, Regina Woś, Barbara Styczyńska, Beata Chmielowiec, Renata Galińska, Danuta Putko i Mirosława Szuberska. Występy wypadły pięknie, uczniowie otrzymali gromkie brawa, a babcie i dziadkowie byli dumni ze swych wnuków. Na zakończenie uroczystości wnuczęta wręczyły upominki i zaprosiły swoich Dziadków na poczęstunek. Były to wspaniałe uroczystości, pełne wzruszeń, serdeczności, radości i uśmiechu. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.
Zdjęcia klasy I

Zdjęcia klasy II
 Galeria klas IIIW dniach 14 - 18.01.2019 w Szkole Podstawowej w Lubyczy Królewskiej gościliśmy wolontariuszy z programu AISEC. Byly to studentki z Turcji i Brazylii. Wolontariuszki przeprowadziły lekcje na których przedstawiły swoje kraje ich tradycję oraz kulturę. Uczniowie bardzo serdecznie przyjęli gości. Spotkania z wolontariuszkami miały na celu głównie porozumiewanie się w języku angielskim w praktyce oraz poznanie nowych kultur. Zajęcia z wolontariuszkami zostały zorganizowane dzięki współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Anglistów OSA ET.
Marta Ławska i Ewelina Depko.DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
Zdjęcia

„Teatralne ABC"
14 stycznia 2019 roku klasy szóste wraz z opiekunami (R. Woś, M. Maciułą, S. Samulakiem i M. Słobodą) uczestniczyli w spektaklu edukacyjnym, który miał na celu przybliżyć uczniom historię teatru oraz pracę nad spektaklem teatralnym. Aktorzy zaprezentowali różne sposoby realizacji sztuki na scenie, począwszy od teatru lalek, poprzez pantomimę i teatr cieni, aż do gry aktorów. W dialogach pojawiała się fachowa terminologia związana z teatrem. Wszystkim podobała się historia młodego urwisa, który został ukarany za złe zachowanie podczas spektaklu teatralnego. Dzięki magii stał się niewidzialny, spotkał wiele postaci znanych z historii teatru i poznał ciężką pracę aktorów. ucz. kl. VIa


JASEŁKA 2018
Zdjęcia        Kolędy w wykonaniu Five Red Shoes                  Skrót wideo Jasełek
Prezentujemy filmiki wideo udostępnione przez Centrum Promocji KulturyTurystki: wideo nr 1, wideo nr 2, wideo nr 3, wideo nr 4, wideo nr 5, wideo nr 6

10 grudnia 2018 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu: „Przeczytałam/łem- polecam”czytaj więcej
Zdjęcia12 grudnia w naszej szkole gościł pan Daniel Turczanik, ratownik medyczny. Przeprowadził zajęcia w klasach ósmych szkoły podstawowej  i trzecich gimnazjum. Cel był szlachetny – pokazał  nam,  jak możemy uratować komuś życie za pomocą defibrylatora AED , którego należy użyć w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.  Zajęcia  te cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży .  W imieniu uczniów i nauczycieli uczestniczących w tak ciekawej lekcji, chciałabym jeszcze raz podziękować panu Danielowi Turczanikowi   za  przybycie do nas. Mam nadzieję, że się jeszcze spotkamy,   ponieważ taka forma zajęć jest bardzo ważną częścią naszej pracy, związanej z tematyką  udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Teresa Watrak
Zdjęcia

Biały mustang w TDK
10 grudnia 2018 r., uczniowie klasy IV a, b oraz V a (pod opieką A. Predko, A. Prociewicz, A. Turczanika), wzięli udział w interaktywnym przedstawieniu ,,Biały mustang" wyreżyserowanym na podstawie książki o tym samym tytule. To zbiór legend i podań plemion indiańskich Ameryki Północnej. Każda z nich niesie inne przesłanie, przybliża czytelnikowi inne wartości i prawdy życiowe, wszystkie jednak uczą, że ludzie wytrwali i mający dobre serca są w stanie wiele w życiu osiągnąć i potrafią realizować nawet takie cele, z którymi inni nie daliby sobie rady. Przedstawienie i dekoracja podobały się uczniom, żywo reagowali na to, co działo się na scenie.A.P
Zdjęcia

Koncert "CELTIC TRIO" - "SZLAKIEM MUZYKI CELTYCKIEJ"
4 grudnia odbył się występ zespołu muzycznego ,,Celtic Trio”, który zabrał dzieci i młodzież w muzyczną podróż szlakiem muzyki celtyckiej. Zespół tworzą: Agnieszka Kowalska, Paweł Szymiczek i prowadzący Jacek Woźnica. Koncert rozpoczął się od powitania słuchaczy i przedstawienia wykonawców. Prowadzący krótko opowiedział nam o rodowodzie muzyki celtyckiej. Współcześnie jest ona najczęściej wzorowana na muzyce folkowej Irlandii oraz Szkocji. Wywodzi się z tradycji muzycznej narodów celtyckich, zamieszkujących głównie dzisiejsze tereny Irlandii, Walii, Szkocji, Anglii, Brytanii, Galicji oraz Austrii. Zaprezentowano również instrumenty, na których grali wykonawcy koncertu, m.in. dudy szkockie, tin whistle, bombarda, wielkie dudy szkockie oraz bodhran. Zespół wykonał na nich utwory pt. ,, Busindre Reel”, ,,Tri Martolod”, ,,Flying to the Fleadh”, ,,The Humors of Lisadel” oraz ,,The earl of Marsfield”. Poznaliśmy także wygląd tradycyjnego stroju szkodzkiego, który składał się z następujących elementów: ,,flowers of Scotland”, ,,scotland the Brave”, ,,andro” oraz ,,Amazing Grace”. Na koniec występu odbyła się nauka tańca w kręgu oraz quiz i zagadki z nagrodami muzycznymi.  Wszyscy byli bardzo zadowoleni z koncertu zespołu ,,Celtic Trio”. Będziemy z niecierpliwością wyczekiwać kolejnego występu muzycznego w naszej szkole.                                                                                Magda Karaś uczennica kl VII "a"
Zdjęcia


WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA W NASZEJ SZKOLE
Dnia 6 grudnia 2018 roku odwiedził nas Mikołaj wraz  z pomocnikiem i aniołkami. Na początku uczniowie klas 1 - 3 Szkoły Podstawowej  obejrzeli film świąteczny pod tytułem ,,Pada Shrek’’, a później otrzymali  prezenty od Mikołaja. Następnie  wszyscy uczniowie udali się na halę sportową, gdzie każda klasa robiła zdjęcie z Mikołajem oraz otrzymywała mały prezent w postaci cukierków. Na koniec odbył się mikołajkowy turniej w siatkówkę, w którym brały udział  klasy 6 - 8  Szkoły Podstawowej oraz 3 Gimnazjum. Wszyscy w tym dniu świetnie się bawili.                                                                                      Laura Goch  klasa   VII b
Zdjęcia 

Noc z książką w bibliotece
30 listopada 2018 r. biblioteka szkolna zorganizowała Noc z Misiem. Wzięło w niej udział 20 uczniów z klas II i III szkoły podstawowej. Celem spotkania była promocja czytelnictwa i nowości książkowych zakupionych w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.   Panie bibliotekarki czytały opowiadania o misiach, zaś historie powstania Pluszowego Misia i Kubusia Puchatka przybliżyły harcerki. Przez całą noc nie było chwili na nudę, ponieważ wolny czas wypełniały gry sportowe, zabawy ruchowe i taneczne, pieczenie i ozdabianie pierniczków, zajęcia plastyczne i manualne i turniej gier planszowych.  Największą atrakcją imprezy było nocne zwiedzanie szkoły i  spotkanie na drugim piętrze śpiącego Misia.  Wszyscy uczestnicy  Nocy z książką wrócili do domów  zmęczeni, ale pełni wrażeń.
Zdjęcia

WYCIECZKA DO WARSZAWY 29 - 30.11.2018
 W dniach 29 - 30 listopada 2018 r., 45 uczniów z klas 7, 8 i 3 gimnazjum była na wycieczce w Warszawie. Po wielogodzinnej podróży uradowani dotarliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie przeżyliśmy wspaniałą lekcję historii. Każdy mógł przeczołgać się kanałami i zobaczyć wiele ciekawych i autentycznych eksponatów dotyczących powstania, a nawet obejrzeć film w tamtejszym kinie. Następnie udaliśmy się na obiad, po czym obejrzeliśmy wystawę na terenie Muzeum Wojska Polskiego. Można było tam zobaczyć m.in. różnorodne samoloty i czołgi. Po tak wielu wrażeniach uczniowie wraz z nauczycielami (M.Lewko, M. Sloboda, A.Grabska, A.Prociewicz) zakwaterowali się w hostelu. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się do teatru, gdzie mogliśmy podziwiać współczesną sztukę pt. ,,Gniew". Ciekawym elementem przedstawienia było to, że można było chodzić po całym teatrze. Sztuka była bardzo wciągająca, lecz w niektórych momentach niezrozumiała. Taka aranżacja bardzo się spodobała, gdyż nie była rutyną klasycznych, tradycyjnych teatrów. Było to coś innego, co na pewno zostanie zapamiętane przez nas na długo. Później wycieczkowicze wrócili do hostelu i zamówili sobie pizzę. Po kolacji niektórzy poszli spać.Następnego dnia, po śniadaniu, wyruszyliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Wykonaliśmy tam wiele ciekawych eksperymentów naukowych, świetnie się przy tym bawiąc. Zobaczyliśmy, że nauka wcale nie musi być nudna. Następnie udaliśmy się do Zamku Królewskiego. Tam również przeżyliśmy cenną lekcję historii i zobaczyliśmy piękne komnaty, a także eksponaty. Kolejnym etapem tej wycieczki było odwiedzenie Starówki. Młodzież zobaczyła Pomnik Syrenki, Pomnik Małego Powstańca i Grób Nieznanego Żołnierza. Po obiedzie udaliśmy się w drogę powrotną. Tak zakończyła się ta ,,żywa lekcja" historii, geografii, języka polskiego, plastyki i dobrego wychowania. Podróże kształcą!                                                                                                            Julia Stepaniuk, kl. III b
Zdjęcia

„W KIERUNKU NATURY" TWORZYMY ŚCIEŻKĘ SENSORYCZNĄ
Grupa nieformalna nauczycielek w składzie: p. Iwona Remizowska, Justyna Słowik, Jadwiga Niedbała i Mariola Maciuła wraz z uczniami klasy VIII „b": Szymonem Krasnym, Szymonem Okoniem, Bartoszem Wołoszynem, Maksymilianem Kędzierawskim oraz uczniami gimnazjum realizującymi projekt „Sztuka, czy wandalizm? Zmieniamy świat na kolorowo" pracują nad ścieżką sensoryczną. Ścieżka finansowana jest ze środków programu Aktywne Pogranicze, które realizuje Stowarzyszenie Czajnia. Co to jest ścieżka sensoryczna? Otóż taka ścieżka pozwala rozwijać wyobraźnię dotykową, a ta jest potrzebna do prawidłowego poznawania Świata przez każde dziecko. Chodzenie po takiej ścieżce rozwija: motorykę dużą, równowagę i koordynację ruchową, wrażenie dotykowe i wyobraźnie dotykową. Co już wykonaliśmy? Sami zobaczcie

WYTYCZENIE ŚCIEZKI WEDŁUG ZWYCIĘSKIEGO PROJEKTUWYKONANIE OBRZEŻY – POMOC NASZYCH PANÓW: p. Zbigniewa Grygla, p.Tadeusza Cymermana i p. Andrzeja GrzeszczukaPomoc materialną przy realizacji ścieżki zaoferowali nam: pan Michał Hudaszek „Antex II”, pan Andrzej Leśny „ Elektronix”, pani Janina Hudaszek „Antex”. Bardzo dziękujemy.
Zdjęcia
W piątek 9 listopada punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej". Zapraszamy do obejrzenia wideo z tego wydarzenia.


AKADEMIA Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ
         
9 listopada 2018 r. odbyła się akademia z okazji 100-lecia Niepodległości, którą przygotowali uczniowie klas VII pod kierunkiem wychowawców Pani Jadwigi Niedbały oraz Pani Marioli Maciuły. Na wstępie wszyscy zgromadzeni punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”. Następnie grupa uczniów wykonała taniec  flagi. Potem zaczęła się inscenizacja ukazująca 123 lata niewoli Rzeczpospolitej. Pod koniec zaśpiewaliśmy wspólnie ,,Rotę’’ oraz piosenki ,,Wojenko, Wojenko’’, ,,Rozkwitały pąki białych róż’’. Na zakończenie wystąpił chórek szkolny i zespół ,,Five red shoes’’. Nasz występ podobał się wszystkim zgromadzonym.Uczennica klasy VII „b” Natalia Ostrowska
Zdjęcia
Wideo z uroczystości

Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzony jest nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku przez WOŚP  i skierowany jest do uczniów klas I - III  w szkołach podstawowych i nie tylko. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą.  Dlatego  w dniu 7 listopada 2018 r.  uczestniczyłyśmy z panią Agnieszką Piłat, wicedyrektorem szkoły w szkoleniu organizowanym przez WOŚP.Dzięki  tym szkoleniom będziemy mogły  wspólne przekazywać najmłodszym uczniom   zasady pierwszej pomocy!  Nauczyć je resuscytacji krążeniowo - oddechowej i nie tylko. Poza tym nasza szkoła otrzymała od WOŚP 2 fantomy Lttle Anne i 12 fantomów Mini Anne. Ze sprzętu korzystamy corocznie między innymi przy pobijaniu rekordu Polski w jak największej ilości osób wykonujących RKO. Poza tym pomoce służą również nauczycielom do prowadzenia zajęć z ratownictwa na różnych  przedmiotach  nauczania. 
                                                  T. Watrak
Zdjęcia

WYCIECZKA  SZLAKIEM  MIEJSC  PAMIĘCI
Dnia 30 października 2018 roku  uczniowie klas siódmych  wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę pieszą do Teniatysk.   Szliśmy przez las.  Po dłuższym marszu dotarliśmy do  cmentarza, na którym pochowani są bohaterowie walczący w obronie naszej ojczyzny w czasie I wojny światowej. Odczytaliśmy informacje, które przybliżyły nam historię tego miejsca oraz zapaliliśmy znicze przy krzyżu upamiętniającym  poległych.  Następnie  odwiedziliśmy  cmentarz,  który znajduje  się w lesie w pobliżu Teniatysk.  Po długiej wędrówce odpoczęliśmy przy ognisku. W drodze powrotnej zbieraliśmy szyszki potrzebne do wykonania ścieżki sensorycznej. Nie zapomnieliśmy również o ekologii. Przez całą drogę zbieraliśmy pozostawione w lesie śmieci. Wycieczka był udana i pouczająca.  Dzięki niej poznaliśmy zapomnianą historię naszej okolicy.                                                                                                     Wiktoria  Łobocka  VII b
Zdjęcia

POZYTYWNY WTOREK WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK
Zdjęcia

Spektakle wychowawczo – profilaktyczneTradycyjnie, jak co roku, nasza szkoła gościła aktorów z Teatru „Kurtyna" z Krakowa.Dnia 26 października 2018 r. odbył się cykl spektakli profilaktycznych. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć przedstawienie pt. „Jestem królem zamku", klasy IV – VI , spektakl pt. „Moja historia", zaś najstarsi wychowankowie przedstawieniu pt. „Ślepy tor". Podczas widowisk została przedstawiona profilaktyka zachowań ryzykownych, przywiązanie do wartości, kwestie moralne oraz rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia w kontekście analizy wpływów rówieśników i mediów na zachowanie. Mamy nadzieję, że uczniowie są zadowoleni z przedstawionych spektakli i dobrze się bawili.Artur Samulak
 Zdjęcia


Zdjęcia


Zdjęcia

Największa w Polsce lekcja resuscytacji za nami. Wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy powinien posiadać każdy, bez względu na wiek. Podczas akcji staraliśmy się nie tylko pobić rekord, ale również pokazać i nauczyć jak największą liczbę osób poprawnego wykonywania resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Po wielu dniach przygotowań, ponad 120 uczniów naszej szkoły oraz około 36 przedszkolaków z zaprzyjaźnionego przedszkola wzięło udział w Akcji bicia rekordu Polski w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób! Akcję po raz kolejny zorganizowała Fundacja WOŚP, w ramach realizacji Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować". 16 października nie jest przypadkowa datą , bowiem tego dnia obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.

Zdjęcia

                                                                                   SPOTKANIE KLAS II Z LEŚNIKIEM
Dnia 18 października 2018 roku klasy II szkoły podstawowej były na wspaniałej wycieczce w lesie. Tam spotkaliśmy się z nadleśniczym, Panem Piotrem Borowiczem, który w niezwykle interesujący sposób pokazał nam życie lasu. Uczniowie mieli możliwość poznać „na żywo” jak wyglądają poszczególne warstwy lasu, jaka roślinność wchodzi w skład każdej warstwy. Pan nadleśniczy nauczył też naszych uczniów, jak rozpoznać wiek danego drzewka – w sposób praktyczny dzieci wykorzystywały nowo poznane wiadomości. Poznały znaczenie lasu w życiu ludzi, środowiska i świata. Nauczyły się też szacunku dla fauny i flory leśnej. Próbowały znaleźć jadalne grzyby, niektórym udało się zdobyć podgrzybka. Słuchały odgłosów lasu, zobaczyły dziuple ptaków na obumarłych drzewach. Przyniosły ze sobą do klasy dary lasu: piękne, kolorowe liście, szyszki i żołędzie. Ponadto na koniec wycieczki, każdy uczestnik został obdarowany przez Pana Piotra upominkiem. Myślimy, że zdobyte przez dzieci nowe wiadomości, pozwolą im jeszcze bardziej dbać o nasze lasy.                                                               
                                                                         Wychowawczynie klas II: Beata Chmielowiec i Renata Galińska

                                                                                           Zdjęcia
Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, 18 października 2018 r. została przeprowadzona próbna ewakuacja. Po usłyszeniu sygnału alarmowego około 340 uczniów wraz z nauczycielami, w ciągu 5minut 49 sekund, zachowując wytyczne zawarte w instrukcji bezpieczeństwa pożarowego, bez paniki przedostało się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym był plac za boiskiem szkolnym. Pracownicy szkoły sprawdzili czy wszyscy uczniowie oraz personel opuścił placówkę szkolną. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.
                                                                                                                                                            Teresa Watrak

12.10.2018 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz dnia, gdy obchodzimy uroczystość 65 - lecia święta szkoły. Uczniowie klas czwartych  wraz z Samorządem Uczniowskim uroczyście podkreślili wagę tego święta, wprawiając wszystkich w wesoły nastrój. Akademię rozpoczęła krótka prezentacja o patronie naszej szkoły oraz syberiada w wykonaniu uczennicy klasy III ''b'' Julii Stepaniuk. Następnie uczniowie klas IV zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Odbył się także skecz, który przypomniał nam, że należy mieć do siebie dystans i warto zobaczyć się z drugiej strony "zwierciadła". Uczniowie przebrani za nauczycieli pokazali swoją kreatywność oraz wspaniałą grę aktorską. Pani Dyrektor Teresa Trzeciak zabrała głos, dziękując uczniom i nauczycielom, po czym wszyscy zaangażowali się w zaśpiewanie nauczycielom "STO LAT".  Akademię zakończyła piosenka " Dziękujemy Wam " w wykonaniu chórku szkolnego .
                                                                                                          Samorząd Uczniowski
                                                                                            Zdjęcia


                      WOJEWÓDZKI KONKURS "MOJA RODZINA W NIEPODLEGŁEJ"42 prace wpłynęły na ogłoszony wiosną Wojewódzki Konkurs Literacki ,,Moja rodzina w Niepodległej". Rozstrzygnięcie nastąpiło w lipcu, a wręczenie nagród 7. października na uroczystościach obchodów rocznicy otrzymania przez Tomaszów Lubelski praw miejskich. Swoją pracę, wykonaną pod opieką Pani A. Prociewicz, zgłosiła Tetyana Utsinyk, obecnie już nasza absolwentka. Tania otrzymała pierwsze miejsce i tytuł laureata w tym konkursie objętym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Mama uczennicy, obecna na wręczeniu nagród, z przyjemnością wysłuchała wielu miłych słów pod adresem córki.
                                                                                                                     A.P.
                                                                                  Zdjęcia

                                                     ŚWIATOWY DZIEŃ SYBIRAKA
                                                                 „Jeśli zapomnę o Nich,

                                                           Ty Boże na Niebie,
                                                             Zapomnij o mnie!"
                                                             Adam Mickiewicz
Światowy Dzień Sybiraka obchodzimy 17 września. Upamiętnia on osoby, które zostały deportowane i którym przyszło żyć z dala od ojczyzny „na nieludzkiej ziemi". Każdego roku nasza szkoła pamięta o rodzinach deportowanych z naszego regionu. Staramy się, aby żaden Sybirak nie czuł się zapomniany, a uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę o historii naszego kraju. Z tej okazji uczniowie klas siódmych odwiedzili Sybiraków z najbliżej okolicy, wręczyli własnoręcznie zrobione upominki oraz złożyli życzenia. Młodzież mogła poznać osoby, których rodziny doświadczyły okrucieństwa związanego z deportacjami oraz wysłuchać historii dotyczącej tamtego okresu. Polały się łzy wzruszenia nie tylko u osób, które o tym mówiły, ale i u uczniów. Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć. Wykonaliśmy również gazetkę poświęconą wywózkom na Syberię i do Kazachstanu. Planujemy odwiedzić „naszych" Sybiraków 6 grudnia i wręczyć im własnoręcznie przygotowane albumy, w których znajdą się zdjęcia z wizyt u odwiedzonych przez nas osób. Mamy nadzieję, że będzie to niezapomniany i miły prezent.
                                                                                                              Laura Goch klasa VII b

                                        informacja z portalu www.tomaszowiak.net
                                                                            Zdjęcia

                                                            
                                      „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" - konkurs

                                                                                         Zdjęcia

                                                       II Nocny Turniej Języka Polskiego
Zostać w szkole po lekcjach, to może zajęcie mało ciekawe, zostać w szkole po to, aby móc dobrze się bawić ( a przy okazji uczyć) - to brzmi o wiele lepiej...ale zostać w szkole na noc, to dopiero wyzwanie! Noc z 27/28 września 2018 r. chętni uczniowie klasy 3 a gimnazjum spędzili na II Nocnym Turnieju Języka Polskiego pod opieką Pani A. Prociewicz i E. Kołtun. Te kilkanaście godzin spędziliśmy na ortograficznym teście spostrzegawczości, zabawach językowych, przeobrażeniu się w wybranego bohatera literackiego, oglądaniu filmu. W związku z tym, że uczniowie nigdy nie mają dość dużo czasu, aby wspólnie porozmawiać ,,o tym i owym'', impreza ta miała też za zadanie stworzyć taką sytuację – zobaczyć koleżankę/kolegę z ,,innej strony, a perspektywa spędzenia nocy w szkole stała się ku temu okazją. Aby mieć siłę na całą noc takiej integracji zamówiliśmy pizzę, po którą wybraliśmy się np. w piżamach. Chwilę grozy dostarczyły zaś nocne zabawy ,,w chowanego" w pogrążonej w ciemności szkole. Okazało się też, że do świetnej zabawy wcale nie trzeba telefonu ani laptopa! Czy wiecie, jak wygląda szkoła nocą? Na to pytanie III a gimnazjum zna już odpowiedź.
                                                                                                                                                     A. Prociewicz   
                                                                                Zdjęcia
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
Zdjęcia
Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz