ROK SZKOLNY 2017/2018

Wyniki konkursu na kartkę Bożonarodzeniową w języku obcym

Kategoria wiekowa: VII kl szkoła podstawowa - II-III gimnazjum

język niemiecki:  1 miejsce:  Daria Rudź kl. VII b; wyróżnienie: Adam Małecki kl. VII a

język rosyjski:  1 miejsce:  Gabriela Kowal kl. II b, wyróżnienie: Maria Kołtun kl. IIIa, Marta Kołtun kl. II a

język angielski: 1 miejsce: Aleksandra Borowiec kl. VII b, wyróżnienie: Emilia Kusiak VII a

Kategoria wiekowa: IV - VI szkoła podstawowa

język angielski: 1 miejsce: Weronika Gusztaf  k. Vb, wyróżnienie: Martyna Wołoszyn kl. Vb

Sponsorem nagród był sklepik szkolny „Warzywniak”.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU

Nauczyciele języków obcych:)

Zapraszamy do udziału w konkursie plastyczno - językowym

czytaj więcej

 ROK SZKOLNY 2016/2017


Wieczór filmowy

19.12.2016 r. w Naszej szkole odbył się wieczór filmowy na którym gościli wolontariusze organizacji AIESEC  Brazylijka oraz Kolumbijczyk. Przed projekcją filmu uczniowie rozmawiali z Naszymi przemiłymi gośćmi przełamując w ten sposób barierę językową:) Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli film. Było prawie jak w kinie:) był też popcorn i dobry humor:)Uczniowie przebywali pod opieką Pani Agnieszki Grabskiej, Eweliny Depko, Angeliki Budzyńskiej, Jadwigi Niedbały oraz Małgorzaty Kamińskiej.

                                                                                                                                                                                  E. Depko
                                                                                                                Zdjęcia

W dniach 19-22 grudnia naszą szkołę odwiedzają wolontariusze organizacji AIESEC - największej na świecie, niezależnej organizacji prowadzonej przez młodych ludzi, działającej w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym. AIESEC, działając już od 45 lat, rozwija młodzieńczy potencjał poprzez tworzenie projektów wspierających realizację wymian międzynarodowych. Celem i misją organizacji stało się dążenie do osiągnięcia pokoju na świecie i pełnego wykorzystania potencjału ludzkiego. 
Do naszej placówki trafili studenci z Brazylii i Kolumbii. Zarażając swym entuzjazmem  i otwartością, spróbują przybliżyć uczniom naszej szkoły kraje, z których pochodzą, ich zwyczaje i kulturę. Wszystko to oczywiście odbywać się będzie w języku angielskim, co stanowi dodatkową wartość tych spotkań. Tak więc od poniedziałku do piątku Ameryka Południowa obejmie swym zasięgiem Lubyczę Królewską. Jaki będzie tego efekt? Czas pokaże...
                                                                                                                                             E. Wojciechowska

Zdjęcia

     Rok szkolny 2015/2016

Dzień Języków Obcych

Dnia 13 maja 2016 roku odbył się Dzień Języków p.t. „Promocja zdrowegostylu odżywiania w języku polskim, angielskim i rosyjskim”Od listopada 2015 r. do końcalutego bieżącego roku w naszym gimnazjum zrealizowano projekt edukacyjny pod nazwą: „Promocja zdrowego stylu odżywiania”. Inspiracją do projektu jak również do Dnia Języków były materiały pozyskane w ramach  akcji „Żyj smacznie i zdrowo” firmy Winiary. W szkolnym projekcie uczestniczyło 33 uczniów klas I i II gimnazjum, działali oni w ramach czterech grup językowych.

I Grupa języka polskiego - opiekun pan Marcin Parafiniuk. Uczniowie przygotowali film edukacyjno – satyryczny na temat nawyków żywieniowych.

II Grupa języka angielskiego – opiekun pani Ewelina Depko. Zespół ten opracował w języku angielskim przepis z książeczki „Żyj smacznie i zdrowo” na Makaron razowy ze szpinakiem i orzechami włoskimi. Następnie opracowano scenariusz i nagrano filmik z przygotowania.

III Grupa języka angielskiego – opiekun pani Malwina Krawiec. Zespół przygotował piosenkę w języku angielskim o zdrowym odżywianiu, prezentację multimedialną oraz scenkę ukazującązdrowe nawyki żywieniowe.

IV Grupa języka rosyjskiego – opiekun pani Katarzyna Gucz. Uczniowie przygotowali 3 plakaty edukacyjne w języku rosyjskim, oparte na planszach edukacyjnych „Żyj smacznie i zdrowo”. Oprócz tego przetłumaczyli przepis na Sałatkę owocową z miodem i orzechami,opracowali scenariusz i nagrali film przygotowania posiłku

Wszystkie cztery grupy zaprezentowały swoje filmy, prezentacje oraz scenki.

                                                                                                                                                  E. Depko
Zdjęcia

 

Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz