15 kwietnia 2016 roku odbyło się drugie, w tej edycji, spotkanie z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom…i my też czytamy”. Tym razem rodzice „zabrali” swoje pociechy w daleką podróż do Stanów Zjednoczonych, Arabii Saudyjskiej, Norwegii, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.Pani Agnieszka Głąb- Kruk (mama Sary) i pan Artur Turczanik (tata Amelki) wcielili się w rolę lektorów- przewodników i czytali opowiadania z książki Grzegorza Kasdepkę „Z piaskownicy w świat”.Dzieci miały również okazję poznać kulturę krajów, oglądając wystawkę książek i rekwizytów oraz prezentację multimedialną.Na zakończenie spotkania uczniowie odgadywali zagadki obrazkowe. Dzieci otrzymały także kolorowani, a zaproszeni goście podziękowania.

7 kwietnia 2016 r. po raz kolejny rozpoczęliśmy realizację programu „Cała Polska czyta dzieciom … i my też czytamy”. Opowiadania z książki Grzegorza Kasdepke„Z piaskownicy w świat!” czytali rodzice uczniów klas I edukacji wczesnoszkolnej.  Pani Mariola  Gemborys zabrała słuchaczy w daleką podróż do Chin i Japonii, pani Mariola Tyrka-Putkowska do Włoch i Egiptu, zaś pani Renata Konopka do odległej Brazylii.Uczniowie dowiedzieli się, gdzie uprawiane są: ryż, herbata , kawa i oliwki, a nawet mieli okazję spróbowania oliwek. Przygotowane przez panie bibliotekarki prezentacje multimedialne dostarczyły informacji, co ciekawego można obejrzeć w tych krajach, np. Wielki Mur, piramidy, Koloseum, Usta Prawdy, Watykan, egzotyczną przyrodę Amazonii, Chin i Japonii oraz poznały kulturę tych krajów. Dzieci  również udzielały odpowiedzi na zagadki zadawane przez zaproszonych gości.Uczniowie klas I mieli okazję obejrzeć wystawę książek Grzegorza Kasdepke, które znajdują się w nasze bibliotece oraz książek i przedmiotów związanych z  krajami, o których czytali zaproszeni rodzice.

                  Iwona Remizowska

                                                                                                          Jadwiga Słotwińska

Zdjęcia
      
PROMOCJA BIBLIOTEKI I CZYTELNICTWA
W ramach promocji biblioteki i czytelnictwa w dniu 9 marca 2016 roku w naszej szkole odbyły się trzy spotkania z uczniami z klas I- III szkoły podstawowej, IV- VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Panie bibliotekarki przedstawiły prezentacje multimedialne, zorganizowały dla każdego etapu wystawki książek, a następnie odbyło się „słodkie wypożyczanie”. Podczas spotkań zaprezentowali się laureaci konkursu recytatorskiego: Jakub Seremak z klasy III „a” oraz Julia Stepaniuk z klasy VI „a”. Podobne prezentacje na temat upowszechniania czytelnictwa bibliotekarki przedstawiły również dla nauczycieli Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej oraz bibliotekarzy powiatu tomaszowskiego.

            Poniżej załączamy prezentacje multimedialne, przedstawione na tych spotkaniach:

 Czytelnictwo Szkoła Podstawowa
Czytelnictwo Gimnazjum

                                                                                            Iwona Remizowska, Jadwiga Słotwińska

Konkurs na ,, Laurkę urodzinową dla Misia’’ rozstrzygnięty !

W ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia biblioteka szkolna ogłosiła konkurs na ,,Laurkę  urodzinową dla Misia„. W ramach zajęć świetlicowych uczniowie z grup A i B pod opieką pani Jadwigi Niedbały oraz Danuty Odrzywolskiej wykonali 27 laurek.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce     -        Klaudia Ożóg kl. III b – grupa świetlicowa B

II miejsce    -        Martyna Rebizant kl  I b – grupa świetlicowa B

III miejsce   -        Julia Świderek kl. III a – grupa świetlicowa B

Wyróżnienia : Magda Pawlos kl. kl. II b i Damian Hryniuka kl. II b – grupa świetlicowa B

  Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez bibliotekę szkolną.

                                                                                       I. Remizowska
Zdjęcia

W ramach realizacji  programu ”Książki naszych marzeń” biblioteka szkolna zakupiła 185 pozycji książkowych na sumę ponad 2700 złotych. Szkoła mogła ubiegać się o dotację dzięki 20% wkładowi  organu prowadzącego.Zakupy poprzedzone zostały sondażowymi rozmowami z uczniami klas III- VI szkoły podstawowej oraz stałymi bywalcami biblioteki. Zakupiono wiele nowych tytułów książek o Franklinie i Martynce. Część z nich wdrukowana została dużą czcionką, więc najmłodsi czytelnicy będą mogli sami je czytać . Biblioteka wzbogaciła się również o książki z serii ,, Magiczne drzewo’’ , dalsze części ,,Dziewczynki z Szóstego Księżyca’’ ,  ,,Opowieści z  Narnii ’’,  ,,Harry Potter i … ” , ,, Wiedźmin’’ ,  ,,P. Rosiak i …”, ,, Dziennik Cwaniaczka” , „Mikołajek i …”, ,,Metro 2033” … wiele tytułów autorów  Grzegorza Kasdepke i  Stefana Dardy. Zakupiono także wiele ciekawych albumów o psach , kotach , koniach, zaś z polecenia ucznia kl. II a gimnazjum, Mateusza Adamczyka , interesujące pozycje z działu motoryzacji: 333 samochody sportowe, 333 motocykle, 333 samoloty.Dokupiono także po kilka egzemplarzy : ,,Kubusia Puchatka” , „Szatana z siódmej klasy”  oraz lektury ,, Puc Bursztyn i goście”. Wszystkie książki uczniowie i nauczyciele ciągle wypożyczają , a to oznacza, że zakup ich był trafiony.

 J. Słotwińska

Noc z książką

W piątek 27 listopada 2015 roku o godzinie 19.30 rozpoczęliśmy „Noc z książką”. Celem akcji było promowanie czytelnictwa, a przy okazji pokazanie szkoły z innej mniej oficjalnej strony. Cała akcja odbyła się już po raz trzeci. W tym roku przeprowadzono ją w ramach realizacji projektu „Książki naszych marzeń”. „Noc z książką” w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej to pomysł pań bibliotekarek: Iwony Remizowskiej i Jadwigi Słowińskiej. Ponadto do akcji włączyli się: pani wicedyrektor Agnieszka Piłat, pan wicedyrektor Mariusz Lewko, panie Justyna Słowik, Teresa Watrak i Jadwiga Niedbała. Pani Dyrektor Bożena Ziembińska czuwała nad logistyką całego przedsięwzięcia i wraz z panią Małgorzatą Kamińską zadbała o zdrowy poczęstunek dla uczestników. Pomysł „Nocy z książką” od razu spodobał się zarówno dzieciom jak i rodzicom. Uczniowie byli ciekawi jak miejsca oglądane w świetle dziennym będą wyglądały w zupełnie nowych dla nich okolicznościach. Zanim jednak uczniowie poszli spać (4.00) nie mieli czasu nawet na chwilę nudy. Zaczęło się od czytania książeczek o żółwiu Franklinie. Pani Teresa Watrak przybliżyła zasady bezpieczeństwa i zachowania podczas wycieczek i pobytu w lesie. Natomiast pani Justyna Słowik zaprosiła wszystkich do zumby. Następnie pan wicedyrektor Mariusz Lewko przeczytał fragment ksiązki „Mikołajek”; przedstawił legendę o Lubyczy wykorzystując elementy dramy. Następnie Pan Wicedyrektor zabrał wszystkich uczestników na wycieczkę po szkole (po drodze spotkaliśmy kilkakrotnie ducha). W następnej części pani wicedyrektor  Agnieszka Piłat czytała uczniom fragmenty książek z serii „P. Rosiak…”, rozmawiała o trudnych sytuacjach, które spotykają uczniów w szkole i mówiła o tym do kogo mogą się zwrócić gdy spotyka ich coś przykrego. Później pani Jadwiga Niedbała czytała książkę „Franklin i ciasteczka” i zaprosiła na ucztę. Dzieci robiły owocowe szaszłyki i kanapki z miodem. Rozmawialiśmy o zasadach zdrowego odżywiania się. Około 1.00 w nocy zaczęły się zajęcia manualne (kolorowa sól, choinki z gazety i kartki świąteczne). Gdy już nie mieliśmy siły, wszyscy ułożyliśmy się na materacach w Sali multimedialnej i przyszedł czas na seans filmowy. „Noc z książką” zakończyła się w sobotę o godzinie 7.00. W imprezie wzięli udział uczniowie klas II, III, IV, V Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej i uczniowie Szkoły Podstawowej w Machnowie Nowym. Łącznie 36 osób. Docierają do nas sygnały, że impreza udała się i niektórzy z niecierpliwością czekają na kolejną edycję. 

                                                                                                                       Iwona Remizowska

Zdjęcia

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Urodziny Pluszowego Misia.  Czcigodny Jubilat witał dzieci w drzwiach biblioteki szkolnej, zapraszając do wspólnej zabawy i na ucztę.  Dzieci ze świetlicy szkolnej przyszły wraz ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi oraz przyniosły prezenty dla misia (laurki, które teraz zdobią gazetkę ścienną). Rozpoczęliśmy prezentacja multimedialną, która przybliżyła historię święta, wartości zdrowotne miodu oraz sylwetki najsłynniejszych misiów. Dzieci wykazały się dużą znajomością zarówno bohaterów bajek animowanych, jak i tych znanych z książeczek. Potem przyszedł czas na zabawę, zagadki i degustację miodku. Imprezę zorganizowały panie bibliotekarki, w ramach promocji książek, zakupionych z funduszy pozyskanych z projektu „Książki Naszych Marzeń”.  Zabawa była huczna i radosna.

Do zobaczenia za rok…MISIU!!!                                                                                           

                                                                                                      Iwona Remizowska
Zdjęcia

ZAJĘCIA MANUALNE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Uczniowie, młodszych klas szkoły podstawowej, po intensywnej pracy umysłowej, mogą odprężyć się i zrelaksować biorąc udział w zajęciach manualnych organizowanych w bibliotece szkolnej przez panią Iwonę Remizowską. Zajęcia odbywają się w środy na szóstej godzinie lekcyjnej.Podczas zajęć uczniowie ćwiczą koncentrację uwagi i kreatywne myślenie oraz precyzyjne ruch ręki.We wrześniu „produkowaliśmy” kolorową sól i robiliśmy fantazyjne kompozycje w słoiczkach o ciekawych kształtach. Potem przyszedł czas na organizery z papierowych rulonów i doniczki ozdabiane masą solną. Przed nami wiele pomysłów i duuużo… pracy. Zajęcia prowadzi p. Iwona Remizowska

Zdjęcia


  

Biblioteka szkolna organizuje

NOC Z KSIĄŻKĄ

Impreza czytelnicza odbędzie się

27 listopada 2015 roku od godziny 19.30

do 28 listopada 2015 roku do godz. 7.00.

Zapraszamy uczniów klas II, III i IV.

Zgoda rodziców

WYSTAWY W BIBLIOTECE

W ramach działania „Autor dla Ciebie…”, w bibliotece szkolnej uczniowie mogą obejrzeć wystawkę książek.

Czytaj więcej

 


"Pasowanie na czytelnika"

      Tradycyjnie, jak co roku, w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste "Pasowanie na czytelnika". W tym roku szkolnym w dniu 22.10.2015 r do grona czytelników biblioteki zostali przyjęci uczniowie kl I A, B, C szkoły podstawowej. Celem spotkania było pasowanie na czytelnika, ale także stworzenie przyjaznej i serdecznej atmosfery podczas pierwszych kontaktów dzieci z biblioteką. Przygotowanie do swobodnego i samodzielnego korzystania ze zbiorów bibliotecznych, zapoznania się z książką i z tym jak należy się z nią obchodzić. Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie i nastąpiło uroczyste pasowanie, którego dokonała Pani wicedyrektor Agnieszka Piłat. Na pamiątkę pełnoprawni czytelnicy otrzymali zakładki do książek specjalne przygotowane na tę okazję oraz dyplomy. Dla wielu był to początek przygody z biblioteką, która mamy nadzieję będzie trwała latami.

                                                                                                                   Iwona Remizowska


Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz