Prowadzimy szkolny sklepik „WARZYWNIAK”

 W ramach działalności gospodarczej, prowadzimy szkolny sklepik „WARZYWNIAK”, który umożliwia społeczności szkolnej zaopatrywanie się w potrzebne towary np.:drożdżówki, owoce, owoce suszone, nasiona, wodę i naturalne soki owocowe. Prowadzimy sklepik dbając o zaopatrzenie sklepiku. Dokonujemy wyboru asortymentu w zależności od popytu i podaży. Zajmujemy się dbaniem o czystość i estetykę w sklepiku, układamy towar na półkach, wypisujemy ceny, prowadzimy podstawową dokumentację w postaci utargów z każdego dnia, ustalamy ceny. Sklepik czynny jest na każdej przerwie międzylekcyjnej i ma okienko do obsługi klientów. Każdy może trafić, bo ściany przy wejściu do sklepiku są pięknie wymalowane przez pana Tadeusza Cymermana, który przeprowadza nas przez przejście dla pieszych.
 Panie Tadeuszu dziękujemy za tak świetną pracę.

 

   

 
Dbamy o czystość w szkole

Nasze korytarze lśnią czystością dzięki naszym  sprzątającym paniom. Doceniamy ich pracę i dlatego kilka razy w miesiącu prowadzimy wraz z pedagogiem szkolnym kontrolę obuwia zmiennego.

 

DZIEŃ BEZ PYTANIA

 Raz w miesiącu mamy dla Was dzień bez pytania. Jeżeli jesteś zainteresowany to zapoznaj się z naszą propozycją:

18 listopada - nie będziesz pytany, jeżeli przyjdziesz do szkoły ubrany w kolorze czerwonym,

8 grudnia – nie pytani są ci, którzy będą mieli czapki św. Mikołaja,

20 stycznia – ubierzcie się w strój karnawałowy,

12 lutego - uczniowie ubrani na zielono nie są odpytywani.,

8 marca – bądźcie w kapeluszach,

28 kwietnia – mamy dzień w pidżamie,

13 maja – są zwolnieni z pytania ci, którzy będą mieli na sobie krawat,

2 czerwca – nie pytani będziecie, jeżeli ubierzecie się w kwieciste bluzki, spodnie lub sukienki.

 

 OTO, CO JUŻ ZA NAMI smile

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

Dnia 30 września 2015 roku sekcja sportowo-imprezowa zorganizowała dyskotekę z okazji „Dnia Chłopaka”. Bawił nas i przygrywał nam DJ WĄS. Celem głównym dyskoteki było uczczenie „Dnia Chłopaka”, a także: organizacja czasu wolnego oraz rozwijanie zdolności tanecznych. Pomimo, że było nas niewiele to i tak wszyscy świetnie się bawili. Na kolejną zapraszamy w listopadzie, będzie to dyskoteka andrzejkowa.

 

 

 


WYBÓR BELFRA ROKU 2015/16

W naszej szkole pierwszy raz odbyła się gala wręczania Ludwików dla belfra roku szkolnego 2015/2016, w której uczniowie przygotowani przez panią Justynę Słowik oraz Malwinę Krawiec pokazali swoją kreatywność oraz wspaniałą grę aktorską. Nagrodzono 5 nauczycieli oraz dwóch pracowników. Ludwiki wręczone były przez modelkę Joannę Krupę, piosenkarkę Edytę Górniak, słynnego Kubę Wojewódzkiego, gwiazdę Lady Gagę, panią dyrektor Bożenę Ziembińską, znaną wszystkim Dodę, proboszcza naszej parafii ks. Roberta Mokrzyńskiego oraz wójta gminy pana Tomasza Leszczyńskiego. Wyróżniono 8 kategorii. Nagrodę za najbardziej sprawiedliwego nauczyciela oraz za największy autorytet odebrał pan wicedyrektor Mariusz Lewko. Najweselszym belfrem roku został nie kto inny, jak pan Jerzy Głąb. Najsurowszego kosiarza roku wygrała pani dyrektor Bożena Ziembińska. Wręczono, także nagrodę dla pani Alicji Bzowskiej za wiele lat przepracowanych w naszej szkole. Za swą dobrą pamięć, zdolność szybkiego kojarzenia i energiczność działania wyróżnienie otrzymała pani Jadwiga Pasieczna. Ludwika w kategorii super pracownika usług czystościowych i porządkowych wygrał pan Zbigniew Grygiel. Nauczycielem z powołania, który służy nam pomocą, czyli super belfrem roku została pani Agnieszka Grabska. Wszystkim gratulujemy!

 
Pamiętamy o naszych nauczycielach i kolegach,
których z nami już nie ma  

3 listopada zapaliliśmy symboliczne znicze na grobach zmarłych nauczycieli, pracowników oświaty oraz naszych kolegów, których nie ma już wśród nas,  a którzy wpłynęli na wygląd naszego współczesnego życia.

  

 

MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE

8 grudnia jak co roku naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj wraz ze śnieżynką, reniferem oraz dwiema mikołajkami. Przygotował drobne upominki dla uczniów grzecznych i niegrzecznych. Oczywiście nie mógł zapomnieć również o nauczycielach, dyrekcji jak i pracownikach szkoły. Dla niegrzecznych uczniów,  nauczycieli, dyrekcji i pracowników  przygotował rózgi co świadczyło o tym, że byli niegrzeczni. Starsi grzeczni uczniowie otrzymali cukierki, zaś uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej otrzymali pudełka śniadaniowe i cukierek. Z powodu napiętego grafiku Mikołaj musiał szybko wracać bo miał jeszcze dużo prezentów do rozdania.

Julia Konopka SU

Zdjęcia


Pieczemy pierniczki dla naszych nauczycieli i pracowników szkoły

Samorząd Uczniowski wraz wychowankami świetlicy postanowili zrobić słodką niespodziankę z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i upiekli pyszne świąteczne pierniczki dla dyrektorów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły.  Z pomocą pani Jadwigi Niedbały i  Justyny Słowik  praca z przygotowaniem wypieków szła gładko i sprawnie. Dzieci wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Po ostygnięciu  dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a w szkole unosił się wspaniały  aromat pieczonych  pierniczków, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.
                                                                                Zdjęcia
Dni Samorządności w Szkole

Dnia 21 i 22 marca 2016 roku (poniedziałek i wtorek) w naszej szkole odbyły się szczególne dni, były to DNI SAMORZĄDNOŚCI. Władzę szkolną sprawowali wówczas uczniowie pracujący w Samorządzie Uczniowskim. A oto jak przedstawiał się każdy dzień:

Poniedziałek - 21 marca.

O godzinie 8:00 w hali sportowej odbyło się uroczyste przekazanie klucza przez panią dyrektor Agnieszkę Piłat i pana dyrektora Mariusza Lewko na ręce Weroniki Nazarowicz, przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego . Nowa pani dyrektor oraz wice dyrektorzy Joanna Pizun i Eryk Junko obiecali, że władze szkolną będą sprawowali godnie i należycie. Po przekazaniu klucza uczniowie rozeszli się do klas, gdzie czekali na nich nowi nauczyciele z SU. Takie zajęcia odbyły się na pierwszej i drugiej godzinie lekcyjnej. Trzecia godzina, była to godzina konkursów i quizów, podczas której uczniowie zgadywali odpowiedzi na pytania i tytuły piosenek, które każdy usłyszał przez radiowęzeł. Po otrzymaniu kartek z odpowiedziami zastali wyłonieni zwycięzcy. Pytania oraz piosenki były podzielone na kategorie: I – klasy edukacji wczesnoszkolnej, II klasy IV-VI szkoły podstawowej, III klasy gimnazjum, tak aby każdy miał ten sam poziom trudności. Po ,,godzinie quizów i konkursów" na czwartej i piątej godzinie lekcyjnej odbyły się rozgrywki w piłkę nożną i siatkową. Mecz piłki nożnej odbył się pomiędzy nauczycielami i uczniami gimnazjum, mecz w siatkówkę zagrały kobiety. Były to babcie i mamy, które zagrały z dziewczynami z gimnazjum. Pozostałe godziny lekcyjne odbyły się według planu i poprowadzili je nauczyciele. W tym dniu uczniowie mieli przebrać się za postacie bajkowe, bajek Walta Disneya. Najlepsze stroje zostały nagrodzone. 
                                                                                         Zdjęcia

Wtorek - 22 marca.

W tym dniu uczniowie mieli przebrać się w strój z lat 60-tych. Pierwsza i druga godzina lekcyjna odbyła się według planu i poprowadzili je normalnie nauczyciele. Trzecia i czwarta godzina lekcyjna została poprowadzona przez młodą kadrę nauczycielską. Na piątej godzinie lekcyjnej odbyło się rozdanie pucharów dla zwycięzców rozgrywek sportowych. Taki puchar otrzymali nauczyciele wychowania fizycznego oraz dziewczyny gimnazjum. Nagrody były również dla tych, którzy się przebrali oraz dla zwycięzców quizu. Po rozdaniu nagród odbył się krótki wywiad z uczniami, którzy podczas dni samorządności zastępowali nauczycieli. Ich wypowiedzi były różne. Jedni uważali, ze praca pedagogiczna jest ciężka, inni by chcieli taki zawód wykonywać. Następnie został oddany symboliczny klucz na ręce dyrektorów szkoły. W tym dniu klucz odebrała pani dyrektor Bożena Ziembińska.

Były to dwa dni luzu i ''odstresowania'' przed świętami. Myślę, że nie było ucznia, któremu ten czas samorządności się nie spodobał lub nudził. Zabawy, mecze, konkursy, luźne lekcje to chyba marzenie każdego ucznia. Niestety to już się skończyło, ale zabawa była świetna. Dziękujemy Pani Justynie Słowik oraz Pani Malwinie Krawiec za zorganizowanie tych dni, oby takich więcej! 
                                                                                            Zdjęcia


PODZIĘKOWANIE DLA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

            Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego składaja serdeczne podziękowania wszystkim członkom Samorządu Uczniowskiego, którzy swoją pracą i zaangażowaniem wnieśli wiele dobra w życie szkolne.

            Wszystkim absolwentom serdecznie dziękujemy za miłą współpracę, za uśmiech, życzliwość. Szczególne podziękowania kierujemy do Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Weroniki Nazarowicz, która swoim uśmiechem, pracowitością i wyjątkowym zaangażowaniem zasłużyła na największe uznanie!

Drodzy uczniowie nabierzcie sił podczas wakacji, abyście mogli z jeszcze większym zaangażowaniem działać w Samorządzie Uczniowskim w przyszłym roku szkolnym. Udanych wakacji!

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

                                                                         Justyna Słowik i Malwina Krawiec

Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz