królowie

Rok szkolny 2015/2016

NIEZWYKŁA LEKCJA HISTORII

W czwartek 11 lutego na lekcji historii w klasach II b i II c pojawili się królowie z dynastii Jagiellonów. Przewodził im -  zwycięzca spod Grunwaldu - Władysław Jagiełło z żoną Jadwigą. Wszyscy opowiadali o blaskach i cieniach życia króla. Tłumaczyli także  decyzje, które podejmowali w czasie rządzenia. 
W role władców znakomicie wcielili się uczniowie w/w klas; Mieli oni możliwość chociaż przez chwilię poczuć się jak monarcha. Zaangażowanie młodzieży w przygotowanie prezentacji pokazuje, że młode pokolenie lubi historię, chce się jej uczyć i przy odrobinie pomocy jest w stanie ciekawie o niej opowiadać.

Joanna Łuszczyńska - Lewko

Galeria zdjęć z lekcji
 


ROK SZKOLNY 2016/2017

KRYTERIA OCENIANIA Z HISTORII W GIMNAZJUM

Materiały przygotowane przez Wydawnictwo Nowa Era.

KLASA I

Wymagania na poszczególne oceny

KLASA II

Wymagania na poszczególne oceny

Klasa III
Wymagania na poszczególne ocenyPowiatowy Konkurs Historyczny „Józef Piłsudski – człowiek czynu i legendy”

W piątek 12 maja w Zespole Szkół Publicznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Podhorcach odbył się po raz szósty Powiatowy Konkurs Historyczny „Józef Piłsudski – człowiek czynu i legendy”. W zmaganiach konkursowych podzielonych na trzy dziedziny: literacką, plastyczną i wiedzy o marszałku wzięli udział uczniowie z dwudziestu szkół powiatu tomaszowskiego. W konkursie wiedzy uczniowie Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej zajęli czołowe miejsca. W kategorii szkół podstawowych uczeń klasy szóstej Adam Małecki wywalczył drugie miejsce. Bardzo dobrze poradzili sobie także gimnazjaliści – Jakub Pelc uplasował się na pierwszym miejscu, a Bartłomiej Bil i Kacper Adamek zajęli ex aequo miejsce trzecie. Uczniów do konkursu przygotował nauczyciel historii Mariusz Lewko.

                                                                                                                                                                              M. Lewko
                                                                                                        

Ogólnopolski konkurs historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego  w latach 1768-1864.  Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i Naszą"

W ubiegły czwartek 11maja uczeń Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej Jakub Pelc wziął udział w uroczystej gali podsumowującej konkursy przedmiotowe i tematyczne organizowane i odbywające się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Pani Teresy Misuk.  Jakub odebrał z rąk wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka dyplom i nagrodę książkową jako laureat etapu wojewódzkiego ogólnopolskiego konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego  w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i Naszą". Spotkanie zostało zorganizowane w auli Budynku Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie. W ubiegłorocznej edycji konkursu Jakub Pelc, jako jeden z dwóch finalistów, reprezentował województwo lubelskie na etapie centralnym. Podziękowanie odebrał także opiekun ucznia, nauczyciel historii Mariusz Lewko.

                                                                               M. LewkoStrona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz