2015-11-19 sadzimy i otaczamy opieką kalie - kwiaty doniczkowe (pochodzące z Afryki Południowej i Środkowej). Ich dekoracyjnym elementem są kwiaty otoczone pochwami kwiatowymi o kształcie lejka. Kwiatostany są zwykle białe, jednak występują również w kolorze różowym, bordowym, żółtym i pomarańczowym.
                                                                                           Zdjęcia

Dnia 03.12.2015r. w świetlicy gościliśmy pielęgniarkę szkolną, panią Elżbietę Bździuch. Pani pielęgniarka przeprowadziła pogadankę na temat higieny osobistej. Dzieci były bardzo zadowolone z zajęć, odpowiadały na pytania i wykonywały ćwiczenia, dotyczące higieny osobistej. Na koniec spotkania otrzymały rysunki do kolorowania i podziękowały za ciekawą lekcję.
 

 Zdjęcia

 

W dniach 9-18 grudnia 2015 „Świetliczaki” kultywują tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia
Zdjęcia


 
 W ramach kampanii „ Cała Polska Czyta Dzieciom” w dniu 10.12.2015r., dzieci ze świetlicy szkolnej zebrały się, aby posłuchać opowiadania. Opowiadanie „Felek Bąbelek” czytała zaproszona  pani Dyrektor Biblioteki Publicznej, Alicja Żmuda. Dzieci z przyjemnością  wysłuchały tekstu i chętnie odpowiadały na pytania. Lekcja była ciekawa , a dzieci podziękowały za miłe spotkanie.   

 Zdjęcia

 

Bal Karnawałowy w świetlicy szkolnej

W czwartek 21 stycznia w godz. od 11.00 do godz. 13.30 w odbył się bal karnawałowy dla wychowanków świetlic szkolnych. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci. Tego dnia świetlica szkolna zamieniła się w salę balową. Wcześniej uczniowie z każdej świetlicy na swoich zajęciach przygotowali wszelkie elementy, które posłużyły do dekoracji sali. Dzięki pomocy nauczycieli salę przyozdobiły różnokolorowe łańcuchy, serpentyny, balony. Zjawiskowy wygląd, wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach.
                                                                         Zdjęcia


WALENTYNKA DLA DYREKTORÓW SZKOŁY

W tym dniu, to jest 12 lutego i kilka dni wcześniej rozmawiano z podopiecznymi świetlic szkolnych na   temat tego, jak ważne jest okazywanie uczuć przyjaźni i sympatii w stosunku do innych ludzi. Dzieci przygotowały również własne serduszka ze swoimi imionami oraz kartki walentynkowe, którymi obdarowały swoje sympatie. 
Wyjątkowym akcentem tego dnia było wręczenie naszym dyrektorom, pani Bożenie Ziembińskiej, Agnieszce Piłat i panu Mariuszowi Lewko wspólnie wykonanego dużego serca, na którym widniały mniejsze serduszka wszystkich wychowanków świetlicy wraz z ich imionami. Dzieci składając takie serce złożyły również życzenia wdzięczności za opiekę.
                                                                            ZdjęciaW dniach 7 – 15.03.2016 r. „ŚWIETLICZAKI” kultywują tradycje Świąt Wielkanocnych wiosenne kwiaty, kartki świąteczne pisanki.
Zdjęcia


 Nauczyciele świetlicy szkolnej

Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz