ROK SZKOLNY 2017/2018


                                POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY
16 maja 2018 r. odbył się finał VII edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego ,,Mistrz Ortografii 2018" o Nagrodę Wójta Gminy Jarczów. Do zmagań o tytuł " Mistrz Ortografii 2018" przystąpiło 71 uczniów klas III z 27 szkół powiatu tomaszowskiego i nie tylko. W konkursie brali też udział uczniowie naszej szkoły: z klasy IIIa Joanna Małyska i z klasy IIIb Nikola Lentowicz, Michał Małecki, Oskar Gemborys i Wiktor Owerko.Zadania były niełatwe, szczególnie z gramatyki. Spośród naszych uczniów najwięcej punktów zdobył Wiktor Owerko, a tym samym zdobył II miejsce w konkursie "Mistrz Ortografii 2018". Wręczenie nagród i dyplomów uznania odbyło się w Szkole Podstawowej w Jarczowie 30 maja o godzinie 10.00. W obecności władz gminy i szkoły, w gronie rodziców i nauczycieli laureaci i finaliści konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, a przygotowujący ich nauczyciele  podziękowania w formie dyplomu. Wszystko odbyło się w przyjemnej scenerii i miłej atmosferze. Gratulujemy naszym uczniom uczestnictwa, Wiktorowi pięknego zwycięstwa i życzymy wielu sukcesów w kolejnym etapie edukacji.

                                                                                                                  Szymczuk Wiesława
ZdjęciaKONKURS RECYTATORSKI KL. III EW

Tradycją naszej szkoły stała się coroczna organizacja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla klas I - III ,,Ulubione utwory literatury dziecięcej”. W tym roku konkurs  odbył się dnia 27.04.2018 r., a jego tematyką była wiosna. Do konkursu przystąpiło 19 uczniów z edukacji wczesnoszkolnej. Byli oni oceniani w trzech kategoriach - uczniów klas pierwszych, klas drugich i trzecich. 

 Jury w składzie:  

 Mariola Maciuła - przewodnicząca                                                                                                                               
 Jadwiga Pizun  – nauczyciel świetlicy szkolnej                                                                                                              
 
Małgorzata Małecka - rodzic uczniów naszej szkoły                                                                                                        

Jury wyłoniło zwycięzców:

W kategorii klas pierwszych przyznano:

- I miejsce – Dawidowi Borowiczowi z kl. I a

- II miejsce – Dawidowi Kellnerowi z kl. I b

- III miejsce – Nikoli Krupie z kl. I a

W kategorii klas drugich przyznano:

- I miejsce – Wojciechowi Rudzińskiemu z kl. II a

- II miejsce – Mai Micek z kl. II a

- III miejsce - Wojciechowi Sobczukowi z kl. II a

W kategorii klas trzecich przyznano:

- I miejsce – Gabrieli Krupie z kl. III a

- II miejsce - Kacprowi Wójcikowi z kl. III a

- III miejsce - Nikoli Lentowicz z kl. III b

Warto również zaznaczyć, że publiczność - uczniowie kl. IIIb oraz recytatorzy stworzyli właściwą atmosferę dla tego rodzaju konkursu. Wszyscy recytatorzy nagradzani byli brawami i słodyczami. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez sklepik uczniowski działający w naszej szkole.

Organizatorzy i jury gratulują nagrodzonym i wyróżnionym, dziękują wszystkim uczestnikom konkursu oraz nauczycielom.

                                                                                                                                                  Wiesława Szymczuk
ZdjęciaDzień Babci i Dziadka

Tradycją Szkoły Podstawowej w Lubyczy Królewskiej jest obchodzenie Dnia Babci i Dziadka. W tym roku szkolnym kultywowanie tej tradycji rozpoczęli 19stycznia 20018 r. uczniowie klas III.  Już z samego rana do szkoły wraz z wnukami przybywali dziadkowie z najodleglejszych regionów naszego województwa i nie tylko. ,,Nie straszne nam kilometry do pokonania” - tak mówili dziadkowie -  ,,skoro wnuczek prosi to na imprezę czas się zbierać". Słowami  jednego z wierszy uczniowie klas III przywitali swoich gości:

W dniu tak uroczystym, w dniu Waszego święta,

składamy Wam życzenia, o Was pamiętamy,

by życie  Wasze kwiatami było usłane,

tak piękne i czyste jak letni poranek.
Po  montażu słowno - muzycznym dziadkowie otrzymali prezenty od swoich pociech i zasiedli do wspólnego poczęstunku przygotowanego przez rodziców uczniów.

                                                                                                                 Regina Woś


ANDRZEJKI
Andrzejki w edukacji wczesnoszkolnej odbyły się 1 XII 2017  r. Tańcom swawolom i radościom nie było końca dzięki wspaniałemu wodzirejowi panu Zbyszkowi. G. Uczniowie poprzebierani we wspólczesne  i bajkowe stroje prezentowali tańce dyskotekowe i  wykreowane na potrzebę andrzejek.

 

Regina Woś

 

Zdjęcia


Wycieczka klas II do Nowej Dęby

 

W dniu 07.11.2017 r. klasy 2a i 2b pod opieką swoich wychowawczyń i jednej z mam udały się na wycieczkę do pierwszego w świecie Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. W Firmie Bilińskich w Nowej Dębie oprowadzani przez przewodnika oglądaliśmy stanowiska z choinkami z różnych części świata i epok, podziwialiśmy setki unikatowych i niepowtarzalnych ozdób. Obejrzeliśmy cały proces wyrobu ozdób choinkowych oraz pracownię z ich ręcznym malowaniem. Wielkim przeżyciem była możliwość samodzielnego ozdabiania bombek. Na koniec naszego pobytu udaliśmy się do firmowego sklepu, gdzie każdy z nas zaopatrzył się w przepiękne ozdoby, które zawisną na naszych choinkach. Pięknym ukoronowaniem wycieczki były bombki z imieniem dla każdego uczestnika wyjazdu. Następnym celem naszej wycieczki był Sandomierz. Po krótkiej przerwie na posiłek wyruszyliśmy zwiedzać miasto aktualnie znane z filmu „Ojciec Mateusz”. Odwiedziliśmy Zbrojownię Rycerską, wysłuchaliśmy legendy o dzielnej Helenie, która uratowała miasto przed Tatarami. Niestety, sama poniosła śmierć. W Zbrojowni braliśmy udział w lekcji historii, podziwialiśmy zbroje, miecze rycerskie, katownię oraz różne narzędzia tortur. Po emocjach historycznych udaliśmy się na Rynek i oglądaliśmy renesansowe kamieniczki, ratusz, „Ucho Igielne”- Furta Dominikańska oraz Bramę Opatowską. Pełni niezapomnianych wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną, którą urozmaiciliśmy wesołymi piosenkami.

 

Mirosława Szuberska

 

Zdjęcia


PASOWANIE KLAS I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

ZdjęciaROK SZKOLNY 2016/2017


11 kwietnia 2017 roku,
w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej odbył się międzyklasowy Konkurs Czytania ze Zrozumieniem dla Klas 2 Edukacji Wczesnoszkolnej.                                                                                               

 

Celem konkursu było:

 

- rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz uzdolnień ucznia;

 

- zachęcanie do zdobywania wiedzy i umiejętności;

 

- sprawdzenie umiejętności rozumienia czytanych tekstów oraz wykorzystania informacji w nich zawartych;

 

- zachęcanie uczniów do udziału w innych konkursach.                                                     

 

 W konkursie uczestniczyli uczniowie klas II a, II b, IIc  edukacji wczesnoszkolnej, którzy wykazali się wysokimi umiejętnościami analizowania tekstu oraz trafnymi i dojrzałymi odpowiedziami na postawione pytania. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, ze szczególnym wyróżnieniem tych, którzy zdobyli najwyższą punktację:

 

kl. II a - wych. Anna Wojciechowska -   Aleksandra Pawelec, Hubert Żołądek, Joanna Małyska, Oliwia Adamczyk, Oskar Gemborys, Michał Bundyra
kl. II b - wych. Regina Woś - Amelia Lentowicz, Gabriela Krupa, Martyna Rebizant,  Natalia Putkowska, Hubert Pokrywka

 

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły wychowawczynie EW – Anna Wojciechowska, Regina Woś, Wiesława Szymczuk.

 

                                                                                                                      Anna Wojciechowska (M)KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS TRZECICH EW

 

 W dniu 5 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej, odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny Klas Trzecich Edukacji Wczesnoszkolnej. Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną, rozwijanie ich zainteresowań polską pisownią. Do konkursu przystąpili uczniowie ze SP w Machnowie Nowym i uczniowie z klas III ,,a” i III ,,b” Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej. Konkurs uroczyście otworzyła i powitała uczestników p. dyr. Agnieszka Piłat. Wszystkim uczniom, życzyła powodzenia i ,,połamania pióra” podczas pisania dyktanda.Konkurs Ortograficzny rozpoczął się o godz.: 10:00 i trwał do godz.: 11:00.Nad prawidłowym przebiegiem czuwała komisja w składzie:przewodnicząca : p. Anna Wojciechowska( M), członek: p. Regina Woś.  Po sprawdzeniu dyktand, komisja wyłoniła 8 laureatów, którzy zakwalifikowali się do powiatowego Konkursu Ortograficznego klas trzecich EW, który odbędzie się w Jarczowie.

 

Lp.

Nazwisko i imię ucznia

Szkoła

Imię i nazwisko nauczyciela

1.

Pliżga Alan

Lubycza Królewska

Beata Chmielowiec

2.

Gucz Tomasz

Lubycza Królewska

Beata Chmielowiec

3.

Borsuk Jakub

Lubycza Królewska

Beata Chmielowiec

4.

Ziobrowska Lena

Lubycza Królewska

Barbara Styczyńska

5.

Hołówko Jagoda

Lubycza Królewska

Barbara Styczyńska

6.

Sagan Magdalena

Lubycza Królewska

Barbara Styczyńska

7.

Lewko Wiktoria

Lubycza Królewska

Barbara Styczyńska

8.

Dziedzic Paweł

Lubycza Królewska

Barbara Styczyńska

 

Podczas konkursu panowała wspaniała, przyjacielska atmosfera, zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. Mamy nadzieję, że konkurs w tak licznym składzie zgromadzi uczniów klas trzecich w przyszłym roku.

 

Anna Wojciechowska (M)

 

Zdjęcia

POWIAŁO  WIOSNĄ W  EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ..........
 

więcej zdjęć

Rok szkolny 2015/2016

 

WYCIECZKA DO CHEŁMA

Dnia 06.06.2016r. II klasy szkoły podstawowej w ramach poznawania piękna własnego kraju, były na wycieczce w Chełmie. Tutaj zwiedzaliśmy podziemia kredowe i oczywiście spotkaliśmy się z duchem Bieluchem, który strzeże podziemnych korytarzy od wielu wieków. Następnie udaliśmy się z wizytą do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, aby zwiedzić jej nowoczesne laboratoria, w praktyce doświadczyć siły i mocy silnika samolotowego, przyjrzeć się badaniom twardości materiałów do produkcji samolotów, zobaczyliśmy też jak szybko i sprawnie pracują nowoczesne, sterowane komputerowo, obrabiarki metalu. Potem , oczywiście były sale z symulatorami lotów, kształcące przyszłych pilotów, aż  w  końcu udaliśmy się na lotnisko, aby zobaczyć z bliska różne rodzaje samolotów. Po swoim królestwie oprowadzali nas wspaniali naukowcy-inżynierowie, którzy w bardzo ciekawy sposób przybliżyli dzieciom trudną, naukową wiedzę. Nieco zmęczeni nadmiarem wrażeń i oczywiście bardzo głodni, udaliśmy się na obiad do słynnej restauracji „Gęsie sprawki”, w której Magda Gessler przeprowadzała Kuchenne rewolucje. Posileni obiadem, wyruszyliśmy w drogę do Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, gdzie czekało na nas atrakcji co niemiara. Jako specjalni goście, zaproszeni przez samego komendanta - gen. bryg. SG Wojciecha Skowronka, otrzymaliśmy zgodę na wjazd naszego autokaru na teren jednostki. A tutaj kolejne atrakcje: panowie żołnierze w różnych strojach bojowych, maskujących i wyjściowych; na specjalnie przygotowanej wystawie sprzętu – różne rodzaje broni, którą każdy mógł dotknąć, spróbować utrzymać w dłoni. Poza tym każdy uczeń otrzymał specjalny paszport –przepustkę, upoważniającą do wyjazdu z jednostki. Kolejne atrakcje to różne pojazdy wojskowe, do których każdy mógł wejść i wszystko obejrzeć, niektórzy to nawet spróbowali zamknięcia za kratkami. Na koniec naszej wizyty dzieci otrzymały od żołnierzy słodki poczęstunek. W drodze powrotnej i wstąpiliśmy do McDonalda w Zamościu. Wszyscy wrócili z wycieczki zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

                                                                                               Opiekunowie: B. Chmielowiec, B. Styczyńska i ks.A.Sokół
Zdjęcia

 


KONKURS  ORTOGRAFICZNY   KLAS TRZECICH  EW

     W dniu 26 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej, odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny Klas Trzecich Edukacji Wczesnoszkolnej.Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną, rozwijanie ich zainteresowań polską pisownią.Do konkursu przystąpiły 2 uczennice ze SP w Machnowie Nowym i uczniowie z klas III ,,a” i III ,,b” Zespołu Szkół  w Lubyczy Królewskiej.

Kl. III ,, a” - wych. Danuta Putko

 1. Maciej Cynka

 2. Milena Dąbrowska

 3. Milena Gucz

 4. Karol Kuźmiński

 5. Katarzyna Nowicka

 6. Jakub Pawelec

 7. Jakub Seremak

 8. Julia Świderek

 9. Eliza Świstowska

10. Aleksandra Turczanik

 

Kl. III ,,b” - wych. Mirosława Szuberska

 1. Maek Cynka

 2. Justyna Jarmoszyńska

 3. Martyna Wołoszyn

 4. Szymon Fałta

 5. Weronika Ostaszewska

 6. Weronika Gusztaf

 7. Ewelina Kuśmierczak

 8. Bartosz Żmuda

Konkurs uroczyście otworzył i powitał uczestników p. dyr. Mariusz Lewko.Wszystkim uczniom, życzył powodzenia i ,,połamania pióra” podczas pisania dyktanda.Konkurs Ortograficzny rozpoczął się o godz.: 10:00 i trwał do godz.: 11:00. 

Nad prawidłowym przebiegiem czuwała komisja w składzie: przewodnicząca : p. Barbara Styczyńska, członek: p. Anna Wojciechowska. Po sprawdzeniu dyktand, komisja wyłoniła 5 laureatów, którzy zakwalifikowali się do powiatowego Konkursu Ortograficznego klas trzecich EW ,który odbędzie się w Jarczowie. Są to uczniowie: Milena Dąbrowska, Milena Gucz, Jakub Seremak, Aleksandra Turczanik, Marek Cynka.

Podczas konkursu panowała wspaniała, przyjacielska atmosfera, zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. Mamy nadzieję, że konkurs w tak licznym składzie zgromadzi uczniów klas trzecich w przyszłym roku.

Anna Wojciechowska

Zdjęcia


Wycieczka klas I do Krasnobrodu

Dnia 7 czerwca 2016 roku uczniowie klas pierwszych SP udali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Krasnobrodu. Na miejscu, po Sanktuarium Najświętszej Marii Panny oprowadził ich miejscowy ksiądz, zapoznał z historią kościoła i z objawieniem Matki Boskiej miejscowemu wieśniakowi. Następnie obejrzeli Muzeum Wsi oraz miejscowe mini zoo.Uczniowie zwiedzili też Kapliczkę „Na Wodzie”, a z wieży widokowej obejrzeli  panoramę Krasnobrodu. Atrakcją dla uczniów była lekcja przyrody w Parku Jurajskim. Na pożegnanie zakupili sobie drobne pamiątki. Ostatnią atrakcją wycieczki był spacer do Kaplicy św. Rocha, wejście po schodach na wzniesienie za kapliczką i wspólna fotografia. Przed odjazdem wszyscy odpoczęli przy ognisku, posilili się pieczoną kiełbaską, a na deser dostali lody. Pełni wrażeń wczesnym popołudniem wrócili do domu.


Zdjęcia


MAMA – to jedno słowo a ileż kryje w sobie treści.

Z nim związane są zawsze najpiękniejsze, niczym niezmącone wspomnienia z dzieciństwa: nasze pierwsze troski, radości i marzenia.

Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że MAMA dała mu największy skarb – życie. Wdzięczność tę wyrażamy w różny sposób: poprzez miłość, codzienny szacunek, pamięć.

MAMA jest bardzo ważna, ale na drogach życia razem z nią towarzyszy dzieciom przyjaciel -  TATA. On również jest bardzo kochany przez swoje pociechy i robi wszystko, aby ich życie przebiegało w zdrowiu, radości i w szczęściu.

W dniu 25 maja 2016 roku uczniowie klas pierwszych edukacji wczesnoszkolnej wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali dla ukochanych rodziców uroczystą akademię z okazji Dnia Mamy Dnia Taty.Hasłem przewodnim uroczystości było zdanie – MAMA, TATA – NAJPIĘKNIEJSZE SŁOWA ŚWIATA. Pierwszaki zaprezentowały inscenizację pt. ,, Rodzicom najpiękniejsze kwiaty”, w której wyrażały wdzięczność, poświęcenie i miłość dla swojej Mamy, swojego Taty. Wiersze i piosenki w wykonaniu uczniów klas pierwszych przeplatane były układami tanecznymi , które dzieci tańczyły w pięknych, barwnych strojach.Wychowawczynie pierwszaków – Regina Woś, Wiesława Szymczuk i Anna Wojciechowska znają ogromną rolę jaką odgrywają Rodzice w życiu dziecka i wiedzą , że mądra miłość rodzicielska daje gwarancję tego aby dzieci były zdrowe, radosne, życzliwe i otwarte ma innych. One również podziękowały Rodzicom swoich uczniów za dobrą współpracę, cierpliwość i życiową mądrość.Na koniec dzieci wręczyły swoim Rodzicom własnoręcznie wykonane bukiety kwiatów z papieru i bibuły oraz laurki - ,,garnitury”. Wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku,  do pięknie przystrojonych stołów na, których znalazły się ogromne flakony z żywymi ogrodowymi kwiatami.

                                                                                                           Anna Wojciechowska
Zdjęcia

Wycieczka klas III do Sandomierza

31 maja 2016 roku uczniowie klas trzecich  pod opieką p. Katarzyny Gucz, p. Danuty Putko i p. Mirosławy Szuberskiej wybrali się na wycieczkę do Sandomierza. Zwiedzili Stare Miasto, rynek i zabytkowe kamieniczki, przeszli Podziemną Trasą Tutystyczną. Nikomu nie zabrakło sił i cierpliwości, aby pokonać wszystkie schody Bramy Opatowskiej. Każdy chciał zobaczyć miasto z tarasu widokowego.  Z zainteresowaniem zwiedzali zbudowaną w XIV wieku Katedrę, Furtę Dominikańską zwaną „Uchem Igielnym”.  W zbrojowni rycerskiej zobaczyli, a co najważniejsze i najciekawsze przymierzyli zbroje rycerskie, brali do rąk miecze, kusze i halabardę. Rejs statkiem po Wiśle uatrakcyjnił całą wycieczkę. Z pokładu statku „Syrenka” uczniowi mogli podziwiać piękno przyrody i ukształtowanie terenu. Zmęczeni, ale z bagażem nowych wrażeń, uczniowie wrócili do swoich domów.

                                                                                                    Mirosława Szuberska
Zdjęcia

U
czniowie edukacji wczesnoszkolnejw teatrze

Tradycją stały się już wyjazdy uczniów edukacji wczesnoszkolnej na przedstawienia teatralne do Tomaszowskiego Domu Kultury. Tym razem był to spektakl pt.” Alicja po drugiej stronie”, a wyjazd miał miejsce dnia 20 kwietnia (we środę).Dzieci z uwagą i zainteresowaniem oglądały przedstawienie, które przygotowane było profesjonalnie, z bogatą scenerią i obsadą.Po powrocie, w czasie lekcji uczniowie opowiadali, oceniali zachowania bohaterów, dzielili się wrażeniami.Przyjazd teatru do naszego miasta stwarza ogromne możliwości rozwoju naszym uczniom, pozwala kształcić ich wyobraźnię i uczyć dobrych zachowań, a szkoła nie zawsze ma możliwość organizowania wyjazdów na spektakle do innych miast, dlatego jest to ogromną zaletą i nie powinniśmy stracić ani jednej okazji „karmienia” naszych dzieci żywym słowem.                                                               

Wychowawczyni klasy I c

  Pierwszaki na pływalni

W piątek, 22 kwietnia, uczniowie klas I-szych szkoły podstawowej wraz ze swoimi wychowawczyniami wyjechali do Zamościa na basen.Pierwszaki przez dwie godziny pluskały się w wodzie. Niektóre z nich umieją już prawie pływać, niektóre podejmowały próby pływania, ale byli też i tacy, którzy z wielką obawą wchodzili do basenu. Trzeba było ich ośmielić i pomóc oswoić się z wodą.Po dwu godzinach wspaniałej zabawy dzieciaki wracały do domu zmęczone, ale zadowolone i pełne wrażeń.Nauczycielki serdecznie dziękują p. Joannie Mielnik – mamie uczennicy klasy Ic za pomoc i opiekę nad uczniami w czasie wyjazdu i pobytu na basenie.

                                                                                              Wychowawczyni klasy Ic
Zdjęcia


 

Idzie starszy pan wąsaty,
niesie w ręku bukiet kwiatów.
Student biegnie z drugiej strony,
ma wiązankę róż czerwonych.
A tam dalej chłopców dwóch
niesie dwie gałązki bzu.
Co to? Co się dzisiaj dzieje
przez ulice, przez aleje
tłum się toczy roześmiany...
W rękach róże, tulipany
i narcyzy, i żonkile.
Tyle barw i kwiatów tyle,
tu różowo. tam błękitnie!
Czy ulica cała kwitnie?
A wtem Jaś przypomniał sobie:
"Przecież to dziś Święto Kobiet!
Święto Kobiet... Wiem, co zrobię:
kupię wonnych fiołków pęczek
i siostrzyczce swojej wręczę".

8 marca 2016 roku, w klasach Edukacji Wczesnoszkolnej odbyły się zabawy i konkurencje z okazji święta dużych i małych kobiet. Chłopcy, chcąc uczcić święto koleżanek z klasy nauczyli się wierszyków, które chętnie recytowali nieco onieśmielonym dziewczynkom.Jak prawdziwi dżentelmeni podarowali koleżankom piękne bukiety naturalnych kwiatów oraz kwiaty własnoręcznie zrobione z bibuły. Była też słodka niespodzianka sprytnie ukryta w bukiecikach.W klasie I ,,a” młodzi mężczyźni stanęli na wysokości zadania – przygotowali  w klasie słodkie przyjęcie dla swoich koleżanek i wychowawczyni. Z wielkim przejęciem udali się do Pań z EW, aby poczęstować ich swoimi wypiekami i złożyć ,,marcowe'' życzenia.Starannie przygotowana  przez chłopców część artystyczna ukazała wszystkim kobietom – tym dużym i małym, jak ważne jest to święto. Przy płynącej z magnetofonu muzyce i przy piosenkach : ,,Być Kobietą''  i  ,,Kobietą Być....'' młodzi dżentelmeni wręczyli każdej kobiecie  własnoręcznie wykonane laurki i drobne upominki. Wszystko to ,,przypieczętowali'' życzeniami, całusami i serdecznymi uściskami. Bukiety kwiatów otrzymały też wychowawczynie z EW.Słodkie niespodzianki i kwiaty czekały też na Panie w pokoju nauczycielskim  Edukacji Wczesnoszkolnej – to Ks. Artur Sokół  – jak co roku, niezmiennie od kilku lat pamiętał o Kobietach – Koleżankach z pracy. Miłą częścią dnia były konkurencje plastyczne "Portret mojej koleżanki", "Kwiaty dla miłej Pani".8 marca wszystkie Kobiety te duże i te małe wychodziły ze szkoły z szerokim uśmiechem zadowolenia.Warto organizować takie zajęcia - w prosty sposób integrują one klasę, ale także uczą szacunku dla nowych wartości.Więc jaką odpowiedź damy na pytanie: ,, Po co na świecie są kobiety?''  W dzień Ósmego Marca, wszyscy odpowiedź mają jedną: My wiemy doskonale, że po to są Kobiety, by mogły od  mężczyzn przyjmować bukiety.Dla nas kwiaty i uśmiechy i pierwszy promień wiosny, dzień bez kłopotów i trosk i...., duuuuuuużo radości.

                                                                                                               Anna Wojciechowska

                                          Zdjęcia                                                                           
ZABAWA KARNAWAŁOWA KLAS I - III EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ
04 lutego 2016 roku w Edukacji Wczesnoszkolnej odbył się Bal Karnawałowy.Tego dnia już od wczesnych godzin porannych na korytarzach i w salach lekcyjnych klas młodszych pojawiały się barwne postacie. Dzieci przebrane były za delikatne Motyle, Księżniczki, Królowe, Rycerzy, Piratów, Spider – Manów, Batmanów, Cyganki, Żołnierzy, Policjantów, Wróżki i Czarodziejów........, nie sposób wymienić i wyliczyć wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci też było bardzo trudno. Niektórzy budzili ,,podziw” - Król i Królowa ze świtą, niektórzy ,,przerażenie”-  Wampiry, Drakule.Wszyscy bawili się znakomicie przy muzyce DJ – Zibiego – czyli naszego niezastąpionego Zbigniewa Grygiela. Dorośli – nauczyciele, rodzice, wychowawcy i pani dyrektor - tańczyli wspólnie z dziećmi. Były korowody, pociąg, wąż, ,,kaczuchy” i tańce w parach.Opiekunki SKO – p. Beata Chmielowiec, p. Barbara Styczyńska zorganizowały konkurs na – najciekawsze przebranie karnawałowe. Wybór okazał się bardzo trudny. Niełatwo było wyłowić jednego zwycięzcę. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Panie w porozumieniu z wychowawczyniami klas EW doszły do wniosku, że każde przebrane dziecko będzie zwycięzcą i zostanie nagrodzone upominkiem.Kiedy czas karnawałowej zabawy dobiegł końca dzieci i dorośli z żalem opuszczali salę balową - salę szkolnej stołówki. Wspólna zabawa przyniosła moc radości i niezapomnianych wrażeń. A to przecież było przewodnim celem tego balu. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za zaangażowanie, w przygotowanie pięknych balowych strojów i za smakołyki czekające na wszystkich uczestników w salach lekcyjnych.
Kolejny Bal Karnawałowy już za rok!!!                                                                                                                                                                                           Anna Wojciechowska

Zdjęcia
              

Uwielbiam, gdy mi czytacie książeczki
lub, gdy opowiadacie mi bajeczki.
Lubię, gdy na kolanach mnie sadzacie
i na każdą psotę zawsze się zgadzacie
Lubię, gdy się uśmiechacie do mnie,
po prostu kocham Was ogromnie!

 Od wielu lat w naszej szkole, w kalendarz uroczystości na stałe wpisany jest Dzień Babci i Dzień Dziadka. Uroczystość ta, jest przygotowywana przez najmłodszych uczniów edukacji wczesnoszkolnej oraz ich wychowawców. Tak również było i w tym roku. W dniach 21- 22, oraz 28 stycznia 2016 roku uczniowie klas I – III, przedstawiali piękne inscenizacje, recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoim wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich ,,skarbów”. Pani dyrektor Bożena Ziembińska, w swym wystąpieniu podkreśliła, że tak jak dawniej, tak i dziś Babcie i Dziadkowie są niezastąpieni, gotowi poświęcić swój czas, troskę, cierpliwość, serce ukochanym wnuczętom. Na koniec uroczystości dzieci wręczyły Dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i kwiaty. Wychowawczynie zaś złożyły życzenia i zgodnie orzekły, że Babcia i Dziadek są ,,najmilszymi” odbiorcami ,,sztuki” dziecięcej. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klas I – III EW. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólne spędzone chwile z wnukami.

Anna Wojciechowska

                                                                            Zdjęcia

                                                              Lekcja otwarta w klasie I c

W ramach wewnątrzszkolnego doskonalenia nauczycieli w dniu 19.01.2016 r. pani Wiesława Szymczuk przeprowadziła w swojej klasie Ic "lekcję otwartą" dla nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej. W spotkaniu uczestniczyli również dyrektorzy szkoły. Celem zajęć była obserwacja pracy z dziećmi najmłodszymi (6-latkami). Uczniowie zaprezentowali umiejętność pracy podczas lekcji, zdolność słuchania i skupienia uwagi, wykonywania poleceń, zachowywania się według ustalonych reguł. Pierwszaki chwaliły się też dotychczas zdobytą wiedzą.  Po zakończeniu zajęć lekcja została omówiona przez prowadzącą oraz dyrekcję szkoły.

Lubycza Król. dnia 20.01.16                                                                        Wychowawczyni klasy I c

Zdjęcia


WIGILIA W KLASIE   I ,,A” EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

22 grudnia 2016 roku – ostatni dzień przed świętami Bożego Narodzenia, który spędzamy wspólnie – uczniowie klasy I,,a” wraz ze swoją wychowawczynią.Dzień niezwykły, magiczny, ponieważ obchodzimy klasową Wigilię.Centralne miejsce na stole zajął biały jak śnieg OPŁATEK, w rogu sali  iskrzy wielokolorowymi światełkami i bombkami zielona choinka, tuż przy choince własnoręcznie wykonane  bożonarodzeniowe szopki.Nastrój Świąt Bożego Narodzenia udziela się nam wszystkim, składamy sobie nawzajem z serca idące życzenia, rozmawiamy o tradycjach kultywowanych w naszych domach, śpiewamy wesołe pastorałki i kolędy. Czujemy się w naszym gronie jak w dużej szkolnej rodzinie. Pełni wspaniałych wrażeń wracamy do naszych domów, by  i w nich chłonąć wspaniałą, świąteczną atmosferę.

                                                                                                                      Anna Wojciechowska
ZdjęciaMikołaj w klasach I - III

Dnia 7 grudnia, nieco z opóźnieniem, z powodu wielu obowiązków do dzieci z klas I - III przybył Mikołaj, który spotkał się ze wszystkimi dziećmi i ofiarował im wspaniałe prezenty. Niektórym dzieciom udało się z nim sfotografować. Dzieci były bardzo zadowolone ze spotkania z Mikołajem i bardzo dziwiły się, że Mikołaj tak wiele o nich wie, zna ich sukcesy szkolne i sportowe, wie co robią poza szkołą i jak się zachowują. Dzieci obiecały Mikołajowi, że będą grzeczne, będą się dobrze uczyć i będą pomagać rodzicom.
                                                                                                                                   Beata Chmielowiec
                                                                          Zdjęcia


Lekcja „otwarta” w klasie I c

Podczas spotkania z rodzicami w październiku br. w k. I c wychowawczyni p. Wiesława  Szymczuk zorientowała się, że rodzice 6-latków są pełni obaw, czy ich pociechy dają sobie radę z przyswajaniem treści programowych klasy pierwszej , a jednocześnie rodzice uczniów 7-letnich martwili się tym, czy ich dzieci nie tracą przy 6-latkach.  Aby uspokoić obawy wszystkich, wychowawczyni zaproponowała obserwację zajęć, które przeprowadzi w ramach lekcji „otwartej”. Rodzice chętnie na to przystali. Lekcja „otwarta” odbyła się dnia 10.12.2015r. (w czwartek). Lekcję obserwowała zaproszona p. Dyrektor Bożena Ziembińska oraz rodzice uczniów klasy I c, a tematem zajęć było przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Po zakończeniu lekcji odbyło się spotkanie rodziców z dyrekcją szkoły i wychowawczynią klasy. Podczas rozmowy wszyscy podzielili się wrażeniami i spostrzeżeniami. Rodzice z przekonaniem stwierdzili, że pozbyli się obaw, co do edukacji ich pociech. Wychowawczyni zaproponowała, że w przyszłości będzie organizowała podobne lekcje. Na zakończenie p. Dyrektor podziękowała rodzicom za liczne przybycie, a wychowawczyni za przeprowadzoną lekcję.

                                                                                                              Wychowawczyni klasy

 


ANDRZEJKI 2015

W dniu 25 listopada 2015 w Szkole Podstawowej im. gen N. Sulika odbyła się  dyskoteka andrzejkowa dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Wszyscy uczniowie bawili się przy muzyce dyskotekowej  przygotowanej przez pana Zbyszka G. Tańcom indywidualnym i grupowym towarzyszył konkurs na najciekawszy strój i taniec andrzejkowy. Nagrody dla wyróżnionych ufundowało szkolne SKO prowadzone przez Beatę Chmielowiec i Barbarę Styczyńską. Po tańcach w  klasach I –III przeprowadzono wróżby andrzejkowe.

                                                                                                                                           Regina Woś
Zdjęcia


KONKURS RECYTATORSKI "ULUBIENI AUTORZY"

Dnia 23 listopada 2015 r. dwudziestu uczniów klas  I - III naszej szkoły  uczestniczyło w konkursie recytatorskim  „Ulubieni  autorzy‘’  zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień twórczych, zachęcanie dzieci do czytania literatury dziecięcej oraz popularyzacja utworów Agnieszki Frączek i Doroty Gellner. Konkurs rozpatrywany był w kilku kategoriach. Uczniowie naszej szkoły występowali w trzech i zajęli następujące miejsca:

KATEGORIA III  ( uczniowie  kl . I)
I miejsce – Łysiak  Judyta - kl. I c

II  miejsce - Głodkowski  Jakub – kl. I c
III  miejsce - Małyska Joanna – kl. I a
KATEGORIA IV (uczniowie kl. II)
        I miejsce - Śliwa Klaudia – kl. II a                 

 II miejsce  – Turczanik Amelia – kl. II a
III miejsce  – Ziobrowska Lena –  kl. II b
KATEGORIA V (uczniowie kl. III)
II miejsce - Turczanik Aleksandra - kl. III a

III miejsce - Owerko Anna - kl. III a

Uczniowie, którzy zajęli  I miejsce w każdej kategorii zakwalifikowali się do konkursu na szczeblu powiatowym.
                                                 Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.     

                                                                                          Wiesława Szymczuk
więcej informacji
Galeria zdjęć


 Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. 10 listopada 2015 roku odbyła się z tej okazji akademia, w której uczestniczyli pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej. Montaż słowno- muzyczny o patriotycznym charakterze przygotowali uczniowie klas trzecich edukacji wczesnoszkolnej pod kierunkiem swoich opiekunów: Danuty Putko i Mirosławy Szuberskiej. W akademii brali udział również laureaci Konkursu Pieśni Patriotycznej 2015,  uczniowie naszego gimnazjum: Weronika Nazarowicz, Gabriela Momot i Brajan Litkowiec. W organizację uroczystości włączyli się nauczyciele: pani Justyna Słowik - samorząd uczniowski,  pani Danuta Odrzywolska – dekoracja, pan wicedyrektor Mariusz Lewko – poczet sztandarowy oraz pan Zbigniew Grygiel – nagłośnienie. Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii oraz okazją do wysłuchania wielu znanych i bliskich każdemu Polakowi piosenek.

                                                                                                                              Mirosława Szuberska
Zdjęcia
ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH    20. 10. 2015 r.

    Dnia 20 października 2015 roku w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej, odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowania uczniów klas pierwszych edukacji wczesnoszkolnej.Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Wójt Gminy Lubycza Królewska – pan Tomasz Leszczyński, Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Lubyczy Królewskiej – pani Mirosława Magdziak, Nauczyciele z zerówki z Przedszkola Samorządowego w Lubyczy Królewskiej - pani Małgorzata Gębarowska, pani Mariola Gemborys, pani Agata Kuzioła.Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Weronika Nazarowicz. Powitała zaproszonych gości,  oraz panią dyrektor szkoły Bożenę Ziembińską, nauczycieli i uczniów edukacji wczesnoszkolnej, oraz rodziców i dziadków.W niezwykle miłym nastroju, uczniowie klas I ,,a”, I ,,b”, I ,,c” ,,przenieśli” publiczność do magicznych krain, gdzie zaprezentowali swoje umiejętności  przyrodnicze, społeczne, wokalne i recytatorskie.    W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, obiecywali, że swoim zachowaniem i nauką będą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Bożena Ziembińska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia klasy pierwszej wypowiadając zdanie ,,Pasuję Cię na ucznia...., i dotykając ołówkiem – jak „czarodziejską różdżką”  - ramion pierwszoklasistów.Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i gratulacje od swoich wychowawczyń. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia. Licznie przybyli rodzice zorganizowali przyjęcie dla swoich pociech w salach lekcyjnych.Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.Uroczystość, oprawę artystyczną i dekorację przygotowały wychowawczynie klas pierwszych: Anna Wojciechowska, Regina Woś i Wiesława Szymczuk.                                                                                                              Anna Wojciechowska
                                                                             Zdjęcia

Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz