UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

Zdjęcia

WYCIECZKA SUPER KLASY


Uczniowie klasy III b gimnazjum – zdobywcy tytułu „Super Klasa” w nagrodę pojechali wraz z opiekunami w dniu 26.06.12 na wycieczkę po urokliwych zakątkach Roztocza. Towarzyszyły im też koledzy i koleżanki z gimnazjum, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Trasa wycieczki zaczęła się od Józefowa, gdzie zwiedzali słynne kamieniołomy. Podziwiali okolicę z wieży obserwacyjnej. Następnie odwiedzili Zwierzyniec a w nim: kościół „Na wodzie”, stawy „Echo” z konikami polskimi i Ośrodek Edukacyjny, gdzie obejrzeli film o florze i faunie Roztocza. Część grupy wybrała się na pieszą wędrówkę po Bukowej Górze. Następnym punktem zwiedzania było Górecko Kościelne. Uczniowie na zakończenie pobytu w Górecku zasiedli do ogniska i pałaszowania pieczonych kiełbasek. Humory wszystkim dopisywały.
Zdjęcia

 W projekcie realizowanym od stycznia 2012 r. uczestniczyła chętna do działań grupa młodzieży w wieku 13 -19 lat z terenu gminy Lubycza Królewska. Koordynatorem projektu była Jadwiga Niedbała. Młodzież pracowała w grupach geologicznej; fotograficznej; medialnej; informatycznej i plastycznej pod kierunkiem nauczycieli: Anety Grzeszczuk; Agnieszki Kierszki; Joanny Stecko; Anny Krzyszycha. W ramach projektu odbyły się wyjazdowe zajęcia terenowe do: Huty Lubyckiej; Żurawiec; Siedlisk; Łazowej i Warszawy, przy realizacji których pomogli nam leśnicy z nadleśnictwa Tomaszów; pracownicy Geofizyki Kraków; pracownicy muzeum geologii PIG w Warszawie; dyrekcje szkół: Grażyna Mruk i Roman Kania, nauczyciele i rodzice, którym składamy serdeczne podziękowania. Młodzież po analizie zgromadzonych przez siebie materiałów przygotowała: prezentacje multimedialne; opracowania na strony internetowe i do prasy, album oraz plansze do druku. W chwili obecnej pracują jeszcze nad folderkiem, który zostanie opublikowany po znalezieniu sponsora.

Zdjęcia


PROJEKT SKAŁY I SKAMIENIAŁOŚCI DZIEJAMI GMINY LUBYCZA KRÓLEWSKA


IV PODKARPACKA SPARTAKIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W KIELNAROWEJ

We wtorek 05.06.2012 roku nasi uczniowie mieli możliwość  udziału w IV Podkarpackiej Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych w Kielnarowej. Impreza ta sprzyjała integracji osób niepełnosprawnych, wzbudzała ducha sportowej rywalizacji oraz umacniała w dążeniu do gotowości w pokonywaniu ograniczeń. Dla uczestników zaplanowano konkursy – taneczne, wokalne (karaoke), mecz rugby mistrzów Polski na wózkach inwalidzkich, zajęcia z hipoterapii oraz ścieżki zdrowia. Prawdziwy szał wzbudził pokaz  Krystiana Herby, finalisty programu ,, Mam talent’’. Zdziwił on wszystkich ewolucjami na rowerze. Organizatorzy przygotowali również biesiadę przy stołach, grill oraz słodki poczęstunek dla uczestników spartakiady. Wszyscy uczestnicy bawili się również przy muzyce. Cała impreza połączona z atrakcjami stworzyła klimat wspólnoty pomiędzy osobami niepełnosprawnymi.  Należy dodać, że coroczne spartakiady organizują studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Zamościu włączając się w szczytną ideę wolontariatu. Nasi uczniowie wrócili pełni wrażeń i bardzo zadowoleni.
Zdjęcia
WYNIKI KONKURSU „SUPER KLASA”
Zwycięzcą konkursu została klasa III b gimnazjum. Uczniowie zwycięskiej klasy w nagrodę pojadą na wycieczkę po Roztoczu, na zakończenie roku szkolnego otrzymają dyplom z tytułem „Super Klasa”. Gratulujemy zwycięstwa!!!!  Dziękujemy wszystkim klasom biorących udział w konkursie za zaangażowanie i zdrową rywalizację. Zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym. 


UCZNIOWIE KLASY VI C REPREZENTOWALI NASZĄ SZKOŁĘ.....

W dniach 2 - 5 czerwca 2012 r. uczniowie naszej szkoły Katarzyna Gębarowska i Błażej Sokołowski  wraz z opiekunem Jadwigą Niedbała, uczestniczyli w GLOBE GAMES POLSKA  - w ramach międzynarodowego badawczego programu edukacyjnego „GLOBE”, który łączy uczniów, nauczycieli i naukowców w działaniach na rzecz poznawania globalnych problemów środowiska. Spotkanie miało miejsce w Jastrzębiej Górze. Codziennie dostawaliśmy mapy, musieliśmy dojść do określonych punktów, gdzie mieliśmy do wykonania  zadania. Były to niezapomniane lekcje w terenie - z zachwytem mówi uczestniczka GLOBE GAMES POLSKA. Całość bardzo nam się podobała i mamy nadzieję, że w przyszłym roku też pojedziemy.  Szczególne podziękowania za możliwość uczestnictwa  składamy dla pani Magdaleny Machinko-Nagrabeckiej  koordynatorce programu GLOBE i organizatorce projektu GLOBE GAMES POLSKA. DZIĘKUJEMY BARDZO !!!
                          Zdjęcia
KONKURS PLASTYCZNY „20 LAT PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ – JAK NAS WIDZĄ TAK NAS MALUJĄ”

Uczennica klasy I c naszego Gimnazjum Marlena Pietnoczko zajęła III miejsce w konkursie plastycznym ”20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą tak nas malują”. Gratulujemy!
Dyplom               nagrodzona praca Marleny


MISTRZ SUDOKU

Do konkursu o tytuł „Mistrza SUDOKU Publicznego Gimnazjum w Lubyczy Królewskiej” przystąpiło 20 uczniów. Od października 2011 r. do kwietnia 2012 r. uczniowie co dwa tygodnie otrzymywali do rozwiązania sudoku. Za każde prawidłowo rozwiązane sudoku uczeń otrzymywał jeden punkt. Cztery osoby: Krystian Gabzdyl z klasy I a, Paulina Sycz z klasy I c, Aleksandra Pyrz z klasy II a oraz Anna Matyjanka z klasy III c musiały zmierzyć się w dogrywce. Dogrywka wyłoniła Mistrza. I miejsce i tytuł Mistrza Sudoku Publicznego Gimnazjum w Lubyczy Królewskiej zdobyła Anna Matyjanka z klasy III c. Wszystkim uczestnikom Konkursu gratulujemy!DZIEŃ PROJEKTÓW

   5 czerwca w naszej szkole  odbył się  pokaz zrealizowanych w tym roku szkolnym  różnego rodzaju projektów edukacyjnych, będących podsumowaniem całorocznej pracy naszych uczniów. Gimnazjaliści  w tym roku szkolnym wybrali następujące tematy:
"Reportaż z zawodów sportowych”, „Jak zorganizować akcję pierwszej pomocy przedmedycznej”- bądź świadomy zagrożeń", „Nie wyrzucaj jak leci…” - segregacja i zbiórka odpadów", „Pierwsza pomoc przedmedyczna” „Pijemy herbatę”, „Świat bez granic” (Sybiracy).
Efekty końcowe pracy każdej z grup oglądali nauczyciele, uczniowie i zaproszeni goście.
Zdjęcia
XVIII SESJA SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY

1 czerwca 2012 roku w gmachu Sejmu RP odbyła się XVIII sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Wiodącym tematem tegorocznych obrad była „Szkoła demokracji”. Posłankami na Sejm z naszej szkoły, były uczennice klasy II c gimnazjum: Iga Hasiak i Anna Gębarowska.Uchwała przyjęta 1 czerwca w trakcie XVIII Sesji SDiM.
Potwierdzenie pobytu w Sejmie: Anna Gębarowska, Iga Hasiak.


       IV EDYCJA KONKURSU "LUBELSZCZYZNA MOJA MAŁA OJCZYZNA"

    05.06.2012r. w GOK - u w Suścu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu IV edycji „Lubelszczyzna moja Mała Ojczyzna” zorganizowanego pod hasłem „Ludzie dla lasu”. Imprezie towarzyszyła ciekawa część artystyczna w wykonaniu uczniów szkoły w Suścu. Następnie ogłoszono wyniki w III kategoriach: I - Szkoła podstawowa, II - Szkoła gimnazjalna, III - Szkoła ponadgimnazjalna. W kategorii szkoły podstawowej nasz zespół redakcyjny: Karolina Prociewicz, Wiktoria Kostur i Paulina Ostaszewska zajął III miejsce. Uczennice otrzymały dyplomy i nagrody książkowe, opiekunka uczennic p. Grażyna Szałaj otrzymała album z okazji 65 lat Lubelskich Lasów Państwowych. W kategorii szkoły gimnazjalnej nagrodę pocieszenia dostał zespół redakcyjny: Iga Hasiak, Joanna Kawa i Anna Gębarowska wraz z opiekunem p. Anną Krzyszychą. W konkursie wzięło udział 80 uczniów z 25 szkół. Więcej informacji na stronie http://www.zsp_susiec.witrynaszkolna.pl/strona=Aktualnosci
Dyplom SP              Dyplom Gimnazjum
DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca w naszej szkole zorganizowany został Dzień Dziecka – Dzień Zdrowia. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kolory wcześniej wylosowane przez przewodniczących klas. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych i grali z nauczycielami w siatkówkę. Najwięcej śmiechu i zabawy było podczas konkurencji sportowych. Bieg w workach, taniec z balonami, skok przez skakankę, przeciąganie liny, zjadanie ptysia bez użycia rąk, to tylko niektóre konkurencje w których brali udział uczniowie. Na koniec został rozegrany mecz siatkówki, gdzie uczniowie zostali pokonani przez nauczycieli.
zdjęcia gimnazjum        zdjęcia SP  


Turniej wiedzy przedmedycznej


 I miejsce zajęła grupa 1. z klasy IIIb , II miejsce grupa 2. z klasy IIIc , i III miejsce zajęła grupa 1. z klasy IIIa.

ZdjęciaMARSZ ANTYNIKOTYNOWY

Każdego roku 31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Tytoniu. Jak co roku nasza szkoła zorganizowała marsz antynikotynowy. Uczniowie przygotowali ulotki informujące o szkodliwości palenia tytoniu, transparenty i plakaty. Antynikotynowy marsz przeszedł ulicami Lubyczy Królewskiej odwiedzając wiele instytucji.
zdjęcia

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT O PUCHAR WÓJTA GMINY LUBYCZA KRÓLEWSKA
więcej informacji
zdjęcia

                  OBCHODY ŚWIĘTA STRAŻY GRANICZNEJ
  
         29 maja 2012 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Straży Granicznej. Wzięli w niej udział zaproszeni goście oraz funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Hrebennem i Łaszczowie.
Akademię wraz z uczniami przygotowała p. Teresa Trzeciak.

Zdjęcia z uroczystości

ROCZNICA DEPORTACJI POLAKÓW NA WSCHÓD

          W dniu 22.05.2012 r. w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej odbyła się uroczysta akademia - w ramach projektu ,,Świat bez granic” (Sybiracy). Uczniowie naszej szkoły w montażu słowno- muzycznym    przedstawili ciężki los Sybiraków, tragedię, która odbiła się piętnem w ich pamięci, osobiste przeżycia - głód, nędzę i morderczą pracę, tęsknotę za ojczyzną, utratę  wolności, tożsamości narodowej i najbliższych.
Akademię przygotowały Panie: Walentyna Reguła i Danuta Odrzywolska.  

         Zdjęcia

MISTRZOSTWA POWIATU LZS "PIŁKARSKA KADRA CZEKA"


   AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYSTUCJI 3 MAJA

30 kwietnia   2012 roku z okazji 221. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie z klas IIIa i IIIb pod kierunkiem p. Danuty Odrzywolskiej i p. Stanisławy Majdanik przygotowali program artystyczny o charakterze poetycko-historycznym.
 Zdjęcia

 


WYSTĘP ZESPOŁU TANGO I RÓŻOWA PANTERA

 

27 kwietnia 2012 roku mieliśmy możliwość obejrzenia w naszej szkole widowiska taneczno  – muzycznego w wykonaniu tarnopolskich artystów. Swoje umiejętności taneczne prezentowali członkowie zespołów „Tango” i „Różowa Pantera”, natomiast wokalistki Oksana i Natalia przybliżyły nam w piosenkach rąbek ukraińskiej kultury. Podziwialiśmy także Rusłana, który fenomenalnie zagrał na kilku instrumentach. Tańcom, śpiewom i muzyce uroku dodały kolorowe stroje artystów, ozdobione licznymi ludowymi elementami. Goście przywieźli ze sobą radosną atmosferę, która wzbudziła wśród publiczności aplauz i skłoniła do wspólnej zabawy.

Zdjęcia
XVIII SESJA SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY


W dniu 20 kwietnia zostały ogłoszone wyniki konkursu o mandat posła SDiM. Anna Gębarowska  i Iga Hasiak uczennice klasy II c naszego Gimnazjum zostały  wybrane posłankami XVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się 1 VI 2012 roku w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy!
więcej


EGZAMINY DO KLAS SPORTOWYCH - zdjęcia


List Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej


SPRAWDZIAN KLAS VI

Dnia 3 kwietnia 2011 roku odbył się sprawdzian klas VI Szkoły Podstawowej.
Zdjęcia


DEBATA

Dnia 2 kwietnia 2012 odbyła się debata szkolna. W debacie wzięli udział: przewodniczący Rady Gminy pan Lech Żołądek, pani dyrektor Przedszkola Samorządowego w Lubyczy Królewskiej Zofia Rybińska, panie dyrektor naszej szkoły, Samorząd Uczniowski i przedstawiciele klas. Omawiane były problemy związane z porozumieniem uczniów a SU. Debatę prowadziły uczennice klasy II c gimnazjum: Ania Gębarowska i Iga Hasiak. Mamy nadzieję, że ta debata i poruszone w niej tematy poprowadzą naszą szkołę ku lepszemu.

Zdjęcia z debatySPOTKANIE Z WIOSNĄ

21 marca bibliotekę szkolną odwiedziła wiosna (uczennica klasy Ic - Marlena Pietnoczko). Jej przyjście zapowiadały uczennice klasy Ic (Ilona Folusiewicz, Karina Smalcuga, Paulina Sycz, Natalia Mańczak) organizując liczne konkursy dla dzieci ze świetlicy, czytając wiersze o wiośnie...

Zdjęcia


  "KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA"

"KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA" przeprowadzono w bibliotece szkolnej dla uczniów Szkoły Podstawowej w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III SP i klasy IV-VI SP.

Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia: Kategoria klasy I-III: I miejsce Julia Stepaniuk, II miejsce Oliwia Ksiądz, III miejsce Julia Juryniec. Kategoria klasy IV-VI: I miejsce Diana Wołczak, II miejsce Julia Przednowek, III miejsce Dominika Cioch.

Celem głównym konkursu było kształtowanie umiejętności ładnego czytania ze zrozumieniem, rozwijanie wrażliwości i kultury czytelniczej, wzbogacanie słownictwa, wyrabianie umiejętności czytania z intonacją, kształtowanie sprawności językowej i ortograficznej oraz promocja biblioteki w środowisku szkolnym i lokalnym.

Zdjęcia

 


OGÓLNOPOLSKI KONKURS MITOLOGICZNY "KLIO"

W listopadzie odbył się ogólnopolski Konkurs Mitologiczny "Klio". I miejsce w szkole i XI miejsce w kraju zdobył Kamil Szuberski uczeń kl. II c naszego Gimnazjum. Gratulujemy!Zdjęcia


OGŁOSZENIE
W dniu 2 kwietnia 2012 roku w naszej szkole odbędzie się debata nt. "Funkcjonowanie szkolnej demokracji w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej. W debacie wezmą udział przedstawiciele klas szkoły podstawowej i gimnazjum.„PROJEKT WYKONANIA I ROWIESZENIA BUDEK LĘGOWYCH W PARKACH, LASACH LUB OGRODACH NA TERENIE ZAMOJSZCZYZNY” ROK 2012

         Uczniowie Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej włączyli się w realizację zadań konkursowych na „Projekt wykonania i rozwieszenia budek lęgowych w parkach, lasach lub ogrodach Zamojszczyzny” - rok 2012. Inicjatorką całej akcji w szkole była dyr. Anna Krzyszycha, zaś organizacją działań zajęła się Jadwiga Niedbała Do konkursu przystąpiło łącznie 20 uczniów. Na przełomie stycznia i lutego uczniowie pod okiem nauczyciela techniki Marka Słobody zgromadzili potrzebne materiały, a następnie wykonali budki lęgowe według opisanego w regulaminie projektu. 6 marca 2012r. w szkole zorganizowano spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Tomaszów podleśniczym Piotrem Borowiczem. Dokonał on wstępnej oceny prac wykonanych przez uczniów naszej szkoły, wygłosił prelekcję dotyczącą znaczenia oraz sposobu i miejsc rozwieszania budek lęgowych. 2 uczennice rozwiesiły budki lęgowe w pobliskim parku.17 budek lęgowych na prośbę organizatora 28 marca zostało przekazanych do Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Oddział Terenowy w Zamościu.

Zdjęcia


SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI FIRMY GEOFIZYKA KRAKÓW
8 marca 2012 r. grupa uczniów naszej szkoły udała się na wycieczkę terenową do Łazowej na spotkanie z pracownikami Geofizyki Kraków. Geofizyka Kraków to firma prowadząca badania, których celem jest poszukiwanie złóż ropy naftowej, gazu ziemnego czy wód geotermalnych. Prace, na naszym terenie, trwają już od stycznia 2012 roku.
Nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć specjalistyczny sprzęt używany do tego typu badań w terenie (pojazdy zwane  wibratorami, geofony, aparaturę rejestrującą i odczytany z niej zapis).
Dyrekcja szkoły oraz nauczyciele przedmiotów przyrodniczych dziękują pracownikom Geofizyki Kraków za spotkanie z młodzieżą.
ZdjęciaDnia 9 lutego o godz. 9 w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM". Po dokonaniu oceny prac pisemnych zakwalifikowano do finału następujących uczestników:
SP: Szczupak Tomasz, Niedziela Konrad, Biszczanik Rafał, Biszczanik Piotr, Prociewicz Karolina, Kawa Marcin
GIMNAZJUM: Migiel Grzegorz, Małyska Paulina, Wywrocka Klaudia, Jaremczuk Konrad, Matyjanka Anna.

Serdecznie gratulujemy!
Zdjęcia


PLAN LEKCJI NA II SEMESTR ROKU SZKOLNEGO 2011/2012


SPRAWOZDANIE Z PRZEBIEGU KONKURSU NA SUPER KLASĘ


CYBERPRZESTRZEŃ
Cyberprzemoc jest nowym dotykającym szczególnie dzieci i młodzież zagrożeniem.Na ostatniej wywiadówce rodzice zostali poinformowani czym jest cyberprzemoc i jak z nią można walczyć. Dla wszystkich zainteresowanych problemem publikujemy materiały przedstawione na zebraniu z rodzicami.JAK UNIKNĄĆ CYBERPRZEMOCY?
 


JESIEŃ IDZIE PRZEZ PARKDnia 24.01.2012 r. troje uczniów Szkoły Podstawowej w Lubyczy Królewskiej  wraz z panią dyrektor Anną Krzyszycha uczestniczyło w rozstrzygnięciu konkursu fotograficznego w Nadleśnictwie w Tomaszowie Lubelskim. Uczennica z klasy IV c Marta Frąc zajęła I miejsce. Wykonała zdjęcie o tematyce „Jesień w lesie ”.  Wyróżnienie otrzymali uczniowie Marcin Pitura z kl. IV c i Beata Kawa z kl.VI c. Uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Zdjęcia
Piszą o nas na stonach Nadleśnictwa TomaszówWSPOMNIEŃ CZAR


Pierwsi absolwenci z kierownikiem szkoły Franciszkiem Załuskim
rok 1956
W przyszłym roku nasza placówka będzie obchodzić sześćdziesiatą rocznicę powstania. Z tej okazji udostępniamy najstarszą kronikę szkolną z lat 1953 - 1986.
Część pierwsza - lata 1953 - 1958
Część druga - lata 1958 - 1966
Część trzecia - lata 1966 - 1975
Część czwarta - lata 1976 - 1986
Stare zdjęcia"NIE WYRZUCAJ JAK LECI"

        Przypominamy o akcji "Nie wyrzucaj jak leci elektrośmieci", odbywającej się w naszej szkole. Zbieramy materiały podlegające recyklingowi. Zachęcamy do wrzucania zużytych tonerów do drukarek, telefonów, butelek szklanych czy plastikowych i.in. Mogą to być również małe elektryczne zabawki jak i duży sprzęt np. telewizor czy lodówka (w tym przypadku należy skontaktować się z Zakładem Usług Komunalnych). Więcej informacji udziela opiekun projektu p. Jadwiga Niedbała.

Pamiętaj, pomagając nam, pomagasz również swojej planecie.
 

GRANIE Z POMPĄ W ZESPOLE SZKÓŁ W LUBYCZY KRÓLEWSKIEJ

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej po raz jedenasty. W niedzielę, 8 stycznia, w całej Polsce zbierane były pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Sztab Wielkiej Orkiestry, którego szefem była dyrektor Zespołu Szkół Grażyna Mruk, przy dużym zaangażowaniu uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców zorganizował w szkole wiele atrakcji, a wszystko po to, aby zebrać jak najwięcej pieniędzy na konto Fundacji. Do akcji dołączyli się również: Wójt Gminy, Gminny Ośrodek Kultury, Straż Pożarna, Straż Graniczna, Policja, Zespół Szkół nr 6. Więcej informacji

 


Zdjęcia


JASEŁKA

Dnia 22 grudnia 2011 roku odbyły się Jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Justyny Słowik i Pani Agnieszki Piłat.Wykonana przez uczniów prezentacja była zabawna oraz w nowoczesny sposób opisywała historię Bożego Narodzenia.Więcej zdjęć

 


JASEŁKA KL. I - III SP

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia dnia 20.12.2011 r. w naszej szkole zostały przedstawione Jasełka.
W spektaklu wystąpili uczniowie klasy IIa i II b edukacji wczesnoszkolnej, pod opieką pani Danuty Putko i Mirosławy Szuberskiej. Wspaniale przedstawione Jasełka wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój. Były również okazją do refleksji nad historią, która powtarza się od ponad 2000 lat.

Zdjęcia


KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

W poniedziałek został roztrzygnięty konkurs plastyczny na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową, zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania - "Roztocze Tomaszowskie" w Tomaszowie Lub.. Prace były wykonane na lekcjach plastyki i zajęć artystycznych. Pan Jerzy Garbacz przekazał na konkurs 16 prac, z czego nagrodzono aż 12. Należy podkreślić, że spośród wszystkich 140 prac jakie napłynęły z różnych szkół i instytucji, nasza koleżanka Diana Gemborys zajęła II miejsce. Ponadto nagrodzono także prace następujących uczniów z naszej szkoły:  z gimnazjum - Dalia Dec, Patrycja Pękala, Anna Gajda, Patryk Ożga, Patrycja Zając, Aleksandra Reszka, Natalia Wójtowicz; ze szkoły podstawowej - Radosław Dąbrowski, Lilia Bodnar, Paulina Frąc. Gratulujemy!

Galerię prac można obejrzeć na stronie internetowej LGD "Roztocze Tomaszowskie".

 


 

 

REPREZENTACJA W PARLAMENCIE

W środę 30 listopada 2011 roku uczennica klasy II c naszego gimnazjum Anna Gębarowska uczestniczyła w Sesji Sprawozdawczo – Wyborczej Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego. Na obradach gościli między innymi Wicekurator Oświaty w Lublinie pani Anna Szczepińska, oraz Marszałek Województwa Lubelskiego pan Krzysztof Hetman. Młodzież z całego województwa wysłuchała sprawozdania z działalności z ostatniej dwuletniej kadencji PDiMWL, a następnie wybrała prezydium parlamentu na kolejną kadencję. 16 grudnia na kolejnej sesji w Kuratorium Oświaty i Wychowania w Lublinie Ania została członkiem Komisji Rewizyjnej. Do celów i zadań PDiMWL należą m.in. reprezentowanie interesów dzieci i młodzieży wobec władz państwowych i samorządowych, kształtowanie postaw obywatelskich, czy nawiązywanie współpracy z podobnymi organizacjami w kraju i zagranicą. Cieszymy się niezmiernie z sukcesu naszej uczennicy, gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy w Parlamencie Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego.

Zdjęcia


 


AKCJA - "NIE WYRZUCAJ JAK LECI" - więcej informacji
RADIO LUBLIN o naszej akcji - czytaj


PRÓBNE EGZAMINY GIMNAZJALNE 2011/2012

W dniach 7,8 i 9 grudnia 2011 r. uczniowie trzecich klas gimnazjalnych pisali próbne testy, zorganizowane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Zmagania gimnazjalistów rozpoczynały się codziennie o godzinie 900. Tegoroczni trzecioklasiści pisali test zgodny z nową podstawą programową.  W pierwszy dzień zmierzyli się z częścią humanistyczną, podzieloną na historię i wiedzę o społeczeństwie (60 minut) oraz język polski (90 minut).
W czwartek przystąpili do egzaminu matematyczno-przyrodniczego. Na część przyrodniczą (biologia, chemia, fizyka i geografia) mieli 60 minut, a na matematykę 90 minut.
Piątek był dniem językowym. Nasi gimnazjaliści przystąpili do egzaminu z języka angielskiego. Nowym elementem tej części był poziom rozszerzony dla uczniów, którzy uczyli się tego języka w szkole podstawowej.  Codziennie, między poszczególnymi częściami testów odbywała się przerwa (trwająca 45 minut), podczas której można było zregenerować siły.
Zdjęcia


AKCJE CHARYTATYWNE W NASZEJ SZKOLE
        W naszej szkole uroczysta akademia poświęcona Świętu Odzyskania Niepodległości, odbyła się 10 listopada. Uczniowie przedstawili losy ciemiężonej Polski, która na ponad 120 lat zniknęła z mapy Europy i świata. Jednak nasza ojczyzna żyła w sercach i myślach Polaków, a Polska odzyskała niepodległość 11 listopada 1918 r. Uroczysta akademia została również zaprezentowana przez naszych kolegów i koleżanki w kościele parafialnym.
Akademię wraz z uczniami przygotowała p. Danuta Odrzywolska.
Zdjęcia


Zaproszenie do projektu "Skały i skamieniałości dokumentami dziejów gminy Lubycza Królewska II" - czyli "Moja Mała Ojczyzna" realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Społeczno-Kulturalnego Rozwoju Gminy Lubycza Królewska "RAZEM DLA LUBYCZY" w ramach programu Równać Szanse.  Dotowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, którego administratorem  jest  Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. Podstawowym celem programu Równać Szanse jest wsparcie inicjatyw społecznych służących wyrównywaniu szans edukacyjnych, a tym samym startu życiowego dzieci i młodzieży z terenów wiejskich oraz miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców.
Chętna do działań w projekcie młodzież w wieku 13 -19 lat może zgłaszać do Jadwigi Niedbała bezpośrednio lub tel. 84 665 25 99; kom. 661 317 725; e-mail: jadwiga.niedbala@gmail.com. Projekt będzie trwał od stycznia do lipca 2012 roku.


ŚWIĘTO DRZEWA

Uczniowie naszej szkoły realizatorzy projektu edukacyjnego „ NIE WYRZUCAJ JAK LECI” z wielkim zaangażowaniem włączyli się  w IX edycję „Święta Drzewa”. Posadzili  wówczas pozyskane przez siebie drzewka z nadleśnictwa. W tym celu odwiedzili najpierw Nadleśnictwo Tomaszów a następnie szkółkę w Bełżcu, gdzie poznali warunki, proces hodowli-produkcji sadzonek drzew i krzewów leśnych i ozdobnych. Tego dnia w akcji uczestniczyli również nauczyciele oraz pracownicy szkoły, przedstawiciel urzędu gminy. Zaś nad całością czuwał prowadząc jednocześnie niezapomnianą lekcję przyrody podleśniczy Piotr Borowicz.  W tym dniu dyr Szkoły pani Grażyna Mruk, pan podleśniczy Piotr Borowicz i pan Andrzej Wosiek pracownik gminy w asyście młodzieży posadzili wspólnie drzewo dla pokoju – dąb czerwony. Do naszej akcji włączyli się również wójt gminy pan Tomasz Leszczyński oraz pracownicy Zakładu Energetycznego z Tomaszowa Lubelskiego sponsorując posadzone wokół  szkoły w dniach 27 października i 4 listopada drzewka. Wspólnie z młodzieżą i całą społecznością szkolną aktywnie realizowali wytyczony plan posadzenie przywiezionych nam drzewek. Łącznie posadzono 260 drzew. Kierownik zakładu wygłosił prelekcję dotyczącą negatywnych skutków produkcji energii elektrycznej, potrzeby efektywnego i oszczędnego korzystania z prądu oraz znaczenia dla człowieka i przyrody właśnie drzew, lasów.
Zdjęcia


MEDAL DLA PANI DYREKTOR GRAŻYNY MRUK

W dniu 19 października 2011 roku z okazji XX - lecia NSZZ FGS w Sali konferencyjnej Oddziału Celnego na terenie drogowego przejścia grenicznego w Hrebennem odbyło się uroczyste nadanie Medali Pamiątkowych. Wśród odznaczonych osób znalazła się Pani Grażyna Mruk - Dyrektor Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej. Medal wręczono za efektywną współpracę Zespołu Szkół z Placówką Straży Granicznej w Hrebennem.

Legitymacja medalu

Zdjęcia

 


EKOSYSTEM STAWU

W dniu 5 października 2011 roku uczniowie klasy V „a” z wychowawcą  Eweliną Depko i nauczycielem przyrody Jadwigą Niedbała wyruszyli  na ścieżkę dydaktyczną  prowadzącą wokół stawów w Zatylu, gdzie uczestniczyli w zajęciach terenowych z przyrody. Po ścieżce oprowadzał ich właściciel gospodarstwa, pan Jacek Kuśmierczak. 

Zdjęcia

 


Zajęcia i czynności wynikające z zadań statutowych szkoły realizowane przez nauczycieli Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej (art. 42 KN)   


TEMATY PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH REALIZOWANYCH W ROKU SZKOLNYM 2011/2012:

1. „Reportaż z zawodów sportowych” - nauczyciel prowadzący: Joanna Stecko; nauczyciele wspomagający: Marek Słoboda, Agata Prociewicz

2. „Jak zorganizować akcję pierwszej pomocy przedmedycznej”- bądź świadomy zagrożeń - nauczyciel prowadzący: Danuta Krzych; nauczyciel wspomagający: Renata Szpindor

3. „Nie wyrzucaj jak leci…” - segregacja i zbiórka odpadów - nauczyciel prowadzący: Jadwiga Niedbała; nauczyciele wspomagający: Iwona Remizowska, Maria Brodowska, Lucyna Wosiek, Alicja Żmuda, Piłat Agnieszka

4. „Pierwsza pomoc przedmedyczna” - nauczyciel prowadzący: Teresa Watrak; nauczyciele wspomagający: Artur Turczanik, Marcin Parafiniuk

5. „Pijemy herbatę” - nauczyciele: Gucz Katarzyna, Łeszczyszyn Malwina, Panasiński Tomasz, Słowińska Jadwiga, Szpindor Dorota, Wojciechowska Ewa

6. „Świat bez granic” (Sybiracy) - nauczyciel prowadzący: Walentyna Reguła; nauczyciele wspomagający: Danuta Odrzywolska, Dec Irena, Majdanik Stanisława

 


 KONCEPCJA PRACY ZESPOŁU SZKÓŁ W LUBYCZY KRÓLEWSKIEJ NA LATA 2011-2013


O PATRONIE

Po raz kolejny mieliśmy okazję wykazać się wiedzą na temat patrona szkoły podstawowej gen. Nikodema Sulika.  Chętni uczniowie wzięli udział w Konkursie historycznym: „Generał Nikodem Sulik Patron Naszej Szkoły”, przygotowanym przez panią Danutę Odrzywolską. Konkurs odbył się w dniu 10 października 2011 roku. Po wnikliwej obserwacji i ocenie prac w poszczególnych kategoriach komisja nagodziła następujące osoby:
- kategoria plastyczna: I miejsce Julia Konopka kl. III a, II miejsce Kinga Muca kl. III a, III miejsce Hanna Kulpa kl. I b.
- kategoria wiedza o patronie: I miejsce Marzena Odrzywolska kl. VI a, II miejsce Paulina Pabiś kl. VI a i Agnieszka Kornat kl. VI a, III miejsce Katarzyna Gębarowska kl. VI c i Joanna Kolasa kl. VI a.
Gratulujemy!!!ŚWIĘTO SZKOŁY
12 października na stałe wpisał się w kalendarz ważnych uroczystości naszej szkoły. Jak co roku obchodziliśmy Święto Szkoły i jej patrona Nikodema Sulika. W ramach obchodów odbyło się pasowanie dla uczniów klas I szkoły podstawowoej i I gimnazjum. Jak co roku odbyły się także uoczystości związane ze Dniem Edukacji Narodowej.
ZdjęciaWYCIECZKI, WYCIECZKI

Dnia 27 września 2011 roku uczniowie klas IV–VI wraz z nauczycielami: Elżbietą Kołtun, Jadwigą Niedbała, Justyną Słowik oraz  Iwoną Remizowską wyruszyli na wycieczkę przyrodniczą w ramach Projektu Edukacji Ekologicznej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki  Wodnej w Lublinie realizowanego przy współpracy z Urzędem Gminy. W wyjeździe uczestniczyło 49 uczniów. Podczas wycieczki odwiedzili przepiękny o każdej porze roku Ogród Botaniczny należący do UMCS w Lublinie, gdzie mogli zobaczyć i podziwiać wiele ciekawych i niespotykanych wokół nas  roślin. Z Ogrodu Botanicznego udali się do Muzeum Wsi Lubelskiej. Skansen jest ogromną „kopalnią” wiedzy - dostarcza wielu informacji o życiu i pracy ludzi w naszym regionie. Uczniowie mieli okazję obejrzeć tam wiele ciekawych przedmiotów i budowli między innymi dzwonnicę przeniesioną z Kniazi. Niezapomnianą i interesującą, pod każdym względem, lekcją historii i sztuki było zwiedzanie Pałacu  Zamoyskich w Kozłówce.
ZdjęciaSPRZĄTAMY ŚWIAT

W dniach 15 i 20 września 2011 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji sprzątania świata, nad którą pieczę w naszej szkole sprawują nauczyciele przyrody.
 Akcję tę zapoczątkowali Australijczycy. W Polsce odbywa się ona pod patronatem Fundacji Sprzątanie Świata i Fundacji  Nasza Ziemia. Tegoroczne hasło brzmi: LASY TO ŻYCIE! CHROŃMY JE! Wpisuje się ono w działania leśników, gdyż rok 2011 został ogłoszony przez ONZ jako Międzynarodowy Rok Lasów. Uczniowie klas czwartych z wychowawcami: Malwiną Łeszczyszyn, Jerzym Garbaczem, Jadwigą Niedbałą oraz  Justyną Słowik 15 września wyjechali autokarem do lasów w okolicach Korni i Hrebennego, gdzie spotkali się z leśnikami: Krzysztofem Ważnym, Leszkiem Wacko, Bogusławem Łyszczarzem. Z kolei uczniowie klas VI sprzątali okoliczny las w Lubyczy Królewskiej (Leszczynówkę) wraz z nauczycielami przyrody: Jadwigą Niedbałą i Justyną Słowik oraz Alicją Żmuda i leśnikami: Andrzejem Dziedzicem oraz  Piotrem Borowiczem. Na zakończenie akcji leśnicy tradycyjnie przygotowali ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Cała akcja odbywała się przy współpracy Dyrekcji Szkoły z Wójtem naszej gminy. W tym roku po raz pierwszy zbierane w lasach śmieci zostały posegregowane. Z każdym rokiem na obszarze Gminy Lubycza Królewska śmieci w lasach jest coraz mniej, lecz do ideału nam daleko. Mamy nadzieję, że nasze działania oraz prowadzona na szeroką skalę edukacja ekologiczna przyniosą wymierne efekty.
KLASY IV i KLASY VI


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012


WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2011/2012

Klasy I - III Szkoły podstawowej
Klasy IV - VI Szkoły podstawowej
Klasy I - III Gimnazjum27 czerwca 2012 r. w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej odbyła się konferencja przyrodnicza podsumowująca projekt - „Skały i skamieniałości dokumentami dziejów gminy Lubycza Królewska II" - czyli Moja Mała Ojczyzna, realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Społeczno - Kulturalnego Rozwoju Gminy Lubycza Królewska. Program dotowany jest przez Polsko - Amerykańską Fundację Wolności, którego administratorem jest Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. Podstawowym celem programu Równać Szanse jest wsparcie inicjatyw społecznych służących wyrównywaniu szans edukacyjnych, a tym samym ułatwienie startu życiowego dzieci i młodzieży z terenów wiejskich oraz miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców.ZAKOŃCZENIE KLAS VI
Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz