PROJEKTY EDUKACYJNE 2015/2016

W roku szkolnym 2010/2011 gimnazjaliści stanęli przez nowym wyzwaniem.

Na mocy Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej uczniowie klas gimnazjalnych mają obowiązek udziału w realizacji projektu gimnazjalnego, który został zdefiniowany jako zespołowe, planowe działanie uczniów, mające na celu rozwiązanie konkretnego problemu, z zastosowaniem różnorodnych metod.

W dniu 17 maja 2016 roku, podczas Szkolnego Dnia Projektów Edukacyjnych, podsumowano działania projektowe realizowane w roku szkolnym 2015/ 2016.

Na spotkaniu obecni byli:

  • Przewodniczący Rady Gminy Pan Paweł Borowiec

  • Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubyczy Królewskiej Pani Alicja Żmuda

  • Dyrekcja Zespołu Szkół: Pani Bożena Ziembińska,  Pani Agnieszka Piłat i Pan Mariusz Lewko oraz nauczyciele i uczniowie  biorący udział w projektach

W naszym gimnazjum można było realizować następujące projekty:

1.

Co nas buja, co nas kręci i do czego mamy chęci- czyli nasze zainteresowania pozaszkolne.

2.

Dieta bezpieczna czy groźna.

4.

Otwórz oczy, spójrz na świat, pomoc innym jest coś wart.

5.

Promocja zdrowego stylu odżywiania- projekt w języku polskim, angielskim i rosyjskim.

6.

Reportaż z zawodów sportowych.

Do projektów przystąpiło 109 uczniów, wspieranych przez 14 nauczycieli. Projekty zaliczyło 104 uczniów.

 Nie sposób dokładnie opisać wszystkich zadań jakie były realizowane, dlatego zamieszczamy prezentacje multimedialne, które przedstawiają efekty pracy.

Co nas buja...
Dieta bezpieczna czy groźna
Zawody sportowe
Promocja zdrowego stylu odżywiania

Filmiki:
Co nas buja...
Otwórz oczy, spójrz na świat, pomoc innym jest coś wart.

Zdjęcia z Dnia Projektów

 

„Co nas buja, co nas kręci i do czego mamy chęci

 – czyli nasze zainteresowania pozaszkolne”

W dniu 5 kwietnia 2016 r. w bibliotece szkolnej odbyło się podsumowanie realizacji projektu edukacyjnego  „Co nas buja, co nas kręci i do czego mamy chęci – czyli nasze zainteresowania pozaszkolne”. Celem projektu było poznanie i rozwijanie zainteresowań uczniów naszego gimnazjum. Opiekunami projektu były panie Jadwiga Słotwińska – koordynator, Agnieszka Głąb-Kruk, Mariola Maciuła i Iwona Remizowska. Poniżej zamieszczamy wyniki ankiety przeprowadzonej wśród naszych gimnazjalistów oraz  zdjęcia ze spotkania.

   Wyniki ankiety
Zdjęcia

                                                                 Iwona Remizowska

                                                            Jadwiga Słotwińska


 

1 sierpnia 2016 r. miną 72 lata od wybuchu Powstania Warszawskiego. W Polsce tego dnia o godz. 17 zatrzyma się ruch uliczny, zawyją syreny. Myśli pobiegną kolejny raz ku 63 powstańczym dniom. Specjalnie na tę okazję Instytut Pamięci Narodowej przygotował trzy artykuły przypominające o akcji „Burza” oraz Powstaniu Warszawskim. Są to:

-  Filcowa naklejka przedstawiająca symbol Polski Walczącej, którą można nakleić na ramię, czapkę, plecak etc.

  - Trwała i odporna na warunki atmosferyczne naklejka na samochód

  -  Biało-czerwona opaska odblaskowa

Do akcji odbywającej się pod patronatem honorowym Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej włączyli się także uczniowie i nauczyciele naszej lubyckiej placówki. W dniu 31 lipca po mszy świętej o godz. 1000 uczniowe klas piątych wspomniane pakiety rozdawali wszystkim zainteresowanym.UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 

Zdjęcia

         

Warsztaty interaktywne „NTV- Telewizja Nastolatków”

Uczniowie klas IV –VI Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej uczestniczyli w interaktywnych warsztatach telewizyjnych „NTV- Telewizja Nastolatków”, które odbyły się w Tomaszowie Lubelskim.  Wybrani przedstawiciele młodzieży  wcielili się w role dziennikarzy. Prowadzili prognozę pogody, krótkie serwisy informacyjne oraz przeprowadzali wywiady. Przebieg  warsztatów   rejestrowany był  na  żywo   w   zapisie filmowym i emitowany na dużym ekranie. Widownia mogła dostrzec elementy pracy  operatorów kamer, realizatorów obrazu, dźwięku i świateł. Całość została zmontowana przez profesjonalistów i przesłana do szkół, które uczestniczyły w spotkaniu. Dzięki temu możemy zobaczyć naszych kolegów, którzy   mieli  okazję  przekonać się, że  występ  przed   kamerą   związany jest z wielką tremą oraz starannym przygotowaniem.  Mamy nadzieję, że takich spotkań będzie coraz więcej, gdyż było to naprawdę ciekawe i inspirujące przeżycie.

                                                                                Uczestnicy warsztatów
Fimik  z warsztatów

                                       

  Fizyka i chemia bez tajemnic

Dnia 13.06.2016 r. w naszej szkole odbyła się otwarta lekcja pt.,,Fizyka i chemia bez tajemnic”. Uczniowie gimnazjum przygotowani przez panie: Marię Brodowską, Krystynę Hałasę oraz Danutę Krzych, zaprezentowali swoim młodszym kolegom z klas szóstych doświadczenia chemiczne i fizyczne, w celu przybliżenia praw tych przedmiotów oraz zachęcenia do ich nauki. Pokazy cieszyły się zainteresowaniem, a szóstoklasiści przekonali się, że ,,eksperymentowanie jest proste i tanie’’.

Wycieczka do Krasnobrodu

 W dniach  14-15 czerwca 2016 roku odbyła się wycieczka szkolna klasy III b gimnazjum do Krasnobrodu.Grupa liczyła 15 uczniów i dwóch opiekunów - Pani wychowawczyni Agata Prociewicz oraz Pani Teresa Watrak ucząca edukacji dla bezpieczeństwa.Zbiórka miała miejsce przed halą sportową w Lubyczy Królewskiej o godz. 12:30 po uroczystym pożegnaniu absolwentów Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej. Nasza podróż rozpoczęła się o godz. 13:00. Przejazd do ośrodka rekreacyjnego ''Pszczeliniec'' minął nam w przyjemnej atmosferze i około godziny 14:00 byliśmy już na miejscu. Po wyjściu z busa Panie podzieliły nas na dwie grupy. Domek nr 1 zajęli chłopcy, natomiast nr 2 dziewczęta. Następnie wybraliśmy sie na zakupy, na których kupiliśmy min. prowiant potrzebny na wieczornego grilla. Po posiłku wybraliśmy się na dyskotekę organizowaną przez ośrodek, w której również uczestniczyli uczniowie z Warszawy. Po około godzinnej zabawie rozeszliśmy się do swoich domków. Gdy wszyscy byli gotowi do spania, zebraliśmy się w jednym pokoju. Zaczęliśmy opowiadać sobie straszne historie. W trakcie jednego z najstraszniejszych opowiadań usłyszeliśmy tajemnicze pukanie w okno. Wszyscy się wystraszyliśmy i zaczęliśmy krzyczeć ze strachu. Po chwili, gdy emocje opadły, Piotrek zdobył się na odwagę i otworzył drzwi. Wszystkim ulżyło, kiedy za drzwiami zobaczyliśmy naszą opiekunkę Panią Watrak, która przyszła sprawdzić czym spowodowane były usłyszane wcześniej odgłosy przerażenia. Chwilę później zaczęliśmy się rozchodzić do swoich pokoi i poszliśmy spać. Nazajutrz po zjedzeniu śniadania udaliśmy się na spacer wokół krasnobrodzkiego zalewu. Z powodu ..niewystarczającej orientacji” w terenie jednej z naszych koleżanek zabłądziliśmy. Jednak dzięki pomocy Panów, którzy pracowali przy drodze. doszliśmy do celu, którym było centrum miasta. Tam zjedliśmy pyszne lody, po czym wróciliśmy do ośrodka. Nie musieliśmy długo czekać na środek transportu, który odwiózł nas do miejsca. z którego wyruszaliśmy. Wycieczka bardzo się nam podobała, mamy nadzieję powtórzyć ja w przyszłym roku mimo ukończenia gimnazjum.
                                                                                                                        Wioleta Słoboda,  Robaczyńska Anna
                                                                                           Zdjęcia

                                                                                   Na finale w stolicy
W dniach 2-4 czerwca uczeń naszego gimnazjum Kuba Pelc uczestniczył w etapie centralnym konkursu historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" im. majora Marka Gajewskiego. W tegorocznej edycji wzięło udział około 15 tys. uczniów z całej Polski. Uczestnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach: broń i barwa, eksponat muzealny, historia oręża polskiego w sztuce, geografia militarna oraz zabytki i obiekty historyczne. Oprócz zmagań konkursowych uczestnicy i opiekunowie zwiedzili warszawską Starówkę, Muzeum Wojska Polskiego i Zamek Królewski, złożyli również kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Była także chwila relaksu na sali kinowej. W Muzeum Niepodległości odbył się panel dyskusyjny dla opiekunów z udziałem m.in.: Macieja Kopcia - Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Aurelii Michałowskiej - Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz delegacji organizatorów. W ostatnim dniu wszyscy uczennicy spotkali się na uroczystej gali, która miała miejsce na Zamku Królewskim. Obecni byli m.in. Sławomir Frątczak Dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej Ministerstwa Obrony Narodowej, Aurelia Michałowska Mazowiecki Kurator Oświaty, Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty, Jarosław Zaroń Dyrektor Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, prof. Aleksandra Skrabacz  Dyrektor Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej, dr hab. Agnieszka Legucka Prorektor ds. studenckich Akademii Obrony Narodowej, płk w st. spocz. Zygmunt Łabędzki Prezes Stowarzyszenia Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari, a także przedstawiciele organizacji kombatanckich oraz samorządów. Uroczystość uświetnił występ chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Konkurs został objęty patronatami: Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Obrony Narodowej oraz Stowarzyszenia - Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari.
                                                                                                                                                Joanna Łuszczyńska - Lewko

Zdjęcia

UROCZYSTE POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW
14 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich i szóstych szkoły podstawowej oraz klas trzecich gimnazjum. O godzinie 9.00 wszyscy uczniowie zebrali się na hali sportowej. Gdy zajęli swoje miejsca, uczniowie klas trzecich rozpoczęli swoją część  artystyczną. Zaśpiewali dwie piosenki oraz podziękowali swoim nauczycielom pracownikom szkoły i rodzicom. Po występie młodszych koleżanek i kolegów przyszedł czas na uczniów klas szóstych. Na wstępie wykonali oni piosenkę pt. ,,Trzynastolatki’’, a następnie odegrali zabawny skecz i złożyli podziękowania nauczycielom oraz podarowali upominki w postaci kwiatów. Po skończeniu występów szóstoklasistów, przyszli absolwenci klas trzecich gimnazjum złożyli uroczyste podziękowania nauczycielom. Po ukończeniu części artystycznej, wicedyrektorowie Agnieszka Piłat oraz Mariusz Lewko, wraz z przewodniczącym Rady Miasta – Pawłem Borowcem wręczyli dyplomy uczniom, którzy godnie reprezentowali szkołę i zajęli miejsca na szczeblu powiatowym i wyższym. Następnie wszyscy wrócili do klas, a bohaterowie wydarzenia na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
                                                                                                          Patrycja Mikłasz
Zdjęcia

 

                                                                               TURNIEJ Z RATOWNICTWA
I etap turnieju stanowił indywidualne testowe sprawdzenie wiadomości uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Test składał się z 17 pytań. Za prawidłowe rozwiązanie testu uczeń mógł otrzymać łącznie 17 punktów. Czas rozwiązywania testu wynosił 45 min.Część praktyczna obejmowała czynności ratownicze w symulowanych sytuacjach, które stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia osoby poszkodowanej. Każda grupa losowała 3 zadania. Czas przeznaczony na wykonanie zadania był określony i wynosił około 1 minuty. Zespół mógł uzyskać od 0 do 5 pkt za prawidłowy pokaz i wyjaśnienie. Liczba punktów zdobyta w części teoretycznej i praktycznej była zsumowana i decydowała o zwycięstwie.Poprawność odpowiedzi oceniała komisja, w której skład wchodzili: pan Damian Pępiak  - ratownik medyczny, pan Marek Słoboda - nauczyciel techniki i wychowania fizycznego oraz Teresa Watrak – nauczyciel Edukacji dla bezpieczeństwa i wychowania fizycznego. Najwięcej punktów – 27, zdobyła grupa w składzie Dagmara Roci, Weronika Nazarowicz, Wioleta Słoboda z klasy III b. Drugie miejsce 24 p uzyskały: Bodnar Lidia, Dąbrowski Radosław i Sapiecha Damian z klasy  III a. Ważna Karolina, Chmiel Samanta i Żyga Patrycja zajęły III miejsce i otrzymały 23,5 p. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę rzeczową którą ufundował Burmistrz Miasta  w Lubyczy Królewskiej. Organizatorem turnieju była Teresa Watrak, nauczyciel Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej.

 

                                                                                                                                         T. Watrak
Zdjęcia

Sukces w Konkursie Lubelszczyzna Moja Mała Ojczyzna

 

3 czerwca 2016 roku w Suścu odbył się finał wojewódzkiego konkursu "Lubelszczyzna Moja Mała Ojczyzna" organizowanego w tym roku po raz VIII pod hasłem "Przemierzając Lubelszczyznę". Uczniowie szkoły podstawowej z kl. V b : Julia Melnyk, Hanna Kulpa, Dominika Zwolak oraz gimnazjum z kl. II c : Jakub Pelc, Natalia Borsuk i Marta Frąc pod opieką Anny Krzyszycha pojechali wozem strażackim reprezentować swoją szkołę. Ostatecznie dziewczyny ze szkoły podstawowej zajęły 3 miejsce, a  zespół redakcyjny z gimnazjum 2 miejsce :D. Uczniowie w nagrodę za 2 miejsce dostali hamak, natomiast za 3 piłki siatkowe. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni. :)Tego dnia można było obejrzeć bardzo ciekawe występy uczniów tamtejszej szkoły. Bardzo interesującym punktem tego spotkania była wycieczka do Zwierzyńca. Zwiedziliśmy tam Muzeum Roztoczańskiego Parku Narodowego, gdzie zdobyliśmy bardzo cenne informacje na temat przeszłości geologicznej Roztocza, poznaliśmy bliżej rośliny i zwierzęta występujące w Roztoczańskim Parku Narodowym. Większość tych wiadomości poznać można było oglądając tzw. dioramy. Są to sceny naturalnych ekosystemów leśnych zawierających faunę i florę Roztocza. Kilka można zobaczyć na fotografiach, jednak to niewielka część tego co można tam obejrzeć.

 

N. B. i M. F.

 

Zdjęcia

Wycieczka klas V do Kozłówki

We wtorek 31 maja klasy Va i Vb wraz z wychowawcami, panią Agnieszką Głąb – Kruk i panią Anną Krzyszycha,  były na jednodniowej wycieczce w Kozłówce, Dęblinie i Mościskach. Spod szkoły wyjechaliśmy o godzinie szóstej rano. Pierwszym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Oglądaliśmy tam piękny ogród i pomieszczenia pałacu. Potem pojechaliśmy do Dęblina, żeby zobaczyć Muzeum Sił Powietrznych. Widzieliśmy tam różnego rodzaju sprzęt lotniczy. Później pojechaliśmy na obiad, a następnie wybraliśmy się do Farmy Iluzji w Mościskach. W  drodze powrotnej i wstąpiliśmy do McDonalda. Około godziny dwudziestej drugiej wszyscy byliśmy na miejscu w Lubyczy. Wycieczka bardzo nam się spodobała, a szczególnie Farma Iluzji, dzięki której dowiedzieliśmy się, że iluzja towarzyszy nam w codziennym życiu.

Żaneta A. i Martyna G. z V a

Zdjęcia

czytaj więcej
Zdjęcia

MARSZ  ANTYTYTONIOWY ULICAMI MIASTA LUBYCZA KRÓLEWSKA

31-05-2016 Zespół Szkół w Lubyczy Królewskiej…   

Happeningiem wszystkich działań jest Marsz Antytytoniowy. Palenie szkodzi zdrowiu i życiu. Z tego powodu uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z wychowankami Przedszkola Samorządowego w Lubyczy Królewskiej, przeszli ulicami Lubyczy w celu uświadomienia przechodniom i mieszkańcom miasta, że palenie szkodzi. Rozdawali ulotki, które zawierały informacje o szkodliwości palenia osobom przechadzającym się po mieście. Zostawili także kilka w sklepie spożywczym, Urzędzie Miasta i Banku Spółdzielczym. Podczas marszu wykrzykiwali hasła takie jak: ,,Nie pal przy mnie proszę”, czy ,,Palenie szkodzi zdrowiu”, a także ,,Palenie zabija”. Osoby, które szły ulicami Lubyczy Królewskiej patrzyły się na nas i uśmiechały, a niektórzy chcieli uczestniczyć w tym wydarzeniu razem z nami. Szczęśliwi i uradowani udanym marszem, wróciliśmy do szkoły. W ramach prowadzonego programu antytytoniowego „Znajdź właściwe rozwiązanie” w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej zostały zorganizowane konkursy profilaktyczne. Pierwszy był skierowany do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i dotyczył stworzenia, napisania odezwy antytytoniowej  do Polaków palących papierosy. W drugim konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas I-III gimnazjum. Zadaniem uczestników było opracowanie scenariusz wykonanie zdjęć filmowych do reklamy antytytoniowej. Po dokonaniu oceny prac wyłoniono zwycięzców:

Szkoła Podstawowa:

I miejsce uczennica klasy V a Maja Chmielowiec

II miejsce uczennica klasy V a Żaneta Adamaszek

III miejsce uczeń klasy V b Maksymilian Kędzierawski

Gimnazjum:

I miejsce dla czteroosobowej grupy uczniów: Natalii Borsuk, Weroniki Lipczewskiej oraz Marty Frąc uczennic z klasy II c, a także Mateusza Bundyry z klasy II a.

Dziękujemy Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za ufundowanie nagród.

uczennica kl VI Julia Stepaniuk

Zdjęcia

Dzień Języków Obcych

Dnia 13 maja 2016 roku odbył się Dzień Języków p.t. „Promocja zdrowego stylu odżywiania w języku polskim, angielskim i rosyjskim”Od listopada 2015 r. do końcalutego bieżącego roku w naszym gimnazjum zrealizowano projekt edukacyjny pod nazwą:

„Promocja zdrowego stylu odżywiania”. Inspiracją do projektu jak również do Dnia Języków były materiały pozyskane w ramach akcji „Żyj smacznie i zdrowo” firmy Winiary. W szkolnym projekcie uczestniczyło 33 uczniów klas I i II gimnazjum, działali oni w ramach czterech grup językowych.

I Grupa języka polskiego - opiekun pan Marcin Parafiniuk. Uczniowie przygotowali film edukacyjno –satyryczny na temat nawyków żywieniowych.

II Grupa języka angielskiego – opiekun pani Ewelina Depko. Zespół ten opracował w języku angielskim przepis z książeczki „Żyj smacznie i zdrowo” na Makaron razowy ze szpinakiem i orzechami włoskimi. Następnie opracowano scenariusz i nagrano filmik z przygotowania

III Grupa języka angielskiego – opiekun pani Malwina Krawiec. Zespół przygotował piosenkę w języku angielskim o zdrowym odżywianiu, prezentację multimedialną oraz scenkę ukazującą zdrowe nawyki żywieniowe.

IV Grupa języka rosyjskiego – opiekun pani Katarzyna Gucz. Uczniowie przygotowali 3 plakaty edukacyjne w języku rosyjskim, oparte na planszach edukacyjnych „Żyj smacznie i zdrowo”. Oprócz tego przetłumaczyli przepis na Sałatkę owocową z miodem i orzechami,opracowali scenariusz i nagrali film przygotowania posiłku.

Wszystkie cztery grupy zaprezentowały swoje filmy, prezentacje oraz scenki.

                                                                                                                                                  E. Depko
Zdjęcia
 

                                                              WYCIECZKA KLAS III GIMNAZJUM
25 maja 2016 roku wyjechaliśmy na wycieczkę do Tomaszowa Lubelskiego w celu zwiedzenia zakładów "RTS Roztocze" oraz "WSK" specjalizujących się w produkcji części dla przemysłu lotniczego, maszynowego i motoryzacyjnego. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas III gimnazjum pod  opieką Pań; Marii Lorenc, Agaty Prociewicz, Renaty Galińskiej, Iwony Remizowskiej. Z Lubyczy Królewskiej wyjechaliśmy około godziny 9.00. Na początku udaliśmy sie wszyscy do budynku, w którym wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy  trzy krótkie prezentacje  dotyczące  wymienionych wyżej firm oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 4 w Tomaszowie Lub., która jest z nimi powiązana. Dowiedzieliśmy się, że w Tomaszowie znajdują się bardzo cenione i wynagradzane licznymi odznakami zakłady - RST Roztocze oraz WSK, które są znane nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Następnie zostaliśmy oprowadzeni po licznych salach, w których wykonywane były różne prace, m.in.: obróbka skrawaniem, laserowa obróbka blach, spawanie, frezowanie, malowanie proszkowe, tłoczenie, kucie na zimno i wiele innych. Kilku fachowców przeprowadziło z nami rozmowy na temat sposobów powstawania tych przedmiotów, wyjasnili nam również, do czego służą dane sprzęty i pokazali mnóstwo maszyn, którymi najbardziej zafascynowani byli oczywiście chłopcy. Bogatsi o nowe doświadczenia do szkoły wróciliśmy około godziny 13.00.

 

Dagmara Roci klasa III bDZIEŃ SYBIRAKA

 

20 maja 2016 r. o godzinie 9:00 w kościele w Lubyczy Królewskiej odbyła się msza święta w intencji Sybiraków. Była ona wprowadzeniem do uroczystości, która miała miejsce w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej. Na początku pani dyrektor Bożena Ziembińska wygłosiła uroczystą mowę, następnie uczennica z samorządu uczniowskiego przywitała zaproszonych gości między innymi Barbarę Sleszyńską Malec, prezes Związków Sybiraków z Zamościa, Krystynę Rafalat i  Emilię Szkopiak wnuczkę i córkę pułkownika Wojciecha Wójcika, Jana Lelonka – kierownika Delegatury Zamojskiej Lubelskiego Kuratorium Oświaty oraz przedstawicieli władz samorządu miasta i powiatu tomaszowskiego. Mottem akademii były słowa Adama Mickiewicza „Jeśli my zapomnimy o nich, to niech Bóg zapomni o nas”. W montażu słowno-muzycznym brała udział  młodzież naszego zespołu szkół, która w  sposób niesamowicie wzruszający przedstawiła historię naszych bohaterów z deportacji. Po akademii burmistrz naszego miasta Tomasz Leszczyński, wręczył zaproszonym gościom pamiątkowe medale. Następnie głos mieli zaproszeni goście, mówiąc o swoich emocjach, które przeżywali podczas oglądania spektaklu, o łzach, które wypływały samowładnie z oczu, o tym jak bardzo przeżywają ten czas w Syberii. Mamy świadomość tego, że był to trudny i jakże okropny okres dla naszych Sybiraków.  Całość koordynowała pani Ewa Wojciechowska wraz z panią Walentyną Regułą, która również należy do deportowanych do Kazachstanu. Po uroczystości goście zaproszeni zostali do wspólnego zdjęcia oraz na poczęstunek.

 

Uczennica ZS Lubycza Justyna Sysło

 

Zdjęcia
FINAŁ XXIII KONKURSU WIEDZY O BIBLII I KOŚCIELE

12 maja w Zamościu odbył się finał XXIII Konkursu Wiedzy o Biblii i Kościele. Uczennice reprezentujące naszą szkołę to : Marta Kołtun kl. VI b i Wiktoria Sarzyńska kl. II a z gimnazjum. Po konkursie wszystkim uczestnikom ks. bp Mariusz Leszczyński wręczył dyplomy finalistów. Po ogłoszeniu wyników tytuł laureata zdobyła uczennica naszej szkoły Marta Kołtun z VI b. Laureaci zarówno ze szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w dwudniowej pielgrzymce do Warszawy i Niepokalanowa.
                                                                                                                  E. Kołtun
 

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI ORAZ KONKURS PIEŚNI PAPIESKIEJ  

 

18 maja 2016 roku  w Ulhówku odbył się Powiatowy  Konkurs Recytatorski oraz Konkurs Pieśni Papieskiej. Naszą  szkołę reprezentowały 2 duety; Sysło Justyna i Litkowiec Brajan, którzy przy akompaniamencie gitar zaśpiewali „Alleluja” Leonarda Cohena ze zmodyfikowanym tekstem o Janie Pawle II,  oraz Kolbuch Joanna i Momot Gabriela, które wykonały piosenkę „Tak mówił Pan”. Uczniowie dobrze poradzili sobie z wykonaniem utworów i wrócili z nagrodami. Justyna i Brajan (opiekun Pani Agata Prociewicz) zajęli 3 miejsce, a Asia i Gabrysia (opiekun Pani Agnieszka Piłat) dostały wyróżnienie. Atmosfera podczas konkursu była niezwykle sympatyczna. Podczas obrad jury nasza młodzież zabawiała publiczność i uczestników grą oraz śpiewem. Po występach goście zostali zaproszeni na obiad. Uczniowie pojechali pod opieką Pani Renaty Galińskiej.

 

Sysło Justyna, IIb

SZKOLNY DZIEŃ PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH W GIMNAZJUM 2015/ 2016
czytaj więcej

Zdjęcia

MAMY SWOJEGO FINALISTĘ

 

Uczeń klasy IIc naszego gimnazjum Jakub Pelc awansował do etapu centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. XXI edycja konkursu obejmuje zagadnienia dotyczące historii oręża polskiego w latach 1531 – 1683 – od Obertyna do Wiednia. Uczniowie biorący udział w zmaganiach musza wykazać się znajomością zagadnień z historii Polski i historii powszechnej, wykraczających poza podstawę programową gimnazjum oraz  wiedzą dotyczącą oręża polskiego z uwzględnieniem  znajomości broni i barwy, architektury obronnej, topografii wojskowej, heraldyki, sfragistyki,  falerystyki,  literatury,  muzyki  i pieśni, malarstwa historycznego. Kuba od dziecka interesował się historią. Jak sam mówi, jest to jego największa pasja. Przed nim finałowy i zarazem najtrudniejszy etap konkursu, który tradycyjnie odbywa się w Warszawie. Już na początku czerwca zmierzy się ze swoimi rówieśnikami wyłonionymi w etapie wojewódzkim na terenie całego kraju. Opiekunem Kuby jest nauczycielka historii Joanna Łuszczyńska – Lewko.
Trzymamy kciuki za naszego finalistę.                                                                        
                                                                                                                          Mariusz LewkoDnia 29-04-2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta  akademia z okazji  225 rocznicy uchwalenia „Konstytucji  3 Maja”. Uczniowie klas czwartych pod kierunkiem wychowawców przygotowali okazjonalną część artystyczną, w której wcielili się w rolę króla, szlachty. Swoim występem przypomnieli wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji.Duża część akademii poświęcona była patriotyzmowi  oraz symbolom narodowym Polski. Występ bardzo się wszystkim podobał. Klasy czwarte otrzymały gromkie brawa.Nad całością czuwały panie Mariola Maciuła i Jadwiga Niedbała. Dekorację przygotował ks. Robert Mokrzyński

 

Patrycja Mikłasz kl. VI „a”

Zdjęcia

Marsz ekologiczny organizowany jest w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia. Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na niszczenie środowiska naturalnego, jak i promowanie proekologicznych postaw marszu. W marszu uczestniczyli uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej. Przeszli ulicami miasta w barwnych strojach, z transparentami w rękach, skandując ekologiczne hasła między innymi:

 

 ,,Dbaj o przyrodę – oszczędzaj wodę ‘’

 

 ,,Baterie zbieramy o środowisko dbamy ’’

 

„Dbajmy o środowisko – Ziemia to nie wysypisko’’

 

 Przechodząc ulicami Lubyczy Królewskiej, uczniowie wstąpili do: Urzędu Miasta Lubycza Królewska, Zakładu Budowlanego ,,Instalbud ‘’, Banku Spółdzielczego i Przedszkola Samorządowego. Do odwiedzonych miejsc, uczniowie podarowali własnoręcznie zrobione ekologiczne upominki – jabłka, papryki zrobione z plastikowych butelek. Mieszkańcy słysząc nasze hasła, odwracali się w naszą stronę, a co niektórzy nawet chcieli się przyłączyć. Po tak ekscytującym wydarzeniu, zmęczeni, uradowani i usatysfakcjonowani wróciliśmy do szkoły.

 

                                                                              Patrycja Mikłasz, Julia Stepaniuk
Zdjęcia

Filmik 1, Filmik 2

RAJD PIESZY  LUBYCZA KRÓLEWSKA-SIEDLISKAw dniu 8 kwietnia 2016 roku

 

 Dnia 8 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy II „c” gimnazjum w Lubyczy Królewskiej wraz z opiekunami Markiem Słobodą i Jerzym Feretem udaliśmy się na rajd pieszy na trasie Lubycza Królewska-Teniatyska-Mosty Małe-Hrebenne-Siedliska. W rajdzie uczestniczyło 20 uczniów.Wyruszyliśmy o godzinie 8.00 sprzed szkoły przez las do wsi Teniatyska. Na wzgórzu (wydmie piaskowej) zwiedziliśmy cmentarz unicki, na którym zachowały się  nagrobki w postaci krzyży bruśnieńskich. W pobliżu znajdowała się cerkiew p.w. św. Dymitra, która dzisiaj już nie istnieje. Następnie poszliśmy do Teniatysk, wsi położonej nad rzeką. Nieopodal Teniatysk znajdują się bunkry linii Mołotowa, które wchodziły w skład rejonu umocnionego Rawa Ruska. Zwiedziliśmy dwa bunkry. Są one obecnie ukryte wśród gęstych krzaków i zarośli, ale w latach czterdziestych były tu pastwiska i pola. Ze stoku wzgórza w kierunku północnym widać potężne elewatory w Lubyczy Królewskiej, a na zachodzie rozciąga się przepiękny widok na wzgórza Goraje (Horaje). Z Teniatysk dotarliśmy do wioski Mosty Małe, po prawej stronie przy skrzyżowaniu dróg znajdują się pozostałości cerkwi. Za Sołokiją w kierunku zachodnim, na skraju lasu, znajduje się cmentarz unicki. Po prawej stronie minęliśmy stację kolejową Hrebenne.  W miejscowości Hrebenne zwiedziliśmy drewnianą siedemnastowieczną cerkiew Św. Mikołaja, a z góry na której znajduje się cerkiew, wszyscy podziwialiśmy widoki na okolicę i przejście graniczne. W okolicach miejscowości Hrebenne rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski i ziemniaki. Po odpoczynku i zregenerowani sił wyruszyliśmy w dalszą wędrówkę. Opuściliśmy Hrebenne i ruszyliśmy w kierunku Siedlisk. W samych Siedliskach wzmocniliśmy się źródlaną wodą z tamtejszych źródeł. Po przejściu ponad 15 km autobus szkolny zawiózł nas do szkoły w Lubyczy Królewskiej.Wszyscy powrócili z rajdu pełni wrażeń, nowych doświadczeń i sympatycznych wspomnień. Bez trudu pokonaliśmy wymagającą trasę, choć nieraz trzeba było dużego wysiłku, ale też sprawiło to nam dużo satysfakcji. Rajd zakończyliśmy  się o godzinie 14.30 na parkingu przed naszą szkołą. Przebieg naszej trasy przedstawia mapa, która załączamy, a atmosferę dołączone foto.

 

Eryk Junko

 

kl. II „c”

 

Mapa rajdu
Zdjęcia

W dniach 14-18 marca 2016r w naszej szkole gościły dwie wolontariuszki z programu AIESEC – Kids Speak: Menna i Natsumi. Obie przez pięć dni zapoznawały uczniów i nauczycieli z kulturą i zwyczajami krajów, z których pochodzą: Egiptu i Japonii. Same, jak twierdziły, też sukcesywnie zaznajamiały się z naszymi obyczajami, kulturą i krajobrazem. Każdego dnia podczas zajęć języka angielskiego jak i po nich uczniowie wraz z nauczycielkami prowadzącymi: p. Malwiną Krawiec i Ewą Wojciechowską mogli coraz lepiej zapoznać się z gośćmi, zapytać o interesujące ich szczegóły,   wyrazić to, co czują oraz po prostu dobrze się bawić, szlifując jednocześnie swoje umiejętności konwersacyjne w języku angielskim. 5 dni wystarczyło, by nasi goście i uczniowie zżyli się ze sobą na tyle, że piątkowe pożegnanie dziewcząt nie obyło się bez łez wzruszenia, wielokrotnych podziękowań i zapewnień, że jedni o drugich nie zapomną i będą podtrzymywać kontakt drogą elektroniczną. Wszyscy pytani, zgodnie twierdzili, że było to niesamowicie ciekawe doświadczenie językowe, które warto jeszcze powtórzyć. Puentą zaś, niech będą słowa Menny: „Zrozumiałam, że nieważne jak daleko się od siebie mieszka, jakim językiem się na co dzień włada, z jakiej kultury się człowiek wywodzi – pewne wartości na całym świecie pozostają te same, a są nimi: przyjaźń, miłość, tolerancja, radość.”Mamy nadzieję, że wizyta dziewcząt otworzyła w naszej szkole nowe możliwości dla uczniów oraz dodała im skrzydeł w dalszym zdobywaniu wiedzy.

 

Ewa Wojciechowska

OGÓLNOPOLSKI KONKURS „POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI” - XV EDYCJA, ETAP WOJEWÓDZKI

W piątek 18 marca 2016 roku uczniowie naszego gimnazjum: Natalia Borsuk, Marta Frąc, Jakub Pelc i Wiktoria Sarzyńska uczestniczyli w IV etapie – wojewódzkim, ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Była to XV edycja tego konkursu, tym razem na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej w Auli im. Stanisława Podkowy w Lublinie. W konkursie  rywalizowali ze sobą reprezentanci 15 parków krajobrazowych województwa lubelskiego. Organizatorem  konkursu są Parki Krajobrazowe a współorganizatorem  był Ogród Botaniczny Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie.  Etap wojewódzki konkursu patronatem honorowym objął Pan Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego oraz prof. dr hab. inż. Piotr Kacejko Rektor Politechniki Lubelskiej. Uczestnicy rozwiązywali testy z zakresu wiedzy przyrodniczej w tym zoologii, botaniki, ochrony środowiska, oraz geograficznej w tym geografii fizycznej, geologii i gleboznawstwa. Następnie w poszukiwaniu wiosny zwiedzili  Ogród Botaniczny UMCS w Lublinie. Etap wojewódzki konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" wygrała drużyna z Opola Lubelskiego reprezentująca Wrzelowiecki Park Krajobrazowy. Drużyna z naszego gimnazjum reprezentująca Południoworoztoczański Park Krajoobrazwy zajęła 6 miejscu. Gratuluję!!!

         Jadwiga Niedbała


 

„Smacznie, zdrowo, kolorowo” – konkurs na „Super Kucharza”

Dnia 15 marca 2016 roku dyrektor P. Bożena Ziembińska dokonała otwarcia konkursu na najlepszego kucharza. Do konkursu, zadania realizowanego w ramach projektu „Trzymaj formę” przystąpiło siedem zespołów. Byli to reprezentanci klas IV, V, VI szkoły podstawowej i I, II, II gimnazjum. Siódmym zespołem był zespół składający się z gości: Natsumi – Japonki, Menna – Egipcjanki i  p. Malwiny Krawiec – nauczycielki j. angielskiego. Każdy zespół miał za zadanie wykonać trzy potrawy z przygotowanych produktów (owoców i warzyw). Na ich wykonanie regulamin przewidywał 20 minut, jednak jury ten czas wydłużyło o kolejne 10 minut. W czasie, gdy zespoły trudziły się z zadaniem, widownia mogła obejrzeć występy uczniów przygotowanych przez P. Justynę Słowik. Zadaniem „dla wszystkich” było rozwiązywanie zagadek. Mimo ich trudności publiczność odgadła wszystkie. Kolejnym zadaniem dla klas było ułożenie i zapisanie na kartonach haseł na temat zdrowego stylu życia. Następnie przedstawiciele głośno odczytali ułożone hasła. Każda klasa w nagrodę otrzymała koszyk mandarynek. W czasie, gdy prowadzące: Weronika Nazarowicz i Dagmara Roci – uczennice kl. IIII b gimnazjum przepytywały publiczność, jury w składzie: przewodniczący – p. Mariusz lewko (wicedyrektor szkoły), członkowie -  Elżbieta Bździuch (pielęgniarka szkolna), Małgorzata Kamińska (intendentka), Irena Brzyska (kucharka), Zuzanna Nadzikiewicz (uczennica) bacznie przyglądało się pracy zespołów i dokonywało oceny. Punkty można było zdobyć za: pomysłowość, bhp pracy, wykorzystanie produktów, walory smakowe, wygląd i sposób podania.

Następnie przewodniczący odczytał protokół.

Tytuł „super kucharza” szkoły podstawowej uzyskał zespół klas IV a i b.

II miejsce zajęły kl. VI a i b.

III miejsce kl. V a i b.

Tytuł „super kucharza” gimnazjum uzyskał zespół klas I a, b, c.

II miejsce zajęły kl. III a, b, c.

III miejsce kl. II a, b, c.

Zespół gości otrzymał wyróżnienie.

Zespołem najciekawiej, najładniej reprezentującym się okazał się zespół kl. VI szkoły podstawowej.

Nagrody za poszczególne miejsca to owoce: ananasy, pamelo, mango, melony oraz książki kucharskie.

Impreza przebiegała w bardzo miłej atmosferze i ferworze emocji.
Imprezę przygotowały Panie: Teresa Watrak i Joanna Stecko.

                                                                                                            Joanna Stecko
     Zdjęcia

ZESPÓŁ SZKÓŁ Z LUBYCZY KRÓLEWSKIEJ KIBICUJE Z KLASĄ

Dnia 16.03.2016 roku uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było oglądanie meczu półfinału Pucharu Polski Legia Warszawa – Zawisza Bydgoszcz. Bilety na mecz były przyznane w ramach programu „Kibicuj z klasą” (darmowe bilety dla dzieci i młodzieży). Jest to już drugi nasz wyjazd w ramach tego programu. Niektórzy uczniowie po raz pierwszy brali udział w takim wydarzeniu. Na stadionie było bardzo dużo dzieci i młodzieży. Na trybunach zasiadło 14912 kibiców w tym 47 osobowa grupa z naszej szkoły. Dodatkową atrakcją naszego wyjazdu był spacer po Łazienkach Królewskich i wizyta w sklepie kibica.  
                                                                                                      Marcin Parafiniuk

Zdjęcia

 

W dniu 14 marca (poniedziałek) 2016 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby Pi w ramach Dnia Matematyki. Święto wzięło swój początek w amerykańskich kręgach akademickich i szkolnych. Obecnie jest obchodzone na całym świecie. Datę święta wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby „pi”, jako że data „14 marca” zapisywana jest w USA jako „3.14”. W naszej szkole z tej okazji przygotowaliśmy kilka konkursów, w których brali udział uczniowie gimnazjum. Młodzież przygotowała piosenki matematyczne, które rozweseliły całą uroczystość. Uczennice klasy IIIb przygotowały prezentacje na temat „LICZBY PI” i „Życia Alberta Einsteina”, który akurat w tym dniu obchodził urodziny. Gratuluję odwagi i chęci Marcie Frąc z kl.II c i Justynie Sysło z kl. II b za napisanie opowiadań z użyciem liczby „pi”. Gratuluję też przedstawicielom klas gimnazjalnych, którzy brali udział w TURNIEJU MATEMATYCZNYM z  przysłowiami – za ich zaciętą walkę. Dziękuję uczniom, którzy okazali mi swoją pomoc i poświęcili swój wolny czas, mimo iż ich nie uczę.   Wszystkich zapraszam do udziału w przyszłym roku.
                                                                            Opowiadanie z liczbą Pi

 Agnieszka Głąb-Kruk


BAL GIMNAZJALNY 2016

6.02.2016 r. w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej odbył się bal dla uczniów klas III gimnazjum. W imieniu rodziców zebranych powitali przedstawiciele Rady Rodziców, którzy  słowami i kwiatami wyrazili swoją wdzięczność  Pani Dyrektor Bożenie Ziembińskiej, byłym  i obecnym Wychowawcom klas, Gronu Pedagogicznemu oraz  pracownikom administracji i obsługi. Następnie głos zabrali sekretarz miasta  Lubyczy Królewskiej Pan Marek Kellner i  Dyrektor Pani Bożena Ziembińska, wypowiadając wiele ciepłych słów skierowanych do młodzieży, która wkrótce dołączy do grona absolwentów.  Kończąc swoje przemówienie Pani Dyrektor ogłosiła „Poloneza czas zacząć”.  Poloneza rozpoczęli Dyrektorzy szkoły z uczniami, a następnie tańczyła sama młodzież. Widzowie na trybunach byli zachwyceni tak pięknie wykonanym tańcem, co okazali gromkimi brawami przeznaczonym dla gimnazjalistów i przygotowującej uczniów  Pani Teresy Watrak. Po polonezie odbyły się krótkie prezentacje multimedialne każdej z klas. Następnie głos zabrali gimnazjaliści, którzy słowem i piosenką podziękowali Rodzicom za opiekę, wsparcie i motywowanie do walki z własnymi słabościami. Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę i poczęstunek. Młodzież bawiła się wyśmienicie już od pierwszych minut imprezy. Wspólnie z nimi bawili się rodzice i nauczyciele. Muzyka rozbrzmiewała do późnych godzin wieczornych, a uczniowie choć zmęczeni tańczyli nawet na boso.  Do tak udanego balu przyczynili się przede wszystkim rodzice uczniów, dyrekcja,  wychowawcy klas jak i sami uczniowie. Z pewnością bal pozostanie w pamięci uczniów na wiele lat.

                                          Maria Lorenc
Bardzo dziękujemy naszej absolwentce Aleksandrze Pyrz za udostępnienie zdjęć.

                 Zdjęcia
     
   Puchar Świata w Skokach Narciarskich Zakopane 2016
Word Cup Ski Jumping 

W piątek 22 stycznia 2016 roku o 3 rano wyjechaliśmy na wycieczkę do Zakopanego w celu oglądania pięknych krajobrazów i najważniejsze skoków narciarskich.Panoramę Tatr ujrzeliśmy na szczycie Gubałówki. Dodatkową atrakcją dla nas był zjazd wyciągiem krzesełkowym na Polanie Szymoszkowej, z którego widoki zapierały nam dech w piersiach.Zakwaterowaliśmy się u rodziców polskiego skoczka Klimka Murańki, którego później zobaczyliśmy w treningu i kwalifikacjach do konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tego dnia Polacy do 52 – ego skoku zajmowali pierwsze cztery miejsca, a rywalizację wygrał dwukrotny mistrz olimpijski – Kamil Stoch. Po powrocie do schroniska, zmarznięci i niewyspani próbowaliśmy zasnąć, jednak nie ułatwiało nam to chrapanie jednego z opiekunów, które przebijało się przez ścianę. Mimo utrudnień, udało nam się zapaść w sen. Drugiego dnia, czekała na nas ponowna podróż na skocznię, gdzie odbyły się zawody drużynowe, w których Polacy zajęli 3 miejsce. Oglądając skoki narciarskie na żywo, towarzyszyły nam niepowtarzalne i niesamowite emocje, gdyż ekran telewizora w żadnym stopniu nie odzwierciedla tego, jak wygląda to na żywo i nie oddaje tej magicznej atmosfery, która panuje na trybunach. Podczas powrotu autokarem do domu, nadal przeżywaliśmy to doświadczenie i zapewne będziemy o nim pamiętali już do końca życia. Opiekunami naszej wycieczki byli: wujek Jerzy Feret, dziadek Marcin Parafiniuk, wujek Wacław Mikłasz, ciocia Teresa Watrak oraz mama Renata Szpindor.

                                                                                    Uczestniczki wycieczki:  Dagmara Roci oraz Weronika Nazarowicz
Zdjęcia

Leć kolędo w świat… to motto I - go w historii Lubyczy Królewskiej, jako miasta, Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który odbył się 15 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej. Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Miasta Lubycza Królewska Tomasz Leszczyński i Zespół Szkół w Lubyczy Królewskiej.

                                                                                            czytaj więcej


Zdjęcia

 

Wyjazd na mecz Asseco Resovia Rzeszów - Effector Kielce   zdjęcia

 24 Finał WOŚP        Zdjęcia

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

„Bóg się rodzi…” - to nie tylko pierwsze słowa pięknej polskiej kolędy, to przede wszystkim szukanie dobra w każdym z nas i wokół nas. W tym szczególnym czasie, jakim jest okres Bożego Narodzenia, chcemy być wszyscy razem, cieszyć się radością spotkań w gronie rodzinnym, radością z przyjścia Bożej Dzieciny do naszych domów. Aby przypomnieć sobie historię Narodzenia Pana Jezusa, polskie zwyczaje wigilijne oraz piękne kolędy i pastorałki, uczniowie klas II edukacji wczesnoszkolnej pod opieką Beaty Chmielowiec, Barbary  Styczyńskiej i ks. Artura Sokoła przygotowali montaż słowno - muzyczny pt. „Wieczór wigilijny”. W organizację uroczystości włączyli się nauczyciele: pan Jerzy Garbacz i pani Elżbieta Kołtun – dekoracja, pani Justyna Słowik - samorząd uczniowski, pani Agnieszka Piłat – instrumentalne aranżacje kolęd  oraz pan Zbigniew Grygiel – nagłośnienie. W organizację uroczystości czynnie włączyli się także rodzice uczniów klas II edukacji wczesnoszkolnej, którzy przygotowali pyszne potrawy wigilijne.

                                                                                                  Beata Chmielowiec

Zdjęcia

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA „CZYTAMY   KSIĄŻKI  POLSKICH AUTORÓW” 

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."

                                                                                                     Wisława Szymborska


Dnia 18 grudnia 2015 roku  w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej odbył  się  Konkurs  Pięknego Czytana  pod hasłem „CZYTAMY  KSIĄŻKI   POLSKICH   AUTORÓW”,  którego   celem  była   popularyzacja  literatury  polskiej i rozwijanie umiejętności jej odbioru, kształcenie sprawnego i pięknego  czytania wśród młodego pokolenia w dobie  zanikania kontaktu z książką, budzenie wyobraźni oraz rozwijanie twórczych talentów.

 Konkurs adresowany do wszystkich uczniów przeprowadzony został  w czterech kategoriach:

I kategoria – klasy I

II kategoria – klasy II –III

III kategoria – klasy IV – V

IV kategoria – klasy VI  oraz  I – III gimnazjum

         Jurorzy oceniali umiejętności czytelnicze biorąc pod uwagę  płynność, poprawność artykulacji głosek, dykcję,  modulację i natężenie głosu, akcent zdaniowy, mimikę.

Komisja konkursowa po burzliwej naradzie  wyłoniła  zwycięzców.  Wśród klas I najlepsi okazali się Jakub Głodkowski i Wiktoria Owerko  z  klasy Ic (6-latki) oraz  Joanna  Małyska z kl Ia  i Natalia  Putkowska z Ib będące  siedmiolatkami. W kategorii II zwyciężyli  Aleksandra Turczanik   i Jakub Seremak z klasy III a. Mistrzem pięknego czytania   wśród   uczniów   klas   IV i V została   Magda Karaś   z  klasy   IV a.  Ostatnią kategorię reprezentowały klasy VI i  gimnazjaliści. Najwyższy wynik w tej kategorii uzyskała Julia Stepaniuk z klasy VI a. Rozdanie dyplomów i nagród książkowych odbyło się 14 stycznia 2016 roku.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.                                                                                                                                                                                                                                                                                   Mariola Maciuła

                                                                 Zdjęcia


MIKOŁAJKI DLA DZIECI Z PLACÓWKI OPIEKUŃCZO - WYCHOWACZEJ W ŁABUNIACH

W Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej odbyły się Mikołajki, które były podsumowaniem akcji ‘’I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” celem tej akcji było podarowanie radości dzieciom i młodzieży z domu dziecka. Wydarzenie miało miejsce 6 grudnia 2015 roku. Głównymi organizatorami mikołajek była Pani Jadwiga Pizun, Justyna Słowik oraz Pan Artur Samulak.
                                                                                            czytaj więcej

Zdjęcia


MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE

8 grudnia jak co roku naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj wraz ze śnieżynką, reniferem oraz dwiema mikołajkami. Przygotował drobne upominki dla uczniów grzecznych i niegrzecznych. Oczywiście nie mógł zapomnieć również o nauczycielach, dyrekcji jak i pracownikach szkoły. Dla niegrzecznych uczniów,  nauczycieli, dyrekcji i pracowników  przygotował rózgi co świadczyło o tym, że byli niegrzeczni. Starsi grzeczni uczniowie otrzymali cukierki, zaś uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej otrzymali pudełka śniadaniowe i cukierek. Z powodu napiętego grafiku Mikołaj musiał szybko wracać bo miał jeszcze dużo prezentów do rozdania.

Julia Konopka SU


           ELIMINACJE GMINNE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "ZAPOBIEGAJMY POŻAROM"

W dniu 1 grudnia 2015 roku w naszej szkole przeprowadzono eliminacje gminne Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. ,,Zapobiegajmy pożarom’’. Do konkursu wpłynęło ogółem 52 prace plastyczne. Jury w składzie: Przewodniczący – p. Jerzy Garbacz 
Sekretarz: p. Ilona Junko 
Członkowie:  p. Tomasz Leszczyński Wójt Gminy Lubycza Królewska                    
p. Agnieszka Piłat wicedyrektor Zespołu Szkół w Lubyczy Król.                    
p. Piotr Krzych koordynator projektu 

Komisja po dokonaniu oceny prac zakwalifikowała niżej wymienione prace do eliminacji powiatowych w Tomaszowie Lubelskim w poszczególnych grupach wiekowych:
I grupa – przedszkola: Gontarz Adrianna, Pietnoczka Marcel, Szarowolec Wojciech, Kaluźniak Alicja 
II grupa – szkoły podstawowe kl. I - III:
 Moskwa Julia, Dąbrowska Milena, Nowicka Katarzyna, Gontarz Roksana, Skiba Kamila 
III grupa – szkoły podstawowe kl. IV-VI: Chmielowiec Maja, Cymerman Maciej, Melnyk Julia, Borowiec Aleksandra, Piotrowicz Amelia
IV grupa – gimnazjum: Adamek Kacper, Koper Sebastian, Odrzywolska Aneta, Matwiejczuk Krzysztof, Kusz Patrycja.
Z naszej szkoły wpłynęły prace plastyczne uczniów wykonane pod kierunkiem p. D. Putko (kl. III edukacji wczesnoszkolnej) i p. J. Garbacza (kl. IV – VI SP i kl. I – II Gimnazjum).

Wszystkim uczestnikom gratujemy.
J. Garbacz

     Zdjęcia

XVI EDYCJA GÓRY GROSZA 

W dniach od 25 listopada do 4 grudnia trwała w naszej szkole akcja Góra Grosza, której celem była zbiórka jak największej ilości monet przeznaczonych na wsparcie Domów Dziecka w całej Polsce. Wolontariusze naszej szkoły zebrali około 11 kg monet, to jest 268 złotych.

                                                                                                                J. Słowik

    Zdjęcia

Rejonowe eliminacje XIX Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej "Pierścień Świętej Kingi"

4 grudnia 2015r. nasi uczniowie brali udział w XIX Ogólnopolskim Konkursie Polskiej Poezji Religijnej ,,Pierścień Świetej Kingi”, który odbył się w Łaszczówce. Był to konkurs dla szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Klaudia Śliwa II a, Aleksandra Turczanik III a, Igor Hasiak IV b, Julia Stepaniuk VI a. Wszyscy uczniowie zdobyli dyplomy i  nagrody książkowe, a Julia Stepaniuk zdobyła wyróżnienie.

Elżbieta Kołtun

Zdjęcia

TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

          3 grudnia 2015 roku uczennice kl. IV b, V b, VI b naszej szkoły wzięły udział w Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej w Tomaszowie Lubelskim. Turniej zorganizowany został przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Lubelskim. Mecze rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych. Nasze siatkarki w każdej grupie zajęły wysokie miejsca. W kategorii kl. IV – siatkarskie „dwójki” – II miejsce wywalczyły: Magda Pinkas i Wiktoria Łobocka, kl. V – „trójki” -  IV miejsce zajęły: Zuzanna Żołądek, Carolina Favilla i Natalia Nieścior, kl. VI – „czwórki” – II miejsce uzyskały: Patrycja Janiszyn, Klaudia Babiak, Klaudia Muc, Wiktoria Mandro, Zuzanna Uchman. Cztery zawodniczki z kl. VI otrzymały propozycję treningu w klubie sportowym „Tomasovia”, co niewątpliwie stanowi wyróżnienie i promocję naszej szkoły.

         Tradycyjnie, na zakończenie Mikołajkowego Turnieju przybył „Mikołaj” z prezentami. Tym razem w rolę wcielił się burmistrz miasta Tomaszowa Lub. -  Wojciech Żukowski. Każdej zawodniczce uścisnął dłoń, wręczając dyplom i czekoladę. Do turnieju uczennice klasy IV i VI przygotowała p. Joanna Stecko, klasy V p. Robert Biront. Zawody zakończyły się pamiątkowym zdjęciem wszystkich uczestników.                                                                                                                  Joanna Stecko
                                                                 Zdjęcia
                                 POWIATOWY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

W dniu 07.12.2015 w Tomaszowie Lubelskim odbył się Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej dla chłopców z gimnazjum. Nasza drużyna turniej zakończyła na drugim miejscu z dorobkiem 9 punktów i bilansem bramkowym 6-4. Królem strzelców został zawodnik naszej drużyny Piotr Świtka.
                                                         więcej informacji
                                                                                                              M. Parafiniuk
                                                             Noc z książką

W piątek 27 listopada 2015 roku o godzinie 19.30 rozpoczęliśmy „Noc z książką”. Celem akcji było promowanie czytelnictwa, a przy okazji pokazanie szkoły z innej mniej oficjalnej strony. Cała akcja odbyła się już po raz trzeci. W tym roku przeprowadzono ją w ramach realizacji projektu „Książki naszych marzeń”. „Noc z książką” w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej to pomysł pań bibliotekarek: Iwony Remizowskiej i Jadwigi Słowińskiej. Ponadto do akcji włączyli się: pani wicedyrektor Agnieszka Piłat, pan wicedyrektor Mariusz Lewko, panie Justyna Słowik, Teresa Watrak i Jadwiga Niedbała. Pani Dyrektor Bożena Ziembińska czuwała nad logistyką całego przedsięwzięcia i wraz z panią Małgorzatą Kamińską zadbała o zdrowy poczęstunek dla uczestników. Pomysł „Nocy z książką” od razu spodobał się zarówno dzieciom jak i rodzicom. Uczniowie byli ciekawi jak miejsca oglądane w świetle dziennym będą wyglądały w zupełnie nowych dla nich okolicznościach. Zanim jednak uczniowie poszli spać (4.00) nie mieli czasu nawet na chwilę nudy. Zaczęło się od czytania książeczek o żółwiu Franklinie. Pani Teresa Watrak przybliżyła zasady bezpieczeństwa i zachowania podczas wycieczek i pobytu w lesie. Natomiast pani Justyna Słowik zaprosiła wszystkich do zumby. Następnie pan wicedyrektor Mariusz Lewko przeczytał fragment ksiązki „Mikołajek”; przedstawił legendę o Lubyczy wykorzystując elementy dramy. Następnie Pan Wicedyrektor zabrał wszystkich uczestników na wycieczkę po szkole (po drodze spotkaliśmy kilkakrotnie ducha). W następnej części pani wicedyrektor  Agnieszka Piłat czytała uczniom fragmenty książek z serii „P. Rosiak…”, rozmawiała o trudnych sytuacjach, które spotykają uczniów w szkole i mówiła o tym do kogo mogą się zwrócić gdy spotyka ich coś przykrego. Później pani Jadwiga Niedbała czytała książkę „Franklin i ciasteczka” i zaprosiła na ucztę. Dzieci robiły owocowe szaszłyki i kanapki z miodem. Rozmawialiśmy o zasadach zdrowego odżywiania się. Około 1.00 w nocy zaczęły się zajęcia manualne (kolorowa sól, choinki z gazety i kartki świąteczne). Gdy już nie mieliśmy siły, wszyscy ułożyliśmy się na materacach w Sali multimedialnej i przyszedł czas na seans filmowy.

„Noc z książką” zakończyła się w sobotę o godzinie 7.00. W imprezie wzięli udział uczniowie klas II, III, IV, V Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej i uczniowie Szkoły Podstawowej w Machnowie Nowym. Łącznie 36 osób.

Docierają do nas sygnały, że impreza udała się i niektórzy z niecierpliwością czekają na kolejną edycję. 

                                                                                                 Iwona Remizowska
Zdjęcia

                                 SZKOLNY TURNIEJ GRY W BADMINTONA

26 listopada 2015 r. odbył się Szkolny Turniej Gry w Badmintona dla uczniów Szkoły Podstawowej.  Wzięło w nim udział 33 uczniów naszej szkoły podstawowej (15 dziewczynek i 18 chłopców). Rozegrano po 18 meczy w obu kategoriach. Zwycięzcą turnieju w kategorii dziewcząt została Patrycja Janiszyn z klasy VI b,  II miejsce zajęła Karolina Favilla z klasy Vb, III miejsce Karolina Kupicz  z klasy VI b. W kategorii chłopców I miejsce zajął Przemek Jaremczuk z klasy VI b, II miejsce Hubert Deskiewicz z klasy VIb, III miejsce zajął Fabian Surmacz z klasy IVb.                                                                                                                            Renata Szpindor

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Urodziny Pluszowego Misia.  Czcigodny Jubilat witał dzieci w drzwiach biblioteki szkolnej, zapraszając do wspólnej zabawy i na ucztę.  Dzieci ze świetlicy szkolnej przyszły wraz ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi oraz przyniosły prezenty dla misia (laurki, które teraz zdobią gazetkę ścienną). Rozpoczęliśmy prezentacja multimedialną, która przybliżyła historię święta, wartości zdrowotne miodu oraz sylwetki najsłynniejszych misiów. Dzieci wykazały się dużą znajomością zarówno bohaterów bajek animowanych, jak i tych znanych z książeczek. Potem przyszedł czas na zabawę, zagadki i degustację miodku. Imprezę zorganizowały panie bibliotekarki, w ramach promocji książek, zakupionych z funduszy pozyskanych z projektu „Książki Naszych Marzeń”.  Zabawa była huczna i radosna.

Do zobaczenia za rok…MISIU!!!

      Iwona Remizowska
Zdjęcia

ANDRZEJKI 2015

W dniu 25 listopada 2015 w Szkole Podstawowej im. gen N. Sulika odbyła się  dyskoteka andrzejkowa dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Wszyscy uczniowie bawili się przy muzyce dyskotekowej  przygotowanej przez pana Zbyszka G. Tańcom indywidualnym i grupowym towarzyszył konkurs na najciekawszy strój i taniec andrzejkowy. Nagrody dla wyróżnionych ufundowało szkolne SKO prowadzone przez Beatę Chmielowiec i Barbarę Styczyńską. Po tańcach w  klasach I – III przeprowadzono wróżby andrzejkowe.

                                                                                                                  Regina Woś


                                KONKURS RECYTATORSKI "ULUBIENI AUTORZY"

Dnia 23 listopada 2015 r. dwudziestu uczniów klas  I - III naszej szkoły  uczestniczyło w konkursie recytatorskim  „Ulubieni  autorzy‘’  zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień twórczych, zachęcanie dzieci do czytania literatury dziecięcej oraz popularyzacja utworów Agnieszki Frączek i Doroty Gellner. Konkurs rozpatrywany był w kilku kategoriach. Uczniowie naszej szkoły występowali w trzech i zajęli następujące miejsca:

KATEGORIA III  ( uczniowie  kl . I)
I miejsce – Łysiak  Judyta - kl. I c

II  miejsce - Głodkowski  Jakub – kl. I c
III  miejsce - Małyska Joanna – kl. I a

KATEGORIA IV (uczniowie kl. II)
        I miejsce - Śliwa Klaudia – kl. II a                 

 II miejsce  – Turczanik Amelia – kl. II a
III miejsce  – Ziobrowska Lena –  kl. II b

KATEGORIA V (uczniowie kl. III)
II miejsce - Turczanik Aleksandra - kl. III a

III miejsce - Owerko Anna - kl. III a

Uczniowie, którzy zajęli  I miejsce w każdej kategorii zakwalifikowali się do konkursu na szczeblu powiatowym.
                     Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.     

                                                                                          Wiesława Szymczuk
więcej informacji
Galeria zdjęć


TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W TOMASZOWIE LUBELSKIM

21 listopada 2015 roku w Tomaszowie Lubelskim odbył się Turniej Mini Piłki Siatkowej dziewcząt w kategorii klas IV, V, VI. W turnieju udział wzięły zawodniczki ze szkół podstawowych z Tomaszowa Lubelskiego (SP nr 2 i SP nr 3), Świdnika i Lubyczy Królewskiej.Zawodniczki naszej szkoły wywalczyły miejsca na podium w każdej kategorii! W kategorii kl. IV - „dwójki” – zespół w składzie: Laura Goch IV b i Roksana Putkowska kl. IV b wywalczył II miejsce pokonując 18 zespołów. W tej kategorii naszą szkołę reprezentowały również cztery inne zespoły, zajmując miejsca w pierwszej dwunastce. Uczennice do zawodów przygotowała p. Joanna Stecko. W kategorii kl. V - „trójki” – zespół w składzie: Zuzanna Żołądek kl. V b, Carolina Favilla kl. V b, Natalia Nieścior kl. V b, pokonując 11 zespołów w tej kategorii zajął III miejsce. W zawodach wzięły udział jeszcze dwa zespoły zajmując miejsca V i VII. Uczennice do zawodów przygotował p. Robert Biront. W kategorii kl. VI - „czwórki” – zespół w składzie: Klaudia Babiak, Zuzanna Uchman, Oliwia Skubis, Karolina Kupicz – uczennice klasy VI b naszej szkoły zajęły drugie miejsce pokonując sześć zespołów. Pozostałe dwa zespoły z naszej szkoły zajęły również wysokie miejsca, ale poza podium. Uczennice do turnieju przygotowała p. Joanna Stecko. Za miejsca I – III zespoły otrzymały puchary, a wszystkie uczestniczki zawodów pamiątkowe dyplomy. W turnieju wzięło udział ponad sto zawodniczek. Zawody przebiegały w miłej i sportowej atmosferze. Trenerzy są bardzo zadowoleni z osiągnięć uczennic, co świadczy o tym że piłka siatkowa w naszej szkole jest na wysokim poziomie.

                                                                                                                            J. Stecko
Zdjęcia         

DIXIELAND TRIO „SREBRNA TARKA”

20 listopada gościliśmy w naszej szkole zespół Dixieland Trio "Srebrna Tarka". Muzycy opowiedzieli o korzeniach muzyki rozrywkowej, czyli o historii jazzu tradycyjnego. Zespół tworzyło trzech muzyków grających na trąbce, puzonie i saksofonie tenorowym. Prowadzący przedstawił każdy instrument, opowiedział w jaki sposób wydobywa się dźwięk i do jakich instrumentów dętych należą.

Muzycy zagrali najbardziej znane utwory m. in. z baśni Walta Disneya: Księga Dżungli, Król Lew, Alladyn. Odbyły się liczne konkursy, wspólne koncertowanie dzieci i artystów oraz zabawy i tańce.  Uczniowie udali się we wspaniałą podróż muzyczną.
                                                                                                                                                                                                                                                                           AG
                                                                 
Zdjęcia  


                                      POKAZY KARATE W NASZEJ SZKOLE

17 listopada 2015 roku naszą szkołę odwiedzili członkowie Tomaszowskiego Klubu Karate Tradycyjnego aby zaprezentować swoje umiejętności i zachęcić do uprawiania tego ciekawego sportu walki.                                                                                                                                                                                   AG                                                                                   Zdjęcia


Gminne Obchody Święta Niepodległości
- zdjęcia

 


Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. 10 listopada 2015 roku odbyła się z tej okazji akademia, w której uczestniczyli pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej. Montaż słowno- muzyczny o patriotycznym charakterze przygotowali uczniowie klas trzecich edukacji wczesnoszkolnej pod kierunkiem swoich opiekunów: Danuty Putko i Mirosławy Szuberskiej. W akademii brali udział również laureaci Konkursu Pieśni Patriotycznej 2015,  uczniowie naszego gimnazjum: Weronika Nazarowicz, Gabriela Momot i Brajan Litkowiec. W organizację uroczystości włączyli się nauczyciele: pani Justyna Słowik - samorząd uczniowski,  pani Danuta Odrzywolska – dekoracja, pan wicedyrektor Mariusz Lewko – poczet sztandarowy oraz pan Zbigniew Grygiel – nagłośnienie. Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii oraz okazją do wysłuchania wielu znanych i bliskich każdemu Polakowi piosenek.

                                              Mirosława Szuberska

Zdjęcia

  PODRÓŻ HISTORYCZNO  - KULTUROWA KLAS III GIMNAZJUM

  13 listopada 2015 roku uczniowie klas III gimnazjum pod opieką wychowawczyń - p. Marii Lorenc, Agaty Prociewicz, Walentyny Reguły - wybrali się w   historyczno - kulturową podróż w czasie i przestrzeni. Przewodnikiem po miejscach związanych z  naszą Małą Ojczyzną był wicedyrektor – p. Mariusz Lewko. Wychowankowie mieli okazję poznać i przypomnieć sobie podstawowe fakty z historii  i skonfrontować z rzeczywistością poznane na lekcjach języka polskiego  teksty literackie o Holocauście. Namacalną opowieść o wielokulturowości  naszego regionu  uzupełniła lekcja  muzealna przeprowadzona przez panią Ewę Koper.

Edukacja w miejscach pamięci to dla  młodego pokolenia także efektywna lekcja wychowawcza. Zarówno samo zwiedzanie terenu byłego Obozu Zagłady w Bełżcu, jak  i ekspozycji w Muzeum Regionalnym w Tomaszowie Lubelskim oraz  barokowej świątyni, sprzyjają  wychowaniu do tolerancji, upowszechniają metody przeciwstawiania się i zwalczania takich zjawisk jak ksenofobia, uprzedzenia, stereotypy, czy dyskryminacja. Podstawą  takich spostrzeżeń było emocjonalne zachowanie i reakcje naszej młodzieży.

A. Prociewicz

Zdjęcia
Dnia 20 października 2015 odbyły się OTRZĘSINY KLAS IV. W cyrkowej scenerii uczniowie klas V urządzili uroczyste otrzęsiny czwartoklasistom. Aby zostać przyjętym do "uczniowskiej braci" uczniowie klas czwartych musieli zmagać się ze sobą w potyczkach: wyścig w workach, ucieranie marchewki, karmienie kolegi lub koleżanki z zawiązanymi oczami i rozbijanie balonów z wodą i mąką. Na koniec był wspólny taniec - przebieraniec. Wybuchom śmiechu i piskom radości nie było końca. Wszyscy uczestnicy bawili się wesoło. Zabawę upamiętniono wspólnym zdjęciem a OTRZĘSIENI czwartoklasiści dostali od cyrkowców balonowe zwierzaki z imionami. Uroczystość przygotowały klasy V-te z wychowawcami.

A. Głąb - Kruk

Zdjęcia

PASOWANIE UCZNIÓW KLAS I GIMNAZJUM

20 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas I gimnazjum. Uczniowie klas pierwszych (Aneta Odrzywolska, Lidia Dembicka, Dominik Podgórski) rozpoczęli imprezę, a także przywitali zgromadzonych gości: Dyrekcję Szkoły, Wychowawców, Nauczycieli, Rodziców oraz uczniów klas II i III Gimnazjum. Podczas części oficjalnej, w obecności Pocztu Sztandarowego Szkoły,  uczniowie złożyli ślubowanie na ręce pani dyrekor Bożeny Ziembińskiej. W kolejnej części odbyły się krótkie otrzęsiny, podczas których uczniowie poddani byli próbom m.in. na zręczność i kreatywność. Zabawy te zostały przygotowane na zasadzie przyjęcia do szczepu indiańskiego, a w postacie Indian wcielili się uczniowie klasy II C: Natalia Borsuk, Zuzanna Budzyńska, Dominika Cioch, Marta Frąc, Alina Jasińska, Weronika Lipczewska oraz Sebastian Koper. W trakcie wspólnej zabawy nastąpiło przyjęcie pierwszoklasistów do braci uczniowskiej w atmosferze humoru i radości.

Katarzyna Gucz

                                                                 Zdjęcia
 

„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…”

W słoneczny, choć chłodny dzień 9 października uczniowie klas II naszego gimnazjum pojechali na wycieczkę edukacyjną do Zamościa. Plan wyjazdu przewidywał wizytę w Arsenale – Muzeum Fortyfikacji i Broni i seans w kinie „Stylowy” na fabularyzowanym dokumencie „Ukryte gniazdo dynastii”, opowiadającym o początkach państwa polskiego. Uczniowie obejrzeli film z dużym zainteresowaniem, po projekcji pojawiły się pytania i ciekawe spostrzeżenia. Wizualna opowieść o początkach dynastii piastowskiej była jednak tylko wstępem do zwiedzania jednej z największych ekspozycji militariów na terenie naszego kraju. W budynku dawnego arsenału i położonego w pobliżu pawilonu pod Kurtyną zgromadzona została broń używana w działaniach bojowych w Polsce i Europie na przestrzeni czterech stuleci. Co zrozumiałe, największe zainteresowanie naszych uczniów wzbudziła: broń pochodząca z XX wieku; zdjęcia i filmy na tle radzieckiego T-34, dział i wozów bojowych zrobili sobie chyba wszyscy uczestnicy wyjazdu. Nie da się ukryć, że była to na pewno ciekawa i pouczająca  lekcji historii.         

Joanna Łuszczyńska - Lewko

                                                                 Zdjęcia

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 15.10.2015

W  dniu 15 października 2015 roku w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej obchodziliśmy Dzień Edukacji  Narodowej. Tego dnia uczniowie mieli okazję podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę i trud włożony w edukację oraz wychowanie. Na uroczystość przybyli: główni bohaterowie imprezy - dyrektor szkoły, kadra kierownicza, emerytowani i czynni nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji   oraz zaproszeni goście: władze gminy, przedstawiciele Straży Granicznej, rodziców. Swoją obecnością uroczystość zaszczycił Poseł na Sejm RP Mariusz Grad, który złożył pracownikom oświaty życzenia i wyraził  słowa uznania za pracę, cierpliwość, wyrozumiałość .

 Montaż słowno – muzyczny  przygotowali uczniowie klas trzecich gimnazjum  pod kierunkiem swoich opiekunów. Poprzez wiersze, scenki kabaretowe  i piosenki obrazowali oni pracę wychowawców i dziękowali swoim nauczycielom za przekazaną wiedzę.

 Po części artystycznej  wójt gminy – Tomasz Leszczyński wręczył  Nagrody Wójta, zaś dyrektor - Pani Bożena Ziembińska wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi i administracji wręczyła Nagrody Dyrektora. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego również przygotowali specjalne upominki, którymi obdarowali pracowników szkoły. Uwieńczeniem spotkania był wspaniały tort od Rady Rodziców  oraz poczęstunek przy kawie.

Wśród wielu życzeń, refleksyjnych tekstów, zabawnych scenek nauczyciele i uczniowie miło świętowali ten dzień, udowadniając, iż Dzień Edukacji Narodowej  to święto całej społeczności szkolnej.

                                                                                                              Agata Prociewicz
                                                               Zdjęcia

ŚWIĘTO SZKOŁY 13.10.2015

13 października 2015 r. uroczyście obchodziliśmy Święto Szkół. Z tej okazji odbyła się akademia, w której uczestniczyli zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele i pracownicy administracji oraz wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej.

W części artystycznej wzięli udział uczniowie klas II gimnazjum: Wiktoria Sarzyńska i Mateusz Bundyra z kl. IIa – konferansjerka, Justyna Sysło kl. IIb – recytacja i śpiew, Brajan Litkowiec kl. IIb –gitara, Zuzanna Kołek kl. IIa – recytacja, Kornelia Żuk kl.IIb, Szymon Sokołowski kl.IIa, Gabryś Żmuda kl.IIc – skecz. Uroczystość uświetniły  piosenki w wykonaniu chórku szkolnego, przygotowane pod kierunkiem pani wicedyrektor Agnieszki Piłat. Historię szkoły oraz sylwetkę patrona, gen. Nikodema Sulika, przybliżył pan Jerzy Głąb. W organizację  uroczystości włączyli się również nauczyciele: pani Jadwiga Słowińska i  pan Marek Słoboda- przygotowanie akademii oraz opieka nad występującymi uczniami, panie Ewelina Depko, Joanna Stecko i Anna Wojciechowska – dekoracja, pan wicedyrektor Mariusz Lewko – poczet sztandarowy oraz pan Zbigniew Grygiel – nagłośnienie.

Wszyscy zebrani z uwagą i zainteresowaniem obejrzeli uroczystą akademię.
                                                              Zdjęcia


SPOTKANIE Z POLICJANTEM

   W dniu 28 września 2015 r. odbyło się spotkanie z policjantami Komendy Powiatowej Policji  w Tomaszowie Lubelskim skierowane do uczniów klas I – III Edukacji Wczesnoszkolnej oraz klas IV – VI Szkoły Podstawowej. Najmłodsi uczestnicy spotkania zostali zapoznaniz bezpieczeństwem podczas drogi do szkoły i ze szkoły. Uczniowie starszych klas mieli możliwość uczestnictwa w pogadance na temat cyberprzemocy oraz obejrzeli krótki film o używkach. Niespodzianką podczas spotkań były zdjęcia klasowe z maskotką KPP w Tomaszowie Lubelskim. Uczniowie chętnie fotografowali się z policjantem „Gryfem”.

Zdjęcia


 SPEKTAKLE PROFILAKTYCZNE

      W dniu 25 września 2015 r. odbyły się w naszej szkole widowiska profilaktyczne dla uczniów. Najmłodsi wychowankowie mieli okazję bawić się podczas spektaklu pt. „Z miłości do serduszka”. Uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w widowisku pt. „Nie jesteś sam”, zaś najstarsi uczniowie naszej szkoły brali udział w spektaklu pt. „Bilet do raju”. Mamy nadzieję, że przedstawione widowiska profilaktyczne zapadły naszej społeczności szkolnej głęboko w pamięci.

Zdjęcia

WYCIECZKA KLAS III GIMNAZJUM

29 września 2015 r odbyła się wycieczka uczniów klas trzecich gimnazjum do Centrum Innowacyjno – Wdrożeniowego Nowych Technik i Technologii w Inżynierii Rolniczej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Uczniowie brali udział w  Panelach Tematycznych  organizowanych w ramach projektu: „ Pl: e-Odnawialne Źródła Energii Lubelszczyzny (e-OZEL):

- Energia z wiatru inaczej – alternatywne elektrownie wiatrowe,

- Wodór  - paliwo przyszłości wytwarzane z OZE,

- Ładowanie pojazdów elektrycznych z wykorzystaniem OZE.

W przerwie wykładów  przedstawiciele uczelni zaprezentowali uczestnikom niezwykle  ciekawe instrumenty dydaktyczne oraz prace  studentów, m.in.: roboty, łazik marsjański, panele fotowoltaiczne, wiatraki, drukarki i skanery 3D oraz wiele innych. Nasi uczniowie  mieli możliwość zobaczyć  laboratorium do badań pojazdów  oraz laboratorium do badań  silnikowych. Kilkoro uczestników miało okazję przejechać się pojazdem elektrycznym Renault Twizy. W drodze powrotnej uczniowie  zwiedzili  Muzeum Pamięci Narodowej na Majdanku. W wycieczce brało udział  50 uczniów pod opieką: Marii Lorenc,  Anny Krzyszycha,  Krystyny Hałasa i  Artura Samulaka.
                                                                 Zdjęcia

Szanowni Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Szkoły, Drodzy Uczniowie i Rodzice. U progu nowego roku szkolnego, nauczycielom,wychowawcom oraz wszystkim pracownikom życzę wiele zadowolenia oraz spełnienia oczekiwańw zakresie wykonywanej pracy dydaktyczno - wychowawczej.Wszystkim uczniom, a w szczególności tym,którzy rozpoczynają przygodę z nauką,życzę, aby szkoła była miejscem nie tylko zdobywania wiedzy,ale także rozwijania pasji i zainteresowań. Niech nasza placówka realizuje Wasze nowe plany, marzenia,stając się jednocześnie miejscem nawiązania wielu przyjaźni. Rodzicom przekazuję życzenia dobrej współpracyz gronem pedagogicznym, chciałabym, aby nasze wspólne działaniaprzyniosły wiele radości i satysfakcji dzieciom. Wszystkim życzę, aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów zarównow zdobywaniu wiedzy, w pracy zawodowej, jak i w życiu osobistym.

                                                               Bożena Ziembińska                                                          
                                                      Dyrektor Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

1 września 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół  rozpoczęli kolejny rok szkolny. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbyło się 1 września o godzinie 900 w hali sportowej naszej szkoły. Wcześniej  o godzinie 800 w kościele parafialnym została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli. W nowym roku szkolnym powitała wszystkich Pani Dyrektor Zespołu Szkół Bożena Ziembińska.


       


 

 

 

 
    
                                  
                                                                      
                  

Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz