ROK SZKOLNY 2017/2018Wyniki konkursu na kartkę Bożonarodzeniową w języku obcym

Kategoria wiekowa: VII kl szkoła podstawowa - II-III gimnazjum

język niemiecki:  1 miejsce:  Daria Rudź kl. VII b; wyróżnienie: Adam Małecki kl. VII a

język rosyjski:  1 miejsce:  Gabriela Kowal kl. II b, wyróżnienie: Maria Kołtun kl. IIIa, Marta Kołtun kl. II a

język angielski: 1 miejsce: Aleksandra Borowiec kl. VII b, wyróżnienie: Emilia Kusiak VII a

Kategoria wiekowa: IV - VI szkoła podstawowa

język angielski: 1 miejsce: Weronika Gusztaf  k. Vb, wyróżnienie: Martyna Wołoszyn kl. Vb

Sponsorem nagród był sklepik szkolny „Warzywniak”.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU

Nauczyciele języków obcych:)


Zapraszamy do udziału w konkursie plastyczno - językowym

czytaj więcej

ROK SZKOLNY 2016/2017Konkurs z języka angielskiego „Orzel języka angielskiego

W dniu 24 listopada 2016 r. odbył się konkurs Orzeł języka angielskiego. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas 1-3 (edukacji wczesnoszkolnej) oraz klas 4-6 Szkoły Podstawowej.

Osoby wyróżnione to :

Joanna Małyska kl. 2a Edukacja wczesnoszkolna

Klaudia Śliwa kl. 3a Edukacja wczesnoszkolna

Tobiasz Kudelski kl. 6 SP
Osoby przygotowujące uczniów to Ewelina Depko oraz Angelika Budzyńska.
                                                                                                                                                Angelika Budzyńska

Zdjęcia

Wieczór filmowy

19.12.2016 r. w Naszej szkole odbył się wieczór filmowy na którym gościli wolontariusze organizacji AIESEC  Brazylijka oraz Kolumbijczyk. Przed projekcją filmu uczniowie rozmawiali z Naszymi przemiłymi gośćmi przełamując w ten sposób barierę językową:) Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli film. Było prawie jak w kinie:) był też popcorn i dobry humor:)Uczniowie przebywali pod opieką Pani Agnieszki Grabskiej, Eweliny Depko, Angeliki Budzyńskiej, Jadwigi Niedbały oraz Małgorzaty Kamińskiej.

                                                                                                                                                                                  E. Depko
   Zdjęcia
      

W dniach 19-22 grudnia naszą szkołę odwiedzają wolontariusze organizacji AIESEC - największej na świecie, niezależnej organizacji prowadzonej przez młodych ludzi, działającej w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym. AIESEC, działając już od 45 lat, rozwija młodzieńczy potencjał poprzez tworzenie projektów wspierających realizację wymian międzynarodowych. Celem i misją organizacji stało się dążenie do osiągnięcia pokoju na świecie i pełnego wykorzystania potencjału ludzkiego.  Do naszej placówki trafili studenci z Brazylii i Kolumbii. Zarażając swym entuzjazmem  i otwartością, spróbują przybliżyć uczniom naszej szkoły kraje, z których pochodzą, ich zwyczaje i kulturę. Wszystko to oczywiście odbywać się będzie w języku angielskim, co stanowi dodatkową wartość tych spotkań. Tak więc od poniedziałku do piątku Ameryka Południowa obejmie swym zasięgiem Lubyczę Królewską. Jaki będzie tego efekt? Czas pokaże...
                                                                                                                                  Ewa Wojciechowska

Zdjęcia

Rok szkolny 2015/2016

W dniach 14-18 marca 2016r w naszej szkole gościły dwie wolontariuszki z programu AIESEC – Kids Speak: Menna i Natsumi. Obie przez pięć dni zapoznawały uczniów i nauczycieli z kulturą i zwyczajami krajów, z których pochodzą: Egiptu i Japonii. Same, jak twierdziły, też sukcesywnie zaznajamiały się z naszymi obyczajami, kulturą i krajobrazem. Każdego dnia podczas zajęć języka angielskiego jak i po nich uczniowie wraz z nauczycielkami prowadzącymi: p. Malwiną Krawiec i Ewą Wojciechowską mogli coraz lepiej zapoznać się z gośćmi, zapytać o interesujące ich szczegóły,   wyrazić to, co czują oraz po prostu dobrze się bawić, szlifując jednocześnie swoje umiejętności konwersacyjne w języku angielskim. 5 dni wystarczyło, by nasi goście i uczniowie zżyli się ze sobą na tyle, że piątkowe pożegnanie dziewcząt nie obyło się bez łez wzruszenia, wielokrotnych podziękowań i zapewnień, że jedni o drugich nie zapomną i będą podtrzymywać kontakt drogą elektroniczną.
Wszyscy pytani, zgodnie twierdzili, że było to niesamowicie ciekawe doświadczenie językowe, które warto jeszcze powtórzyć. Puentą zaś, niech będą słowa Menny: „Zrozumiałam, że nieważne jak daleko się od siebie mieszka, jakim językiem się na co dzień włada, z jakiej kultury się człowiek wywodzi – pewne wartości na całym świecie pozostają te same, a są nimi: przyjaźń, miłość, tolerancja, radość.”
Mamy nadzieję, że wizyta dziewcząt otworzyła w naszej szkole nowe możliwości dla uczniów oraz dodała im skrzydeł w dalszym zdobywaniu wiedzy.
Ewa Wojciechowska     
Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz