Archiwum 2010/2011


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011

Sukcesy naszych uczniów 2010/2011-konkursy, turnieje, zawody sportowe.

Zajęcia dodatkowe prowadzone w naszej szkole w roku 2010/2011

Raport z ewaluacji wewnętrznej w roku szkolnym 2010/2011

W obecnym roku szkolnym zakończył się projekt "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" w którym brało udział 25 uczniów z klasy I b pod kierunkiem wychowawczyni Danuty Putko.
Zajęcia podsumowujące projekt obejrzeli rodzice i władze gminy.
Więcej o projekcie i zdjęcia z zakończenia

Wraz z zakończeniem roku szkolnego odbyło także rozdanie nagród i dyplomów rozgrywanego w naszej szkole szachowego Grand Prix 2011 o puchar Wójta Gminy Lubycza Królewska.
Zdjęcia22 maja w Przeorsku w trakcie obchodów Dnia Strażaka wręczono nagrody Laureatom Powiatowego Konkursu Plastycznego "Ogień, woda dniem czy nocą - strażak przyjdzie ci z pomocą". Wśród nagrodzonych znalazła się Aleksandra Reszka z klasy 6a, która zajęła III miejsce.
Gratulujemy !!!Dnia 17 maja odbyła się uroczystośc
 poświęcona upamiętnieniu deportacji Polaków na Wschód.
Zdjęcia12 maja odbyło się przedstawienie o Błogosławionym Janie Pawle II przygotowane przez ks. Adama Sekulę i Panią Alicję Bzowską.
Zdjęcia

Dnia 11 maja w naszej szkole odbyły się międzyszkolne "Potyczki Matematyczne". Uczestniczyli w nich uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jarczowie, Bełżcu, Machnowie Nowym oraz naszej szkoły. Po wielkich zmaganiach w rozwiązywaniu trudnych i logicznych zadań zostali wyłonieni zwycięzcy:
I miejsce - SP w Jarczowie
II miejsce - SP w Lubyczy Król.
III miejsce - SP w Machnowie Nowym
IV miejsce - SP w Bełżcu

Dziękujemy nauczycielom i uczniom za czynny udział w konkursie. Życzymy dalszych sukcesów.
Zdjęcia

Dnia 6 maja z okazji 220. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja odbyła się uroczysta akademia. Zdjęcia

Dnia 15 kwietnia 2011r. w Instytucie Nauk o Ziemi ul. Kraśnickie 2 (UMCS), w Lublinie odbyło się rozdanie nagród z regionalnej edycji konkursu plastyczno- kartograficznego im B. Petchenik.

Na konkurs zgłoszono 117 prac uczniów z 20 szkół. Większość z nich została wykonana tradycyjnie kredkami oraz farbami plakatowymi. Kilkoro uczestników zaprezentowało prace w innych technikach, takich jak; wyklejanka, wydzieranka, oraz collage.

W wyborze najlepszych 10 prac jury brało pod uwagę pomysłowość, sposób zrozumienia tematu konkursu, sugestywność przekazu oraz poziom prac pod względem plastycznym.

Prace zakwalifikowane do etapu ogólnopolskiego charakteryzują się ekspresją oraz swobodą w operowaniu technikami plastycznymi. Prace, wybrane na konkursie ogólnopolskim w Warszawie pojadą do Paryża.

Jury w czasie trwającej blisko około 2 godziny dyskusji wybrało 10 laureatów regionalnej edycji konkursu;

Laureatem została; Gemborys Diana


Dnia 29 kwietnia odbył się Konkurs Piosenki Ekologicznej dla uczniów naszej szkoły.
W kategorii szkoły podstawowej:
I miejsce: Ewa Szpindor
II miejsce:  Grzegorz Kolasa
III miejsce: Patrycja Maksymiak
W kategorii klas gimnazjalnych:
I miejsce: Magda Malec
II miejsce: Anna Gębarowska
III miejsce: Anna Wiejak
Zdjęcia z Konkursu Piosenki Ekologicznej2 maja już po raz siódmy będziemy obchodzić Święto Flagi Państwowej. Zachęcamy do wywieszania flag, które obok hymnu i godła stanowią najważniejsze symbole naszego państwa.Czytaj więcej.
Dzień później 3 Maja będziemy obchodzić święto uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.
Ten niezwykle ważny dla naszego kraju dokument był pierwszą tego rodzaju ustawą zasadniczą w Europie.
Czytaj więcej
Uroczystości rocznicowe w Lubyczy rozpoczną się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny o godzinie 1130. Zapraszamy wszystkich do udziału w obchodach.Dnia 20 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca zbrodnię katyńską.
  W tym dniu odbył się również turniej szachowy dla uczniów Gimnazjum, a także
szkolna reprezentacja dziewczyn wyjechała na mec
z do Łaszczówki.

Konkurs na regionalną gazetkę szkolną rozstrzygnięty!

Dnia 11 kwietnia bieżącego roku odbyło się ogłoszenie wyników szkolnego etapu projektu ekologiczno – regionalnego ,, Między Wisłą a Bugiem’’ pod kierownictwem Pani Anny Krzyszychy. Ideą projektu było lepsze poznanie hydrografii i sieci osadniczej Lubelszczyzny. Uczniowie pracowali w 3 -osobowych zespołach. Zwieńczeniem projektu było wydanie gazetki szkolnej , atakże prezentacji multimedialnej i zaprezentowanie jej uczniom. Skład komisji oceniającej pracę wchodziły następujące osoby: Pani Joanna Stecko, Pani Iwona Remizowska, Pan Piotr Krzych. Uczniowie uczestniczący w projekcie otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Po ogłoszeniu wyników rywalizujące ze sobą grupy, komisja oraz opiekunowie nadzorujący prace stanęli do wspólnego zdjęcia.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Adriana Dudek, Patrycja Pękala, Dominika Żuk

II miejsce –Angelika Kolasa, Paula Kopczacka, Kamila Kulas

III miejsce – Anna Gębarowska, Iga Hasiak, Joanna Kawa

Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie:

Biszczanik Tomasz, Matysik Daniel, Zazula Kamil,Ważna Joanna, Winiarczyk Kinga, Szopa Martyna, Meder Ewa, Gęborys Jagoda, Matyjanka Anna

Materiał opracowały : Adriana Dudek, Patrycja Pękala, Dominika Żuk


Dnia 18 kwietnia dziewczyny biorące udział w poza lekcyjnych zajęciach  siatkówki, pojechały do Koloni Łaszczówka na "kręgle" w ramach zajęć.
Zobacz zdjęcia!

5 kwietnia br. uczniowie klas VI pisali testy po szkole podstawowej. W tym samym dniu uczniowie klas II gimnazjum napisali testy próbne.
Zdjęcia


Dnia 31 marca 2011 roku najlepsi uczniowie gimnazjum pojechali na wycieczkę do sejmu oraz warszawskiego zoo. Zdjęcia

Zaproszenie do projektu "Równać szanse" - czytaj więcej

Regulamin Szczęśliwego Numerka

   Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy.
Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj więcej

Dnia 22 marca klasy III gimnazjum wzięły udział w spotkaniu z posłem na sejm VI kadencji -  panem Mariuszem Gradem.
Zdjęcia

Dnia 21 marca, tj. w pierwszy dzień wiosny, uczniowie klas 4-6 wzięli udział w Marszu Ekologicznym po ulicach naszej gminy, zorganizowanym przez panią Justynę Słowik. Marsz miał na celu zachęcenie mieszkańców do poszanowania przyrody.
Zdjęcia


Dnia 18 marca w naszej szkole zawitał ponownie ukraiński zespół "Zbrucz", lecz teraz w nowej nieznanej nam dotąd odsłonie.

  Dnia 15 marca przeprowadzony został gminny (szkolny) konkurs ortograficzny. Z każdej klasy brały w nim udział osoby, które bezbłędnie napisały dyktando wstępne. Do etapu powiatowego przeszła
Dominika Kupryjaniuk - przewodnicząca SU.


Dnia 10 marca rozstrzygnięto konkurs matematyczny dla klas szkoły podstawowej na etapie gminnym. Do kolejnego etapu przeszło 5 osób.

W dniu 8 marca z okazji Dnia Kobiet uczniowie klas II szkoły podstawowej wystawili akademię o dość intrygującym tytule - "Kobieta utrapienie mężczyzny?" .
Zdjęcia

Już po raz X w Lublinie zorganizowany został Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Czesława Miłosza". W tegorocznej edycji konkursu brali udział uczniowie naszej szkoły. W gronie finalistów znalazły się Iga Hasiak z klasy I c i Katarzyna Gębarowska z klasy V a. Prace wyróżnionych uczennic można zobaczyć na wystawie pokonkursowej w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie.

Uczeń naszej szkoły Patryk Ożga został laureatem III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Złota polska jesień - kolorowa pora ...". Patryk zdobył I nagrodę w grupie wiekowej - klasy IV - VI.

 


IV MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE LUBELSKIM

FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”


Dnia 03.03.2011 w Zespole Szkół nr 4 w Chełmie odbył się wojewódzki finał konkursu o parkach krajobrazowych województwa lubelskiego pt. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W konkursie brało udział 14 drużyn, które reprezentowały większość parków krajobrazowych Lubelszczyzny. Drużyna z Publicznego Gimnazjum w Lubyczy Królewskiej zajęła 4 miejsce w konkursie. Główną nagrodą był pięciodniowy wyjazd na zieloną szkołę oraz możliwość udziału w etapie ogólnopolskim konkursu.

Naszą szkołę reprezentowały Katarzyna Ostrowska, Dominika Kupryjaniuk, Katarzyna Kostur oraz Paula Kopczacka pod opieką Pani Anny Krzyszycha.BAL GIMNAZJALNY 2011
15 stycznia uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum bawili się na trzecim balu gimnazjalnym.
Zobacz zdjęcia z imprezy

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

   Podczas 19 Finału WOŚP, po dokładnym podliczeniu zebrano 7345,61zł.

Konkurs na kartkę świąteczną w języku angielskim.
Zobacz szczegóły


Dnia 30 listopada 2010 roku uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej pisali próbne testy.

Dnia 30 listopada 2010 r. w naszej szkole gościli członkowie grupy "Rekonstrukto"z Lublina którzy zaprezentowali broń i stroje rycerstwa średniowiecznego.

TURNIEJ W KOSZYKÓWKĘ DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM

Dnia 24.11 grały dziewczyny. Wyniki: I miejsce - IIIa, II miejsce - IIb, III miejsce - IIIb.
Dnia 25.11 zagrali chłopcy. Wyniki: I miejsce - Ia, II miejsce - IIIa, III miejsce - IIId.

 
   
Dnia 24 listopada został oddany do użytku nowy plac zabaw przy naszej szkole, przeznaczony dla dzieci ze szkoły podstawowej. Prosimy o bezpieczne korzystanie z nowego obiektu. Jest on monitorowany.
      Zdjęcia

W dniach 22.11 - 03.12.2010 r. trwa ogólnopolska akcja "GÓRA GROSZA". Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w tę akcję. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na pomoc dla dzieci w domach dziecka oraz rodzin zastępczych.

Zobacz zdjęcia z obchodów Uroczystości 11 listopada w naszej gminie .

10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów 92 rocznicy Odzyskania Niepodległości. W akademii wzięli udział uczniowie gimnazjum pod kierunkiem  pani Teresy Trzeciak i  pani Ewy Wojciechowskiej.


Dnia 9 listopada w naszej szkole w ramach 92 rocznicy odzyskania niepodległości odbył się Konkurs Piosenki Patriotycznej. Wyniki:
I miejsce - Wiktoria Szpindor
II miejsce - Anna i Katarzyna Gębarowskie
III miejsce - Magdalena Malec
Nagrody ufundowali dyrektor szkoły oraz Wójt gminy Lubycza Królewska.
Zwycięzcom gratulujemy!!

  YOUNGSTER to program zainicjowany, zorganizowany i w pełni finansowany przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Jest on adresowany do uczniów trzecich klas gimnazjów z gmin wiejskich, wyłonionych w oparciu o kryteria ekonomiczne. Jego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży oraz ułatwienie jej dostępu do placówek ponadgimnazjalnych. Pełny roczny koszt programu pokrywanego ze środków Funduszu to ponad 1, 2 mln zł. W programie biorą udział 102 gimnazja zlokalizowane w 78 gminach na terenie 14 województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego. W sumie YOUNGSTER obejmie w tym roku ponad trzy tysiące uczniów.

W programie bierze udział także nasza szkoła. Zajęcia prowadzone są w klasach trzecich gimnazjum. Koordynatorem programu jest Dorota Szpindor.


W piątek 28 października odbył się etap szkolny ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Do kolejnego etapu przeszli: Kostur Katarzyna, Kopczacka Paula, Kupryjaniuk Dominika. Czwarte punktowane miejsce zajmie po dogrywce ktoś z pary Ostrowska Katarzyna - Gontarz Sylwia. Dogrywka będzie przeprowadzona ponieważ obydwie uczennice uzyskały tyle samo punktów.
Gratulujemy zwycięzcom.
Konkurs dla uczniów szkoły podstawowej "Ku czci gen. Nikodema Sulika" rozstrzygnięty.
Konkurs dla uczniów klas  I - III szkoły podstawowej - plastyczny(portret patrona).
I miejsce - Sereda Krystian II A, II miejsce - Szpindor Wiktoria II A, III miejsce - Janiszyn Patrycja I A
Konkurs dla uczniów klas IV - VI szkoły podstawowej (życie i działalność patrona)
I miejsce - Adamczuk Paweł V A, II miejsce - Zazula Dominika VI A, III miejsce - Jaremczuk Szymon - VI A
Zwycięscy otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy.

W czwartek 14 października odbędzie się w naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej i uczniów klas pierwszych gimnazjum.
W tym dniu odbędzie się również uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Święto patrona szkoły generała Nikodema Sulika

Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2010/11

Podsumowanie XXII Edycji Alertu Ekologiczno - Zdrowotnego

Ubezpieczenie 2010/2011

 W roku szkolnym 2010/2011 kwota ubezpieczenia wyniesie 30,45 zł. od ucznia. Ubezpieczenie obejmuje zakres podstawowy + koszty leczenia do 20% sumy ubezpieczenia.


Podręczniki na rok szkolny 2010/2011

Klasy I - III szkoła podstawowa
Klasy IV-VI szkoła podstawowa
Klasy I - III gimnazjum

 

Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz