Archiwum 2009/2010

 

Ze względu na sytuację powodziową na lubelszczyźnie, w naszej szkole organizujemy zbiórkę pieniędzy. SU od dnia 10.06.2010 zbiera pieniądze do puszek. Pierwszego dnia zebraliśmy 129,05 zł. Za wsparcie serdecznie dziękujemy!!

9 czerwca 2010 roku odbył się konkurs kulinarny w ramach projektu "Trzymaj Formę", którego koordynatorami były: p. Joanna Stecko i p. Teresa Watrak. Uczniowie szkoły podstawowej w Lubyczy oraz Machnowie przygotowali kanapki, sałatki i koktajle. Komisja próbując pyszności uczniów, wydała werdykt. I miejsce zajęła klasa IVb, II miejsce klasa Vb i VIb, natomiast III miejsce - szkoła z Machnowa. Zdjęcia

8 czerwca 2010 w naszej szkole odbył się Sejmik zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, pt. Bezpiecznie, bo bez nałogów.Swoją obecnością zaszczycili nas uczniowie z gimnazjum im. Jana Pawła II w Tomaszowie Lubelskim. Temat poruszany na sejmiku wywołał interesujące dyskusje. Podczas spotkania wyświetlona została prezentacja multimedialna. Wszystko zostało doskonale przygotowane dzięki paniom: Justyna Słowik i Agnieszka Piłat. Zdjęcia

2 czerwca 2010 roku uczniowie naszej szkoły pojechali do Suśca na rozstrzygnięcie konkursu "Lubelszczyzna - moja mała Ojczyzna" - obiekty z list UNESCO. Zespół z gimnazjum pod opieką p. Anny Krzyszycha w składzie: Magdalena Pietnoczko, Diana Podbrożna, Karolina Kolasa - zajął pierwsze miejsce. Natomiast szkoła podstawowa pod kierownictwem p. Grażyny Szałaj, w którego skład wchodziły: Anna Gębarowska, Iga Hasiak, Joanna Kawa -  otrzymała wyróżnienie. Konkurs odbył się pod patronatem lubelskiego kuratora oświaty. Zdjęcia!!!
     

W środę, 12 maja tego roku, w naszej szkole odbył się Turniej Pomocy Przedmedycznej. W trzech praktycznych konkurencjach udział wzięły 3-osobowe grupy. Uczestnicy tego konkursu musieli zmierzyc się m.in. z reanimacją,  unieruchomieniem nogi czy też z przygotowaniem miniwykładu na temat bezpiecznego korzystania z kąpielisk. Turniej ten miał za zadanie propagowanie umiejętności udzielania pierwsze pomocy w nagłych sytuacjach.

Jak co roku 31 maja obchodzony jest dzień bez papierosa. Tradycją jest już organizowany marsz antynikotynowy w naszej szkole. Przedszkolaki i uczniowie klas: I, IV – VI szkoły podstawowej i klasy I – II gimnazjum maszerując z transparentami odwiedzili wiele instytucji w naszej miejscowości.


Niecodzienna lekcja

Dnia 18.05.2010r. na trzeciej godzinie lekcyjnej w sali nr 58   uczniowie klas I gimnazjum wraz z wychowawcami brali udział w spotkaniu z przedstawicielkami Stowarzyszenia Rozwoju Kardiologii Ziemi Tomaszowskiej w Tomaszowie Lubelskim. Panie przedstawiły nam podstawowe informacje o paleniu tytoniu. Szczegółowo dowiedzieliśmy się jaki jest cykl uzależnień a przede wszystkim jakie są choroby związane z tym strasznym nałogiem. W trakcie oglądaliśmy przygotowane obrazki, które pokazywały co się dzieje z człowiekiem palącym. Na koniec panie odpowiedziały na zadawane pytania, rozdały ulotki i ankiety.


W maju obchodziliśmy Dni Kultury, Oświaty, Książki i Prasy.

14 maja odbył się pokaz slajdów na temat „W krainie bajek, legend i baśni”. Uczestnicy zapoznali się z czarnoksiężnikami, czarownicami, wróżkami, krasnoludkami, smokami i rycerzami. W spotkaniu, przygotowanym i prowadzonym przez uczniów klasy IV „B” uczestniczyły dzieci z klas I- III szkoły podstawowej i klasy IV.    20 maja odbyło się spotkanie z autorem książki "NAZWY MIEJSCOWE GMINY LUBYCZA KRÓLEWSKA. HISTORIA - OSADNICTWO – JĘZYK” panem Mariuszem Koprem. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas II gimnazjum.


Dnia 20.V.2010 roku uczniowie   naszej szkoły brali udział w Powiatowym Finale Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”, który odbył się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim. Szkołę reprezentowali przedstawiciele klas IV, V, VI, byli to: Klasa IV - Agata Małyska, Anna Dudek Klasa V -   Julia Borkowska, Paweł Putkowski Klasa VI – Anna Gębarowska, Aleksandra Pyrz Udział w tym konkursie wzięło 9 szkół z powiatu tomaszowskiego. Zespół Szkół w Lubyczy Królewskiej – Szkoła Podstawowa zajęła III miejsce. Opiekunami, którzy przygotowywali uczniów to tego konkursu byli: Izabela Noworol i Artur Samulak.


Dnia 31 maja od 15.00 do 17.00 będą Dni Otwarte szkoły dla rodziców uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Nauczyciele będą czekali w pokoju nauczycielskim. Są to ostatnie Dni Otwarte w tym roku szkolnym.

  Dnia 18 maja 2010 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji świętą straży granicznej. W trakcie apelu funkcjonariusze dostali awanse na wyższe stopnie.
Zdjęcia...

 Dnia 13 maja 2010 roku odbył się Dzień Języków Obcych. Uczniowie śpiewali piosenki w języku angielskim i rosyjskim.  Zdjęcia...

11 maja odbyła się uroczystość z okazji 70 rocznicy zbrodni katyńskiej i deportacji Polaków na wschód. W uroczystości wzięli udział Sybiracy, mieszkańcy Lubyczy, nauczyciele i uczniowie szkoły. Uroczystość miała bardzo podniosły, żałobny charakter. Zdjęcia

W naszej szkole, w piątek 30 kwietnia odbyła się akademia upamiętniająca 219 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasy 1-3 szkoły podstawowej na wstępie zatańczyły Poloneza. Z tej okazji odbyła się również msza święta o godz. 10.00, a tuż po niej apel przy Zespole Szkół.
 

21 kwietnia 2010 roku odbył się III Turniej Cheerleaders w Gimnazjum nr. 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim. Naszą szkołę reprezentowały zespoły przygotowane przez p. Teresę Watrak: w kat. szk. podstawowej - Volaris, w kat. gimnazjum - Next. Grupa Volaris zajęła 3 miejsce, a grupa Next została wyróżniona. Zdjęcia!!!

W ubiegły piątek 23 kwietnia uczniowie naszego gimnazjum przebywali z wycieczką we Lwowie. W programie zwiedzania znalazły się min. Katedry Łacińska i Ormiańska, Wysoki Zamek, cerkiew św. Jura, Opera Lwowska, kościół św. Elżbiety. Kulminacyjnym punktem zwiedzania był pobyt na Cmentarzu Łyczakowski gdzie nasi uczniowie odwiedzili groby znanych Polaków oraz złożyli wieniec i zapalili znicze na Cmentarzu Orląt Lwowskich. Zdjęcia z wycieczki

   

ZIELONA SZKOŁA 201 0

W dniach od 22 do 26 marca 2010 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w Załęczu Wielkim. Aby jednak znaleźć się w miejscu położonym nad malowniczą rzeką Wartą musieli przebyć długą drogę. W niedzielę tj. 22.03.2010r wyjechali autokarem spod szkoły pół godziny po północy. W planach mieliśmy zwiedzanie Częstochowy następnego dnia i tak też się stało, w poniedziałek rano po długiej i wyczerpującej podróży znaleźliśmy się w Klasztorze na Jasnej Górze, gdzie mogliśmy podziwiać rozsławiony na całą Polskę oraz świat obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Każdy z nas mógł wypraszać u jasnogórskiej pani potrzebne dla siebie łaski. Następnie udaliśmy się do Załęcza, gdzie już czekał na nas ośrodek harcerski Nadwarciański Gród w którym mieliśmy przez najbliższe pięć dni mieszkać. Po zakwaterowaniu przyszedł czas na obiad, a później mieliśmy zajęcia w terenie. Przez te pięć dni mieliśmy okazję korzystać z wielu uroków rzeki Warty oraz wielu zajęć które pomagały nam w szerszym zrozumieniu ekologii, przyrody i otaczającego nas świata. Zajęcia które mieliśmy to min. zajęcia fotograficzne, rzeźbiarstwo, zajęcia na temat wody, itp. Co wieczór czekały nas też najmilsze z pewnością dla wszystkich zajęcia – integracyjne w których każda grupa mogła lepiej poznać jej członków oraz jeszcze bardziej zintegrować się ze sobą. W czasie wolnym uczniowie często spacerowali po terenie ośrodka podziwiając jego przyrodę. Jedynym problemem był dla nas brak zasięgu, ale i z tym jakoś sobie radziliśmy. W przeddzień naszego wyjazdu tj. czwartek 25 marca mieliśmy okazję wędrować do źródełka Objawienia Matki Bożej, które znajdowało się nieopodal naszego ośrodka. Mimo iż wędrówka trwała dosyć długo, bo musieliśmy iść 3 kilometry, to nie odczuwaliśmy tej drogi, ponieważ pan przewodnik ciekawie opowiadał nam historie o lasach położonych nad Wartą, oraz historię tego jak doszło do objawienia i jakie właściwości ma woda ze źródełka.W piątek wyjechaliśmy z Załęcza, ze smutkiem i łezką w oku żegnając Nadwarciański Gród.

W drodze powrotnej mieliśmy ( być może jedyną w życiu ) okazję, aby wstąpić do Jaskini Raj. Jaskinia Raj to jedna z najbardziej znanych atrakcji Gór Świętokrzyskich, oraz jedna z najpiękniejszych jaskiń naszego kraju położona w miejscowości Chęciny. Zachwyca ona bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Należy również podkreślić, iż występują tutaj skupiska stalaktytów sławne i cenne na skalę światową. Po tym gdy ,,odwiedziliśmy'' Jaskinię Raj, czekał nas postój na kolację w Kielcach po czym udaliśmy się w dalszą drogę do domu, gdzie byliśmy tuż koło północy. Myślę, że każdy z nas wyniesie z tej wycieczki miłe wspomnienia, bo takich było przecież wiele, oraz potraktuje ten wyjazd jako możliwość i szansę zobaczenia i poznania czegoś nowego. Miejmy nadzieję, że jeszczekiedyś uda nam się wrócić nad Wartę....Zdjęcia zdjęca


 

   
 
 

Dnia 8 kwietnia 2010 roku, odbył się sprawdzian klas VI szkoły podstawowej oraz próbny test klas II gimnazjum. Egzaminy odbyły się na hali gimnastycznej.
Zdjęcia: Testy klas VI, Testy klas II gimn.


„KLUB MŁODZIEŻY STARSZEJ”

SERDECZNIE ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ MIESZKAJĄCĄ LUB UCZĄCĄ SIĘ NA TERENIE GMINY LUBYCZA KRÓLEWSKA DO UCZESTNICTWA W PROJEKCIE REALIZOWANYM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 6. Czytaj dalej


Dnia 31.03.2010 roku w naszej szkole odbył się turniej Badmintona. Gra była zacięta, lecz najlepsi wygrali. Oto wyniki: Szkoła Podstawowa : 1 miejsce - Paweł Śliwa, 2 miejsce - Marcin Fil, 3 miejsce - Radosław Rogowski; Gimnazjum : 1 miejsce - Karol Słotwiński, 2 miejsce - Jagoda Swatek, 3 miejsce - Sebastian Skalski.

Tego samego dnia odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "WIATR, WYPADEK, OGIEŃ, WODA - STRAŻAK ZAWSZE RĘKĘ PODA" w Lubyczy Królewskiej odbyłego w dniu 03.03.2010r. Przewodniczący - p. Jerzy Garbacz. Wyniki: Szkoła podstawowa:
1 miejsce - Anna Gębarowska kl. VI Gimnazjum: 1  miejsce - Dalia Dec kl. I Zdjęcia z ogłoszenia wyników    

26 marca odbył się Pierwszy Wiosenny Marsz Ekologiczny, którego organizatorami były panie Justyna Słowik i Izabela Noworol. W marszu wzięli udział przedstawiciele klas IV - VI i I - III gimn.. Celem marszu było zachęcenie mieszkańców naszej gminy do segregacji śmieci.

24 marca 2010 roku odbył się II etap konkursu matematycznego "Mik Mak". Wzięło w nim udział 20 uczniów klas III szk. podstawowej. Do etapu powiatowego przeszedł Damian Kolasa z kl. III a (wych. M. Szuberska). W skład komisji konkursowej weszły: przewodnicząca p. Barbara Styczyńska oraz członkowie: p. Beata Chmielewska i p. Anna Wojciechowska.

23 marca 2010 roku odbyło się spotkanie z leśnikami i myśliwymi: p. Franciszkiem Jańczuk i p. Marianem Kulas. Organizatorami spotkania byli: p. Jerzy Garbacz, p. Agnieszka Kuc i p. Grażyna SzałajUczniowie zadawali bardzo ciekawe pytania na temat pracy w leśnictwie oraz zagadnień dotyczących łowiectwa. Odpowiedzi rozwiązały wiele znaczeń odnośnie myślistwa, jego roli w gospodarce jako jednej z ważniejszych gałęzi pracy leśnika oraz osób zrzeszonych w kołach łowieckich. Mamy nadzieję, iż to wydarzenie zapoczątkowało kontynuację podobnych spotkań. Zdjęcia

23 marca odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Udział w nim wzięli uczniowie:
I grupa wiekowa - Anna Gajda (V b) II grupa wiekowa - Dawid Krzych (II d) III grupa wiekowa - Mateusz Chmielewski (ZS nr.6)
 

 


Uroczyste zakończenie konkursu „Drugie życie elektrośmieci"  

Dnia 2 marca 2010 roku w Warszawie odbyło się uroczyste zakończenie drugiej edycji konkursu „Drugie życie elktrośmieci”. Grupa „Gimnazjaliści z Lubyczy” otrzymała nagrodę Grand Prix, za „dobry dobór koalicjantów i zaangażowanie dużej ilości podmiotów”. W ramach tego specjalnego wyróżnienia otrzymaliśmy wszyscy nagrody, którymi były przenośne pamięci elektroniczne. Po gali rozdania nagród zaproszona nas na mały poczęstunek, następnie udaliśmy się do centrum handlowego „Złote Tarasy”. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

Dzięki zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego zostaliśmy nominowani do Lubelskiej Nagrody Ekologicznej Suseł 2009 . Wręczenie wyróżnienia odbędzie się w Lublinie 17 marca w Instytucie Europy Środkowo – Wschodniej.


Hala została oddana do użytku! To zdanie wywołało euforię wśród uczniów naszej szkoły. Szczególnie zadowoleni uczniowie klas trzecich, którzy myśleli, że nie będą mieli przyjemności ćwiczyć na hali.Nie tylko uczniowie cieszyli się z oddania obiektu. Nauczyciele mają w końcu gdzie prowadzić prawdziwe lekcje WF-u. Z powodu budowy hali biblioteka szkolna została podzielona  na dwa pomieszczenia. W pierwszym znajdziemy interesujące nas powieści, bajki, opowiadania itp..Drugim pomieszczeniem jest czytelnia. Znajdują się tam głownie książki naukowe.

11 marca rozegrany został turniej o Mistrzostwo Szkoły w piłce nożnej halowej. Wzięli w nim udział uczniowie gimnazjum. Turniej wygrała klasa II d.
Gratulujemy!!!9 marca odbył się mecz piłki nożnej (halowej) między nauczycielami a uczniami. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 3:3.


W sobotę 13 lutego odbył się II Bal Gimnazjalny dla uczniów klas trzecich. Fotki i Polonez

Dnia 8 lutego 2010 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski z języka polskiego. A oto wyniki: I miejsce - Magdalena Pietnoczko, Alina Szawara, Jakub Kiełbik; II miejsce - Dominika Podleś, Ewelina Grądz; III miejsce - Anna Obirek, Anna Grądz, Diana Podbrożna. Zdjęcia

Rozpoczęła się XXXIII Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W naszej szkole eliminacje odbyły się 2 lutego, zaś eliminacje gminne odbędą się 9 lutegoo o godzinie 9.0 0
 

Dnia 20.01.2010 roku w naszej szkole odbył się występ pt. "Trelemorele" dla klas I-III szkoły podstawowej. Dzień później, 21.01.2010 roku przyjechał do szkoły zespół "Zbrucz" z koncertem dla klas V-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. Występy odbyły się na hali gimnastycznej.

   Dnia 15 stycznia 2010 roku odbył się Szkolny Turniej Szachowy dla uczniów Szkoły Podstawowej. Turniej odbył się dzięki Panu Marku Słobodzie. Dziękujemy. Wygrał Krystian Gabzdyl - Gratulujemy.


1 8 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej

 Zobacz zdjęcia

W Polsce „wielkie granie” miało miejsce już po raz osiemnasty, a w naszej szkole po raz dziewiąty. Gramy nieprzerwanie od roku 2001.

Niektóre inicjatywy wrosły na stałe w krajobraz naszej miejscowości. Nikogo nie dziwiła kwesta harcerzy przy kościele i na granicy w Hrebennem. W czasie zorganizowanej imprezy mieliśmy okazję kupić przepyszne wypieki domowej roboty (rodzice uczniów, nauczyciele) oraz bigos (kucharki). Także dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski jak i loteria fantowa przyniosły niespodziewanie wysokie dochody.

Jak co roku cieszyły oko i ucho występy starszych i młodszych artystów:

- występ zespołu Jutrzenki (GOK)

- Jasełka w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół

- Anna Czuchaj z zespołem Miriam

- występy instrumentalistów z Zespołu Szkół

- występ zespołu Tęczowe Stokrotki

- występ zespołu Vivo (GOK)

- występ zespołu ludowego Pogranicze

- występ nauczycielskiego zespołu wokalnego Rapsodia  

Do akcji dołączyła się także szkoła średnia z Lubyczy Królewskiej oraz szkoła podstawowa w Hrebennem.

Dziękując za pomoc przy organizacji WOŚP w Lubyczy królewskiej nie sposób wymienić wszystkich. Myślę, że największym podziękowaniem będzie świadomość, że to może dzięki nam uratowano zdrowie niejednego dziecka.

L.P.

KWESTUJĄCY

 

SUMA

1.

HARCERZE

1927,91

2.

LOTERIA

861

3.

KAWIARENKA

1370,77

4.

BIGOS

124

5.

DUŻA PUSZKA

835,54

6.

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 6 WLUBYCZY KRÓL.

391,50

7.

SZKOŁA PODSTAWOWA WHREBENNEM

130

8.

KEWSTA NA PRZEJŚCIU GRANICZNYM WHREBENNEM

479,83

9.

DYSKOTEKA W ZESPOLE SZKÓŁ W LUBYCZY KRÓLEWSKIEJ

 

303

 

RAZEM:

6423,55

 

SZTAB ORGANIZUJĄCY IMPREZĘ:

Ø Dyrekcja zespołu szkół (Grażyna Mruk, Anna Krzyszycha, Joanna Stecko)

Ø Agnieszka Piłat, Iwona Remizowska, Izabela Noworol

PROWADZENIE IMPREZY: Dorota Szpindor oraz uczennice Małgorzata Mitura, Jagoda Swatek

SZTAB LICZĄCY PIENIĄDZE: Alicja Żmuda, Jadwiga Niedbała, Danuta Krzych

KAWIARENKA: Agnieszka Głąb – Kruk oraz uczniowie Katarzyna Kostur, Sandra Witkowska, Anna Adamek, Martyna Szopa

LOTERIA: Anna Wojciechowska oraz uczniowie Martyna Wojciechowska, Ewa Słowińska, Kamila Kulas, Anita Pizun

KWESTA HARCERZY: uczniowie: Mateusz Słowik, Małgorzata Mitura, Magdalena Gwozda, Magdalena Krzyszycha, Ewa Słowińska, Karolina Kaleta, Jagoda Swatek, Karolina Kolasa, Dominika Kupryjaniuk, Aleksandra Nowak

DEKORACJA ORAZ OBSŁUGA TECHNICZNA, ZDJĘCIA: Justyna Słowik, Zbigniew Grygiel, pracownicy obsługi szkoły, pracownicy GOK oraz uczniowie: Dawid Krzych, Mateusz Borys, Paweł Kuśmierczyk, Patryk Dytmajer, Bartek Uchman, Kamil Kuśmierczak


REKORD POLSKI POBITY

18 grudnia 2009 roku przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w biciu rekordu Polski na największą mapę powiatu. W hali sportowej tomaszowskiego Zespołu Szkół nr 1 została ułożona jedna wielka mapa z 13 mniejszych. Były to mapy trzynastu gmin powiatu Tomaszów Lubelski. Wyglądały jak puzzle, które po ułożeniu dały obraz nieco dziwny, bo każdy element był wykonany nieco inną techniką. Łączyło je na pewno, to że przedstawiały atrakcje turystyczne poszczególnych gmin. Nasz gmina miała największą mapę i zaprezentowana była jako pierwsza. W krótkiej prezentacji o naszej okolicy wymienione były min. skamieniałe drzewa z Siedlisk, bunkry linii Mołotowa, XVII – sto wieczna cerkiew z Hrebennego. Oczywiście były wymienione roztoczańskie wzgórza ostańcowe oraz będące pod ochroną i rzadko występujące zwierzęta (np. ryś, gronostaj, wilk, rybołów) czy też rośliny (np. storczyk obuwik, pomnikowe dęby szypułkowe i lipy drobnolistne). Wielka mapa została obmierzona przez przedstawiciela stowarzyszenia, które zajmuje się rejestracją rekordów Polski. Po tych pomiarach ogłoszono, że rekord został ustanowiony! Mamy czym się pochwalić i co pokazać turystom przyjeżdżającym na Roztocze. Na pewno pomoże w tym narysowana mapa. Mapa wróciła do szkoły i w przyszłości będzie zaprezentowana całej społeczności szkolnej. Zobacz zdjęciaBETLEJEMSKI ŚWIATEŁKO POKOJU
Dnia 15.12.2009 roku odbyło sie przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju ukraińskim harcerzom na przejściu granicznym w Hrebennem. Światełko przekazali harcerze polscy wśród których byli nasi uczniowie. Zdjęcia


11.12.2009 pokazem efektów pracy uczniów zakończył się I etap projektu"PIERWSZE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY". Spotkanie odbyło się z udziałem uczniów, również obecnej klasy 1, nauczycieli, rodziców, organu prowadzącego oraz dyrekcji szkoły. Pokaz efektów był szczególnym wydarzeniem w edukacji tych uczniów i nauczycieli, szkoły i środowiska. Projekt będzie kontynuowany przez kolejne 2 lata przez panią Reginę Woś i Danutę Putko. W ramach projektu szkoła pozyskała pomoce dydaktyczne w wysokości 8 tys. złotych.W dniu 8 września klasy pierwsze gimnazjum rozpoczęły czterodniowy pobyt w Chełmie. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu finansowanego z Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich. 
Pierwszego dnia zaplanowano wizytę w Masłomęczu, Hrubieszowie, Gródku, Czumowie i Kryłowie.
Na trasie zobaczyliśmy - rekonstrukcję osady Gotów w Masłomęczu, zabytki Hrubieszowa, grodzisko w Gródku, przepiękny pałac w Czumowie i ruiny zamku w Kryłowie.
Zobacz zdjęcia z pierwszego dnia

Drugiego dnia zwiedzaliśmy Chełm.
Udało się spotkać Ducha Bielucha w podziemiach kredowych, obejrzeć ekspozycję historyczną i przyrodnicza chełmskiego muzeum oraz najciekawsze kościoły, cerkwie i synagogi miasta.
Zobacz zdjęcia z drugiego dnia

Zwiedzanie Muzeum Martyrologii Żydów w Sobiborze rozpoczęło trzeci dzień naszego pobytu na Zielonej Szkole. Obejrzeliśmy również wysokiej klasy monitoring przeciwpożarowy i pomnikowy dąb "Bolko" w miejscowości Hniszów.
Zobacz zdjęcia z trzeciego dnia

Ostatni dzień pobytu zaczął się od pobytu w cementowni w Chełmie gdzie zobaczyliśmy największą w Europie kopalnię kredy. Następnie oglądaliśmy rezerwat torfowisk węglanowych i odbyliśmy zajęcia w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Brzeżanach.
Zobacz zdjęcia z czwartego dniaDrodzy uczniowie i mieszkańcy gminy

W ramach Ogólnopolskiego Konkursu Drugie Życie Elektrośmieci uczniowie II gimnazjum organizują 25 listopada 2009 roku   Szkolny Dzień Zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego do którego zaliczamy:

·         Duże AGD

·         Małe AGD

·         Sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny

·         Sprzęt audiowizualny

·         Narzędzia elektryczne i elektroniczne

·         Zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy

·         Sprzęt medyczny

·         Przyrządy do nadzoru i kontroli

 

  Sprzęt musi być kompletny. W miejscowościach na terenie gminy mieszkańcy wystawiają sprzęt tam, gdzie był zbierany w poprzednich zbiórkach. Za przyniesienie sprzętu do punktu zbiórki w szkole można otrzymać kwiatek doniczkowy. Oprócz tego zbiórka zużytego sprzętu prowadzona będzie   we wszystkich miejscowościach gminy.   

 

HARMONOGRAM zbiórki ZSEE:

 

24.11.2009 – 8:00 – 14:00

1.      Huta Lubycka, Rudki, Łazowa, Pawliszcze, Zatyle Wieś, Zatyle Osada, Potoki, Teniatyska, Mosty Małe, Hrebenne Wieś, Hrebenne Osada, Siedliska

 

25.11.2009 – 8:00 – 14:00

2.      Ruda Żurawiecka-Wieś, Żurawce, Ruda Żurawiecka Osada, Machnów Stary, Machnów Nowy, Żurawce Osada, Nowosiółki Kardynalskie, Dyniska Nowe, Myślatyn, Wierzbica

 

3.      Lubycza Królewska – mieszkańcy dostarczają sami do Zakładu Usług Komunalnych w Lubyczy Królewskiej

 

26.11.2009

 Zbiórka ZSEE na zamówienie telefoniczne 846617083Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz