UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013Zdjęcia


 

PODSUMOWANIE PROJEKTU

"ZALEW LUBYCZA - OCEAN MOŻLIOWŚCI".

 AKCJA BOCIAN

Już po raz kolejny nasza szkoła uczestniczy w akcji „Bocian” organizowanej przez Ogólnopolskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody "pro Natura". Celem akcji jest stały monitoring lęgów bociana białego. Uczniowie klas IV-V szkoły podstawowej prowadzą obserwacje bocianich gniazd i ich żerowisk oraz liczą młode bociany na terenie całej gminy. Dodatkowo w tym roku szkolnym zorganizowany został Światowy Dzień Bociana w programie którego znalazły się: bajka pod tytułem „O tym jak żabka mała swoich rodziców nie słuchała” przygotowana przez uczniów klasy V „a” i V „c”, prezentacja multimedialna na temat „Wszystko o bocianie białym” wykonana przez ucznia klasy V „c” Jakuba Pelca oraz wystawa prac plastycznych  „Bocian i Świat".
Zdjęcia

SZKOLNY DZIEŃ PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH W GIMNAZJUM

11 CZERWCA 2013

W roku szkolnym 2012/ 2013 uczniowie Gimnazjum Publicznego w Lubyczy Królewskiej mieli do wyboru pięć projektów.

 1. Aktywizacja ludzi starszych na terenie Gminy Lubycza Królewska.
 2. Ta ziemia od innych droższa.
 3. Legendy i podania naszego regionu.
 4. Symetria osiowa w otoczeniu człowieka.

Do pomocy uczniom przy działaniach projektowych zaangażowało się 14 nauczycieli.

11 czerwca 2013 r. odbył się Szkolny Dzień Projektów Edukacyjnych. Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Marek Kellner- sekretarz gminy, pan Lech Żołądek- przewodniczący Rady Gminy, pani Zofia Pyrz- bibliotekarz z Biblioteki Gminnej oraz panie dyrektor Anna Krzyszycha i Joanna Stecko. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że działania projektowe były bardzo ciekawe, a uczniom nie brakowało pomysłów i fantazji.

Zdjęcia z dnia projektów


4 czerwca uczniowie i nauczyciele naszej szkoły pojechali do Krakowa kibicować polskiej reprezentacji w meczu towarzyskim z Lichteinstainem. Mecz odbył się na stadionie Cracovii.W czasie wyprawy uczniowie zwiedzili także Kraków - pozdrowili smoka wawelskiego i obejrzeli Zamek Królewski na Wawelu.
Zobacz zdjęcia

KONKURSY BIBLIOTECZNE JUŻ ZA NAMI - ZOBACZ WYNIKI

PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2013/2014

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - I - III SZKOŁA PODSTAWOWA

SZKOŁA PODSTAWOWA - KLASY IV - VI

PUBLICZNE GIMNAZJUM
MISTRZ SUDOKU

Do konkursu o tytuł „Mistrza Sudoku Publicznego Gimnazjum w Lubyczy Królewskiej” przystąpiło 34 uczniów.  Konkurs miał na celu popularyzację łamigłówek liczbowych wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie logicznego myślenia, przewidywania. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły Panie: Teresa Trzeciak i Agnieszka Grabska.

5  czerwca 2013 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu.  Laureatem konkursu a jednocześnie „Mistrzem Sudoku” została Paulina Pabiś uczennica klasy I a Gimnazjum.

Gratulujemy!!!

 


FESTYN  SZKOLNY

2 czerwca odbył się na placu przy szkole festyn z okazji Dnia Dziecka. Szczęśliwie pomimo kapryśnej aury odbyło sie bez opadów deszczu. W trakcie festynu organizowanego przez Zespół Szkół w Lubyczy Krolewskiej i Radę Rodziców przygotowno wiele atrakcji: zawody sportowe, zajecia z rękodzieła artystycznego, wystawę prac plastycznych  i występy artystyczne uczniów, wybory miss szkoły 2013. Jednocześnie uczestnicy zabawy mogli zjeść coś słodkiego i napić sie herbaty w kawiarence, pomalować twarz na wybrane barwy, posmakować waty cukrowej, popcornu, kiełbaski z grilla i bigosu, przejechać się kucykiem, obejrzeć prezentowany sprzęt bojowy straży pożarnej i granicznej, oznakowac rower i obejrzeć wyczynową jazdę na tym pojeździe. Na koniec dla wszystikch uczestniów zagrał zespół "Dlaczego Nie" .

Jednym z najbardziej emocjonujących momentów pikniku były wybory Miss Gimnazjum i Szkoły Podstawowej. Jury zdecydowało, że Miss Gimnazjum 2013 została Agnieszka Kornat z klasy I B, I vicemiss i miss publiczności została Ewa Szpindor z klasy I C a II vicemiss Ania Dudek z klasy I B. Miss Szkoły Podstawowej 2013 została Zuzanna Nadzikiewicz z klasy IV A, I vicemiss Joanna Pizun z klasy VI A, II vicemiss i Miss Publiczności Karolina Grzelak z klasy V B.

                                                                   

                    Miss Gimnazjum - Agnieszka Kornat           Miss Szkoły Podstawowej - Zuzanna Nadzikiewicz

Serdecznie gratulujemy!!!

Dyrektor Zespołu Szkół serdecznie dziękuje wszystkim za zaangażowanie i pomoc w organizacji festynu. 

Wiecej zdjęć z festynu


Z WIZYTĄ NA GRANICY

Dnia 28 maja 2013r. klasy I-III Szkoły Podstawowej były na wycieczce - z wizytą u funkcjonariuszy Straży Granicznej w Hrebennem. Uczniowie poznali poszczególne stanowiska pracy funkcjonariuszy SG oraz obowiązki wykonywane podczas służby, np. odprawa graniczna, stanowisko kierownicze, pokój zatrzymań. Ponadto dzieci spotkały się z przewodnikiem psów do zadań specjalnych.Uczniowie mogli też zobaczyć z bliska jak wygląda pas graniczny. Oprócz tego  poznały sprzęt - pojazdy, broń i umundurowanie będące w posiadaniu SG do ochrony terenów pogranicznych, mogły również osobiście przymierzyć niektóre elementy umundurowania np. kamizelki kuloodporne, hełmy ochronne, kajdanki. Również miały możliwość wsiąść na motory, quady, wejść do pojazdu z mobilnym centrum monitoringu. Po skończonej wizycie uczniowie podziękowali funkcjonariuszom Straży Granicznej za ich trudną codzienna pracę oraz możliwość jej poznania z bliska. Na koniec złożyli życzenia z okazji święta Straży Granicznej.

Zdjęcia z wycieczki


ŚWIĘTO STRAŻY GRANICZNEJ

22 maja w naszej szkole odbyło się coroczne Święto Straży Granicznej. W trakcie uroczystości obecni na niej funkcjonariusze otrzymali awanse na wyższe stopnie służbowe. Uczniowie szkoły pod kierownictwem Pań Teresy Trzeciak i Danuty Odrzywolskiej przygotowali okolicznościową akademię.
Gratulacje awansowanym złożyli ich dowódcy - komendant PSG w Lubyczy Królewskiej podpułkownik Jacek Kozak i komendant PSG w Hrebennem major Leszek Surmacz.
Gratulujemy.

Zdjęcia

ŚWIĘTO SYBIRAKÓW

17 maja obchodziliśmy już dziewiąty raz w naszej szkole Święto Sybiraków. Na uroczystą akademię poprzedzoną mszą święta i polonezem w wykonaniu gimnazjalistów przybyli Sybiracy mieszkający na terenie gminy Lubycza Królewska i zaproszeni goście.
Akademia przygotowana na obchody 73 rocznicy deportacji Polaków na wschód nawiązywała także do Zbrodni Katyńskiej.

Zobacz zdjęcia z uroczystości


TURNIEJ UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

POD HASŁEM:„ I TY MOŻESZ ZASTAĆ RATOWNIKIEM ” 

15 maja 2013r. w naszej szkole odbył się po raz kolejny Turniej udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod hasłem:„ I TY MOŻESZ ZASTAĆ RATOWNIKIEM ” Uczestnikami turnieju byli uczniowie klas trzecich gimnazjum. I etap turnieju stanowił indywidualne testowe sprawdzenie wiadomości uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Część praktyczna obejmowała czynności ratownicze w symulowanych sytuacjach, które stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia osoby poszkodowanej. Liczba punktów zdobyta w części teoretycznej i praktycznej była zsumowana i decydowała o zwycięstwie.  Poprawność odpowiedzi oceniała komisja, składzie:  pani Lucyna  Michniak - pracownik Urzędu Gminy w Lubyczy Król., pani Elżbieta Bździuch - pielęgniarka szkolna, pan Marek Słoboda - nauczyciel techniki i wychowania fizycznego. Rywalizacja między grupami była bardzo zaciekła i wyrównana. Jednak najwięcej punktów zdobyła grupa uczniów z klasy III c gimnazjum w składzie: Anna Gęborowska, Iga Hasiak, Sylwia Kostur. Drugie miejsce uzyskała również grupa dziewcząt z klasy III c w składzie: Dominika Cymerman, Joanna Kawa, Barbara Stempka. Trzecie miejsce otrzymała grupa z klasy III b w składzie: Ewa Pasternak, Ewa Odrzywolska, Marek Głąb.

Każdy z uczestników otrzymał nagrodę rzeczową którą ufundował Wójt Gminy w Lubyczy Królewskiej.

                                       Zdjęcia                                        MAŁY KONKURS RECYTATORSKI

W dniu 6 maja 2013 roku w naszym Zespole Szkół odbył sie etap szkolny " XXXII Małego Konkursu Recytatorskiego " organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie dla uczniów szkół podstawowwych z terenu województwa lubelskiego. Do etapu powiatowego zakwalifikowały się uczennice : Marysia Kołtun (IVa), Wiktoria Szpindor (IVa), Tetyane Utsinyk (IVa), Karolina Ważna (IVa), Patrycja Tymbel (Ib), Igor Hasiak (Ib). Uczniów do konkursu przygotowały Panie Alicja Bzowska, Danuta Odrzywolska, Wiesława Szymczuk.
W sobotę 11 maja uczniowie uczestniczyli w etapie powiatowym w Tomaszowie Lubelskim. Awans do etapu wojewódzkiego wywalczyła Wiktoria Szpindor.
Serdecznie gratulujemy!!!

Dyplom i nagroda dla Wiktorii


 MISTRZ ORTOGRAFII 2013

16 maja 2013 roku  odbył sie finał Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii 2013” o nagrodę Wójta Gminy Jarczów.  Uczennica z naszej szkoły Julia Stepaniuk (IIIa) została Mistrzem Ortografii, a III miejsce uzyskała Marta Ławska (IIIb). Laureatami tego konkursu zostały również: Małgorzata Gajda (IIIa), Marta Juryniec (IIIb), Amelia Kawa (IIIa), Karolina Kupicz (IIIb), Andżelika Sagan (IIIb).

Serdecznie gratulujemy!


Coca- Cola Cup 2013

W sobotę 11 maja reprezentacja naszego gimnazjum wzięła udział w turnieju wojewódzkim Coca - Cola Cup 2013. Zwycięzca turnieju awnasował do rozgrywek centralnych. Nasi chłopcy po bardzo zaciętej rywalizacji zajęli piąte miejsce ulegając jedynie szkołom z dużych miast: Białej Podlaski, Świdnika, Krasnegostawu i Lublina.
Serdecznie gratulujemy
Zdjęcia

KONKURSY, KONKURSY

W kwietniu w naszej szkole odbył się Gminny Etap Konkursu Matematycznego MIMAK klas trzecich edukacji wczesnoszkolnej. Laureatami  zostały uczennice: Marta Kołtun (IIIb), Gabriela Kowal (IIIa), Patrycja Janiszyn (IIIa), Julia Stepaniuk (IIIa).

Również w kwietniu odbył się w szkole Gminny Etap Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii 2013” o nagrodę Wójta Gminy Jarczów. Laureatami zostały uczennice edukacji wczesnoszkolnej:  Małgorzata Gajda (IIIa), Marta Juryniec (IIIb), Amelia Kawa (IIIa), Karolina Kupicz (IIIb), Marta Ławska (IIIb), Aneta Pióro (II a), Andżelika Sagan (IIIb), Julia Stepaniuk (IIIa), Weronika Surmacz (IIIb). Uczennice zakwalifikowały się do etapu powiatowego.

Gratulujemy.

 


 

„Cała Polska czyta dzieciom….i my też czytamy”

W bibliotece szkolnej Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej po raz drugi realizowany jest program „Cała Polska czyta dzieciom….i my też czytamy”. Odbyło się sześć spotkań dla uczniów klas I- III szkoły podstawowej podczas, których osoby wykonujące ciekawe zawody czytały dzieciom bajki, baśnie, wiersze i fragmenty najpopularniejszych pozycji literatury dziecięcej.

 • 17 IV 2013 pielęgniarka pani Elżbieta Bździuch czytała uczniom klas II fragment książki „Kubuś Puchatek”;
 • 22 IV 2013 starszy sierżant Mariusz Skorniewski czytał dzieciom z klas III baśń H. Ch. Andersena „Dzielny ołowiany żołnierz”;
 • 29 IV 2013 Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Lubyczy Królewskiej czytała „Pierwszakom” książeczkę M. Musierowicz „Hihopter”;
 • 8 V 2013 odwiedził nas strażak sekcyjny pan Piotr Kominek. Przeczytał dzieciom dwa utwory: Cz. Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem” oraz wiersz J. Brzechwy „Pali się!”;
 • 15 V 2013 pani Bronisława Żeleźna czytała uczniom klas III „Legendę o czarodziejskim młynku z Wieliczki” i opowiedziała legendę o Lubyczy;
 • 27 V 2013 bibliotekę szkolną odwiedziła pani stomatolog Aleksandra Kurzypa. Przeprowadziła wśród uczniów klas II pogadankę nt. higieny jamy ustnej i zębów oraz przeczytała opowiadanie o „Krokodylu i bolącym zębie” z cyklu „Krótkie bajeczki dla chorej córeczki” autorstwa Joanny Moniki Litwin. 

7 VI odbyło się podsumowanie realizacji programu „Cała Polska czyta dzieciom…i my też czytamy”. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Monika Nazarowicz- skarbnik gminy, pan Marek Kellner- sekretarz gminy, pan Lech Żołądek- przewodniczący Rady Gminy, pani Małgorzata Nadzikiewicz- kierownik referatu do spraw oświaty oraz przedstawiciel Rady Rodziców, panie Dyrektor Zespołu Szkół: Grażyna Mruk i Anna Krzyszychą oraz pani Katarzyna Gucz i przewodnicząca samorządu uczniowskiego- Joanna Mielniczek.

          Z tej okazji zaproszeni goście zabrali uczniów klas I- III w podróż Tuwimowi „Lokomotywą”.

Zdjęcia


Zakończyła się faza eliminacyjna rozgrywek Coca-Cola Cup 2013. Spośród blisko 3.500 zespołów zgłoszonych do udziału w turnieju zostały już tylko 384. Przez cztery kolejne tygodnie na terenie całego kraju odbywać się będą finały wojewódzkie. Zwycięzcy finału krajowego wyjadą na obóz treningowy do jednego z najlepszych klubów piłkarskich w Europie, Juventusu Turyn.W każdym z 16 województw po 8 drużyn żeńskich i 16 zespołów męskich będzie walczyć o miano najlepszych w danym regionie. Gimnazjaliści będą rywalizować o awans do wielkiego finału krajowego, który odbędzie się na Rynku Głównym w Krakowie 8 czerwca 2013 r.

 

Reprezentacja naszego gimnazjum w składzie:Nadzikiewicz Sebastian, Micek Norbert, Nazarowicz Michał, Zawislak Konrad, Śliwa paweł, Chojna Piotr,Fil Marcin, Kulpa Bartłomiej,Lewandowski Sebastian, Gil Przemysław - opiekun Parafiniuk Marcin

awansowała do finału wojewódzkiego

Gratulujemy i liczymy na dalsze sukcesy!!!


6 maja do naszej placówki zawitał tradycyjnie już zespół "Zbrucz" z Ukrainy. Młodzi artyści przedstawili swój najnowszy program artystyczny.
Zdjęcia


2 maja już po raz dziewiąty będziemy obchodzić Święto Flagi Państwowej. Zachęcamy do wywieszania flag, które obok hymnu i godła stanowią najważniejsze symbole naszego państwa.Czytaj więcej.
Dzień później 3 Maja będziemy obchodzić święto uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.
Ten niezwykle ważny dla naszego kraju dokument był pierwszą tego rodzaju ustawą zasadniczą w Europie.
Czytaj więcej
Uroczystości rocznicowe w Lubyczy rozpoczną się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny o godzinie 1130. Zapraszamy wszystkich do udziału w obchodach.
Fotorelacja z uroczystości
Dnia 30 kwietnia z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia.
Zdjęcia


Uczennica naszego gimnazjum Maria Nazarowicz została laureatką konkursu przedmiotowego z języka rosyjskiego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2012/2013. Uczennicę do konkursu przygotowywała Pani Katarzyna Gucz.
Serdecznie gratulujemy!!!

W dniach 23-25 kwietnia odbyły się w szkole egzaminy gimnazjalne.
Było trochę stresu, ale zresztą zobaczcie sami
MISTRZOSTWA GMINY W TENISIE STOŁOWYM 2013

REALIZACJA PROJEKTU "TA ZIEMIA OD INNYCH DROŻSZA"

26 marca 2013 r. (we wtorek) realizatorzy projektu ,,Ta ziemia od  innych droższa" zaprezentowali swój kilkumiesięczny dorobek - Muzeum Małej Ojczyzny, które uroczyście otworzyli: dyrektor szkoły p. Grażyna Mruk oraz zaproszeni goście - p. Helena Jańczak- mieszkanka Lubyczy i  sekretarz urzędu gminy p. Marek Kellner.  W szkolnej izbie pamiątek zgromadzono wiele cennych eksponatów, wśród których znajdują się:  kołowrotek, maszyna do szycia, dzieża, maselnica, skobki, donice, niecka, krzesła, lampy naftowe, talerze fajansowe oraz porcelanowe, kosze, dekoracje kościelne, obrazy, kilimy, pled, wełniane chustki i wiele innych.                    

Wśród ofiarodawców są nie tylko uczniowie realizujący projekt. Przyłączają się również inni, np. Mikołaj Kołtun - uczeń kl. VI b.   Największą ilość cennych przedmiotów ofiarowała p. Elżbieta Kołtun. Wśród darczyńców są także  p. Anna Gaczoł,  p.Teresa Watrak oraz p. Zbigniew Grygiel.W związku z otwarciem muzeum  przygotowano również staropolski stół, na którym pojawiły się dawno zapomniane i te tradycyjne dla naszego regionu dania. Były placki na sodzie tzw. proziaki oraz placki ziemniaczane, podpałki, pierogi ruskie i wiejskie. Były też pierożki pieczone, czerwony barszcz, chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Na deser zaserwowano ciastka przez maszynkę, piernik oraz suszone owoce. Królowały aromatyczne napoje: kawa zbożowa, herbata z mięty oraz z dzikiej róży. Wszystko było niezwykle smaczne i wynagrodziło wielomiesięczny trud związany z projektem. Zaproszeni goście wzbogacili wiedzę młodzieży na temat przeszłości Lubyczy oraz podzielili się spostrzeżeniami i udzielili wielu cennych rad.

Na zakończenie spotkania Kasia Gębarowska zarecytowała fragment prozy Stefana Dardy ,,Czarny wygon", zaś Filip Buśko - wiersz Władysława Putkowskiego  ,,Podziękowanie".  Młodzież  w podzięce wręczyła gościom  własnoręcznie wykonane ażurowe pisanki .  

Wielkie podziękowanie kierujemy na ręce dyrekcji, ofiarodawców, rodziców,  pracowników szkoły i gości.To dzięki Nim udało się!  

Mamy nadzieję, że inni również zechcą wzbogacić Muzeum Małej Ojczyzny. Zapraszamy do udziału.                          

                                                           Renata Woś, Alicja Żmuda, Alicja Bzowska
Zdjęcia 
W środę 27 marca uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego i Centrum Nauki Kopernik.
Zdjęcia

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ  

            Dnia 22 marca 2013r. obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Impreza, w której uczestniczyli uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej i nauczyciele, miała miejsce na stołówce szkolnej. Zaprezentowany został program p.t.” What is Art? (Czym jest Sztuka?). Uczniowie mieli  okazje pokazać się w jej różnych odsłonach.

Aby zmotywować uczniów a przede wszystkim zachęcić ich do nauki języków obcych, oraz podkreślić jak ważna jest ich znajomość uczniowie przedstawili pełne humoru aranżacje piosenek oraz  odegrali scenki przy muzyce i co najlepsze zatańczyli.

             Przedstawienie wzbudziło duże zainteresowanie tym bardziej, że wykonane zostało w języku angielskim. Doskonały występ młodych aktorów zapewnił wszystkim świetną zabawę.

Cały program imprezy cieszył się dużym zainteresowaniem i wywołał sporo emocji wśród uczestników. Z pewnością był świetną formę relaksu z elementami zabawy i nauki.

Zdjęcia

 


 

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W GIMNAZJUM

 20 marca w naszej szkole odbył się, wzorem lat ubiegłych, Dzień Języków Obcych. Klasy gimnazjalne, pod kierunkiem nauczycieli języka rosyjskiego: pani Walentyny Reguły, pani Katarzyny Gucz oraz pani Jadwigi Słotwińskiej, a także nauczycieli języka angielskiego: pani Andżeliki Adamek  oraz pana Michała Jamborko, przygotowali scenki humorystyczne, parodie piosenek, układy taneczne a nawet pokaz mody oraz inscenizacje  bajek.  Wszystko oczywiście w języku rosyjskim oraz angielskim, których uczymy się w naszej szkole. Całość została przygotowana ciekawie i humorystycznie.

Dzień Języków Obcych był świetną odskocznią od codziennej nauki. Mogliśmy dać upust swojej energii i pomysłom. Z pewnością każdy dobrze się bawił i dostrzegł, że nauka języków obcych, to nie tylko przykry obowiązek, ale świetna zabawa. Czekamy na kolejny taki dzień w przyszłym roku szkolnym.

Zdjęcia


MATEMATYCZNY TURNIEJ KLAS VWe wtorek 19 marca 2013 roku, w naszej szkole odbył się Matematyczny Turniej Klas V.  Jego celem było doskonalenie i popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów szkół podstawowych. W turnieju udział wzięli uczniowie klas V. Organizatorami turnieju były Panie: Teresa Trzeciak i Agnieszka Grabska.

 Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: p. Monika Komadowska (nauczyciel matematyki w  Szkole Podstawowej w Bełżcu), p. Małgorzata Ziejewska (nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Lubelskim), p. Agnieszka Grabska.

Laureaci turnieju:

I miejsce – Klasa Va

II miejsce – klasa V c

III miejsce – klasa V b

Gratulujemy !!!

Agnieszka Grabska, Teresa Trzeciak

Zdjęcia

ŚWĘTO MATEMATYKI W GIMNAZJUM

W czwartek 14 marca 2013odbył się w naszym gimnazjum Dzień Matematyki. Była to szczególna data, gdyż 14 marca to Dzień Liczby Pi i rocznica urodzin Alberta Einsteina. Dzień Matematyki przygotowywało 17 uczniów klas trzecich i 2 uczniów z klasy pierwszej gimnazjum. Uczniowie   Ci przybliżyli swoim kolegom tajemnicę liczby PI, tak potrzebnej przy obliczaniu pola i obwodu koła. Przedstawili sylwetkę Alberta Einsteina – bardziej fizyka niż matematyka, ale nie można było pominąć go w takim dniu.

Przekaz całej masy wiedzy uatrakcyjnili nam poprzez swoje występy, nasi młodzi utalentowani uczniowie.

Podczas Dnia Matematyki przeprowadzono i rozstrzygnięto następujące konkursy:

- plastyczny „Karykatura Einsteina”

- konkurs na największą ilość zapamiętanych cyfr w rozwinięciu liczby .

Zwycięzcy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami zasponsorowanymi przez jednego z rodziców.

Zwycięzcy konkursu na Karykaturę Einsteina:

I – Sokołowski Błażej kl. I a

II – Kunc Tomasz kl. III b

III – Nazarowicz Michał kl. II b

Wyróżnienie – Pietnoczka Gabriela kl. II b

Konkurs liczby :

I – Prociewicz Karolina kl. I a (74 cyfry)

II – Gęborys Patrycja kl. II b (60 cyfr)

III – Gabzdyl Krystian kl. II a (59 cyfr)

Wyróżnienia: Odrzywolska Ewa III b, Burak Angelika III a, Typa Mateusz III c.

Odbyły się również konkursy międzyklasowe: „Skojarzenia” i „Krzyżówka Gigant”. Punkty zdobyte w tych konkursach zasiliły konta SUPER KLASY poszczególnych klas.

Gorące podziękowania dla wszystkich uczniów biorących aktywny udział w przygotowaniach Dnia Matematyki, również dla tych startujących w konkursach.

Zapraszam za rok!

Agnieszka Głąb-Kruk

Zdjęcia


NIECH ŻYJE BAL...

WYCIECZKA DO WARSZAWY - CZYTAJ WIĘCEJ...

BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA DO WYPOŻYCZANIA KSIĄŻEK 

Podczas spotkania z rodzicami w dniu 7 II 2013 roku, pani dyrektor zaprosiła wszystkich rodziców do wypożyczania książek w bibliotece szkolnej. Głównym celem tego działania było rozpropagowanie czytelnictwa wśród rodziców. W tym dniu bibliotekę szkolną odwiedziło 10 rodziców wypożyczając łącznie 22 książki. W wielu domach nie ma nawyku czytania co oznacza, że dzieciom i młodzieży nie jest przekazywany wzorzec czytelnictwa, nie ma nawyku obcowania z książką. Będziemy systematycznie przypominać o potrzebie korzystania z zasobów biblioteki szkolnej. Są bowiem klasy, gdzie około 50% uczniów nie odwiedziło naszej biblioteki w tym roku szkolnym.


"Zalew Lubycza - ocean możliwości"                                         

Stowarzyszenie na Rzecz Społeczno - Kulturalnego Rozwoju Gminy Lubycza Królewska "Razem dla Lubyczy" - zaprasza do udziału w projekcie którego celem jest rozwijanie umiejętności właściwej oceny środowiska, w którym młodzież dorasta, poprzez włączanie jej w proces poznawania środowiska lokalnego i analizowanie swoich mocnych i słabych stron oraz umiejętności pozyskiwania wsparcia społecznego, poprzez nawiązywanie nowych relacji społecznych (z ludźmi i instytucjami), a także rozwijanie umiejętności pracy w grupie, diagnozowania potrzeb społecznych.
Czytaj więcej


Zasady rekrutacji do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2013/2014

Plan lekcji na II semestr roku szkolnego 2012/2013 

17 stycznia odbyło się w naszaj szkole spotkanie opłatkowe dla emerytowanych pracowników oświaty. Uroczystość zorganizował ZNP w Lubyczy, a koncert kolęd zaprezentowały chórek szkolny i nauczycielski zespół wokalny "Rapsodia".
Zdjęcia

21 FINAŁ WOŚP

ZS W LUBYCZY ZAGRAŁ PO RAZ 11

Sztab 21 Finału WOŚP przy Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej dniu 13.01.2013 r. rozpoczął swoje granie od godziny 15.00. Nasz sztab zagrał już po raz dwunasty. Polskie ulice i ulice Lubyczy zmieniły się w miejsce spotkań tych, którzy chcą pomagać innym. 25 wolontariuszy zbierało pieniądze zgodnie z tematem 21 Finału WOŚP: „DLA RATOWANIA ŻYCIA DZIECI I GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW”

W programie sztabu w Lubyczy Królewskiej były między innymi:

 • Kwesta uliczna wolontariuszy na terenie gminy Lubycza Królewska
 • Karnawałowa zabawa przy dźwiękach muzyki zespołów: „RELAX” i „LIMIT”
 • Malowanie dziecięcej twarzy
 • Kawiarenka i ciasto domowego wypieku
 • Loteria fantowa
 • Bigos i zielone pierogi
 • Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej
 • Tort okolicznościowy i światełko do nieba

Sztab liczący zebrane pieniądze pracował do późnych godzin wieczornych. Kwota zebrana podczas 21 finału WOŚP to 6055,58 zł.

Wolontariusz 21 Finału WOŚP

Zdjęcia

6 stycznia odbyło się uroczyste spotkanie noworoczne zorganizowane dla rodziców przez dyrektora szkoły Grażynę Mruk i zarząd Rady Rodziców.
Zebrani mogli obejrzeć jasełka w wykonaniu klas II szkoły podstawowej i koncert kolęd zaśpiewanych przez nasz szkolny chórek.
Dziekujemy za przybycie!
Zdjęcia20 grudnia w naszej szkole mogliśmy obejrzeć JASEŁKA przygotowane przez uczniów klas drugich szkoły podstawowej. Dzieci do inscenizacji przygotowały Panie Barbara Styczyńska i Beata Chmielowiec.
Zdjęcia

Tego samego dnia swoją " współczesną" wersję bożonarodzeniowej opowieści przedstawili uczniowie gimnazjum pod kierunkiem księdza Karola Bryły. 

Uroczystość zakończył koncert kolęd w wykonaniu chórku szkolnego pod kierunkiem Pani Agnieszki Piłat.

Zdjęcia


PRZYGOTOWANIA DO XXI FINAŁU WOŚP

  Projekt edukacyjny w gimnazjum - „Legendy i podania naszego regionu”

13 listopada 2012 roku odbyło się, przedstawienie dotyczące historii powstania Lubyczy Królewskiej. Występ oglądali uczniowie klas I - IV szkoły podstawowej oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego.

 W przedstawieniu udział wzięli: Artur Naleśnik (król Jagiełło), Julia Borkowska (Luba), Aleksy Antoniak, Jakub Warzocha, Artur Buczak (rycerze), Paweł Odrzywolski (Jakub) Kamil Nowicki (Miczko), Dominik Adamek (dobosz), Jarosław Kwoka (posłaniec), Krystian Szabliński (niedźwiedź), Diana Pietroń, Magdalena Bartosiewicz, Monika Gęborys, Paulina Sycz (mieszczki).

         Uczniowie zaangażowani w projekt pracowali w trzech grupach zadaniowych: aktorzy, scenarzyści i kostiumolodzy.

A oto zdjęciaW dniach 13,14 i 15 listopada odbyły się próbne testy gimnazjalne dla klas trzecich.


9 listopada odbyły się w naszej szkole uroczyste akademie poświęcone 94 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Akademię dla klas IV-VI szkoły podstawowej i I - III gomnazjum przygotowali uczniowie gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli Ewy Wojciechowskiej i Mariusza Lewko. Akademię dla klas I -III szkoły podstawowej przygotowali uczniowie klasy trzeciej sp. pod kierunkiem nauczycieli Mirosławy Szuberskiej i Danuty Putko.
W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz gimnych w osobach Wójta Gminy Tomasza Leszczyńskiego i Przewodniczącego Rady Gminy Lecha Żołądka.

Zdjęcia


Strachów i straszydeł bez liku -
Rozkudłana czarownica,
Wilk, wyjący do księżyca,
diabeł, rodem aż z Tasmanii,
i Drakula z Transylwanii,
wampir wielki jak kanapa,
Wielka Stopa, Czarna Łapa,
Wilkołaki z jednej paki,
I skrzeczące ryboptaki,
I paskudne trzy ropuchy,
I ryczące wściekłe duchy,
I straszydeł zastęp spory,
I potwory, i upiory,
I ziejące ogniem smoki
Oraz inne obiboki.

Zdjęcia z nocy strachów

 


Murawy kserotermiczne

24 października 2012 roku w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z pracownikami Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie panią Anną Cwaner i panem Piotrem Chmielewskim zajmującymi się ochrona muraw kserotermicznych.

Przekazali oni informacje nt. programu „Natura 2000”, a konkretnie konieczności ochrony muraw kserotermicznych na naszym terenie (Góra Żurawicka, Korhynie, Machnowska Góra).

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I gimnazjum pod opieką Pani Grażyny Szałaj i pani Danuty Krzych.


We wspólczesnym świecie niezwykle ważną sprawą jest prawidłowe przygotowanie do niesienia pierwszej pomocy przedlekarskiej. Bardzo ważna jest także umiejętność pawidłowego i szybkiego posługiwania się numerami alarmowymi.
Poniżej znajduje się link do filmu, przedstawiający posługiwanie się numerami alarmowymi w praktyce.
numery alarmowe 


Akademia poświęcona papieżowi Janowi Pawłowi II


MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA

4 października 2012 roku odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny dla klas IV -  „Mistrz Tabliczki Mnożenia” . Zwycięzcą została Lidia Dembicka uczennica klasy IV b. Serdecznie gratulujemy!

Organizatorami konkursu była p.Teresa Trzeciak i p. Agnieszka Grabska.AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

12 października 2012 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Akademię przygotowała pani Teresa Trzeciak oraz pani Agnieszka Grabska wraz z uczniami.

Zdjęcia


ŚWIĘTO SZKOŁY

12 października odbyły się coroczne obchody nadania im gen. Nidema Sulika naszej szkole.
W ramach obchodów odbył się konkurs plastyczny poświęcony patronowi i pasowanie uczniów klas I szkoły podstawowej i klas I gimnazjum na ucznia. Tego samego dnia miały miejsce otrzęsiny dla klas IV szkoły podstawowej zorganizowane przez starszych kolegów z klas piątych i szóstych.
Pasowanie  i Otrzęsiny

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas Ia i Ib zostali mianowani na czytelników szkolnej biblioteki.
Zdjęcia

ŚWIĘTO DRZEWA

W dniu 10 X 2012 r. uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem włączyli się  w X edycję „Święta Drzewa”. Święto Drzewa to program Klubu Gaja, który inicjuje lokalne akcje sadzenia i ochrony drzew. W tym dniu wicedyrektor szkoły Anna Krzyszycha, pan leśniczy  Piotr Borowicz, nauczyciele przyrody w asyście młodzieży posadzili  wokół szkoły pozyskane z nadleśnictwa drzewka. W czasie akcji pracownik nadleśnictwa przeprowadził prelekcje na temat techniki sadzenia, ogólnych zasad pielęgnacji oraz rozpoznawania gatunków. Święto Drzewa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, która chętnie bierze udział w tych pracach poprawiając tym samym atrakcyjność terenów wokół szkoły. Sadząc drzewa tworzymy bowiem nie tylko piękny zielony krajobraz, ale także pomagamy dbać o klimat Ziemi oraz przyczyniamy się do zachowania bioróżnorodności.

Zdjęcia


Biblioteka szkolna zaprasza na uczniów klas III I IV szkoły podstawowej na -

"Noc z książką- Sabat czarownic”.

Impreza rozpocznie się

26 X 2012 roku o godzinie 19. 00,

a zakończy 27 X 2012 o godzinie  7. 00.

Na imprezę należy przynieść:

 • zgodę rodziców
 • koc lub śpiwór
 • picie i „coś do przegryzienia”
 • „straszny”, ale wygodny strój

Zgoda rodziców
SPRZĄTANIE ŚWIATA 

„Kocham, lubię, szanuję…nie śmiecę” Pod takim hasłem trwała tegoroczna akcja „Sprzątanie świata.” Akcję tę zapoczątkowali Australijczycy. W Polsce odbywa się ona pod patronatem Fundacji Sprzątanie Świata i Fundacji  Nasza Ziemia. Uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z nauczycielami rozpoczęli akcje 14 września 2012 r. o godz. 9.00. Każdej klasie został przydzielony inny teren. Akcja edukacyjna, miała na celu kształcenie świadomości ekologicznej, zachęcenie dzieci i mieszkańców do dbania o środowisko przyrodnicze. Mamy wielką nadzieję, że tego typu akcje zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko i udowodnią, że są niezwykle pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.

ZdjęciaW piątek 28 września do naszej szkoły zawitały zespoły z Ukrainy - Galicyjskie Słowiki i Zbrucz.

W roku szkolnym 2012/2013 kwota ubezpieczenia ucznia wyniesie 41 złotych.

Nowe wzory planów pracy - Kadra - materiały już do pobrania.

Plan lekcji na rok szkolny 2012/2013.

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej na rok 2012/2013
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW OBOWIĄZUJĄCYCH W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

Kl. I - III Szkoły Podstawowej
Kl. IV - VI Szkoły Podstawowej
Kl. I - III Gimnazjum 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013


Archiwum
Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz