ROK SZKOLNY 2017/2018Dzien Liczby Pi -  UMCS Lublin

Choć posługujemy się liczbami od tysiącleci, choć badało je niemałe grono matematyków, do dzisiaj skrywają wiele tajemnic. Jedną z takich liczb jest „Pi”, która doczekała się swojego święta, celebrowanego 14 marca.  W tym roku w sposób wyjątkowy do świętowania dołączyli się nasi uczniowie. Wzięli udział  w organizowanych przez funkcjonujące przy Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS Lublin „Koło Dydaktyków MaFiI” – obchodach Dnia Liczby Pi. Celem spotkania było pogłębienie wiedzy uczniów na temat matematyki (szczególnie liczby Pi), popularyzacja Dnia Liczby Pi, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej uczniów, promocja utalentowanej młodzieży i prezentacja ich twórczości szerszemu kręgowi odbiorców. Cele te zrealizowano poprzez wykłady, konkursy i pokazy. Aneta, Julka, Marcin i Krystian zagrali z „Pitagorasem”, Patrycja, Zuzia, Czarek i Bartek uczestniczyli  w warsztatach 3D, zaś Adam i Maciek sprawdzali swoich sił w Lidze Zadaniowej, odnosząc sukcesy i utwierdzając się, że matematyka nie jest nudna.    Zauroczeni magią Ludolfiny czekamy już na następny Dzień Pi!

                                                                                                                                                             Marcin Głąb
Zdjęcia


BRYŁY ZNANE I NIEZNANE KLASA V
Zdjęcia

TWÓRCZA MATEMATYKA W KL. 5B
Zdjęcia


SZKOLNY KONKURS MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA

Dnia 22 października  2017 roku,  uczniowie klas IV walczyli o miano "Mistrza tabliczki mnożenia". Konkurs miał na celu zachęcenie do nauki i doskonalenie umiejętności posługiwania się tabliczką mnożenia, jak również sprawdzenie stopnia jej opanowania oraz kształcenie nawyku zdrowej rywalizacji.

Tytuł „Mistrza tabliczki mnożenia” zdobył: Maciej Garbula

Tytuł "Wicemistrza" otrzymała – Wiktoria Lewko

Wyróżnienia otrzymali: Klaudia Śliwa, Paweł Dziedzic,  Jakub Miszczyszyn.      

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.
                                                                                                        OrganizatorzyROK SZKOLNY 2016/2017
 


SZKOLNY KONKURS MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA

Dnia 22 grudnia 2016 roku,  uczniowie klas IV walczyli o miano "Mistrza tabliczki mnożenia". Konkurs miał na celu zachęcenie do nauki i doskonalenie umiejętności posługiwania się tabliczką mnożenia.

Tytuł „Mistrza tabliczki mnożenia” zdobył: Szymon Fałta uczeń klasy IV b.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.
                                               Organizatorzy: Agnieszka Grabska, Teresa TrzeciakRok szkolny 2015/2016
22 marca kolejny już raz uczniowie szkoły podstawowej obchodzili Święto Matematyki. Tegorocznym obchodom przyświecało hasło „Kocham Cię, Matmo”. Święto Matematyki w naszej szkole to również turniej międzyklasowy.  W konkursie wzięły udział dwie drużyny: A (przedstawiciele klas: IVa, V a, VI a)  i B (przedstawiciele klas: IVb, V b, VI b). Były m. in. matematyczne kalambury i matematyczne domino. Zwycięzcami turnieju zostały klasy: IV b, V b i VI b. Impreza miała na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko trudne zadania na sprawdzianach i kartkówkach, ale także znakomita zabawa i przygoda. Mamy nadzieję, że wszyscy świetnie się bawili, chociaż na co dzień nie wszyscy ,,kochają” matematykę.

A. Grabska, T. Trzeciak

6 listopada w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs z matematyki Olimpus. W konkursie wzięło udział czworo uczniów klas IV. Nauczycielem przygotowującym uczniów do konkursu oraz koordynatorem konkursu w naszej szkole była p. Agnieszka Grabska.  Czekamy z niecierpliwością na wyniki tego konkursu.
                                                                                                                              Koordynator konkursu                                  SZKOLNY KONKURS MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA

25 września, w dniu „TABLICZKI MNOŻENIA” uczniowie klas IV walczyli o miano "Mistrza tabliczki mnożenia". Konkurs miał na celu zachęcenie do nauki i doskonalenie umiejętności posługiwania się tabliczką mnożenia. Zadania były zróżnicowane, a poziom uczestników wysoki. Okazało się, że wśród nich jest wielu uzdolnionych matematycznie uczniów.  

Tytuł „Mistrza tabliczki mnożenia” zdobył: Mateusz Ogonowski uczeń klasy IV b.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.


Organizatorzy: Agnieszka Grabska, Teresa Trzeciak


Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz